Eşime nasıl davranmalıyım yardım

Tabi ki gitmeyin ve rest çekin. Adam olur da istediğinizi yaparsa ne ala, yapmazsa kapı orada. Hiç çekemem cidden.

Arkadaşlar merhaba buraya içimi dökmek için ve fikir almak için yazmak istedim konuya girmek istiyprum hemen eşimle 3 yıldır evliyiz severek evlendik . Eşimle bi kaç gün önce kavga ettik Haziran ayında tayinciyiz ve ben Ramazan’dan sonra ev toparlamaya başlıcam kurban bayramın da ise onun ailesinin yanına gidicez izine en başından plan buydu taki bi kaç gün kayınvalidemden öğrene kadar Ramazan bayramın da oraya gidicemizi. Şok oldum hali ile eşime sordum evet dedi . En son benim haberim oluyor bana danışan yok soran yok . Neyse dedim ki neden gidiyoruz ki zaten taşınacaz para harcamaya ne gerek var planlarım var dedi ne diye sordum annesini babasını alıp bi yerlere gidicekmisiz tatile. Kuzenim benim yanımda bana yardıma geldi ev toparlamak için kız karda kışta 3 gün boyunca yolda kaldı yine de geldi dedim kuzenim ne olcak böyle planlamadık ona da böyle demedik yapıcak ni şey yok oda gelsin bizimle annenler geliyorsa dedim gerek yok dedi . Ayrı bı gıcık oldum yaptığı bencillik . Ayrıyetten ev toparlıcam nasıl toparlıcam bilemiyorum . Güzellikle konuşuyorum olmuyor ağlamaklı oldum S***** G** (Defol) seni tatile götüreni sik… salak saydırıyor şok oldum . Ben eşime tatile gidelim ihtiyacım var diye 3 yıldır yalvarıyorum tabi baş başa benim ihtiyacım yok diye söyleniyordu gitmiyordu . Zoruma gidiyor bazı şeyler iki bayramı da orda geçircrz benim ailem neolur gel oğlum görelim seni diyorlar her zaman ama benim aileme gelince yok . Benim fikrimi alma yok hiç bi şey yok çok daralıyorum . Şuan trip atıyor soguk bana karşı . Ne yapıyım akıl verin .
Eşiniz tam bir hanzo, tatil anlayışına bak..

Aslında çok iyi biri ama bu konu da evet bencil . Eşim dediğim dedik benim dediğim olsun düşüncesin de ama dediğim gibi bazı şeyler de benim zoruma gidiyor onun ailesi geliyorsa benim kuzenimin ne zararı var ona . Beni mutlu etmek için bile kabul edebilir düşünebilir bunu . Ama anlatamıyorum şimdi diyor götürmicem seni tek gidicem diye
Bırakın tek gitsin amangeri dönme deyin. Yaptıgı az buz şey değil. Size hiç danışmaması asla önem vermediği anlamına geliyor. Kuzeninize de herhalde işini bitir git diyecek. Sanki hizmetçisi var karşısında. Kaldı ki sizi değil ailesini götürüyor zaten tatile. Siz sadece mecburi yancı olarak katılıyorsunuz.

Adamin ne size ne ailenize saygisi yok ve aslinda saygi duymamasi cook normal.

Ben boyleyim diyen biri için kendinizi degiştirip fedakarlik ettiginizi yazmişsiniz mesela. Buna kimse saygi duymaz veya tesekkur etmez zaten.

Aileniz niye eşinize "ne olur gel oğlum seni özledik" diye yalvariyor? Sanmiyorum bir ailenin yalvaracak kadar damat özleyecegini, sizi getirsin diye yalvariyorlar resmen. Aileniz dahi cok pasif.

Yedirir icirir yazip durmussunuz. 3 senedir tatil yuzu bile gormemişsiniz ne yiyip iciyorsunuz bu kadar? Cafeye, restorana goturmesi mi yedirmek icirmek dediginiz? Hayir calismayan eline para verilmeyen biri olsaniz anlayacagim ama calisan biri olarak siz yemeyi icmeyi bilmiyor musunuz eşiniz goturmese? Ya da nebileyim bekarken yiyip icmiyor muydunuz?

Başka bir üye de sorunlu kocasinin marketten istediklerini almasina seviniyordu, bu yuzden iyi koca diyordu. Gercekten şaşiriyorum artik iyilik anlayişiniza.

Neyse diyecegim o ki bu adamin saygi duymamasi için bir cok neden var zaten. Aşik olmadigini soylemiş zaten. Boyle davranabilmek için sizinle evlenmiş demek ki.

Aslında çok iyi biri ama bu konu da evet bencil . Eşim dediğim dedik benim dediğim olsun düşüncesin de ama dediğim gibi bazı şeyler de benim zoruma gidiyor onun ailesi geliyorsa benim kuzenimin ne zararı var ona . Beni mutlu etmek için bile kabul edebilir düşünebilir bunu . Ama anlatamıyorum şimdi diyor götürmicem seni tek gidicem diye
Tam olarak nerede iyi ben bu konuda iyi niyet göremedim.

Arkadaşlar merhaba buraya içimi dökmek için ve fikir almak için yazmak istedim konuya girmek istiyprum hemen eşimle 3 yıldır evliyiz severek evlendik . Eşimle bi kaç gün önce kavga ettik Haziran ayında tayinciyiz ve ben Ramazan’dan sonra ev toparlamaya başlıcam kurban bayramın da ise onun ailesinin yanına gidicez izine en başından plan buydu taki bi kaç gün kayınvalidemden öğrene kadar Ramazan bayramın da oraya gidicemizi. Şok oldum hali ile eşime sordum evet dedi . En son benim haberim oluyor bana danışan yok soran yok . Neyse dedim ki neden gidiyoruz ki zaten taşınacaz para harcamaya ne gerek var planlarım var dedi ne diye sordum annesini babasını alıp bi yerlere gidicekmisiz tatile. Kuzenim benim yanımda bana yardıma geldi ev toparlamak için kız karda kışta 3 gün boyunca yolda kaldı yine de geldi dedim kuzenim ne olcak böyle planlamadık ona da böyle demedik yapıcak ni şey yok oda gelsin bizimle annenler geliyorsa dedim gerek yok dedi . Ayrı bı gıcık oldum yaptığı bencillik . Ayrıyetten ev toparlıcam nasıl toparlıcam bilemiyorum . Güzellikle konuşuyorum olmuyor ağlamaklı oldum S***** G** (Defol) seni tatile götüreni sik… salak saydırıyor şok oldum . Ben eşime tatile gidelim ihtiyacım var diye 3 yıldır yalvarıyorum tabi baş başa benim ihtiyacım yok diye söyleniyordu gitmiyordu . Zoruma gidiyor bazı şeyler iki bayramı da orda geçircrz benim ailem neolur gel oğlum görelim seni diyorlar her zaman ama benim aileme gelince yok . Benim fikrimi alma yok hiç bi şey yok çok daralıyorum . Şuan trip atıyor soguk bana karşı . Ne yapıyım akıl verin .
Şaka gibi gerçekten. Ne kadar saygısız terbiyesiz biri. Gitmeyin kendisi gitsin. Hayır madem değiştirecek başta neden plan yapıyor ki? Bir de bu planı sizle paylaşmak yerine siz başkasından duyuyorsunuz. Aklı salim bir adam olsa evi toplarsınız, kurban bayramının birazında ailesini ziyaret edersiniz, sonra istiyorsa başbasa tatile çıkarsınız 🤷🏼‍♀️ kuzeninize de çok istediği/beğenebileceği bir hediye alırsınız olur biter. Herkesin gönlü olur. Bireyler basbasa tatile çıkamıyorken, cümbür cemaat bir tatilin tatil olacağını düşünmüyorum. Normal zamanlarda basbasa çıkarsınız başka bir zaman da ailelere jest olsun diye onlarla gidersiniz bu normal ama senelerdir eşinizle tatil yapamıyorken, sizden habersiz ailesi ile tatil planı yapması gerçekten nahoş. Siz kendi planınıza uyun, kurbanda da (o giderse) siz de kendi ailenizin yanına gidin. Suçlu olan, özür dilemesi gerekip kendini düzeltmek zorunda olan o. Siz değilsiniz.

Kesinlikle özelinizi herkese anlatmayın.özelinize saygı duymazlar sonra.o arkadaşı da uyarın ben sana anlattım keşke anlattığıma sygı gösterip herkesle paylşmasaydın diye. Bir daha ağzıyla kuş tutsa o kişiyle hiç bir şey paylaşmam

Bence bu olay sizin için bir milat olsun.Sinirlarinizi net çizin derim.
Sizden habersiz kafasına göre tatil planı mi yaptı bırakın kendisi gitsin bu konuda kararlı olun.
Konuyu da uzatmayın gereksiz tartışmalarla yormayın kendinizi hayatınıza bakın.
Taşınma olayında da tüm yükü üstünüze almayın derim.

Defalarca konuştum güzellikle sakin bi şekilde ama kendi anlamak istemediği için anlamıyor
Kadınların bir şeyi 30 defa anlatınca karşıdakinin anlayacagina inanması gercekten ilginç. Eşiniz söylediğinizi duyuyor eğer sağır değilse ve başka bir dilde konuşmuyorsunuz. Anlamıyor diyerek aslında ona mazeret buluyorsunuz, sanki anlamak onun elinden gelen birsey değilmiş gibi. Eşiniz sizi gayet iyi anlıyor, ilk söylediğinizde de anladı, 20. Kez söylediğinizde de anladı. Sadece kendi istediği gibi davranmaya devam ediyor. Siz sanki 100. Kez söylersem belki anlatmayı başarırım umudu ile hareket ediyorsunuz ama 1 ile 100 arasında bir fark yok. Eşiniz sizin sözünüze kararlarınızı ve hislerinize değer vermiyor, size saygı duymuyor ve bunu sizin söylediklerinizi anlamadığı için değil, gayet anlayarak ve bilerek yapıyor. Şimdi siz bu konuda ne yapacaksınız 1000. Kere anlatırsanız anlayacağını düşündüğünüz için, sürekli aynı şeyleri söyleyen dırdırcı bir kadın mı olacaksınız, yoksa ipleri elinize alıp gerekeni yapacakmisiniz??

Kesinlikle özelinizi herkese anlatmayın.özelinize saygı duymazlar sonra.o arkadaşı da uyarın ben sana anlattım keşke anlattığıma sygı gösterip herkesle paylşmasaydın diye. Bir daha ağzıyla kuş tutsa o kişiyle hiç bir şey paylaşmam
Konular karıştı galiba, bu konu sana aşık değilim diyen koca konusu🙃

O mu size trip atiyor. Oncelikle bazi kelimeleri bazi şeyleri kabul etmeyin. Mesela s.ktir git diyen biriyle hala tatil plani mi yapiyorsunuz? Ben o lafi kullanan birini affetmezdim. Yani bizde normal değil o laflar. Resmen ayrilik nedeni. Sizi bilemem. Ikinci mesele 3 yil 5 yil geçtikden sonra bazi şeyleri degiştirmeye çalişmak zor. Ben ilk evlendigimizden beri ailelerimizi ayni konumda tuttum. Erkek ailesidir istedigini yapar havasi yaratmadim. Ne eşime ne de onun ailesine. Hep de soylerim. Onun ailesinin ne kadar hakki varsa, ne kadar rahatligi varsa ne eksik ne fazla benim ailemin de var. Ama yine de benim ailem hep bir adim geride duruyor. Çunki oyle alişildi toplumda. Yine de ben en başinda boyle tavir koydum ve buna ragmen yine de bazen başedemedigim durumlar oluyor. Neyse. o sana kufredip ailesiyle nereye giderse gitsin sen de git kendi ailenin yanina.

Gitsin tek beyzade...iki bayramda onlarda geçireceksiniz ailesiyle tatile gideceksiniz...Ne ala memleket....niye kadınlar bu kadar kendilerini ezdirir bilmem...Ramazan Bayramında gitmiyorum pekala tek gidebilirsin kuzenimle kalırım diyin olsun bitsin

Ben sizin yerinizde olsam yapacağım şey nettir asla da vazgecmezdim kararimdan.kuzeninle ev toplamaya devam ederim ramazan bayraminda da tek başıma evinde otururdum benim fikrimi almayan kendi başına karar veren kocamda gider ailesini ziyaret eder tatiline götürür getirir.bu fikri esime soylerim aslada fikrimden vazgecmem kocamda boylece bensiz karar vermemeyi ogrenir

Çok net çok büyük olay çıkarıp iki tatilde de ailemin yanına giderdim. O da tatile mı gidiyor bayrama mı gidiyor ne yaparsa yapsın derdim

Ben gitmezdim. Kuzenimle eşyaları toplar bayrama kendi aileme giderdim. Dönüşte o yok gibi yaşardım o ne zaman hata yaptığını anlayıp özür dileyene bu şekilde devam ederdim.

Ben olsam ne tatile giderim ne de ev toplarım. Ev falan toplamam, nasılsa kendi gidip diğer yerde çalışmak zorunda değil mi madem, çıksın gitsin. Ben bir yere kımıldamam. Adama bakın yahu saf terbiyesiz, adamın tayini var diye evi toplicam diyorsunuz ama adam oralı değil üstüne küfür ediyor. Ben olsam gitmem kendi evini de artık kendi mi toplar, tek bavulla mı gider ne halt yerse yer.
O kufurlere ağzı açık kalıyorum. 5.5 yıllık evliyim hiç böyle küfürler çıkmadı eşimin ağzından. İlk yıl özellikle çok kavga ettik. İki yıl önce doğum sonrası boşanma eşiğine geldi ama böyle şeyler asla duymadım. Bilmiyorum o kufurlerden sonra nasıl normal hayatlarına devam ediyorlar aynı yatağa giriyorlar.

O mu size trip atiyor. Oncelikle bazi kelimeleri bazi şeyleri kabul etmeyin. Mesela s.ktir git diyen biriyle hala tatil plani mi yapiyorsunuz? Ben o lafi kullanan birini affetmezdim. Yani bizde normal değil o laflar. Resmen ayrilik nedeni. Sizi bilemem. Ikinci mesele 3 yil 5 yil geçtikden sonra bazi şeyleri degiştirmeye çalişmak zor. Ben ilk evlendigimizden beri ailelerimizi ayni konumda tuttum. Erkek ailesidir istedigini yapar havasi yaratmadim. Ne eşime ne de onun ailesine. Hep de soylerim. Onun ailesinin ne kadar hakki varsa, ne kadar rahatligi varsa ne eksik ne fazla benim ailemin de var. Ama yine de benim ailem hep bir adim geride duruyor. Çunki oyle alişildi toplumda. Yine de ben en başinda boyle tavir koydum ve buna ragmen yine de bazen başedemedigim durumlar oluyor. Neyse. o sana kufredip ailesiyle nereye giderse gitsin sen de git kendi ailenin yanina.
Bende size katılıyorum. Benim içinde kabul edilemez küfürler. Bende sizin gibi tatilde ailelerde kalma süresini bile eşit tutmaya çalışıyoruz. Bir ay orda bir ay orda. Gelir kalırsan kalırım yoksa yok herkes kendi ailesinin yanına. Önce zorlandı öyle görmemiş çünkü ailesindeki erkekler gidip eşinin ailesinde kalmıyor. Bir ay kalmıyor en azından üç beş gün hanımı bırakıp dönüyor. Bayram yine öyle bir bayram orda bir bayram diğer tarafta. Herkesin ailesi kendine kıymetli. Şimdi böyle problemlerimiz yok 🥰

Neden bu kadar pasif sindirilmiş birisiniz

Size yapıp söylediklerine ben dayanamadım burda

Öncelikle eşiniz iyi filan değil
Bencil düşüncesiz sevgisiz biri

Sizin yapacağınız yol orda buyur nereye gidersen git ben kuzenimle önce tatile sonra da annemlerin yanına gidiyorum diyeceksiniz

Aileniz niye yalvarıyor onun kara kaşına kara gözüne mi
Binip bir araca anne babamı özledim diye gidemiyor musunuz?
Bunları yapamayacak yada söylemeyecekseniz neden calışıyorsunuz?

X