Eşim ve para konusundaki anlaşmazlıklarımız

İnanın ben de ne sizin ne benim durumumda hiçbir yanlışlık görmezdim keza ben kazandığımı bizim hayat standartlarımıza harcamayacaksam, bir tek kendime biriktireceksem bu bana tuhaf gelirdi ama görüyorum ki biz eşimle aynı fikirde değilmişiz bu konuda.. Biraz sular durulsun ben de oturup bir plan yapmayı teklif edeceğim, biraz da ben ona onun kattığı kadar göndereyim arkadaşların dediği gibi, o yönetsin idare etsin bakalım yapabiliyor mu

En doğrusunu yapıyorsunuz.
Sanki milyon dolarları var da sizin harcama yapmanızdan ona fırsat kalmıyor gibi davranmasın eşiniz hiç.
Evlilikte parası daha çok olan daha çok harcar, alınan gitsin fazlasını kazansın.
Hiç kendinizi suçlu hissedip eşinizin manipüle etmesine izin vermeyin.
Kendi ayakları üzerinde duran bir kadının standardı olmalı, o standardı düşürecek adam bir zahmet ezik hissetmesin.

Evlilik içinde fazla sorumluluk almışsınız maddiyat olarak. Eve katkısı olacaksa bırakın o sizden fazla çaba göstersin.
sizden az kazanıp birde sizin paranızı yönetmek istiyorsa izin vermeyin.

Hangi ödemeleri kim yapacak diye plan yapın ama paranız hakkında söz hakkı vermeyin.

dolar al sen de valla bi dolar hesabı aç uygulamadan o zaman

Evliliğin maddi manevi sorumluluğunu bence bir kadın tek başına almamalı. Kadın tüm sorumluluğu alınca adama alacağı sorumluluk kalmıyor. Ev kiraysa kira ve faturaları eşiniz ödesin. Bu sorumluluğu alıncıda hiç sormayın ödeyebiliyor musun diye bırakın başa çıksın geri kalan mutfak masrafı vb giderlerin yarısını da o ödesin yarısını da siz ödeyin. Başkada eve harcama yapmayın. Hatta siz ve eşiniz eve ne harcadı bir yere yazın yarın Birgün sen ne yapıtınki demesin.

Anladığım kadarıyla eviniz de bütün maddi yük sizin üzerinizde görünüyor (kira, kredi,taksitler, fatura,diğer harcamalar) ,bu kadar yük fazla bence

Eşiniz ne yapıyor bu durumda tamam esnafların parası sabit olmaz ama hiç mi para kazanamıyor eşiniz,benim babamda 30 küsur yıllık esnaf para durumları maaşlı calisina göre olmaz ama işini yapıyorsa planlı programlı çalışıyorsa gerisi hallolur, siz kredi ve taksitleri ödüyorsaniz oda kira ve faturalı ödemeli,sanki hiç para kazanmıyor gibi duruyor eğer öyleyse oda sizin gibi sabit maaşlı bir işe girsin.

Siz her turku odemeyi yapiyorsunuz peki esiniz ne yapiyor? Kira senin kredi benim seklinde bolusun odemeleri maasinizi asla vermeyin o sikisiyosa sizden destek istesin birsey alacakken fikrini sorun birlikte karar verin erkekler boyle malesef bu oara konuaunda kadinin bagimsiz ve guclu olmasini cogu kaldiramiyor sizde gereginden fazla vericisiniz

Biraz öyle dene ama dikkat et, maaş yönetimini ona bırakma, yapıcı bir konuşma yap...tek sorun buysa birbirinizi kırmadan anlayarak bir yol belirleyin, bana da diyorlar bazen eşin senin fazla kazanmani sorun etmiyor mu diye, ben de diyorum ne saçma şey eve giren fazla paradan nden rahatsiz olsun ki eşim hiç sorun etmemiştir yıllarca ama ben para çekmeye usendigim için nakit ihtiyacımı eşimden alırım, yani günlük elime 300 400 nakit bitince ondan alırım, diğer şeyleri ben oderim

evet sanırım ben de nasıl olsa var diye fazla vericilik yapmışım şimdi bakınca o da ben ne ödüyorum nasıl ödüyorum hiçbir fikri yok gibi duruyor. Eşim market masraflarımız, arabanın giderleri vb. nakit parayla değişken olarak gelişen ödemeleri hallediyor, bir de son 2 aya kadar arabanın yarı kredisini ödüyordu ancak tarihlerde sıkıntı olunca ben ödeyeyim sen bana ver olduğunda gibi devreye girdim yani görüyorum ki yine gereksiz bir hafifletme peşine düşmüşüm

yani allah göstermesin ben burada iş bulamamış olsaydım da tek gelire kalsaydık, çok şükür kazanıyor geçindiriyor dara düşmedik diye mutlu olurdum ben. Bırak neden her şeyi ödüyor, beni ben kazanmadığım halde rahat yaşatmaya çalışıyor diye buhranlara sürüklenmeyi. Erkekleri bunca sene oldu hala anlayamamışım ben

Aslında şöyle, onların işi yaz sezonunda düşen kış sezonunda artan bir sektör o nedenle kışın gayet rahattı maddi olarak ama yaz başından beri geliri birden bıçak gibi kesildi. Şimdi tahminimce kışın kazandığının yarısını zor çıkarıyor, birkaç ay daha da böyle olacak gibi. İlk aylarda bu konularda pek sıkıntı yaşamamışken birden her şeyin zamlanması, onun gelirinin azalması benimse maaşımın artması hepsi aynı döneme denk geldi, bu da herhalde zincirleme ego krizlerine yol açtı

Para yönetmek demiyorum ki ödemelerin hepsini kadın kendi maaşıyla yapıyor
Niye evleneceğim ki ben adam ödemelere katılmayacaksa evlenip koca beslemeye ne gerek var ?

Sezonluk gibi birşey ama yinede kazanıyor değil mi en azından kirayı ve faturalari ödeyebilir değil mi kışın 60 kazanıyorsa diyelim yarısı 30 olsun araba ve market masrafı ona aitmiş arabaya hergun masraf yapmadigina göre parasını nereye harcıyor.

Konuyu daha yeni okuyorum ilk okudugumdan beri son cumlenizin dogru çıkmasından korkuyorum. Umarım öyle değildir.

İnanın ben de bilmiyorum şu aşamada. Arabayı biraz eski model aldık ilk arabamız diye, ufak tefek tamiratları değişenleri de oldu oralara gitti desem, son aylara kadar hadi kredinin yarısını da ödüyordu desem yine de içinden çıkamıyorum. Bence benim için en iyisi biraz masrafları ona bırakıp gözlemlemek olacak. Bugüne kadar hiç peşine düşmüyordum ama bir kaba hesapla ne kazandı ne kazanacak kendi kafamda da oturtmalıyım galiba.

Para yönetmek demiyorum ki ödemelerin hepsini kadın kendi maaşıyla yapıyor
Niye evleneceğim ki ben adam ödemelere katılmayacaksa evlenip koca beslemeye ne gerek var ?
Yani bana kalırsa bu açıdan bakınca haklısınız, ben hiç bu açıdan bakmamışım sadece. Tüm ödemeleri ben yapıyorum demek haksızlık olur ama ağırlığı bende diyeyim. Buradaki arkadaşlar sağolsun bana biraz geride durmam gerektiğini, dümeni bırakıp izlemem gerektiğini anlattılar ki sizin de dediğiniz gibi her şeyi ben üstleneceksem ve bu gelip geçici de olmayacaksa ona göre bir hayat çizerim kendime.

Durumu aynen böyle anlatın siz tamamen iyi niyetle yaklaşmışsiniz ama erkeklerde o gurur var ne yazık ki kendini lerini ezik hissediyorlar. Geri kalan hayatınızda sıkıntı yoksa ona böyle hissettirmek istemediginizi şartlara göre aksiyon aldığınizi anlatın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…