Eşime nasıl davranmalıyım yardım

Siz bu evliliğin neresindesiniz? Bunu oturup konuşmanız gerek en başında. Yok ben bildiğimi okumaya devam edeceğim diyorsa da yol vermekten başka çare kalmıyor maalesef. İnşallah aklı başına gelir de sorunlarınızı en kısa sürede halledersiniz

Ben olsam ne tatile giderim ne de ev toplarım. Ev falan toplamam, nasılsa kendi gidip diğer yerde çalışmak zorunda değil mi madem, çıksın gitsin. Ben bir yere kımıldamam. Adama bakın yahu saf terbiyesiz, adamın tayini var diye evi toplicam diyorsunuz ama adam oralı değil üstüne küfür ediyor. Ben olsam gitmem kendi evini de artık kendi mi toplar, tek bavulla mı gider ne halt yerse yer.

Eşinize öküz diyeceğim ama babamın bir lafı var "öküzün b**unu yesin bir öküz kaç milyar " diye o geldi aklıma diyemiyorum.
Ben sadece şeye takıldım.Ramazan sonrası ev toplayacaksınız ama kuzeniniz şimdiden mi size geldi ?
Eşiniz sanki onu da götürmek istemeyerek bu durumdan rahatsız olmuş gibi geldi.

Diğer meseleye gelince kendi çizgim vardır genelde bozmamaya çalışırım ama bana küfür edeninde yanına bırakmam.

Ben olsam bu diretme karşısında hele de kuzenimde şahitse eşim konuşsa ben konuşmam peşimden koşsa özür dilese bile aklı başına gelsin diye hayatta gitmem.İşte kapı orada güle güle der kendi ailemin yanına bilet keser giderim.

Geçen sene ramazan bayramında kaynanamların yanına köye gittik.Niyetimiz kurbana da oraya gitmekti.Kurbanımız orada kesiliyor diye.Döneceğimiz gün baktım.köşede kaynanam kurbanada gelin diye oğlunu gizli gizli tembihliyor.Gitmedim.Eşim oraya gitti ben kendi aileme gittim.Bunu çok profesyonelce yaptım.Sebebin bu olduğunu bile kimse anlamadı.

Normalde size küfür eden birine ne yaparsanız onu yapın

Eee sebebin bu olduğunu anlamadılar da ne oldu? Ne elde ettiniz? Kv bir daha böyle birşey yapmaması gerektiğini, eşiniz bir daha buna müsade etmemesi gerektiğini vahiyle mi anlayacak?

Yaw adam size ağız dolusu küfür etmiş siz hala şu bu diyorsunuz
Kuzeninize gelene kadar size ayıp aklınız başınızda mı sizin
Çok iyi biri karısı dahil kimseye küfür etmez

Gerçekten çok bencil biriymiş.Saygisizlik ,ayıp..
1.Seni hiçe sayması karar alırken
2.Sizin için değer veren birinin emeğini hiçe sayıp onuda plana dahil etmesi,kuzeninin haberi olmadığı halde
3.Kufur etmesi
4.Senin aileni hiçe sayması
Neden kendine saygın yok hiç değer vermiyormusun kendine sana ne yapacağını söylemek kimsenin haddine değil, sen ne yapacağını gayet iyi biliyorsun!!..Kimse, ki özellikle böyle karakterde biri için güzelim gözlerine değerli gözyaşlarına yazık..Gücünün farkında ol..Bu dünyaya üzülmek için gelmedik.

İyi bir insanı hangi kıstaslara göre belirliyorsunuz? Eşiniz iyi biri değil. Bencilse inanın çok masum kalır yanında. Yaptığı planlar ve size ettiği hakaretlerden anlaşılıyor ki kötü biri. Bence de tek gitsin, ne güzel olur.

Maddi olarak mesela özel günler vs iyidir ama kendi istediği olmayınca kötü oluyorum ben . Kaç kere uyardım ben bidaha bana o lafı söyleme diye

Defalarca konuştum güzellikle sakin bi şekilde ama kendi anlamak istemediği için anlamıyor

Eşiniz iyi biri değil bu sizin adama tahammül gösterebilmeniz için beyninizin bir avutmasi.Kendinizi böyle diyerek aslında iyi biri olduğuna inandirmissiniz fakat kaba bencil düşüncesiz

Maddi olarak mesela özel günler vs iyidir ama kendi istediği olmayınca kötü oluyorum ben . Kaç kere uyardım ben bidaha bana o lafı söyleme diye
Eşinizin isteklerini yerine getirdiğiniz sürece zaten bir problem yok ki. Bir insanı asıl istemediğiniz bir şeyi belirttiğinizde, onun çıkar ilişkisiyle çatıştığınızda tanırsınız. Her şey yolundayken herkes iyi.
Çocuklar bile "bir daha yaparsam ne yaparsın" diye soruyor. Siz de "kaç kere uyarmış"sınız. Ee ne yapacaksınız, uyar uyar nereye kadar?
Gerçekten size saygı duymuyor. Yaptığı o kadar ayıp ki..

Hayır benim eşime göreve gitti 1 ay boyunca yoktu kuzenimin gelme sebebi biraz psikolojik olarak sorunlar yaşadım tek kalmıyım diye ve aynı zaman da ev toparlamak için ben eşime uzun süre burda kalıcak o burda kalmasından rahatsız degil sordum ki rahatsız olsa eşim açıkça söyler bana çekinmez . Sadece tatile gelmesine gerek yok diyor bende annesi babası geliyorsa o niye gelmiyor dedim ya da neden baş başa degil . Kayınvalidem kayınpederim cok iyi insanlar cok seviyorum onları bu durumdan haberleri olsa kızarlar eşime cok .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…