Eşime nasıl davranmalıyım yardım

Eşiniz çok iyi değil. Bu şekilde davranan biri iyi falan olamaz. Onu geçin bir kere. Bana emrivaki yapıp böyle salak salak cevaplar verse sen gidiyorsan git, yolun açık olsun derim, gitmem.

Çok iyi biri hayat arkadaşını görmezden gelemez yapmayın yahu!Çok iyi biri değil bencil biri.Misafirine de saygısı yok size de yok.Sizi o kadar iyi tanımış ki zorla herşeyi yaptırırım diyor.
O kadar küfür ve hakaret etmiş ne yapayım diyorsunuz.Az gururlu olun ne tatile gidin ne de ailesine.Zaten bu şartlarda benim hevesim kırılmış olurdu.

Eşiniz iyi biri olsaydı size böyle davranmazdı iyi bir eş asla değil. Yıllar önce ben de bu kafadaydım ama şimdiki aklımla yıllar öncesinde olmak isterdim. Kafa yapınızı değiştirin bence. Duygusal değil de objektif düşünün.Burda yorum yapan insanların hepsi dışardan birer göz.Bazı insanlar yaşarken farkında olmuyor geçmişe dönüp baktığında pişmanlık kaplıyor içini. Kendime niye bunları yaptırmışım diye. Siz de gözünüzü açın, kendinizi değersizleştirmeyin lütfen.Sağlıklı bir evlilik böyle olmaz, iletişim böyle kurulmaz.Çok rahat küfür edebiliyor size.Eşiniz hiç laftan anlayacak birine de benzemiyor.
Bence yol yakınken iyi düşünün

Bunu anladım ama çok geç anladım hakkımızda hayırlısı olsun artık
Çok geç falan değil.Ben sizde kendi tecrübesiz, iyi niyetli düşünen, o konu bitince bütün sorunlarımız bitmiş gibi bakan o yaşlardaki halimi gördüm.Çocuğunuz yok, çalışıyorsunuz.Yıllarınızı feda etmeyin bu adama.Kim bilşr hayatta neleri kaçırıyorsunuz.Gözünüzü açın evliliğiniz gözden geçirin.Sadece soruna odaklanmayın, eşinizin kişiliğine odaklanın,.Öyle düşünün

Biraz mallık var heralde bu kadar da bencilce ve kaba davranılır mı? Laflara bak adamdaki.

Ben de her isteğim yerine getirildiğinde çok iyi insanım. Yeter ki sadece benim isteklerim yapılsın, yanımdakiler de susup baksın öyle işte.

Kendinizi kandırmasanız mı? Sizi mutlu etmek gibi bir derdi yok yani...

Hanımefendi siz elinizdeki imkanların farkında değil misiniz? Her şeyinizi kocanız veriyor, elinizi sıcak sudan çıkarmıyor gibi konuşuyorsunuz ama bir hayatınızın gerçeklerini fark edin.
Evin masraflarına ortaksınız, en az onun kadar dışarda çalışıp bir de eve gelip çalışıyorsunuz, taşınılacak ve evi de siz topluyorsunuz, yardım için bile hiç yerine konan ailenizden biri geliyor, onun yanında küfür yiyorsunuz, parasına ortak tatiliniz hakkında söz hakkınız yok, ordan oraya sürüklenen bavul gibi son anda haberiniz oluyor her şeyden (hizmet edecek insan lazım tabi). Siz ne yapıyorsunuz böyle? Yanınıza aldığınız yatılı bakıcının daha çok hakkı var ve sizden daha insani muamele görüyor. Bakış açınızı değiştirin lütfen.Evliliğiniz zarar görür diye korktuğunuzdan at gözlüklerini takmışsınız. E siz zarar görüyorsunuz daha ne olsun.

İyi de siz de çalışıyorsunuz zaten
Neyi yedirip ıçırıyor? Şartlar eşit yani.

Anlayıs olmadiktan sonra neye yarar bazı şeyler

Kadının aldığı maaşı bile yedirmeyeni görünce bu gözler en doğal hakları bile iyilik zanneder olduk herhalde.

Yanımızdaki insana beni anla diye yırtınmanın alemi yok. İnsan olan anlar. Resmen despotça yaklaşıyor adam.

Yani umrunda olmaz demissin bencil ben idare ediyorum demissin adam seni hic takmiyor ama sende bir durus sergileyecek potansiyel yok ne demek sana sormadan ailesiyle tatil plani yapacak boyle kocanin agzinin icine bakmaya devam edersen cok daha ugrasirsin bu bencil adamla

Umrunda olmaz ki onun
Siz onun umurunda degilseniz, onunla gidince umurunda mi olacaksiniz?
Esiniz belli ki sizi hayatini kolaylastirmak icin tutuyor. Sizden de yeri geldiginde cok kolay vazgecebiliyor. Hayat onun istedigi gibi yasanirsa problem yok ama siz ondan birsey talep ettiginizde s.ktir git diyorsa sizin onun icin bir anlaminiz yok demektir.

Tam da tahmin ettiğim gibi.
Çok yıpratır siniz kendinizi.
Mantık evliliği olduğunuz bir evlilikte sürekli alttan alsaniz da mutlu olamazsınız.
Karşı da duygu yok.

Kendinizi değiştirmeyin ,kendiniz olarak kalırsanız ancak mutlu olursunuz.

Başkasının istediği kişiye büründüğünuzde siz de karşıdaki de mutlu olmaz.

Zaten örnekte gördük.

Bu olay tatlıya bağlansa da büyük resimde çok zor biri var karşınızda.

Sizi sürekli manipüle etmeye müsait.

Bütün kararları tek başına veriyor büyük ihtimalle bu adam.

Gözünüzü açın.

Kararlı ve net olun.

Sizin de sınırlarınız olsun aşmasına izin vermeyin.

Balık burcu filan mı eşiniz?

Eşiniz iyi birisi değil.

Eşiniz siz onun sözünden çıkamadığınız sürece iyi biri.

Yani esasında eşiniz kötü ve bencil biri.

Kendi paranı kendin kazanırken neden sadece onun isteklerinin olduğunu bir hayat yaşıyorsun?Eşim çok iyi biri yazmışsınız ama bencil insan iyi insan değildir.Muhtemelen kendi dediklerinin olduğu zamanlarda iyidir.

Bir kere o lafları yutup giderseniz hep dediğini yaptırır. Asla gitmeyin,kalın kuzeninizle evinizde.
Siz o kadar tatil isteyince umursamasın, sizin fikrinizi bile almadığı bir tatile sırf ailesini memnun etmek için mecbur bıraksın oldu.
Üstelik sizin ailenize gitmeye tenezzül bile etmiyor. Hatta siz evde de kalmayın kuzeninizle gidin bayramda ailenizin yanına.

Eşiniz gözünün içine baka baka sana aşık değilim diyor, çalışıp evin masrafına ortak olmanıza rağmen( kaldı ki çalışmasan ne olur, ev işleri az birşey mi) yediğini gezdiğini diline doluyor , yıllardır senin tatil isteğini görmezdrn gelip, anne babasını götürdüğü ve muhtemelen parasını ortak gelirinizden ödediğiniz tatile sizi yancı olarak götürüp bunu lütuf gibi gösteriyor, anne babanızın sizi görme taleplerini kale bile almıyor, anlatım dilinize bakılırsa evi toplama gibi işlere yardım etmediği gibi birde küçümsüyor, sizde ortak gelirinizden özel gününüzde sana bir iki parça hediye aldı diye adam iyi diyebiliyorsun. Sana bir haber vereyim kocan seni evine hizmetçi , yatağına eğlence ve gelirine kaynak diye almış ve zerre değer vermiyor, hem sana hem ailene. Seni seviyorum demesinin nedenide senin onun hayatına kattığın konforu seviyor. Zira senin şahsına karşı bir sevgisi olsa varlığını ve kararlarını bu kadar yok saymaz.Bir insan kendini başka bir insana neden bu kadar ezdirir ve paspas eder hiç anlamam. Kocasız kalmak bu kadar gözünüzü korkutmasın. Kaldı ki size aşık olmadığını yüzünüze açık açık söyleyen adam birine aşık olduğunda zaten sizi tek kalemde siler. Sizde kendinizi yıllarca o gereksize maddi manevi paspas ettiğinizle kalır, adamın aşık olduğu yeni kadına nasıl davrandığını gördükçe kafayı yersiniz artık. Ben bunun gibi birçok hikayeye birebir şahit oldum çünkü.Tüm kadınlar kendine değer veren , en azından onun isteklerini ve kararını önemseyen biri ile yaşamını paylaşmayı hakedecek kadar değerlidir. Anladığım kadarı ile siz bunun farkında bile değilsiniz.
Size tek tavsiyem kendinize gelin ve kendi kararlarınızı ve hayatınızın iplerini elinize alın. Eşiniz bu yüzden sizi terk mi edecek bırakın etsin en azından onur ve kendinize saygınızı kazanırsınız ama bir zaman sonra siz böyle kendinizden vermenize rağen o aşık olup, başkasına giderse o zaman geride kalan bir enkazdan farkınız kalmaz. Emin olun hiçbir erkek için kendinizden vazgeçmeye değmez hele hele size aşık bile olmayan bir adam için hiç değmez.

e siz alttan aldıkça adam da tepenize çıkmış çok normal...bu sefer alttan almayın nereye giderse gitsin .bir kere dik durur ve beyfendinin istediğini yapmazsanız belki kendine gelir de sizinde söz hakkınız olduğunu , birlikte bir hayat sürdürdüğünüzün farkına varır ...ha bu arada yedirir içirir demişsiniz sanki lutufmuş gibi bahsetmişsiniz de siz onun yedirmesine icirmesine muhtaçmısınız ki...kendi işi,maaşı olan bir kadınmışsınız zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…