Eşim çalışmamı istiyor

Ben de hiç boş kalmadım diyebilirim ama çocuğuna bu kadar düşkün bir anne de olamadım. Bir şey kaçırdığımı da düşünmedim hiç. Çalışmak nefes almak gibi benim için, hem sosyal alan hem enerji kaynağı, hem çocuğuma sabır göstermek için özleme ve yenilenme zamanı. Tek maaşla yaşamakla 2 maaş yaşamak da asla kıyas kabul edemez. Hele çocukla ihtiyaç asla bitmiyor. Ayrıca konu sahibi çalışmayı sevemediğinden çocuğu bahane ediyor gibi hissettiriyor bana
Çalışmayı pek sevmiyorum da bebek de bahane değil yanında kalmak istiyorum, zaten mecburen bir sene sonra işe gideceğim ve maaş için bende düşündüm bebeğimin ihtiyaçlarına yönelik daha rahat alışveriş yaptım, şimdi de onun için birikim yapmak istiyorum işe başlamayı bu nedenle düşündüm ama hiç bırakmak istemiyorum

Yani yan gelip yatim, koca parasi yiyim diyosun. Mük
Hahah işi sevmiyorum dedim diye yan gelip yatmak mı evde bebekle tüm gün ayaktayım, bir sene sonra mecbur gidicem. Bu arada ben işe girince eşim benim parayı yedi araba aldık, altın aldık 😂

Hahah işi sevmiyorum dedim diye yan gelip yatmak mı evde bebekle tüm gün ayaktayım, bir sene sonra mecbur gidicem. Bu arada ben işe girince eşim benim parayı yedi araba aldık, altın aldık 😂

Ise gitmeyi sevmeyen bir akrabam var, ne zaman annelik izni bitmeye Gelse, hop bi hamilelik daha. Simdilik üc cocugu devirdi. Bekliyoruz

Ise gitmeyi sevmeyen bir akrabam var, ne zaman annelik izni bitmeye Gelse, hop bi hamilelik daha. Simdilik üc cocugu devirdi. Bekliyoruz
Ay annelik nasıl daha kolayına geliyor olabilir ya? 40 derece sıcakta sırtında taş taşıdığı bi işi yoksa analık her türlü işten zor bence. Kendi adıma benim işimden zor yani tüm gün bebeğe bakmak

Bebeğim 1 yaşına geldi. Bende ara sıra bakıcı konusunu açıyordum ama isteksizdim de yani 2 yaşına kadar bekleyim diyordum her zaman. Memurum ücretsiz izin hakkım var.
Durumumuz geçinecek ama hiç birikim yapamayacak kadar.
Geçen eşim bakıcı da bakmadın hiç dedi. Ben de bakıcı benim yerimi tutar mı dedim. Ne alaka ben onu mu diyorum yapan nasıl yapıyor bazı bakıcılar çok iyi de çıkıyor dedi. Kendi çıkıştı benim yerimi tutar mı lafıma saçmalama onu demedim tabiki sen annesisin diye çıkışıyor sonra da kapat konuyu dedi.
biz evlendiğimizde ben çalışmıyordum eşim de ister çalış ister çalışma benim için önemli değil diyordu, bebeğimiz olduğunda da aynı şekilde sana bırakıyorum diyordu ama çalışmamdan yanaydı. Şimdi de sinirlendim benim dediğim lafta ne var da kızıyor böyle
Ben de karı kocanın çalışması taraftarıyım ama dediğin gibi bebeğin daha küçük

Kendini ifade edebileceği yaşa kadar beklerdim ki bekledim de öyle çalıştım

baskı yapmadığı sürece çalışmanı istemesi güzel ve normal bir şey hele bu devir de tek maaş la zor

Ben avukatlık yapıyorum 3,5 aylıkken bebeğimi bırakmak zorundayım mesela maalesef.. serbest çalışmanın dezavantajı bu avantajı ise randevu saatlerimi kendim belirleyeceğim evim ve ofisim yakın sabah 08.30 akşam 17.00 olarak çalışmayacağım. Duruşmalarıma gidip geleceğim. Dosyalarım devam etmiyor olsa en azından 1 yıl ayrılmayı düşünmezdim. Çocuk bakmak her türlü çalışmaktan daha zor bir iş o kesin. Bence zorunluluğun yoksa bir sene daha evde kalabilirsiniz o günler bir daha geri gelmiyor maalesef

Ay annelik nasıl daha kolayına geliyor olabilir ya? 40 derece sıcakta sırtında taş taşıdığı bi işi yoksa analık her türlü işten zor bence. Kendi adıma benim işimden zor yani tüm gün bebeğe bakmak

Nasil mesela kolay oluyor, daha hastanede dogum yapar yapmaz süt gelmesin diye ilac icerek.
Daha kirki cikmamis bebegi 2 hafta büyükanneye birakarak.

Bunları yapmak için geçerli bi sebebi var mı, inanamıyorum. Deccal mi bu kadın bu nasıl bi annelik anlayışı

Yooooo, emdirmek istemiyor.

Cocugu birakma sebebi hastaymis.
Bu arada kari koca evdeydi ikiside. Ve o arada asla ama asla cocugu görmediler.

Cocuklar gercekden hep cok uzun süre kaldi büyükannelerde. Öyle mecburi bir durum degildi hic bir zamanda.

Erkekler çalışan kadına daha çok saygı duyuyor malesef. Memursanız yarı zamanlı olabiliyor mu çocuktan dolayı? Böyle bir sürece başlanabilir belki güveneceğiniz bir bakıcı bulabilirseniz.

Normalde duymadigi saygiyi para için duyan adam da ne kadar samimi bilmiyorum. Kadina degil paraya saygilidir o.😄
Simdi yok calismak para degil üretmek bilmem ne demeyin yani az bir kisim disinda sanki her çalisan bir sey mi üretiyor sabahtan aksama, para ve yasamak icin rutin calisiyor millet ben de dahil. 😀

Böyle diyen birisi en başta nasıl çalışmayan biriyle evlenmiş şaşırdım. Kırılmakta haklı olduğunuzu düşünüyorum ben

Şöyle oluyor bulamıyorlar çalışan kadın.

Evlenecekleri kadın da tam atandım atanamadım az kaldı atanacam diyor. ( Puanım şu bölümüm şu bu sene tam atandım babam da torpil buldu vs diyor)

Yani bu tür erkeklerin hayali çalışan kadın ama asla ben çalışırım karıma bakarım demiyorlar hiç bir zaman ama şartlar el vermiyor bazen 😃

Şöyle oluyor bulamıyorlar çalışan kadın.

Evlenecekleri kadın da tam atandım atanamadım az kaldı atanacam diyor. ( Puanım şu bölümüm şu bu sene tam atandım babam da torpil buldu vs diyor)

Yani bu tür erkeklerin hayali çalışan kadın ama asla ben çalışırım karıma bakarım demiyorlar hiç bir zaman ama şartlar el vermiyor bazen 😃
Atandım atanamadım olayı olmadı ben kpss'ye hazırlanıcam diye evliyken karar verdim 1 senede hallettim 😄 ondan öncesi akademik kariyerdi ama umudumuz da yoktu referans işleri çok oluyor diye.
ilk başta işim yokken eşim de beklenti de yoktu şimdi nasılsa gidiyorum diye bekliyor artık demek ki fazladan eve para girmesi çok çok rahatlattı çünkü

Atandım atanamadım olayı olmadı ben kpss'ye hazırlanıcam diye evliyken karar verdim 1 senede hallettim

Bi senede atanabilecek bir bölümünüz olduğunu hesap edip evlenmiş. Atanamayacak bir bölümünüz olsa evlenmezdi. Bu tür erkekleri iyi bilirim 😈

Yani bebeğin yanında 1 sene daha durmak bence daha mantıklı madem aç kalma durumunuz yok, zaten evlenirken adam illa çalış dememiş ama şimdi işine gelmiyor, bu arada ben çalışıyorum çalışmayı da seviyorum ama, bazı kadınlar sevmiyor konu sahibinin eşinin yaptığı paragözlük gibi baştan ben çalışmayan eş istemem deseymiş

"bebeğin bu zamanları bir daha geri gelmeyecek" evet çok haklı bir söylem ama hiçbirimizin bu zamanları bir daha geri gelmeyecek. baktığımız zaman hiçbirimiz bir daha bu yaşta olmayacağız. ben her zaman çalışmaktan yanayım. ücretsiz izin demek hakların tamamen durması demek. memursaniz prim gününüz aksıyor, kademe ilerlemesi duruyor, yıllık izin süresi uzuyor (10 yılda 30 gün olma durumu) mesela ben ücretsiz kullandım emsallerime göre 30 gun yillik izni çok geç hak ettim, yeşil pasaport sürem uzadı vs vs vs. ha pişman mıyım asla ama zaten ben sonuna kadar kullanmamistim. kullansam daha sıkıntıydi. bebisim 15 aylikti ise başladım ben o da 0.2 yaş bakim yapan bir kreşe basladi. çok tatlış gunlerdi

Erkekler çalışan kadına daha çok saygı duyuyor malesef. Memursanız yarı zamanlı olabiliyor mu çocuktan dolayı? Böyle bir sürece başlanabilir belki güveneceğiniz bir bakıcı bulabilirseniz.
Saygının çalışarak elde edildiğini düşünmüyorum. O şekilde saygı duyanlar varsa da paraya saygı duyuyordur onlar :) yukarıda bir uyeninde belirttiği gibi.

Ben de hiç boş kalmadım diyebilirim ama çocuğuna bu kadar düşkün bir anne de olamadım. Bir şey kaçırdığımı da düşünmedim hiç. Çalışmak nefes almak gibi benim için, hem sosyal alan hem enerji kaynağı, hem çocuğuma sabır göstermek için özleme ve yenilenme zamanı. Tek maaşla yaşamakla 2 maaş yaşamak da asla kıyas kabul edemez. Hele çocukla ihtiyaç asla bitmiyor. Ayrıca konu sahibi çalışmayı sevemediğinden çocuğu bahane ediyor gibi hissettiriyor bana
Herkes bir degil

Bebeğim 1 yaşına geldi. Bende ara sıra bakıcı konusunu açıyordum ama isteksizdim de yani 2 yaşına kadar bekleyim diyordum her zaman. Memurum ücretsiz izin hakkım var.
Durumumuz geçinecek ama hiç birikim yapamayacak kadar.
Geçen eşim bakıcı da bakmadın hiç dedi. Ben de bakıcı benim yerimi tutar mı dedim. Ne alaka ben onu mu diyorum yapan nasıl yapıyor bazı bakıcılar çok iyi de çıkıyor dedi. Kendi çıkıştı benim yerimi tutar mı lafıma saçmalama onu demedim tabiki sen annesisin diye çıkışıyor sonra da kapat konuyu dedi.
biz evlendiğimizde ben çalışmıyordum eşim de ister çalış ister çalışma benim için önemli değil diyordu, bebeğimiz olduğunda da aynı şekilde sana bırakıyorum diyordu ama çalışmamdan yanaydı. Şimdi de sinirlendim benim dediğim lafta ne var da kızıyor böyle
Fırsatınız varsa ve koşullarınız uygunsa siz bakın. Bir daha bebeğinizin bu günlerini göremeyeceksiniz ve çok ozleyecekesiniz. Benim kızım 2 yaşında kreşe başladı. Bir yaşından iki yaşına kadar şahit olduğumuz o kadar güzel anılarımız var ki. Zaman çok hızlı geçiyor. Kızım simdiden kendini öptürmemeye başladı bile.

Siz zaten memursunuz. İşe dönüş ile ilgili sıkıntınız olmayacak. Eşinizin ısrarı para için ama zaten yetiyormuş. Fırsatınız varken gittiği yere kadar çocuğunuza siz bakın bence. Bebeğe bakicinin bakmasi ile annesinin bakmasi arasında fark var. Siz eşinize ben bebeğimin ve kendimin hazır olduğumuzu hissetmiyorum. Çocuğumu fırsatımız varken anne sevgisinden ve ilgisinden mahrum bırakmak istemiyorum deyin. Ayrıca başkalarının içinde olduğu koşulları bilmiyorsunuz. Başkaları ile sizi kıyaslamasın.

X