Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ee tamam bosanmaya gitsin adam maasin yarisini kök aileye veriyor zaten size ne veriyor? Mesela kuafore gider misiniz /kac ayda bir gidersiniz? Sizin harcamalariniz ne? Yani ben calisacagim dediginizde bosanma konusunu acan adama kök ailene maasinin yarisini gomerken bana mi sordun diye de bosanma davasi acilabilir. O zaman odesin bakalim nafaka hem cocuga hem size... zaten calismaniza izin vermemesi ozgurlugunuzu kısıtlaması hem psikolojik hem ekonomik şiddet

bak ne güzel demişsin durumları yok

yok olandan istenmez zaten

ama düğün zamanı düşman olan kaynana düğünden sonra saygı hürmet hediye beklemesin ,
yok derken o kadar da degildi yani. istese çok rahat yapabilirlerdi. bu biraz da vicdan meselesi. sizin gönlünüz yapmamaktan yanaysa ne desek boş.

Ayda 500 TL için komik bir rakam fakat kayinpeder emekli olsun diye kredi kredi cekildiyse bosarim, bana sormadan çekemez. Çalışmıyor olsamda çekemez bu kadar netim bu konuda. Memur maaşı 50 bin TL olsa 20 bin emeklilik kredisi 10 kusur kira, eee evde mobilyalar mi kemirilecek en sonunda?

Ben size hak verdim . Hem zor geçiniyorsunuz hem sizin çalışmanıza izin vermiyor hem sizin ailenize 1 tl nin hesabını yapıyor o zaman anasının faturasını da ödeyemez . Sizin çalışmanıza izin verseydi siz çalışırken ailenize destek olursanız ona da laf etmeseydi adamı rahat bırakın bir şey olmaz faturadan derdim ama çifte standart var ve sizin ekonomik özgürlüğünüz olmasına izin vermeyen bi adam var ortada . Çalışmaya izin vermeyen koca her şeye yetişmek mağdur etmemek zorunda maddi olarak kimse kusura bakmasın .

Size katiliyorum ama genelde böyle 500-1000 liranin bile lafini yapan gelinlerin kaynanalari iğrenç ötesi oluyor.
Bu malasef bir gerçek.
Kaynana normal bir insan evladi olsaydı bu kadin kesinlikle 500 liranın lafini yapmazdi.

Eşim de ben de ailelerimizin elektrik, su, doğalgaz faturalarını öderiz. Ekstra olarak düzene bağlı olmasa da eşimin ailesine bir gördüğümüzde 10.000 bir gördüğümüzde 15.000 o an yanımızda olan miktara göre veririz. Eşimin aldığı evde oturuyorlar.

Benim ailem kendi evinde ve kirada evleri var. Babamın emekli maaşı kayınpederiminkinden daha yüksek. Öyle olmasaydı ben de ailemin kirasını öderdim. Ama ekstra bi sağlık problemi çıkarsa elimden gelen parayı veriyorum aileme.

Bunlar sorun yapılacak şeyler değil. Helal olsun ailelerimize. Tabii önce çekirdek aile gelir ama 500 tl sorun yapılacak bir miktar olmamalı.

Ben de annemin telefon faturasını ödüyorum.
Eşim de bazen babasının fatura vb ödemesi yapar. Bunlar küçük tutarlar.

Sonuçta anne babalarımız onlar bizim. Bugün yardım istesek bir tek onlar yardım eder bize maddi manevi.

Ama ikimiz de yüksek tutarlar vermeyiz, verecek olsak bile bu diğerinin onayı olmadan olmaz.

Bu kadar küçük bir tutarı kafanıza takacağınıza işe girip çalışın. Ne demek eşim izin vermiyor.
İzin vermeyecek biriyle neden evlendiniz?
Sizin çalışabilmeniz için müsaade etmesi gereken bir evlilik yapınca da böyle fatura da sorun oluyor, çalışmak için onay da sorun oluyor.

500 TL çok değil bellki ama kadın bunu hiç görmüyor dusunun aylık kenara 500 koysa iki ayda 1000 TL birikir. Ve bunlar 7 kardeş neden sadece benim eşim hazmedemiyorum
20 bin kredi nereye gidiyor ? Neyin kredisi ? 500degil de 50₺ bile olsa içinize sinmeyecek gibi duruyor. Bağırıp çağırıp kavga etmektense nedenleriyle birlikte eşinize anlatın. Ayrıca çalışmama izin vermiyor ne demek? Bu devirde ne mezunusunuz ?

Eşiniz ne kadar maaş alıyor? Ayda 20 bin tl kredi ödüyor market fatura yapıyor, en düşük memur maaşı 40 bin tl, öyle olsa bildiğin açsınız. Şaka maka değil ciddi açsınız yani. Hadi size acımıyor eşiniz, kendine bunu reva görmemesi lazımdı. Allah bilir arkadaşları çiçek gibi yaşarken, kendi bi çayın hesabını yapması hiç mi zoruna gitmiyor? Nerden buluyorsunuz bu ölük herifleri?

Çok abartmissiniz ya 500 lira için annesi sonuçta..Bende annemin babamın faturasını ödüyorum kimse de karışamaz,kendinize gelin bunun için huzurunuzu bozmayın

Bi de özelde çalışmamı istemiyor KPSS çalışıyorumculat var

Babama bin lira verse lafı oluyor. çalışmak istiyorum izin vermiyor bende bizim rizkimizdan veriyorsun helal etmiyorum dedim şuan küsüz ne yapmalıyım var mı bu durumda olan delirmek üzereyim
Herkes kendi annesine babasına verir seninkine neden versinki?
Ha iyi anlaşıyorlardır borcuna sadıktır borç olarak verilir orası başka ama annesine yedirdiğine laf edip babana isteyemezsin zaten bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama.

Yok daha neler ödeyecek tabi 500 ne ya 1000 bile olsa eşin kendi parasını veriyosa karisamazsin,kendi parani vermiyorsun sonucta senin anneninkini yatirsa ses cikarmazsin

Size katiliyorum ama genelde böyle 500-1000 liranin bile lafini yapan gelinlerin kaynanalari iğrenç ötesi oluyor.
Bu malasef bir gerçek.
Kaynana normal bir insan evladi olsaydı bu kadin kesinlikle 500 liranın lafini yapmazdi.
Kayinvalide nasil olursa olsun adamin anasi sonucta, ödemek istiyor ve ödüyor bitti gitti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…