Eşim araba kullanmama izin vermiyor …

Maddi durumunuz iyiyse haklısınız ama tek maaşla orta halliyseniz eşiniz birşey olursa diye korkuyor olabilir. Az önce yakın arkadaşımla konuştum yola çıkarken dikkat etmemiş önden hafif vurmuşlardı arabasına . Bişey olmamıştır dedi sanayiden çıkmış 100 bin masrafı varmış arabanın durumu iyi şükür ödeyebilir ama nolmuş bu piyasaya dedik. Belki bu yüzden çekiniyor olabilir. Kendinizi değersiz hissetmeyin erkeklerin arabası aşırı değerli. Biz geçen sene sıfır araba aldık. Eşim motor kullanıyor ben arabayla gidiyorum işe. İlk 3 ay hergün arabayı park ettiğim yerin fotosunu istedi. Beğenmezse başka yer bul diye başımın etini yedi. Eski arabada rahattım. bir müddet çok pişman oldum arabayı değiştirdiğimize hala da dar sıkışık yollarda tedirgin olurum. Kendim için değil de eşimden. Senden önemli değil diye konuşur ama biliyorum ki arabası onun ikinci kızı

Siz kaza yaparsınız diye çekiniyordur normal diyen arkadaşlar. Erkekler hiç kaza yapmıyor değil mi? Bu nasıl bir bahane?
Onlar kaza yapınca karşı taraf suçludur hep. Biz yapsak acemice aldın kullandın sen suçlusun olur. Erkek aklı maalesef böyle. o yüzden bir şekilde önce hoca tutup trafiğe çıkılmalı. Eş ile öğrenen çok azdır arabayı. Sonra rahat rahat alıp çıkabilir. Hiç trafiğe çıkmadan arabayı almak biraz fazla cesaret işi. Maddi durumu varsa vursa da kırsa da öder geçer. Cana birşey olmasın önemli olan.

Merhaba . Bir konuda destek istiyorum . Eşim arabayı bana vermiyor . Ehliyetim de var üstelik . Her istediğimde başka zaman diye geçiştiriyor . Düşünceleriniz neler ?
Eşinizi tanımadan ne desek boş belki korkuyo kaza yaparsınız diye, çünkü eşim ilk başlarda çok korkuyodu sen güzel kullansan trafikte maganda çok diyodu ama bir iki denedim şuan güzel sürüyorum o da baya alıştı bu duruma sen yavaş git dikkat et diyo, arada ısrar et mahalle arası bi tur atiyim falan de gördükçe alışır. Ama arabasına kıyamıyosa artık ne diyelim

Baya iyi araba kullanıyorum ama jantları çizebiliyorum bazen. Oda şunda eski arabamız minikti bu jeep( en büyüğünden) Eşimde arabayla uğraşmayı çok sever. Çizme diye laf eder. Ben umursamıyorum ama alıyorum. Niye soruyorsunuz ki?

7 yıl oldu . Evlenmeden önce almıştım . Bir kere verd kullanmam için . Sonra vermedi. Çokta güzel kullanırım . Bu arada araba otomatik :)
Daha önce araba kullanıyorsanız yada biliyorsanız vermemesi sorun. Deseniz ehliyeti yeni aldım pratiğim yok anlarım ama onda da önünüzü bu şekilde kesmemeli.

Konu sahibi kocasının yalvarmasını beklemesin bence. Hiç yalvarmayadabilir. Her erkek aynı değil. Bazı şeyleri erkeğin insafına bırakmamak lazım.

Öyle tabii. Ben araba kullanmadığım süreçte kendimi aldırıp bıraktırdım. Bıktı bir yerden sonra. ama benim eşim uysaldır, öfkeli değildir. Öfkeli agresif bir tip olsa yapamazdım.

Bazen veriyor öğrenmem için ama yılda 2 kere . Diyorum ver hep sonra sonra diyor ….

Öyle tabii. Ben araba kullanmadığım süreçte kendimi aldırıp bıraktırdım. Bıktı bir yerden sonra. ama benim eşim uysaldır, öfkeli değildir. Öfkeli agresif bir tip olsa yapamazdım.
Eşim her yere bırakır alır götürürür . Asla bıkmıyor . Kalk diyorum beni çarşıya at atar …. Ablama getir getirir ….. Al beni derim gelip alır . Asla bıkmıyor

Bazen veriyor öğrenmem için ama yılda 2 kere . Diyorum ver hep sonra sonra diyor ….
Yılda 2 kereyle nasıl pratik yapacakmışsınız?
Kusura bakılmasın ama ben bu cümleler arabanın maddi değeri için söyleniyorsa şayet, acemisiniz kaza yaparsınız laflarını kabul etmiyorum, hiçbir şey sizden daha kıymetli ve önemli olamaz, eşiniz dese ki hayatım acemisin araba kullanırken panikliyorsun veya paniklersin Allah muhafaza kaza yaparsın sana bir şey olur diye endişeleniyorum, o yüzden gel önce bir hoca tutalım sürüş eğitimleri al acemiliğini at sonra kontrollü şekilde trafiğe çıkarsın, böyle böyle kendine güvenin gelir benden çok daha iyi araba kullanırsın der, o zaman anlarım ama mal sakınma gibi tavırlara giriyorsa o arabayı sadece kendi kazandığıyla almadı, siz maddi katkı sağlayamasanız da 2 ekmek alacağınıza 1 ekmek aldınız eşinizi mal mülk sahibi olsun diye desteklediniz, hiçbir mal kırılan bir gönülden daha kıymetli değil, kendi kullanırken arabayı pert etmeyeceği ne malum?

“Dünya genelinde de, ülkemizde de kadın sürücülerin sayısının en hızlı arttığı yıl 2007 olarak gösteriliyor. O yüzden önce 2007 yılına bakalım:

TUİK'e göre ülkemizde o sene: Ölümlü yaralanmalı trafik kazalarına, 133 bin 778 sürücü karıştı. Bu sürücülerin yüzde 93'ünü erkekler, yaklaşık yüzde 7'sini kadınlar oluşturdu. “

Beni eşim çok destekledi ehliyet al kullan diye ehliyeti geçtim ertesi günü araç aldı al dedi senin. Bende nasıl seviniyorum nasıl. Şuan farkettim ki bütün market okul bilmem ne işleri bana kitlenmiş dün bana beni almaya gel dediğinde çaktım olayı ah bu kocalar

Akıllı kocanın hali başka. Benimki beni zorla ehliyete yazdırdı. Hemen arabayı aldı. Attı başima napıyorsan yap dedi. Çocugu okula,spora,kursa,havuza götür getir. Market alısveris işi dışarda iş olur git gel bana kaldı. Bende diyorum adam beni düşünüyor megerse kendisini düşünüyormuş .

Bu işlerin hepsi eşimde araba onda olduğundan. Normalde bu kadar ısrar etmez hiçbir şey için. Biliyorum bizimkinin de derdi o. Hepsi başıma kalacak. Evdeki yüküm yetmiyor gibi. Hiç gereği yok. Çalıştığım yer evime yakın zaten, idare ediyorum.

Bazı erkeklerin model; canımı iste arabamı isteme modeli. Al anahtarı kaçır arabayı hem çok eğlenirsin valla bak.

Bir pazar günü erkenden kalkıp ekmek almaya diye gidin işte bunu alışkanlık haline getirin yavaş yavaş alistirin kocanizi tabi izin almadan anahtarı yürütun pazar sabahlari ortam yollar sakin olur siz de stresi zamanla azaltır araba sürmeye konsantre olursunuz . Ne yazık ki ehliyetim var demekle olmuyor pratik yapmak gerek.

Bazen diyorum kendime araba alacağım senin arabana mı kaldım diye Neden olduğunu anlamıyorum herkeste dalga geçiyor kocan neden arabayı vermiyor ? Ben olsam mahvederim onu . Onun olan benim değil mi ? Sinirlerim bozuldu
Siz baya baya trafiğe çıkıp kullanabiliyor musunuz arabayı ?
Eğer böyleyse size vermesini beklemeyin sabah mesela tatil gününde o uyanmadan alın anahtari çıkın dışarı.
Uyanınca ararsa dolaşmaya çıktım dersiniz.
Böyle böyle alışır sizde biraz baskın olun.

Verdi . Ben kullanırken titremeye başladı ,su boşaldı üstünden neredeyse . Bende çok rahatsız oldum beni aşırı gerdin al arabanı dedim indim
İşte rahatsız olmayacaksınız alışacak zamanla.
Sizde biraz pasifsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…