Eşim araba kullanmama izin vermiyor …

Haklısınız biraz daha üstüne gitmem gerekli . Yarın isteyeceğim bakalım ne yapacak ….

Gerçekten moralim bozuldu . Kavga etmem de çok işe yaramıyor gibi geldi bana. Bence arabası benden değerli

Merhaba . Bir konuda destek istiyorum . Eşim arabayı bana vermiyor . Ehliyetim de var üstelik . Her istediğimde başka zaman diye geçiştiriyor . Düşünceleriniz neler ?
Hemcinsim,kocasının arabayı verip vermemesine değil de nasıl bir hödükle evli olduğunu sorguluyordur inşallah.
Tek düşüncem-temennim bu

Hemcinsim,kocasının arabayı verip vermemesine değil de nasıl bir hödükle evli olduğunu sorguluyordur inşallah.
Tek düşüncem-temennim bu
Bir eğitimcinin hödük olduğunu nasıl anlayabilirdim ??? Üstelik bana kullanırsın demişti evlenmeden önce . Hatta sevgiliyken al kullan diye direk verdi . Şimdi neden böyle yapıyor anlamadım . Ama her gittiğim yere bırakır , alır . Otobüslere bırakmaz beni

Gerçekten moralim bozuldu . Kavga etmem de çok işe yaramıyor gibi geldi bana. Bence arabası benden değerli
Ben kaza yaptım daha doğrusu avm de gelip bir kadın aracıma çarpmış, çıkamamış gitmiş gelmiş vurmuş. Eşim beni suçladı, gitmeseymişim olmazmış diye ve 1 ay konuşmadı aıahahajsj
Araba can yarısı bizim evde, benden kesin kıymetli zaten de kendinden bile kıymetli olabilir ölçemiyorum o durumu.
Standart çocukluğunda arabalara ‘woaaw’ diye bakan, büyüyünce hayali gerçek olan 3 yaş id zekası bu, üzerinize alınmayın durumu.

Neden evlendiniz demedim dikkat yalnız. Şu an yaptığı hödüklük. Anahtar saklamalar,dikleniyorsun bak hiç vermem tripleri falan. Travma oluşturmadıysanız adamda(kaza vs Allah korusun) haksızlık ediyor düpedüz.
Kimin parası olursa olsun evlilikte sen ben yok olmamalı kafasındayım. Ne demek izin vermiyor.Yapmayın bunu kendinize diyorum,mesele araba değil diyorum

Evet anladım . Teşekkür ederim yorumunuz için . Haksızlık ediyor hem de çok farkındayım . Hatta arabasının benden değerli olması bile en büyük haksızlık …

Merhaba . Bir konuda destek istiyorum . Eşim arabayı bana vermiyor . Ehliyetim de var üstelik . Her istediğimde başka zaman diye geçiştiriyor . Düşünceleriniz neler ?
Ay vereni de sorun vermeyeni de bende arabaya ne zaman binsem hemen iner sağ koltuğa geçer yol bana kitlenir. Halbuki yata yata yol gitmek istiyorum tüm çilesi derdi bana kalır yolun. Bizde de tam tersi var eşimle köşe kapmaya oynuyoruz resmen hangimiz önce sağ koltuğa oturacağız diye. Bir keresinde ben koştum sağa oturdum oda sürmemek için arka koltuğa oturdu yarım saat inat ettik şöför koltuğuna geçmemek için. O yüzden çokta üzülmeyin böylesi de kötü

KPSS kazanamayınca ne olacak? Ömür boyu o arabayı kullanamayacak mısınız? Evli kadınlar için bir klasik oldu artık KPSS çalışmak. Garantisi yok bunun, niye işe girmiyorsunuz? Eşim arabayı vermiyor ne demek, alın anahtarı çıkın. Evlilik öncesi bile alınmış olsa benim arabam vermiyorum kullanamazsın diyen koca oturur kendi yemeğini kendi yapar, bulaşığını çamaşırını kendi yıkar. Diğer konularda çok iyiymiş, kredi kartı harcamasını bile sormazmış ama aileye ait arabayı kullanmak yasak. Kusura bakmayın iyi falan değil. Evlilik demek karı koca birbirini desteklemek demek. Benle olmaz, sana özel hoca bulalım pratik yap, hafta sonları sabah erken çıkalım sen kullan vs bunları diyince ölüyorlar mı? Ben hamileyken gittim ehliyet kursuna, ilk sınavda da geçtim. Eşim hemen yan koltuğa geçti, sabahın köründe kimseler yokken bebeği gezdire gezdire alıştırdı beni. Bana tek eksisi getir götürcüsü oldum. Evde bebek var, araba kapının önünde durdu ama beni şuradan alır mısın veya şuraya bırakır mısın'a döndü iş.

Fazla diklenmeden restleşmeden yaptırın istediğinizi. Aksi türlü iş inada biniyor. Oturun konuşun sakince sorun neden vermek istemiyor, gerçek nedenini öğrenin. Siz yapın demiyorum ama benim eşim böyle davransaydı benimle her yere otobüsle dolmuşla gider gelirdi. Bebek arabasını katlar açar indirir bindirirdi. Madem bana araba yok, ona da yok binecek toplu taşımaya.

Bazen bana değer vermiyor mu diye düşünüyorum. Değer verse arabayı vermez mi diye düşünüyorum. Sonuçta benden değerli olabilir mi eşya Kafam çok karışık
Araba sıradan bir eşya değil ama ya değerli gördüğü için vermiyordur muhtemelen. Onun yanında bir hata yaptıysanız belki farkında olmadan kaza yapmanızdan korkuyor, size güvenmiyor olabilir. Bir ay önce çok kötü bir kaza geçirdim ölümden döndüm. Eskiden olsa farklı düşünürdüm sizin gibi nolcak ki derdim ama araba çok tehlikeli bir şey. Size tavsiyem şoförlük konusunda, dikkat konusunda bir eksiğim mi var diye sormanız. Öyle olduğunu düşünüyorsa dürüstçe söylesin ya da siz direkt gidin sürücü kursundan ders alın tekrardan hoca tamam diyorsa sürün tabi ki o sizin de arabanız

E bi zahmet sormasın zaten? Adamdan nasıl bir muamele görmeye alışmışsanız lütuf gibi görmüşsünüz zaten olması gereken şeyi.

Burada niye çoğu kişi "onun arabası" vermez gibi yorumlar yapıyor?

Konu sahibi, aracınız ortak. İzin almanız gerekmiyor. Zaten eşinizden izin alarak en büyük hatayı yapıyorsunuz.

Ayrıca eşine değer veren biri ona destekçi olur. Değer vermek özel günlerde çiçek yollamak değildir, eşinin isteklerini önemsemek, destek olmaktır.

Takılanlar haklı. Aynen bana da kocam araba vermesin, olay çıkarırım. Onu pişman ederim. O benim efendim mi, çobanım mı da izin veriyor? Kocan sana değer vermiyor ki. Ayrıca kredi kartında ne harcadığınızı sormaması olması gereken birşey.
Sakın bunu yapma dedi bana . Bir keresinde uçakla bir yere gitmesi gerekli idi . Ya inanır mısınız arabasının anahtarını saklamış ben kaçırırım diye şokkkkk oldum .
Eşinizin gözünde hiç ağırlığınız yok. Anahtar saklamak nedir ya.

Bazen diyorum kendime araba alacağım senin arabana mı kaldım diye Neden olduğunu anlamıyorum herkeste dalga geçiyor kocan neden arabayı vermiyor ? Ben olsam mahvederim onu . Onun olan benim değil mi ? Sinirlerim bozuldu

Benim eşim de öyleydi. Benim de alıp kaçırmaya cesaretim yoktu. Sonra inada bindi. O yalvarana kadar kullanmayacağım dedim. Çocuk falan da olunca iki şoför şart oldu. Uzun yola git gel yaparken sen de kullansan yoruldum falan demeye başladı. Birkaç yıl da böyle geçti derken, ikinci hamileliğim çok zor geçti. Bana eski manuel bir araba aldık. O ilk heyecanı onunla attıktan sonra araba kullanmaya başladım. Sonra benim arabayı sattık, tek arabayız şu anda. O da otomatik vites. İstediğim yere istediğim zaman gidiyorum. Sormuyorum bile. Araba ikimizin arabası için neden sorayım?

Erkeklerde araba konusunda öyle bir bencillik oluyor. Alın anahtarı turlayın. İzin istemeyin.

Konu sahibi kocasının yalvarmasını beklemesin bence. Hiç yalvarmayadabilir. Her erkek aynı değil. Bazı şeyleri erkeğin insafına bırakmamak lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…