Eşim çalışmamı istiyor

"bebeğin bu zamanları bir daha geri gelmeyecek" evet çok haklı bir söylem ama hiçbirimizin bu zamanları bir daha geri gelmeyecek. baktığımız zaman hiçbirimiz bir daha bu yaşta olmayacağız. ben her zaman çalışmaktan yanayım. ücretsiz izin demek hakların tamamen durması demek. memursaniz prim gününüz aksıyor, kademe ilerlemesi duruyor, yıllık izin süresi uzuyor (10 yılda 30 gün olma durumu) mesela ben ücretsiz kullandım emsallerime göre 30 gun yillik izni çok geç hak ettim, yeşil pasaport sürem uzadı vs vs vs. ha pişman mıyım asla ama zaten ben sonuna kadar kullanmamistim. kullansam daha sıkıntıydi. bebisim 15 aylikti ise başladım ben o da 0.2 yaş bakim yapan bir kreşe basladi. çok tatlış gunlerdi
😅 keske isci annelerin yillik izin azligi gibi minik sorunlari olsa .

Erkekler çalışan kadına daha çok saygı duyuyor malesef. Memursanız yarı zamanlı olabiliyor mu çocuktan dolayı? Böyle bir sürece başlanabilir belki güveneceğiniz bir bakıcı bulabilirseniz.
Yalnız konu sahibinin durumunda anne işsiz değil. İşi var ve çocuğuna bakıyor. Bu durumda eşine saygı duymuyorsa bu kadının değil adamın ayıbı.

Yani yan gelip yatim, koca parasi yiyim diyosun. Mük
E kim yiyecek? Ben yiyeceğim tabi. Kocamın parasını ben çok güzel yiyorum oh mis valla abshsakalsks
Ha bir de Yan gelip yatmak= çocuk büyütmek??! Bakın aşşağıdaki yoruma da bakarsanız millet rahat etmek için işe dönüyor, çocuk bakmak nasıl bir rahatlık olabilir allasen??!
Evde bütün gün çocukla yalnız olmaya nasıl dayanıyorsunuz yaa, ben doğum izni bitsin de işe döneyim diye sabırsızlanmıştım.

Bakıcı öcü değildir. Ülke koşulları ortada, çocuk 1 yaşına gelmiş zaten, eşinizi haksız bulamıyorum maalesef
Bu mantık da tuhaf değil mi? Yani bu kadar bütün gün katlanamayacağım bir şeyi asla doğurmazdım. Tuhaf..
———————————-
Konu sahibi size de tavsiyem biraz daha büyüsün. Ben çocuklarım için işimi bıraktım. Onların tek bir anını bile kaçırmak benim için çok üzücü bir şey olurdu. Bu sebeple evde 3 çocuğuma bakıyorum. Ama o çocuğun büyümesinde yanında olmak ayrı bir şey. Maddi sorun da yokmuş. 2 seneye tamamlayın. Ama eşinizle güzelce bu düşüncenizi konuşun.

"bebeğin bu zamanları bir daha geri gelmeyecek" evet çok haklı bir söylem ama hiçbirimizin bu zamanları bir daha geri gelmeyecek. baktığımız zaman hiçbirimiz bir daha bu yaşta olmayacağız. ben her zaman çalışmaktan yanayım. ücretsiz izin demek hakların tamamen durması demek. memursaniz prim gününüz aksıyor, kademe ilerlemesi duruyor, yıllık izin süresi uzuyor (10 yılda 30 gün olma durumu) mesela ben ücretsiz kullandım emsallerime göre 30 gun yillik izni çok geç hak ettim, yeşil pasaport sürem uzadı vs vs vs. ha pişman mıyım asla ama zaten ben sonuna kadar kullanmamistim. kullansam daha sıkıntıydi. bebisim 15 aylikti ise başladım ben o da 0.2 yaş bakim yapan bir kreşe basladi. çok tatlış gunlerdi
Bende böyle düşünüyorum ama isteyene de saygı duymak lazim.
Benim sigortam yatmayacak emeklilik daha uzayacak bir sürü eksiklik.
Keşke ücretsiz izin süresi daha fazla olsa ama maalesef.

Normalde duymadigi saygiyi para için duyan adam da ne kadar samimi bilmiyorum. Kadina degil paraya saygilidir o.😄
Simdi yok calismak para degil üretmek bilmem ne demeyin yani az bir kisim disinda sanki her çalisan bir sey mi üretiyor sabahtan aksama, para ve yasamak icin rutin calisiyor millet ben de dahil. 😀
Bence paraya değil de evde durmayı işten saymıyorlar. Kendi yaşadıklarım ve çevremde gördüğüm kadarıyla böyle. Ki eve ben bir şirkette çalışırken kazandığım kadar para getiriyorum ve evde yan gelip yatmıyorum, evden çalışıyorum.

P -pelin

Son düzenleme:
Yalnız konu sahibinin durumunda anne işsiz değil. İşi var ve çocuğuna bakıyor. Bu durumda eşine saygı duymuyorsa bu kadının değil adamın ayıbı.
Ben zaten kadının ayıbı demedim ki. Kadıncağız çocuğuna bakmak istiyor bu kadar küçükken imkanı varken. Konu sahibinin eşi ekstra maaş istiyor olabilir, ama benim tecrübem evdeki kadına ister ev hanımı olsun ister geliri olsun, erkekler emeğini göz ardı ediyor. Forumdaki mükemmel kocalar hariç. Benim kocam dahil.

Bence paraya değil de evde durmayı işten saymıyorlar. Kendi yaşadıklarım ve çevremde gördüğüm kadarıyla böyle. Ki eve ben bir şirkette çalışırken kazandığım kadar para getiriyorum ve evde yan gelip yatmıyorum, evden çalışıyorum.

P -pelin
2 gün evde dursunlar yaptığımız işleri yapsinlarda görsünler bakıyim evde durmak işten sayılıyor mu sayılmıyor mu? Ben para mara da getirmiyorum gayet keyfim ister yan gelip yatıyorum keyfim ister her işimi detaylı yapıyorum. 2 çocugumuz var onlarıda evimide bakıcı, yardımcı hiç bişey olmadan çicek gibi büyütmüşüm bakıyorum. Bunları işten saymayanın ayrı alnını karışlarım saygı duymayanın ayrı. Ailelerden uzak, desteksiz bunları bu şekilde idare etmek bence önemli iş.

2 gün evde dursunlar yaptığımız işleri yapsinlarda görsünler bakıyim evde durmak işten sayılıyor mu sayılmıyor mu? Ben para mara da getirmiyorum gayet keyfim ister yan gelip yatıyorum keyfim ister her işimi detaylı yapıyorum. 2 çocugumuz var onlarıda evimide bakıcı, yardımcı hiç bişey olmadan çicek gibi büyütmüşüm bakıyorum. Bunları işten saymayanın ayrı alnını karışlarım saygı duymayanın ayrı. Ailelerden uzak, desteksiz bunları bu şekilde idare etmek bence önemli iş.
Çok çok zor bir iş. Özellikle aileden uzakken. Fiziken ve mental olarak da. Ben çocuk bakımı için günde belli bir süre destek almaya başladım 15 aylıkken. Ama bir gün yaptığımın zorluğu takdir görülmedi eşim tarafından. Allah kolaylık versin size de.

Çok çok zor bir iş. Özellikle aileden uzakken. Fiziken ve mental olarak da. Ben çocuk bakımı için günde belli bir süre destek almaya başladım 15 aylıkken. Ama bir gün yaptığımın zorluğu takdir görülmedi eşim tarafından. Allah kolaylık versin size de.
Bende size kolaylıklar diliyorum 🙏 İnşallah eşinizde bir an önce bu yanlışından döner.

P -pelin

Evden calisiyorsunuz diye de mi saygi duymuyor anlamadim. 😀

Bilmiyorum ben uzun yıl çalışmadim şuan calisiyorum hiç bir saygi farki yok. Calismiyorken de saygili sevgili oldu esim hep suanda da davranislari degismedi. Calismiyorken saygisiz olsaydi, calisiyorken yaninda olmazdim. 😄

Oğlum 14 yada 16 aylıktı işe dönmüştüm. Şartılı tayin oldum, mecburen döndüm yoksa 2 yıl devam edecektim. Ev bana zor gelmedi. Etkinlik yapıyorduk hep oğlumla...

Zorunluluk yoksa İşe dönmek istemediğinizi net konuşun. Para tatlı gelmiş.

E kim yiyecek? Ben yiyeceğim tabi. Kocamın parasını ben çok güzel yiyorum oh mis valla abshsakalsks
Ha bir de Yan gelip yatmak= çocuk büyütmek??! Bakın aşşağıdaki yoruma da bakarsanız millet rahat etmek için işe dönüyor, çocuk bakmak nasıl bir rahatlık olabilir allasen??!

Bu mantık da tuhaf değil mi? Yani bu kadar bütün gün katlanamayacağım bir şeyi asla doğurmazdım. Tuhaf..
———————————-
Konu sahibi size de tavsiyem biraz daha büyüsün. Ben çocuklarım için işimi bıraktım. Onların tek bir anını bile kaçırmak benim için çok üzücü bir şey olurdu. Bu sebeple evde 3 çocuğuma bakıyorum. Ama o çocuğun büyümesinde yanında olmak ayrı bir şey. Maddi sorun da yokmuş. 2 seneye tamamlayın. Ama eşinizle güzelce bu düşüncenizi konuşun.
Şu yorumun alnı olsa da öpsem gerçekten.
Tüm cümlelerinize 👏katılıyorum. Kocamın parasını yiyip yan gelip yatıyorum evet kime batıyor bu konu bu kadar anlamıyorum. Gerçekten mük bişey yani 😂 Üniversite mezunuyum, çalışmayı tercih etmiyorum. 2 çocugumuz var onları büyütüyorum evimdeyim evet bence mük yani çok şükür herhangi bir maddi sıkıntımızda yok geciniyoruz yani gayet.

Şu yorumun alnı olsa da öpsem gerçekten.
Tüm cümlelerinize 👏katılıyorum. Kocamın parasını yiyip yan gelip yatıyorum evet kime batıyor bu konu bu kadar anlamıyorum. Gerçekten mük bişey yani 😂 Üniversite mezunuyum, çalışmayı tercih etmiyorum. 2 çocugumuz var onları büyütüyorum evimdeyim evet bence mük yani çok şükür herhangi bir maddi sıkıntımızda yok geciniyoruz yani gayet.
Geciniyorsaniz kimse birşey diyemez zaten.
Belki sizin eşinizin maaşı yüksektir ek gelir vardir.
Biz tek memur maaşı ile geçinmekte zorlanırız mesela.

Mesleğim ve pozisyonum gereği 7 aylık bebeğimi bırakıp işe dönmek zorunda kaldım. Şimdi tekrar anne olsam 15-18 aylığa kadar evde olmak isterdim.
2 sene de belki biraz geç olabilir bana göre tabi.
Siz nasıl istiyorsanız öyle yapın. Eşinizi dinlemeyin. Pişman olabilirsiniz.
Evet ev hayatı çok yorucu ama bebekli hayatta işe adapte olmak çok daha yorucu. Emzirme azalsın. Gözünüzün arkada kalmayacağı birine emanet edin öyle gidin işinize.

Ben de devletteyim benim de bebeğim 1 yaşında bir yıl daha evdeyim maddi sorunumuz yok şükür. Arada eşime diyorum çalışmaya dönsem mi ki diye ne gerek var böyle bir hakkın varken niye kullanmayasın ki bebegimizin sana ihtiyacı var diyor. Maddi sorununuz varsa mecbur çalışın derdim ama yoksa bebekle olmak daha iyi bana göre.

Bende böyle düşünüyorum ama isteyene de saygı duymak lazim.
Benim sigortam yatmayacak emeklilik daha uzayacak bir sürü eksiklik.
Keşke ücretsiz izin süresi daha fazla olsa ama maalesef.
Emeklilik için zaten yaş bekleniyor ki 2 yıl sonra primin dolması çok büyük bir sorun değil bana göre. Ben de memurum mesela 23 yaşında ise başladım,primim 43 degil de 45 yaşında dolacak ücretsiz izinden dolayı ancak emekli olma yaşım 58. 45 yaşında daha çocuğum küçükken çalışmayı bırakamayacağıma göre ne önemi var ki ha 43 olmuş ha 45? Ücretsiz izin 3 yıl olsa 3 yıl alırdım çoğu uzman 3 yaşa kadar anneyle olmasını savunuyor bebeğin.

X