Eşimin ailesi ile çok farklıyız

Kadin da yapiyor erkek de yani benim cevremde öyleydi.Ama esimin ailesinde kadinlar ahira girmez esimin dedesi girer makineyle sağar bakimlarini yapar cikardı su an yok inekleri. Yeni gelinken falan 1 2 girmis midem bulandi diyip girmemis kimse de gir dememiş bir daha ama bag bahce yapar onlari capalar diker eker yani aileye göre degisiyor o ahıra girmeyen erkekler de var afedersin hayvanin pisligini atmasi bile bazen kadına kalıyor rahmetli dedem girmezdi anneannem ugraşırdi hep.

Bız kızımın cınsıyetını ogrendık,bı sevıncle kızımız olcak flan dıyoryz kvdeye.Olsun dedı kadın.Olsun ne la.
Gercekten bazen cınnetın esıgıne getiriyorlar ınsanı.Sankı ben kzıım olcak dıye uzulmusum de olsn dıye benı tesellı edıyor.Az gorusme dıyorum.Her lafına takılmayın ,gırdap orası cıkamazsınız.

Kendi annem her gün beni ayrı, eşimi ayrı arıyordu " rüya gördüm oğlunuz olacak " diye. Anne hayırlısı olsun ,sağlıklı olsun yeter diyip konuyu kapatıyorduk. Cinsiyet belli olunca aradım "prensesimiz olacakmış" dedim."Prenses erkek oluyor di mi? " dedi sonra "yaaa..bir kız torunum vardı (abimin kızı) bir de erkek olsun istediydim" tarzı birşeyler söyledi .Ben "üzülme sen zamanında erkek doğurdun bak abim sayesinde sırtın yere gelmiyor" dedim aldı mesajı sustu

Ne bulluk sevdasıymıs mıllette arkads bıtmedı gıttı:S

Sadece başını okudum. Ahıra girmek kısmını. Bil ki hiçbir iyilik cezasız kalmaz. Girme ahıra. Yapsın kendileri. Aynı durumdayız ben girmiyorum asla

Zaten yap demezler yapmazsam hata bende... Eşim pek karışmaz kendi yapar yapacaksa bana da yap ya da yapma demez.

Ne bulluk sevdasıymıs mıllette arkads bıtmedı gıttı:S
Aynısının "kız olmalı" versiyonunu da kayınvalidem yürüttü.Kendisinin 2 oğlu olmuş,kardeşinin 2 oğlu olmuş resmen takıntı yaptı kız olmalı diye.Çocuğuma amniyosentez yapıldı down olasılığı yüksek diye..ultrasonda parmak görülemedi dendi 9 ay boyunca ..ben her gün Allahıma el açıp " evladım sağlıklı olsun senden başka isteğim yok " diyorum..benim kayınvalidemin doğuma yakın bana dediği şey "ya kız değilse?"

Sizlerin yorumlarınızı okurken gerçekten şaşırdım ve çok ciddi bir şekilde şunu anladım ki gerçekten beni saf salak görmekte haklılar çünkü öyle davranmışım. Artık gerçekten paşa gönlüme göre kendi durumuma keyfime göre olacak her şey.. iliğimi, kemiğimi daha öncesinde bütün hayallerimi, 1 kere yaşanacak her anımı elimden aldılar bunun için bile bir kez ağzımı açmadım. Suç bende... Kendimi kurban eder gibi davranıyorum sonra vay bana haksızlık oldu diyorum. En başta ben yapmışım kendime haksızlığı kendimi hiçe sayarak, ailemin gözüne baltığı evlatlarını, emeklerini hiçe saymışım. Pişmanım ama bu pişmanşıklara yenilerini de eklemeye hiç niyetim yok artık. Hata bendeydi, daha asla tekrarlamayacağım bu hataları. Kızımada öyle örnek olmayacağım. Bugünlere kolay gelmedim, kolay şeyleri başarmadım, kendini bilmez insanlar rencide etsin jor görsün diye değildi. Herkes ne kadar iyiyse o kadar iyi olurum artık. Akıl tutulması yaşamışım resmen böyle bir donukluk olamaz. Bu konuyu aklımdan çıkarıp kalıcı kararlar alacağım artık.

Normalde ağır da bir iş işte . Erkeklerin yapması lazım . Valla köy işi çok zor ya ağırı ayrı ekini ayrı dert .

Uslupsuzluk zordur bilirim..geçen hafta havale geçirdi kızım kayinvalidem telefonda ilk olarak " niye bakamadiniz çocuğa" dedi..diyeceklerim bu kadar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…