Eşim araba kullanmama izin vermiyor …

Peki siz niye bir hoca bulup 3-5 ders almıyorsunuz ?
Niye eşinizden size öğretmenini bekliyorsunuz?

Merhaba . Bir konuda destek istiyorum . Eşim arabayı bana vermiyor . Ehliyetim de var üstelik . Her istediğimde başka zaman diye geçiştiriyor . Düşünceleriniz neler ?
Neden vermiyor? Acemi misiniz? Yani tek çıkıp güvenli bir şekilde kullanabiliyor musunuz normalde. Yoksa acemisiniz de güvenliğiniz açısından mı vermiyor?

Bence size olan sevgiyle alakası yok,erkekler mevzu arabası olunca "kiymetlimizzzzz" diye gollum gibi geziyorlar.Kalbinizi karartmayin, imkanınız varsa alın araba kafanız rahat etsin.....

Benimkide beni sabah akşam hafta sonları ne zaman fırsat bulsak çalıştırdı sağ olsun, şimdi haftasonu çocukları kursa götür diyorum sen halledersin diyo ne olsa sen yaparsın diyor. Tek çıkmak çok güzel ama iş yüküm arttı sanki.

Bence konu sahibinin hoca tutması gerekiyor, bir erkek yakınınızla bunu öğrenmek zor.

Biz ilk araba aldığımızda eşim aklı sıra öğretiyor, sitenin etrafında dönüp duruyoruz. Bizim olay aman hızlı gitme dikkatli ol çarpma değil de, tam vitesi atıcam: vites at. Tam frene basıcam: frene bas. Tam sinyal vericem: sinyal ver... Bana sinir bastı indirdim arabadan. Kendi kendime sitenin etrafını turlamaya başladım. Bıkmadan uzun uzun devam ettim ki sitemiz yokuştaydı. Yolun dik olduğu yerde bol bol debriyaj denemesi yaptım arabayı kaldırmak için. Sonra sıkıldım diğer sitelerin etrafında döndüm. Ondan da sıkıldım çarşıya indim (yanlışlıkla, bir sürü dönüş kaçırdım panikten) mecburen yoğun şehiriçi trafiğini de deneyimlemiş oldum. Eşimle devam etseydim muhtemelen soğurdum. Ama benim öğrenmemi eşim çok istiyordu annenlere falan giderken toplu taşımayla uğraşma diye.

Bu arada güzel güzel yazıyorum şöyle yaptım böyle yaptım diye ama kafa rahat sanmayın yani. Bir yandan dualar okuyorum bir yandan son ses müzik açıyorum sakinleşeyim diye

Ya adam haklı sanki biraz.bi kaza yapsanız ki pratiğim az diyorsunuz o kadar masraf çıkar ki birde kazalı arabanın değeri de fiyat olarak çok düşer.ama ekonomik olarak düşünmeyip mal sakınır gibi yapması hoş değil tabi.

Bazen diyorum kendime araba alacağım senin arabana mı kaldım diye Neden olduğunu anlamıyorum herkeste dalga geçiyor kocan neden arabayı vermiyor ? Ben olsam mahvederim onu . Onun olan benim değil mi ? Sinirlerim bozuldu
"Senin araban" diye bir şey mi var ?
O arabada sizin de katkınız paranız yok mu?

Size öyle şeyler söyleyenler gibi eşinize de " Aman verme,hurdaya çevirir " diye gaz verenler de oluyordur.
Millete bakmayın çok,o konuşanlar da hayallerinde olanı söylüyorlardır,eve gidince süt dökmüş kedi.Mahvedebileceklerini sanmıyorum.
Erkekler hep böyle ama.Bir arkadaşım var iki çocuğuyla onu alıp okula götürdüm bir yıl,eşi çok daha yakın bir okulda çalışıyor oysaki ve arabsyi arkadasa asla vermiyor rezil ediyor kadını yollarda çocuklarla.Arksdas iki kere alabildi bir sorun da olmadığı halde vermiyor arabayı eşi ve çocuklarına rağmen

Düğün öncesi adama ait ilan araç ve sizin de tecrübeniz yok. Benim de düğünden önce kendi arabam vardı eşimin de tecrübesi yoktu. Biraz özel ders aldıktan sonra birkaç kere verdim alışması için ama sağı solu sürekli vurma göçme oldu baya gıcık bir durum açıkçası. O zamanlar ekonomi bu kadar kotu değildi, olsaydı kolay kolay verir miydim bilemiyorum, yerine koyması çok zor. Ehliyet zaten kullanan kullanmayan herkese veriliyor, durum ortada. İse girip kendinize ufak bir şey alın.

O kendi birikmişti ile aldı . Bununla alakası yok . Güvenmiyor belki beceremem diye
Bu tamamen boş bahane, kendisi kullanırken ışıklarda dururkende gelip biri çarpabilir, bir sürü olasılık var. Kendisi arabasını karısından daha değerli tuttuğu için böyle şeyleri öne sürüyor. Normalde karım rahat etsin sıcak var soğuk var, salgını oluyo hapşıran tıksıran, kapıda araba varken dolmuşlarda gitmesin demesi gerekirdi. Benimde benim diye tutturuyosa siz kendinize araba almaya bakın yada izin almadan alın çıkın zamanla alışır

Benimki de aynı tek fark arabayı aile aracından keko arabasina döndürdüğü için benim hevesim kalmadı, bebiş büyüsün kendime araba alacağım.

İşte beni asla otobüse bindirmiyor . Alıyor , bırakıyor. Bıktırmak istedim yok adamm yine getirip götürüyor

Haklısınız

İşte beni asla otobüse bindirmiyor . Alıyor , bırakıyor. Bıktırmak istedim yok adamm yine getirip götürüyor
Eğer sorunu gerçekten sürerken yaşayacağınız problemlerde çözümü çok basit o uyurken anahtarları alın ve yakında fırına gidin kahvaltıya ekmek alın arabayla gittim geldim diyin zamanla aşacak çünkü baş edemeyecek. İzin isterseniz olmaz zaten araba sizinde yani evliyken sen ben diye bi şey olmaz. Acemiyseniz öncesinde ders alın şehir içi sonra sürekli çıka çıka alışırsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…