Erken hamilelik belirtileri hakkında....

sen gercektennnnnnn harikasınnnnn aklımdan içimden sen geçtin hatta sana bakıyordum ki sen yazdın canım benim cokkk ozledimm seni cokkkkk neler yapıyorsun

sensin o harikaaaaaa =))) canım benim kalplerimiz birmiş demek ki.bende seni çoookkkk özledim, gülüm valla görünce nasıl mutlu oldum anlatamam, maşallah yeğenim büyümüş annesi iyi bakıyomuş kuzuya =)) ne çabuk gelip geçiyor zaman şaşırıyorum.

canım benimm geçiyor geciyordaa gel birde bana sor nasıl geçiyor yaa senleee sohbett etmeyi nasıl ozlemisim yarınnnn burdaa ol konuşalım seninlee uuzun uzun kalbi yüreği güzel arkadaşım benim sormaa cok yoruyor beni sıpacık cok zor günler geçirdim ama simdi yeni yeni düzeliyorum sen nasılsın hayat nasıl kaderim

sana yazarken inan tam onu düşünüyordum yazık kimbilir nasıl geçiyordur diye, ben çok değil 2 ayda ayyy nasıl geçecek 9 ay demiştim, =)) keşke demeseymişim. hayırlısı olsun tabi de. canı sağolsun inşallah sağlıklı sıhhatli olsunda, bitanem eminim zordur, Rabbim sağ salim geçirtsin hamileliğini de doğumunuda, kolaylıklar versin inşallah canım kardeşim, bende özlemişim valla yarın Allahtan mani olmazsa burdayım kuzum görüşürüz inşallah. yanlış hatırlamıyorsam benim numaram var mıydı sende? varsa dursun kaybetme =))) siteden çıksan bir daha seni bulamam diye çok korkuyorum çünkü.bu arada zor günlerinde destek olamadığım için özür dilerim canım arkadaşım, hakkını helal et.bende herşey aynı gülüm sadece yeniden bebek düşünüyorum inşallah hayırlısı olur.

bende bebeğim olsun istiyorum hayırlısıyla, inşallah Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün.

canım benimm cok teşekkür ederimmmmm darısı senindeee basınaa birdaha inşallah canım benim yarın bnde burda olacam konuşalım sninle ozlemsim zorr ama geçiyor günler iste..bazen bize hic gecmicek gibi geliyor ama geciyoryoktu valla canım numaran bende cunku tel kullanmıyordum ben..yaz sen bana mesajda nonu..ne demek canım benim ben pek geçemedim zaten hep hastanelerdeydim ama geçti cok sukur Allah sukur..yarın burda ol ogleden sonra girecem konuşuruz simdi çıkmam lazım canım benim ama yarın burdayım cancagızım cok opuyorumm seni iiaksamlar kaderim benim

amin canım inşallah hayırlısıyla bu defa mutluluğum yarım kalmasın inşallah.seninde yüzün hiç solmasın kuzum. bu arada dün giremedim kusura bakma nolur. bugün inşallah gelirsen konuşuruz canım. maille mi konuşalım daha seri olur,
aklımda nedense öyle kalmış canım, başka bir arkadaş mı istemişti acaba no mu, kusura bakma canım öyle kalmış aklımda, sen istediğin zaman veririm senin yerin başka bende çünkü.gelmiş geçmiş olsun canım,inşallah bundan sonra sıkıntın olmaz rahat sağsalim geçirirsin doğumunu da. bugün gelirsin inşallah. bende öpüyorum seni canım. görüşürüz inşallah.

düşünüyorumda sımdıı off nasıl geçer o gunlerr :)))))))) hehehe
çok şükür sen yarıladın az kaldı darısı başıma , tüm isteyenlere olsun inşallah canım hayırlısıyla birşekilde geçer günler tek olsun da sağlıklı sıhhatli.

çok şükür sen yarıladın az kaldı darısı başıma , tüm isteyenlere olsun inşallah canım hayırlısıyla birşekilde geçer günler tek olsun da sağlıklı sıhhatli.

tabıkıde canım şaka yapıyorumm zetnn geçer gider günlerr daha burdaa dün hamıle oldugumun haberını verıyodumm 6-7 ay geçtide gitti bile bak :) onunla geçırdıgımm her anım her günümm cok degerlı benım ııcn

bilmez miyim canım, Rabbim sevinçlerini de göstersin kuzum, binlerce özel güzel anı eklensin anılarınıza =)

canımsın benimm ben geldimmm sen cıkmıssın galiba tatlım benim geldiğinde mesaj at bana bi turlu denk gelemedik konuşamadık canım cok sık geçemiyorum nete senin için açtım tatlım benim.kaderimmmm yüreği güzel arkadaşım seninde yerin bnde ayrııı inşallah en yakın zamndaa ikinci evladına kavuşursun hayrlısıyla..Allah herseyi gönlüne gore versin inşallah cnaım benim

malesef güzelim şimdi tekrar bakıym diye geldim msj ını gördüm, inşallah yarın denk geliriz, Allah razı olsun güzel arkadaşım , güzel dileklerin içinde amiiin diyorum tüm kalbimle =) Rabbim sanada yavrunla ve eşinle mutlu huzurlu ikinci hayırlı evlatlı =)) hayırlı uzun ömürler versin.aceleden cümleler içimden geldiğinden basit yazıldı kusura bakma tatlım. Allaha ol. öptm seni.

merhaba kızlar
kısacık anlatayım ben evleneli 3 yıl olacak bu ay bunun içinde hiç korunmadım yani isteyerek korunmadım çünkü geçen ağustos ayında miyom ameliyatı oldum 6 ay mecburi korunduk bendede eşimde de hiç sorun yokken bebeğimiz olmadı.
bu ay haftaya bat ama ben ilk defa bu ay kendimi hamile gibi hissediyorum belirtin varmı derseniz hiçççç bişey yok aksine adet olacakmışım gibi sadece içime öyle geldi inşaallah hislerim tutar
isteyen olmayan herkese Rabbim evlat versin inşaallah

Arkadaslar adet olmama 5 gun var 2 gundur uykusuzluktan gozlerimi acik tutamiyorum oturdugum yerde bile uyuyorum tum gun boyunca devam eden bir bulanti hissi var ve bugun farkettim ki kokulara karsida bir tiksinti soz konusu.. bugun kan tahlili yapacaktim yapamadim idrar testinde de cikmaz diye yapamiyorum pztesine kadar merak ve stresten catlayabilirim.. sizce hamilemiyim? :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aşağıdaki yazıları okumanı tavsiye ederim

Gebelik hamilelik belirtileri nelerdir?

ADETİN GECİKMESİ
Hamilelik belirtilerinin en kesin olanıdır ve gebeliğin habercisidir diyebiliriz. Çoğu anne adayı adet dönemlerinde açık kırmızı renkte bir kanama yaşayabilirler, bu normal adet süreci gibi değildir ve muhtemel gebeliğin bir habercisi olabilir.

GÖĞÜSLERDE HASSASİYET
Gebeliğin en çok göze çarpan belirtilerinden bir tanesi de şişen, belirgenleşen ve hassasiyet kazanan göğüslerdir. Yatakta yatarken, elbise değiştirirken veya en ufak bir temasda bu hassasiyeti hissedebilirsiniz. Hamile kaldığınızda vücut süt üretimi için kendini hazırlamaktadır. Bazı anne adaylarında göğüs uçlarında renk değişikliği de meydana gelir.

YORGUNLUK HİSSİYATI
Erken gebelik belirtilerinden bir tanesi de anne adayının kendini yorgun hissetmesidir. Öğlen saatlerinden artan uyku isteği, yataktan kalkmama isteği, sürekli uyuma isteği gibi yorgunluk hissiyatı oluşabilir.Her zaman uyuduğunuz saatten daha erken uykunun gelmesi ve sabahları uyanmada sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tansiyon düşmesi ve kendini bitkin hissetme gibi durumlar olabilir.

SIK SIK TUVALETE ÇIKMA İSTEĞİ
Erken hamilelik belirtilerinden bir tanesi de sık sık tuvalete çıkma isteğidir. Bazı anne adaylarında sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı hamilelik dönemi boyunca devam edebilmektedir.

MİDE BULANTISI
Erken gebelik belirtilerinden en çok ortaya çıkanlardan bir tanesi de mide bulantısıdır. Mide bulantısı sadece hamileliğin ilk haftasında da baş gösterebilir. Bazı anne adaylarında sabah, bazı anne adaylarında ise tüm gün mide bulantısı olabilir. Genellikle hamileliğin ilk haftasında görülerek, beklenmedik, aşırı mide bulantısıyla beraber bir anda kusma durumu söz konusu olabilir.

İŞTAHIN AÇILMASI VE BAZI YİYECEKLERİ AŞIRI İSTEME, BAZILARINDAN TİKSİNME
Gebeliğin belirtilerinden birisi de iştah artışıdır. Aşerme denilen, değişik meyve ve sebzeleri yeme isteği oluşabilir. Bazı anne adaylarında da çok sevdiği sebze ve meyveleri istememe tiksinme duygusu oluşabilir.

BAŞ DÖNMESİ VE BAYILMA
Hamilelik belirtilerinden birisi de baş dönmesi hissiyatıdır. Aniden ayağa kalkma, veya aniden yer değiştirme durumlarında baş dönmesi yaşanabilir. Tansiyon düşmesinden kaynaklanan ani baş dönmeleri gebeliğin belirtilerindendir.

ÇEVREYE VE KOKULARA KARŞI HASSASİYET KAZANMA
Hamilelik döneminde hormon seviyelerinin artmasından dolayı, kokulara karşı hassasiyet kazanılabilir.

VÜCUT ISISINDA ARTIŞ
Vücut ısısının artması önemli bir hamilelik belirtisidir. Kendini halsiz hissetme, ateşin çıkmış hastalanıyormuş gibi bir ruh hali içersine girme gibi durumlar gözlenebilir.
Kısacası aşağıdaki belirtiler hamileliğin ilk döneminde en sık görülen belirtilerdir:

- Beklenen adetin gecikmesi
- Memelerde dolgunluk hissiyatı, hassasiyet, meme ucunda koyulaşma, meme başında karıncalanma hissi
- Karnın alt kısmında dolgunluk, şişkinlik ve bazen hassasiyet
- Bulantı ve bazen kusma
- Yorgunluk, uykuya eğilim, başdönmesi, tansiyon düşmesi
- Sık sık idrara tuvalete çıkma isteği
- Vajina salgılarının artması
- Bel ağrısı, kasıklarda ağrı

Yukarıdaki belirtiler sadece gebelik belirtileri olmayıp kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kesin gebelik tanısı için doktora giderek kan testi yaptırabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…