hamileyim eşim kumarda battı şuan evden dışarı attım kendimi acil yorum yapabilir misiniz

ya bir şey merak ediyorum evliyken alınan malları öyle kolay kolay güzelce gidip satabiliyorlarmı?
yani kredi cekerken bile banka cagiriyor kocan kredi cekiyo haberin varmi diye imza attiriyor
Yakın çevremde hiç olmadı ama çok duydum mal kendi üstüne, eşinden habersiz satmış diye. Satılabiliyor demek ki. 🙁

Satılıyor, eşim yatırımlık aldığımız evi satmıştı ve sonrasında söylemişti. Kuruş param geçmediği ve daha mantıklı bir yatırımda kullandığı için sıkıntı yapmamıştım.

inan
Onun bakış açısı ile nasıl affedecek siniz??? Onun bakış açısıda sizin gibi.Sadece sizi manıpule edip saplantılı gerçekliği olmayan savunmalar yapıp, yaptıklarının normal olduğu üzerinde hikayeler yazıp kurgular kuruyor..Yoksa yaptığının yanlış olduğunu kendisi de biliyor..Psikiayatris bir doktor arkadaş demiştiki; kumarbazlarda asıl film insanla oynamaya başladığında başlıyor.İnsanla oynamak ilk başta bu ne dıyosunuz..Bu şu demek. Sizi kredi çekmeye ikna etmek mesela onlarda kumarda aldıklarına benzer bir zevk yaratıyor..Sizi yalanlarla ikna ediyor bu kumarda blöf yapmaya denk bir duygu, sonra siz onun yalanlarına yani blöfüne inanıp kredi çekip veriyorsunuz .Ve parayı alıyor. Sizi kandırıp parayı aldı.. Bu onda kumarda kazanmış gibi haz yaratıyor.. Kazanmışken de devam ediyor oynamaya..Bunu genişletelim biraz..Etrafta kimi kandırabilirim ile sürekli gözlemdeler. Potansiyel olarak para getirebilecek kişileri ararlar. Amca ,dayı,anne,baba,arkadas,komşu hiç farketmez..Ama illa ki getırısı para olmak zorunda değil. O öncelik ama tek haz kaynakları değil.Kendini düzgün biri gibi tanıtmak ve buna karşı tarafa inandırmak(blöf), o kişinin güvenini kazanmaktan bile kumara benzer bir haz duyarlar..Bu kişiler bir süre sonra insanlar üzerinde çalışmaya yani kumar oynamaya başlıyorlar. Senin arkadasınla tanışıyor, onun tek düşüncesi şu..Ben bunu bana para vermeyen nasıl ikna edrim.Ne kadar zaman da ikna ederim..Yanhi bunlar tam psıkopatlar kı
hiç bu bakış açısıyla bakmamıştım ve denk de gelmemiştim.. teşekkür ederim yorumunuz için. çok sağolun gerçekten farklı bi açı kazandırdınız bana

kısaca özet geçicem arkadaşlar. 7 aylık hamileyim hamileliğimin 3 veya 4. ayından itibaren eşimin kumar oynadığını öğrendim. Önce 20 30 binlerdi bu borç kapattı tekrar oynadı derken 3 kez yakalamama rağmen defalarca sözler yeminler etti oynamıcağına. Şuan 7 aylık hamileyim ve bana arabayı sattım diyerek geldi bugün. Delirdim evde her şeyi yıktım döktüm. Kendi annem babamda dahil 6 kişiye kumarda oynamak için kredi çektirmiş ve bu 1 senelik aylık ödemesi 90.000tl olan bir borç. Ekstra olarak kredi harici kumar için aldığı borçlarda 120.000 tl yani kredilerle birlikte kumarda 700 800 bin para kaybetmiş. Ve bugün hiçbir şeyden haberim olmamasına karşılık arabayı sattım demesiyle öğreniyorum bunu. Delirdim ağlamaktan içim çıktı asla o arabayı satmıyosun nasıl battıysan öyle çıkıcaksın dedim ama mecburum başka yolum çarem yok diyor. 2 işe giricek 1 sene sonrasında daha güzelini alıcam diyor. Ama içinde her şeyi öldürdü ve asla inancımda güvenimde yok. Kendimi evden dışarı attım ve eve gidesim gelmiyor yerimde olsanız napardınız nolur akıl verin nolur. Bu arada araba için de kredi ödememiz var ve ben arabasız yapamam sırf araba istiyorum diye bütün altınlarımı bozdum. Şuan elimizde borç harici hiçbir şey kalmadı.
Kumar bağımlılığını bırakan tek bir kişi bile görmedim. Bıraktım diyip birkaç ay sonra tekrar ailesinin önüne borcu yığıyor hepsi. Hadi bunu geçtim, arabayı satarken sana söylememiş senden gizlemiş bu çok büyük bi saygısızlık. Daha çocuğu doğmadan böyle saçma sapan sorumsuzluklar yapan adam normal zamanlarda daha da fazlasını yapar. 7 aylık hamileymişsin, arabaya en çok ihtiyaç duyacağın vakit asıl şimdi. Merak ettim el kadar çocuğu aşılara hastanelere neyle götürecekmişsin. He bir de bu tip adamların bayağı meşhur bir oyunu oluyor “eve hırsız girdi” diye. Evdeki ziynet eşyalarına dikkat et o yüzden.

X