Eşim araba kullanmama izin vermiyor …

Ya aslında dedi bana sen hemen arabayı hep kullanmak istiyorsun . Yavaş yavaş olur . Ama istiyorum sonra diyor . Bence vermek istemiyor . Kullandırmak istese der yani al biraz öğreteyim … Sürerek öğreneceksin . Kendimi değersiz hissediyorum .
Ben eşinizi anladım.
Araba sürmek eşten öğrenilmez maalesef, siz en iyi şoför olsanız dahi o ecel teri dökecek çünkü sağlam bir geçmişiniz yok.
Ayrıca sürmeyi öğrenmek de evdeki aktif araçla olmaz çünkü sürtme, tampon çamurluk çarpma, lastik yarma gibi şeyler kaçınılmazdır.
Evdeki aracınız eski değilse masrafı çok olur, adam bundan da korkar normal olarak😂
En güzeli profesyonel hoca tutup 4 hafta 16 saat ders alın siz.
Sonra kendi aracınızla küçük pratiklere başlayın.
Allah kaza bela vermesin kimseye, en usta şoför bile kaza yapar ama tecrübesiz acemi şoför başkasına kaza yaptırır.

Arabamız olsa eşim araba sende kalır şunu yaparsın şuraya gidersin vs sürekli bi angarya kitleme peşinde ama arabamız yok😅 herkesin derdi başka😄 eşinizle bi gün çıktığınızda bi tenha yere gidip arabayı onun yanında kullanmak ve pratik yapmak istediğinizi söyleyin ISRARCI bir şekilde

Arabamız olsa eşim araba sende kalır şunu yaparsın şuraya gidersin vs sürekli bi angarya kitleme peşinde ama arabamız yok😅 herkesin derdi başka😄 eşinizle bi gün çıktığınızda bi tenha yere gidip arabayı onun yanında kullanmak ve pratik yapmak istediğinizi söyleyin ISRARCI bir şekilde
Bir kere çok ısrar ettim vermiyorum dedi . Ver diyorum yok diyor . Neymiş ben ona dedim ki bundan sonra arabayı kullanacağım hadi hele bir verme bakalım yeter falan diye kavga ettim . O da bana sen bana böyle dik konuştun vermiyorum diye söylendi . Aşırı inatlaştık . Bende kapıyı vurdum indim . O da beni orda bırakıp bastı gitti ….. İşte bende düşünüyorum ben değersiz miyim diye ? Sonuçta eşya ….

Bir kere çok ısrar ettim vermiyorum dedi . Ver diyorum yok diyor . Neymiş ben ona dedim ki bundan sonra arabayı kullanacağım hadi hele bir verme bakalım yeter falan diye kavga ettim . O da bana sen bana böyle dik konuştun vermiyorum diye söylendi . Aşırı inatlaştık . Bende kapıyı vurdum indim . O da beni orda bırakıp bastı gitti ….. İşte bende düşünüyorum ben değersiz miyim diye ? Sonuçta eşya ….
Yani bir bakıma haklısınız değersiz hissetmekte ama malesef devir ekonomik açıdan öyle kötü ki sonuçta eşya dediğimiz şey kolaylıkla alınamıyor. Kaza vs olsa çok çok masrafı çıkacak vs vs. Belki bu sebeplerden korkuyordur, elbette asla haklı değil bu düşünceleri varsa orası ayrı. İnatlaşmadan güzellikle kullanmak istediğinizi onun yanında pratik yapıp kendinizi geliştirip o tamam oldun dediğinde trafiğe çıkacağınızı söyleyerek belki ikna edersiniz. İkna olduktan sonrası kolay zaten onun sen oldun demesine gerek yok tabiki anahtarı alır çıkarsınız😬

Ben eşinizi anladım.
Araba sürmek eşten öğrenilmez maalesef, siz en iyi şoför olsanız dahi o ecel teri dökecek çünkü sağlam bir geçmişiniz yok.
Ayrıca sürmeyi öğrenmek de evdeki aktif araçla olmaz çünkü sürtme, tampon çamurluk çarpma, lastik yarma gibi şeyler kaçınılmazdır.
Evdeki aracınız eski değilse masrafı çok olur, adam bundan da korkar normal olarak😂
En güzeli profesyonel hoca tutup 4 hafta 16 saat ders alın siz.
Sonra kendi aracınızla küçük pratiklere başlayın.
Allah kaza bela vermesin kimseye, en usta şoför bile kaza yapar ama tecrübesiz acemi şoför başkasına kaza yaptırır.
Maalesef canım alma imkanım olamaz . Tek o çalışıyor . Ama o kadar sinirlendim ki oturup KPSS çalışıp kazanıp hemen bunları yapmak istiyorum 🥹 Ya benim aklım almıyor bir insan arabayı neden vermez . Buna tam çözüm bulamıyorum . Hani hoca falan da tutalım demiyor . Direk sonra , sonra , sonra …..

Kulak ağrısı yüzünden uyuyamadım buraya bakayım dedim en nefret ettiğim şey açılmış. Eşiniz arabayı sizden kıskanıyor. İnsan karısından malını niye kıskanır ya. O arabada hiç paranız yok mu olmasa bile kocan sonuçta

Yani bir bakıma haklısınız değersiz hissetmekte ama malesef devir ekonomik açıdan öyle kötü ki sonuçta eşya dediğimiz şey kolaylıkla alınamıyor. Kaza vs olsa çok çok masrafı çıkacak vs vs. Belki bu sebeplerden korkuyordur, elbette asla haklı değil bu düşünceleri varsa orası ayrı. İnatlaşmadan güzellikle kullanmak istediğinizi onun yanında pratik yapıp kendinizi geliştirip o tamam oldun dediğinde trafiğe çıkacağınızı söyleyerek belki ikna edersiniz. İkna olduktan sonrası kolay zaten onun sen oldun demesine gerek yok tabiki anahtarı alır çıkarsınız😬
Kasko yaptırsın kocası

Çok güzel yazmışsınız ama bunun içinde uğraşmıyor . Hani kendisi de öğretmese abin sana öğretsin al anahtarı demiyor mesela . Arabasından daha çok değersizim . Bana öyle geldi . Yoksa öğretmek istese tatilimiz bile uzun . Vereyim al pratik yap der . Bence benim araba kullanmamı istemiyor . Böyle bir eğitimci de olabilir mi aklım şaşıyor 😰

Bizimki de yalvarıyor kullanayım diye. Hem aklı kalmayacak otobüslerde sürünmeyeceğim diye. Hem de market, çocuğu okula bırakıp alma işi vb. tüm angaryaları bana yükleyecek. Herkesin derdi farklı işte. 😁
Bizde de aynı. Bir yıl oldu ehliyetimi alalı. İlk kursa yazılırken bile dedim beni zorlama, ben sadece ilçe içinde işlerimi daha rahat halledebilmek için ehliyet alıyorum diye.
Ama ne zaman araba bende olsa ee çıkmışken markete de git, çocuğu bugün sen bırak sen al, kargo gelmis onu alıver.
En son da çocukların ikisi yanımda, sabah aç karnına hastaneye gittim tahlil verdim. Eşim dedi ki hazır çıkmışken arabayı yıkamaya bırak vaktim olmuyor 🤦🏼‍♀️
Ben de ne kadar salağım, zaten açım sabah sabah hastaneye gitmişim, hava sıcak, peşimde 5 ve 3 yaşında iki çocuk gittim arabayı yıkamaya bırakıp eve yürüyerek döndük çocuklarla. salaklığımın zirvesi 😅

Maalesef canım alma imkanım olamaz . Tek o çalışıyor . Ama o kadar sinirlendim ki oturup KPSS çalışıp kazanıp hemen bunları yapmak istiyorum 🥹 Ya benim aklım almıyor bir insan arabayı neden vermez . Buna tam çözüm bulamıyorum . Hani hoca falan da tutalım demiyor . Direk sonra , sonra , sonra …..
Onun da işine geliyor kendine amade bir araç olması.
Siz öğrenirseniz, bende sende hayır işim var vs tartışmaları başlayacak.
Kendi el koymuş, dolayısıyla bir yere giderken onun uygunluğuna göre hareket etmeniz psikolojik olarak kontrol etme dürtüsünü destekliyor.

Çevrenizde hiç yok mu iyi bir şoför arkadaşınız?
Ben çok arkadaşıma öğrettim, yanında trafiğe çıktım kendi aracımla gayet güzel pratikler yaptırdım.

15 yıllık aktif şoförüm, eşim hala ikimiz bulunuyorsak araçta o sürer ki benimle kıyaslanırsa iğrenç kullanıyor, sürekli de eleştiririm hatta😂
Erkeklik egosu mudur nedir, sanki y kromozomu becerebilir gibi davranıyorlar.

Onun da işine geliyor kendine amade bir araç olması.
Siz öğrenirseniz, bende sende hayır işim var vs tartışmaları başlayacak.
Kendi el koymuş, dolayısıyla bir yere giderken onun uygunluğuna göre hareket etmeniz psikolojik olarak kontrol etme dürtüsünü destekliyor.

Çevrenizde hiç yok mu iyi bir şoför arkadaşınız?
Ben çok arkadaşıma öğrettim, yanında trafiğe çıktım kendi aracımla gayet güzel pratikler yaptırdım.

15 yıllık aktif şoförüm, eşim hala bana ikimiz bulunuyorsak araçta o sürer ki benimle kıyaslanırsa iğrenç kullanıyor, sürekli de eleştiririm hatta😂
Erkeklik egosu mudur nedir, sanki y kromozomu becerebilir gibi davranıyorlar.
Bencede ego ile alakalı . Bak gerçektende şimdi bu yorumu okuduğumda daha iyi anladım . Eşim bence kıskanacak . Çünkü herkes onun hızlı ve kötü araba kullandığını söylüyor . Benim ondan güzel kullandığımı bir söyleseler belki de çatlar 😂😂😂 Zaten şöyle diyor ben yanında yokken sana arabayı vermem . Ancak yanında ben olacağım öyle kullanırsın . Bence güvenmiyor 🥹😰 Ama çalıştırmıyor da ……

Çok güzel yazmışsınız ama bunun içinde uğraşmıyor . Hani kendisi de öğretmese abin sana öğretsin al anahtarı demiyor mesela . Arabasından daha çok değersizim . Bana öyle geldi . Yoksa öğretmek istese tatilimiz bile uzun . Vereyim al pratik yap der . Bence benim araba kullanmamı istemiyor . Böyle bir eğitimci de olabilir mi aklım şaşıyor 😰
Erkekler için genelde arabası aşırı değerli oluyor ya bilmiyorum neden ama tutkuyla bağlılar. Umarım ikna olur siz de gönlünüzce kullanırsınız..

Peki siz anahtarı alıp çıksanız tepkisi ne olur?

Kardeşimin eşi de ilk zamanlar arabayı vermek istemiyordu, kardeşim kullanırken sizin eşiniz gibi onun da eşi stresten terleyip kendini sıkmaktan her yeri tutuluyordu 😅
Ama kardeşim sen gelme ben tek çıkarıp diyip pratik yaptı, kendine hedefler koyarak her seferinde mesafeyi uzattı.
On yıldır araba kullanıyor. Geçtiğimiz yaz tek başına İstanbul'dan Hatay'a gitti.
Hem de manuel onun arabası.
Sizinki otomatikmiş, çok daha kolay alışırsınz.

Peki siz anahtarı alıp çıksanız tepkisi ne olur?

Kardeşimin eşi de ilk zamanlar arabayı vermek istemiyordu, kardeşim kullanırken sizin eşiniz gibi onun da eşi stresten terleyip kendini sıkmaktan her yeri tutuluyordu 😅
Ama kardeşim sen gelme ben tek çıkarıp diyip pratik yaptı, kendine hedefler koyarak her seferinde mesafeyi uzattı.
On yıldır araba kullanıyor. Geçtiğimiz yaz tek başına İstanbul'dan Hatay'a gitti.
Hem de manuel onun arabası.
Sizinki otomatikmiş, çok daha kolay alışırsınz.
Sakın bunu yapma dedi bana . Bir keresinde uçakla bir yere gitmesi gerekli idi . Ya inanır mısınız arabasının anahtarını saklamış ben kaçırırım diye şokkkkk oldum .

Bencede ego ile alakalı . Bak gerçektende şimdi bu yorumu okuduğumda daha iyi anladım . Eşim bence kıskanacak . Çünkü herkes onun hızlı ve kötü araba kullandığını söylüyor . Benim ondan güzel kullandığımı bir söyleseler belki de çatlar 😂😂😂 Zaten şöyle diyor ben yanında yokken sana arabayı vermem . Ancak yanında ben olacağım öyle kullanırsın . Bence güvenmiyor 🥹😰 Ama çalıştırmıyor da ……
Şahı olsanız dahi eleştirecek o.
Az önce 15 demişim de şuan hesapladım 18 yıllık şoförmüşüm.
Araçta minicik direksiyon boşluğunu, balata seslerini, lastik basınç azalması dolayı sapma çekişlerini, motor titremelerini ben anlar ona baktırtırım ve mutlaka bir sorun vardır.
Erkekler çok anlamaz niye; amaçları basa basa gitmek olduğundan ilgilenmezler.
Biz milimlik eyeliner çeken, tığ ile oya ören, onca kişiye yemek yapıp göz kararı miligramlık tuz atan ince işçilik ustalarıyız, bizden daha iyi araba sürmelerine imkan yok lakin cesaret kıra kıra, kadınları korkutarak nene gibi sürücülere çeviriyorlar.
Elbette sizin o konuda da ondan iyi olmanızı ve paşası olduğu bir malın ortağı olmanızı istemez.
Onun istemesine bırakmayın, bu özgürlüğünüzü kazanın.
Çevreden aileden özellikle güvendiğiniz hemcinsinizden yardım isteyim mutlaka, kapı gibi çıkın karşısına:KK66:

Sakın bunu yapma dedi bana . Bir keresinde uçakla bir yere gitmesi gerekli idi . Ya inanır mısınız arabasının anahtarını saklamış ben kaçırırım diye şokkkkk oldum .
Asla istemiyor o zaman araba kullanmanızı. Şaşırdım. Hocayla çalışıp tamamen emin olsanız bile mi istemez?

Evet arabaya bir şey olsa masraf çok olur değeri düşer vs ama bütün bunlar o kullanırken de olabilir.

Bir de kapıda araba varsa o evdeki herkes kullanmayı bilmeli. Ben çok geç cesaret ettm çok pişmanım.

Yeni evliyken eşim gece rahatsızlandı, kalp krizi geçiriyor zannettim, gece yarısı aradığım kimse açmadı telefonu. Tam sabah ezanı okunuyordu, gittim ev sahibini uyandırdım, onun oğlu bizi hastaneye götürdü, sonra bizi başka ilçeye sevk ettiler, benim müdürüm bizi götürdü, o gün kendimi çok aciz hissetmistm.

Acemilik yapıyorsanız adam uğraşmak istemiyor olabilir ki bu konuda hak veririm. Acemi şoförle uğraşacağıma yaya giderim gideceğim yere. Benim eşim de sevgiliyken arabama ilk bindiği zamanlar ter atıyordu. Sürekli kendi arabasıyla gelip almak istiyordu. Kullanışımı gördükçe adam saldı. Birlikte bi yerlere giderken hemen sağa kuruluyor. Acemilik zamanlarım, evli olduğum zamanlara denk gelseydi kesinlikle arabayı vermek istemezdi. Ben de o zaman 3. Dünya Savaşını başlatırdım

Asla istemiyor o zaman araba kullanmanızı. Şaşırdım. Hocayla çalışıp tamamen emin olsanız bile mi istemez?

Evet arabaya bir şey olsa masraf çok olur değeri düşer vs ama bütün bunlar o kullanırken de olabilir.

Bir de kapıda araba varsa o evdeki herkes kullanmayı bilmeli. Ben çok geç cesaret ettm çok pişmanım.

Yeni evliyken eşim gece rahatsızlandı, kalp krizi geçiriyor zannettim, gece yarısı aradığım kimse açmadı telefonu. Tam sabah ezanı okunuyordu, gittim ev sahibini uyandırdım, onun oğlu bizi hastaneye götürdü, sonra bizi başka ilçeye sevk ettiler, benim müdürüm bizi götürdü, o gün kendimi çok aciz hissetmistm.
Malı çok değerli bunu anladım 😰😭 Banaa değer verseydi elbet bir çözümünü bulurdu ….

X