Eşime nasıl davranmalıyım yardım

Yaptığı ayıp bana ayıp kuzenime ayıp bu nankörlük

Aynen öyle nasıl desem sevdiğim için mi katlanıyorum bu duruma ama bi yandan kabul edemiyorum Artık

Benim zoruma giden bu süpriz yapıcakmış böyle bi şeyin süprizi mi olur Allah için tayin zamanı.eşim de çok bunaldı onu da anlıyorum ama zaten ailesinin yanına gidicez neden baş balla gitmiyoruz benimle sıkılıyor mu onu anlamıyorum

Eşiniz sizi sindirmis.
Siz sevgi saygı beklerken o dediğim dedik çaldığım düdük havasında.
Adamın sınırları net size de göstermiş.
Siz onu yontma çabasındasiniz.
Çok yorulur çok yorulursunuz.

Çocuğunuz var mı ?

İki yol var.
Daha çok üzülürsunuz.

Duyarsız olup beklentiyi ya sıfıra indireceksiniz.

Eşinizin nasıl biri olduğunun bir önemi yok.
Size nasıl davrandığını sizi nasıl gördugu önemli.

Mantık evliliği mi yaptı eşiniz?

Konu o değil.Konu oraya gelene kadar çok şey var .Uslup saygı değer bunlar kalmamış ki...Bunları sorgulamak lazım ama geç kalınmış..

Hayır çocuk yok bu şekilde olsun istemiyorum açıkcası . Eşim bana aşık olmamış aşka inanmıyormus çünkü bunu yüzüme söyledi seviyorum seni diyor aşka inanmadığı için . Şuan umursamıyorum ben onun için cok değiştim istemediği hoşlanmadığı şeyler için fedakarlık yaptım ama o ben böyleyim ben zaten kendimi değiştirdim aslında çevresi ve ailesi onu bu şekilde kabul etmiş bana da onu diretiyor

Konu o değil.Konu oraya gelene kadar çok şey var .Uslup saygı değer bunlar kalmamış ki...Bunları sorgulamak lazım ama geç kalınmış..
Çok afedersiniz S***** G** (Defol) demesi daha önce de dediği için ben onu sana evden git diye demiyorum sana küfür etmiyorum bahanesi var aslında küfür küfürdür hiç bi farkı yok .

Dediğim dedik, karısına ana avrat küfreden biri nasıl çok iyi oluyor? Bencil saygısız hem de eşini önemsemeyen biri kocanız. Sizin durum inceldiği yerden kopsun durumu. Ya onun dümenine girer ananızdan babanızdan ailenizden kişiliğinizden kendinizden vazgeçersiniz ya da ortada çoluk çocuk yokken yol verirsiniz bu adama.
Hem de iki bayramda ailesiyle kalınacak üstelik size de sorulmayacak ve bu adam için çok iyi diyorsunuz.

Eve yardıma insan çağırın sonra da gerek yok gitsin deyin ne saygısızca bir hareket. Sizinki de saçmalık, kuzeniniz niye gelmek istesin kayınailenizi ziyarete? Gündelikçi işçi mi bu kız?

Benim eşim de ilk yıllarımızda bunu yapmayı denemişti. Sanki benim anam babam kardeşim yokmuş gibi ailesiyle plan üstüne plan. Oraya gideriz burada kalırıız... dedim sen hayırdır? İki küçük çocuk olmasına rağmen verdim bavulunu eline yallah ananın babanın yanına dedim. 16 yıllık evliyim bugün yapsın yine şutlarım. Evleniyoruz diye malı olmuyoruz bu adamların. Siz bu adamın böyle olduğunu göremediniz mi daha önce? Ailesi bunu nasıl kabul edebiliyor, karının ailesini de ziyaret edin oğlum ayıp demiyorlar mı?

Ev taşınacakken paşam tatile gidiyor valla geçen sene kv gelseydiniz gitseydiniz muhabbeti yaptı zaten yakın gelip gitmişlerdi gerek yok temizlik yapacağız dedim çünkü çalışıyoruz başka iznim yok bir de hamileydim. Eşiniz tam bir bencil ve vicdansız

Aslında çok iyi biri ama bu konu da evet bencil .
Nasil iyi biri misal..
Bence bu adam sana iyinin tanimini unuttturmus.
Kufur var,umursamazlik var,assagilama var,dinlememe var.Yani olmamasi gereken ne var ise esinde var..
Simdi sen soyle bana,nasil iyi diye niteliyebiliyorsun bu adami..
Benligini,kisiligini calmis..Emip tuketmis seni.
Yahu bu adam sana vursa;"kocamin vurdugu yerde gul biter" dersin "insan sevdigini yerden yere vururmus" diyerek de eklersin.
Dinleyecekmisin bilmiyorum ama bunun tekrari olursa:Arkadana bakmadan git derim ben.
Cok erkekse sokakta birine bu sekilde kufurler etsin bakalim,ne oluyor.

Çalışıyor musunuz?

ben eşiniz iyi bi insan diyemem. burdan bakınca siz iyi ve anlayışlı olduğunuz için eşiniz iyi görünüyo gibi duruyo.
en ufak fikir ayrıldığında neden diye sorduğunuzda gerçek hali çıkmış ortaya.
biraz dik durun ben sizin yerinizde olsam gitmem ailesine. tatile de tek giderim.

Ya neresi iyi bu adamın. İyi adam görmemişsiniz çok üzgünüm. Küfür ,hakaret ,bencillik bide üstüne soğuk yapıyor. Bazen konu sahiplerinin yerine geçip sen s... git deyip kapıya atasım var bu iyi dediğiniz adamları

Aşka inanmasına , size kör kütük bağlanmasına gerek yok . Saygı duymak zorunda birey olarak , eşi olarak . Bakın sevsin demiyorum sevginin bittiği ama saygının devam ettiği , alışkanlıktan yada cocuklari bahane edip devam eden evliliklerde var . Ama şiddet, hakaret, saygısızlık bunlar hicbirseyin bahanesi olamaz. Kendinizi değiştirmekle en kötüsünü yapıyorsunuz. Hiçbirimiz evlendiğimiz de olduğumuz gibi değiliz. Sivri yönlerimizi törpuluyoruz ama bu karşılıklı olan ufak değişimler. Birine kendinizi bu adamayın. Hele cocuk yokmuş bence tepkinizi koyun bi kendine gelmesini sağlayın

Götürme dedim zaten ama yıpranıyorum üzülüyorum .
Çok mu safsınız? Bayramda adam anasının evine götürüp tıkmak için "yalan " söylüyor.3 yıl seni "benim ihtiyacım yok" diyerek tatile götürmeyen adam bayramda tüm sülalece tatil masrafını mı karşılar? Siz her bayram eşinizin ailesinde hazırolda bekleyin kuzeniniz de kocanızın sorumluluğunu yerine getirsin sizin eşyalarınızı kolilesin karda kışta sürünsün yollarda ..aferim der belki bir gün eşiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…