Eşim benden gizli annesine pahalı hediye almış ortaya çıktı

Ne güzel bir yazı tabi okuyup anlayabilene..

Türkiye sartlarinda lüks degilse bilemiyorum. Benim icin almanyada yasiyorum 500€ Luk bi hediye lüks bir hediyedir.
Ben kendimi 200-300€luk Telefon kullanirken esim annesine degil kimseye 500€ ya Telefon alamaz. Helede gizli
Ay şu almancilar bu ulkeden haberiniz yok burdaki 500 lirayla ordaki 500 Euro yu karsilastiriyorsunuz .salin bu ulkedeki insanlari ,oranin parasi alim gucu,kalitesi kalitesizi burayi karsilastirmayin .12.000 liralik telefon buraki en basit ozelliksiz telefon.
Hesabida sakin 12.000/20 :600 euro diye yapmayin siz ulkenizde 100 euro olan telefonun karsiligi burada 100 +500 euro kdv seklinde . Yani oradaki 100 euroluk telefon burda 2 binlara degil 12.000 lira ediyor

Son düzenleme:
Cocugunuz var mi bilmiyorum ama anne olmak cok baska birsey.Alinan hediye anneye ise bunu sorun etmek cok ayip…siz de esinizde annenize alabilirsiniz bundan daha dogal ne var. Esiniz sizden gizlemis cünkü tepki vereceginizi biliyor bu yuzden sakliyor ne yapsin adam.

Ay bi de normal degil yazanlar var saka misiniz Allah askina? Arkadasina,ona buna degil annesi ya…annelerin hakki ödenmez kimse kusura bakmasin

Türkiye sartlarinda lüks degilse bilemiyorum. Benim icin almanyada yasiyorum 500€ Luk bi hediye lüks bir hediyedir.
Ben kendimi 200-300€luk Telefon kullanirken esim annesine degil kimseye 500€ ya Telefon alamaz. Helede gizli
Merhaba kullandığınız telefonun marka modelini yazabilir misiniz? Çünkü önemli bir detayı atlamışız hesaplama yaparken. Türkiyede Almanya'daki fiyatın üzerine bir de vergi ekleniyor. Yani 12 bin liraya alınan telefon 500 euro bile değil muhtemelen sizin uygun gördüğünüz gibi 200-300 euroluk.

aynen öyle anne işte ötesi yok herkesin bi tane annesi var, yaşarken bırakın istediği gibi davransın sizi yetiştiren annenizide tebrik ediyorum.
Estafurullah övgü almak için söylemedim inanın empati kurduğumuzda anlıyoruz bazı gerçekleri . Ben nasıl anneme en pahalı yada en iyisinden bişey almak istiyorsam ve düşünüyorsam aynı şekilde eşiminde düşünme hakkı var .

Oğlum yok 22 yaşındayım. Ama anneme hediye almak istediğimde kocam bu şekilde yaklaşsa gocunurum. Kendi parası demek istiyorum.
Evlilikte eve giren para ortaktır. Bir erkek kendi paramla alıyorum şeklinde bir ifade kullanıyorsa evlilik kurumundan beklentilerini sorgulamak lazım. Ben bir şey demem eşimin annesine hediye almasına çünkü tek maaş değiliz, kirada değiliz… ama ben harcamalarımdan kısıyorsam anneye daha mütevazi bir hediye alması daha doğru olur.

Eşimle daha yeni,miktar belirtmeden yazıyorum annesine telefon hediye ettik.Hatta beraber inceledik eşimle.Özellikleri nedir,kullanışlı mı vs.
Önceki aylarda da anneme süpürge makinesi hediye etmiştik.
Anneye edilen hediye ne olursa olsun az bile bence.
Gizli olması ve bütçeyi aşan bir durum olması için bisey diyemiyorum bu durumda haklı olabilirsiniz,sizin tepkinizden çekindiği için saklamış olabilir.

Ben yeni evlendiğim zaman annemin telefonu bozuldu diye anneler günü hediyesi olarak telefon almıştım. Sonra benim oğlan onu da bozdu başka bir tane daha aldım. En son birkaç ay önce yeni bir telefon aldım yani eşime laf düşmez çünkü kendi param ve benim yaşam standardımı etkilemiyor. Ama bu durumda gizli olması çok çirkin..

Para ortaktır da o para hep erkekten giriyorsa illa ki bir üstünlüğü oluyor. İster beğenin ister beğenmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…