Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani adam hem kadindan tasarruf bekliyor hem calistirmiyor hem de kadinin rizkindan kesiyor o halde sorun fatura ya da kaynana degil adamin kendisi! Lütfen ofkenizi dogru yere yoneltin 500 liralik fatura da cok değil yani bana abarti gelmedi

Hanımlar delirmek üzereyim bana bir akıl verin ne olursunuz..
10 yıllık evliyim ne düğünümde ne evimde bir iğne katkıları yok. Eşimin borçlarının cenemesini hep ben çektim,çekiyorum. Eşim memur ama memur gibi değil üst baş almaya bile zorlanıyoruz aylık 20 bin tl kredi ödemesi var, 10 bin TL kira veriyoruz birkaç ay sonra 16 bin TL olcacak kiramiz.
Neyse aylar önce annesinin telefon faturasini ödediğini öğrendim tartıştık falan inatla ödeyeceğim dedi geri adım atmadı bugün güncel faturası 450-500 TL
Belki çok bişey değil ama düşüne düşüne kafamda kocaman bir sorun haline geldi az önce yine bağırış çağırış kavga ettik hakaretler küfürler. Kadının yüzünden evimde huzurum kalmadı . Bana karşı iyi olsalar iyilikten anlayıp iyi niyetle yaklassalar belki içimden gelerek ödesin isterim ama öyle gözüme batıyor ki kafamda düşünmeden bir anım geçmiyor resmen takıntı oldu. Babama bin lira verse lafı oluyor. çalışmak istiyorum izin vermiyor bende bizim rizkimizdan veriyorsun helal etmiyorum dedim şuan küsüz ne yapmalıyım var mı bu durumda olan delirmek üzereyim
Çalışıp ekonomik özgürlüğünüzü elde etseydiniz 500 TL gözünüze bakmazdı , eşiniz ne hakla izin vermiyor, en büyük sorun çalışmamanız...

Neden anlamıyorsunuz calismama izin vermiyor bunun da defalarca tartışmasını yaptık benim mesleğim olduğu halde yapamıyorum eşim yüzünden
Ya calisacagim ya da aylık x lira vereceksin diyin bakalim ne oluyor? Yani simdi biri bana isten çık ev hanimi ol çalışmanı istemiyorum dese maaşım kadarını ver gonlumce harcayayim o zaman derim bana hem calisma diyecek hem kuruş vermeyecek ! Siz bunu bastan kabul ettiyseniz degismez üzgünüm

500 tl çok bir ücret değil bunun lafı dahi geçmemesi lazım ancak öyle bir kıtlık olur evde süt alacak parayı bulamazsınız evlatlarınıza ozaman değil 500, 50 lirayada kızılır.

Anladığım kadarıyla öyle bir hal yok ortada. Yapmayın.. sevin sevmeyin bakmış büyütmüş okadar evladı sonuçta ödesin kendi saygınlığınızı azaltıyorsunuz eşinizin gözünde

Borç çoksa veya keyfi de olabilir çalışmama izin vermiyor diye birşey yok 500 lira yerine bu konu için küfür etseniz daha yerinde olur

500 lira bisey degil ama kendinize bir seyler almakta zorlaniyorken 500tlnin büyük gelmesi ve goze batmasi cok normal.
Bi de sevilmeyen insana verilen 1 kuruşun goze batmasi diye bir sey de var.
Gelirimizde sıkıntı yok eskiye göre daha iyi bile ek olarak artik ben de calisiyorum ama düzenli olarak ailesinin ödemelerini yaparsa sıkıntı cikartırdım. 🙄
Ailesine daha cok gonderebilsin diye emek vermiyoruz burda.

Neden anlamıyorsunuz calismama izin vermiyor bunun da defalarca tartışmasını yaptık benim mesleğim olduğu halde yapamıyorum eşim yüzünden

Adam çalışma özgürlüğünüzü elinizden almış bir dağ ayısı siz de telefon faturasına mı sardınız yapmayın allah aşkına

Hanımefendi kayinvalidenizin sizin üzerinizde emeği olmayabilir ama farkındamısınız bilmiyorum ama o kadın eşinizin annesi ve eşinizin üzerinde emeği var. Siz eşinizin sahibi değilsiniz. Eşinizin kazandığı her kuruşta gerektiğinde annesinin hakkı var.Evlat büyütmek kolay mı? Eşiniz ağaç kavuğundan çıkmadı herhalde. Bizim evde eşimde bende çalışıyoruz. eşim kendine harçlık ayırıp parayı bana verir. ( tüm ödeme kredi vs ben takip ediyorum). Kalan paramız ortak hesaptadır. Elbette çok büyük meblağlarda birbirimize danışınız ama annelerimize harcayacagimiz paraya karışmak ikimizinde haddi değil. Karı koca dışarı çıkıp yarım ekmek döner yeseniz 500tl . Bence eşiniz çok sabırlı. Benim eşim aynısını yapsa çok kötü haddini bildiririm.

Ay amin gerçekten. Bende hamileyim henüz cinsiyeti belli değil ama bir yanım kız olsun istiyor böyle gelinim olma ihtimaline karşı. Ne zorlu süreçlerden geçtim bu zamana gelene kadar. Emek emek sen onu büyüt sonra elin kızı gelsin laf etsin. Oğlum bana baksın demiyorum Allah evlat eline baktırmasın ama gelin diye alacağım kız 400/500₺ lafını yapacaksa uzak dursun. Allah böyleleriyle yolumuzu kesiştirmesin.
Amin amin

Eşimin rahmeti babasına ben para verirdim bir kere kızıma harçlık olarak 10 Euro vereceğine yanlışlıkla 50 Euro vermişti kızım geri vermemişti ben de 100 Euro verdim kayınbabama geri komik bir anıydı

Adam emekli Almanya da yaşayanlar bilir emekli maaşını bin Euro bile değil

Üç beş kuruşun lafı mı olur anne baba yahu ne zorluklarla büyütüyorsun sonra verdikleri değere bak

Git çalış kendi parana bak ne ayıp şey

Benim kv ler 8 senedir bizim evde kira vs vermeden oturuyorlar o zaman benim yerimde olsan adamı öldürmen gerekiyor 😀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X