Eşim narsist mi emin olamıyorum yardım?

Bakın ben eşinizi savunmadim. Bencil ve huysuz olabilir ama narsist başka bir şey. Yani moral bozukluğu ayrı majör depresyon ayrı, hareketli çocuk ayrı DEHB ayrı gibi.
Buradaki kişilere sorarak anlayamazsınız eşinizin narsist olup olmadığını, buradaki kişiler uzman değil neticede. Ayrıca uzman bile olsa görmediği, danışan olarak takip etmediği birine teşhis koyan kişinin de uzmanlığı şüphelidir.
Annenizin duygusal istismar yaptığını söylemiş. Tek seans gittim demiştiniz bu kadar kısa sürede böyle bir yorumda bulunması bile sıkıntılı. Olsa olsa seanslarca gittiğiniz bir uzman bundan şüphelenebilir.

Kesinlikle terapiye devam edin derim. Hatta çift terapisine de ayrıca gitseniz harika olur. O zaman uzman esinizi görünce tanı koyabilir.
Eşinizin narsist olabileceğinden şüpheleniyorsuniz ve bunun düzelmeyecegini de biliyorsunuz. O zaman neden ikinci çocuk? Diyelim ki eşiniz narsist şu an bu bilgiyle ne yapacaksınız? Boşanma gündeminizde var mı?

Ben sizi anladım sanki basit şeyler gibi gözüküyor insanın hem muhabbet etme hevesini bitiriyor hem de ozguvenini. Aynı benim babam. Bunun adı narsistlik mi bilmiyorum ama annemi ciddi manada yoran bir şey.

Ay ne yalanı ya? Siz yalanın anlamını bilmiyorsunuz bence.
Zaten eleştiri almayı sevmiyormuş belki o an siz laf etmeyin diye zaten aklıma gelmişti dedi. Belki onun da eleştirel bir ailesi vardı, her hareketine karıştılar sürekli şöyle ol böyle ol dediler o yüzden hassastır??? Noluyor yani öyle dediyse siz neden her şeyi didik didik yorumluyorsunuz?
Empati kurmuyorsunuz hiç. Sürekli başkalarında suç bulma modundasınız. İnsani kusurlar herkeste var. Küçük küçük şeyleri büyütüp millete narsisist falan diyorsunuz. Yazdıklarınıza göre eşiniz narsisitin zıttı falan bu arada, alakası bile yok. Biraz büyüyün artık.

Ben sizi anladım sanki basit şeyler gibi gözüküyor insanın hem muhabbet etme hevesini bitiriyor hem de ozguvenini. Aynı benim babam. Bunun adı narsistlik mi bilmiyorum ama annemi ciddi manada yoran bir şey.
Mesela ne var bu muhabbette cidden merak ettiğimden soruyorum. Önceden konmuş bir tabelaysa vardı zaten demesindeki sakınca ve narsistlik nedir?

Bunun için biraz geç kalmadınız mı? İki çocuktan sonra mı aklınıza geldi adamın kişilik bozukluğu olabileceği.

Mesela ne var bu muhabbette cidden merak ettiğimden soruyorum. Önceden konmuş bir tabelaysa vardı zaten demesindeki sakınca ve narsistlik nedir?
Keyifli muhabbet yok. Kadın günlük basit şeyleri bile konuşurken laf ağzına tıkılıyor. Ben zaten bunun narsistlik olduğunu söylemedim bunu bilemem ama her zaman her şeyin en iyisini doğrusunu bildiğini düşünen biriyle vakit geçirmek çok zor.

Konuşma üslubunuz hiç değişmemiş, yıllar geçmiş ama aynısınız. Kendinizi zerre geliştirememişsiniz ne yazık ki. Eleştiriye tahammülünüz yoksa niye konu açıyorsunuz? Ben kendime gayet iyi bakıyorum merak etmeyin, konu ben değilim ayrıca. Bir gün ben konu açarsam ona yazarsınız. Cevap vermek yerine karşı tarafı eleştirmek, ordan vurmaya çalışmak lise yıllarında kalmalıydı. Ben yazıyorum ama siz anlamıyorsunuz. Bulunduğunuz yerde tek bir tane psikolog var bile desek online terapi diye bir şey var. İstememişsiniz ki üzerine düşmemişsiniz. Siz bir şeyler yolunda gitsin istiyorsanız habire birilerini, bir şeyleri suçlamayı bırakıp kendinizle yüzleşmenizin zamanı gelmiş geçiyor.

En iyisi en doğrusuyla alakası yok ki. Tabela önceden konmuş eşi de söylemiş önceden konmuştu yeni mi gördün diye. Biraz düz konuşuyor bence yani ahahah yeni mi gördün vay salak gibi değil de cidden şaşırmış olabilir yeni gördüğüne. Tam anlatamadım ama eş ailesini falan kendiliğinden arayan, eşini yücelten bir adammış. Ben yarıştığını lafı ağzına tıkmaya çalıştığını düşünmedim. Spontane konuşuyor işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…