Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi en önemli kısımları sonradan yazmış.Bu yüzden çoğunluk tarafından haksız bulunmuş.Olay sadece fatura ödemek değil.Kocası 7 kardeş,kayınpederi emekli etmek için kredi çekmiş,aylık 20 bin oraya ödeniyor.Üstüne de kayınvalidenin 500 liralık faturası ödenince kızmış konu sahibi.Konu 500 liralık tel faturası değil.Bir de ortalama memur maaşının 50 bin olduğunu düşünelim.Bu durumda konu sahibi haklı.

Rumeysa 500 tl yasli bir kadina sadaka gibi dusun belki Allah oteki tarafta karsina cikarir. Kocan niye senin babana bin tl versin? Adam kendini doguran buyuten memur eden anasinin faturasini odeyince cildiriyorsun da senin babana bin tl niye yollasin ki?

Baştan yazmamış.
Konuyu düzenleyip yeniden yazsın o zaman.

Eşinizin maddi durumunu biliyor olmaliydiniz başından misal mobilya salon eşya vs pahalı değil orta halli olanını tercih etseydiniz belki bu kadar borc olmazdı yada ilk 2 3 yıl çalışıp beraber odeyebilirdiniz
Annesi sonuçta kadın eşiniz o yaşa tek başına gelmedi değil mi

Helal olsun el oğlu yiyeceğine anneciğin yesin. :)
Ozaman erkekler de el kızı yiyeceğine anam yesin desin.
Ailelere elbette yardım edilir ama bana bir ihtiyaç halinde yapılır bu.
Ya da ne bileyim evin araban vardır kendi ailene eşine çocuğuna yetebiliyorsundur içinden gelir faturalarını ödersin ama eşin çocuğun mağdur durumdayken ihtiyacı olmayan ana babaya da yardım edilmez.

Bende annemin faturasını ödüyorum. Ne var bunda.

Tek kocası çekse idi tamam da diğer kardeşler de çekmiş
Bide eşi kendi çalışıyor adam evinin faturasıni kirasını ödemese aç bıraksa neyse
Öyle bir durumda yok

Başta bunları yazsaydı çok çok haklıydı. Sanki tepkiler sonrası o krediyi eş ailesine çevirdi gibi gözüküyor şuan. Doğru olabilir ama Olmadı gibi şu kredi mevzusu. Hak verin diye yazılmış gibi duruyor burdan bakınca. İnş doğrudur da 500 liraya laf etmesi normaldir. Yoksa 500 lira kapıdan çıktığınız an gidiyor.

Ya bi de kusura bakmayın ama yorumların çoğunda annesi o kadar yıl baktı okuttu besledi ne var sanki telefon faturasını ödese denmişte.
Allah bağışlasın benim de bir oğlum var ama onu dünyaya getirmeyi ben seçtim.Yani baktım büyüttüm okuttum diye bana borçlu olduğunu felan düşünmüyorum.
Bu çocuğu doğurmayı ben seçtiysem benim hep zor zamanında onun yanında olmam gerektiğini düşünüyorum.

Mesele baktı büyüttü meselesi değil bence eşlerimiz ile yarın bir gün ne olacağımız belli değil ama anne öyle mi ?

Annem beni okuttu diye ben ona borçlu değilim. Annem bana baktı, yıllarca hasta oldum başımda bekledi, ben üzüldüm o benden 2 kat daha fazla üzüldü, belki benim için kendini unuttu. Bu yüzden ona elimden gelen desteği yapmak İSTERİM. Aradaki farkı kaçırıyorsunuz galiba

Baştan sallayamadi bence 500 TL için ortalığı yıkan kadın 20000 TL yi unutacak ve sonradan hatırlayıp yazacak he mi elimde ucuza köprü var , ilgilenen olursa
Kesinlikle katılıyorum. Baktı istediği desteği alamadı bunu ortaya attı. Gerçek olsa bunun hakkında konu açardı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…