Erkek tarafının nişanda takı takmaması

Sorun: bunu daha önce söylememeleri hanımefendi :) Biz de ufakta olsa nişanda da takılır çünkü. Sorun: bana akrabalarım takı yaptığında, nişanlımın orada öylece kalması. Sorun: sadece kayınvalidemin takı takıp, diğer uzak yakın tüm akrabalarının düğünümüzde takmasını istemesi. sorun: düğündeki tüm takılara eşimin ailesinin el koyacak olması.

Baştan beri diyorum, biz bunları karşı tarafla hiç konuşmadık. konuşsaydık, nişandan önce böyle bir hamle geleceğini bilirdik. Düğünden sonrada konuşmayacağız amma velakin, insan burada yazınca bir rahatlama geliyor, bir iki kişi de aynı şeyi yaşamış olunca 'tek değilmişim' diyor insan. Kabullenmek daha kolay oluyor. Anlatabildim mi
Anlattığınızı anladım zaten de, neden mutlaka kötü niyet aradığınızı anlamadım.
Kayınvalidenizin tüm akrabaları takmamış olabilir, çünkü gerçekten bazı insanların adetleri böyledir diyorum bende. Banada nişanımda kimse takı takmadı kayınvalide dışında, böyle bir konuşmada olmadı ama hiç kötü birşey aramadım. Tavrınız garip geldi.

Damada onun seçtiği bir saat ve yüzük takıldı zaten, bu olması gereken, söylemeye gerek var mı :) Sizin adetleriniz öyle, bizim ki böyle demek ki, sorun ne?

sizin aileniz damada ne taktı pekı ?ev ve eşya almışlar aılesı oduyolar siz ''ortak'' evınız için ne aldınız _? merak ediyorum.

Anlattığınızı anladım zaten de, neden mutlaka kötü niyet aradığınızı anlamadım.
Kayınvalidenizin tüm akrabaları takmamış olabilir, çünkü gerçekten bazı insanların adetleri böyledir diyorum bende. Banada nişanımda kimse takı takmadı kayınvalide dışında, böyle bir konuşmada olmadı ama hiç kötü birşey aramadım. Tavrınız garip geldi.

Bence siz kendi tavrınıza bakın :) İlla haklı olacağım diye, yazdığım diğer cümleleri görmezden geliyorsunuz. Size diyorum ki, tüm takıları düğünde takıp, onada kendileri el koyacaklar. Ki biz bunada karışmayacağız. Sizin tavrınız çok mu adil? :)

sizin aileniz damada ne taktı pekı ?ev ve eşya almışlar aılesı oduyolar siz ''ortak'' evınız için ne aldınız _? merak ediyorum.

Canım, saat ve yüzük. Nişanda giyeceği damatlık, ayakkabı vb biz aldık. Beyaz eşyalarımın birçoğunuda ben aldım. Çeyizlerim iğneden ipliğine kadar alındı. Bütün küçük ev aletleri, eşyaları da dahil. Aile oturma grubu aldı. Birkaç beyaz eşya bir de.

Ekleme: yemek odası takımını da aldılar sağolsunlar.

Canım, saat ve yüzük. Nişanda giyeceği damatlık, ayakkabı vb biz aldık. Beyaz eşyalarımın birçoğunuda ben aldım. Çeyizlerim iğneden ipliğine kadar alındı. Bütün küçük ev aletleri, eşyaları da dahil. Aile oturma grubu aldı. Birkaç beyaz eşya bir de.

Ekleme: yemek odası takımını da aldılar sağolsunlar.

aslında bu tür işler 2 kışı arasında halletse aıleler gırmese cok ıyı ama her zaman oyl olmuyo

aslında bu tür işler 2 kışı arasında halletse aıleler gırmese cok ıyı ama her zaman oyl olmuyo

Canım peki, ben haksız mıyım sana göre. Yani oradan bakınca, paragöz mü görünüyorum ben. Anlamadım ki hiçbir şey!

Canım peki, ben haksız mıyım sana göre. Yani oradan bakınca, paragöz mü görünüyorum ben. Anlamadım ki hiç bir şey![/QU

bırsuru evlı nısanlı arkadasm war bende nısanlıyım. sana kayınvalıden 5 bılezık 1 set takıyor ev eşya alıyorlar bunları bı topla ederını sonra kendını yaptıklarını tart derım sana. cunku ortak bı yuva kuruluyo sna deseler atıyorum bz 100.000 lık masraf yaptık sızde yapın ya da yarıyarıya yapın deseler haksız da sayılmazlar

Nisanda takılır,ama il il değişiyor.Bizimkiler bi kısmını nisanda taktı,bi kısmı düğüne kaldı..Ama neden düğünden sonra takılarınızı alcaklr öyle şey mi olur ya

'bırsuru evlı nısanlı arkadasm war bende nısanlıyım. sana kayınvalıden 5 bılezık 1 set takıyor ev eşya alıyorlar bunları bı topla ederını sonra kendını yaptıklarını tart derım sana. cunku ortak bı yuva kuruluyo sna deseler atıyorum bz 100.000 lık masraf yaptık sızde yapın ya da yarıyarıya yapın deseler haksız da sayılmazlar'

Tatlım, evin kredisini nişanlım ödüyor. Eşyalara gelince, karşılaştırma yapıyorum, ben ve ailem daha fazla katkıda bulundu. Bunu ailem söylemesede ben biliyorum sonuçta. Ama onlarda 'ev aldık eşya aldık çok masraf yaptık' havası hakim. Sözü biz yaptık, nişanı biz yaptık, kınayı biz yapacağız ama masraf onlarda. :) Düğünde tüm takılara sahip olmalarını başta ben de haklı buluyordum ama düşününce ne saflık diyorum şimdi! :) Sinirleniyorum haliyle. Şu düğün geçse de, biz bize kalsak. Ne takı ne başka bir şey düşünmek istemiyorum artık!:)

Nisanda takılır,ama il il değişiyor.Bizimkiler bi kısmını nisanda taktı,bi kısmı düğüne kaldı..Ama neden düğünden sonra takılarınızı alcaklr öyle şey mi olur ya

Canım diyorum ya 'ev ve eşya almışlar' oğullarına. Onlarla detaya girip, hesap yapmıyoruz ya, iyice üsteliyorlar sanırım.. :)

İşin kötüsü, beni de inandırdılar bu duruma. Ben de 'ev aldılar eşya aldılar' havalarındaydım bir ara :)

Anladım canım. Benim durumumdaki esas sorun sanırım 'ev aldık eşya aldık size' diyerek düğün takılarına el koyacak olmaları. :) ev kredisini nişanlım ödüyor bu arada. Eşyaları ailesi ödüyor.

ufak bir ekleme: eşyaları ailesinin ödemesini biz istemedik, kendileri oğlumuza yardım etmek istiyoruz diye ödemek istediler. Meğer zaten telafi edeceklermiş. :)
nişanda yeni evli çifte gelen takılara ailenin el koyması asla olmaması gereken zaten.nişan da neden takılmadığından öte düğün takılarınızı vermek istemediğinizi konuşun bence.sonuçta kız aileside bırsuru masraf yapıyor.çeyiz yapmakta kolay şey değil.iki tarafa da vermeyeceğinizi kredi için ara ödeme yapacağınızı söyleyip vermeyin bence.
eşya için verecek olduktan sonra kendinde bozdurup istediğin evi istediğin şekilde düzerdin zaten

nişanda yeni evli çifte gelen takılara ailenin el koyması asla olmaması gereken zaten.nişan da neden takılmadığından öte düğün takılarınızı vermek istemediğinizi konuşun bence.sonuçta kız aileside bırsuru masraf yapıyor.çeyiz yapmakta kolay şey değil.iki tarafa da vermeyeceğinizi kredi için ara ödeme yapacağınızı söyleyip vermeyin bence.
eşya için verecek olduktan sonra kendinde bozdurup istediğin evi istediğin şekilde düzerdin zaten

Canım zaten inan bana, düğünde takılacaklar, onların yaptıklarını ikiye katlayacak. Karlı bile çıkacaklar bu işten. :) Konuşamayız tatlım, babam yok, annem de çok gururlu bir kadın. Onlarla bu konulara hiç girmedi, girmez de.

'bırsuru evlı nısanlı arkadasm war bende nısanlıyım. sana kayınvalıden 5 bılezık 1 set takıyor ev eşya alıyorlar bunları bı topla ederını sonra kendını yaptıklarını tart derım sana. cunku ortak bı yuva kuruluyo sna deseler atıyorum bz 100.000 lık masraf yaptık sızde yapın ya da yarıyarıya yapın deseler haksız da sayılmazlar'

Tatlım, evin kredisini nişanlım ödüyor. Eşyalara gelince, karşılaştırma yapıyorum, ben ve ailem daha fazla katkıda bulundu. Bunu ailem söylemesede ben biliyorum sonuçta. Ama onlarda 'ev aldık eşya aldık çok masraf yaptık' havası hakim. Sözü biz yaptık, nişanı biz yaptık, kınayı biz yapacağız ama masraf onlarda. :) Düğünde tüm takılara sahip olmalarını başta ben de haklı buluyordum ama düşününce ne saflık diyorum şimdi! :) Sinirleniyorum haliyle. Şu düğün geçse de, biz bize kalsak. Ne takı ne başka bir şey düşünmek istemiyorum artık!:)

bunu eşinize soyleyın takılar bıze kalsın dıye o ne der pekı

Elalem artik ogullari icin baslik parasi isteyecek nerdeyse ne takisindan bahsediyorsunuz peh :KK70:

Saka bir yana. Benim bildigim erkek tarafi nisanda para asar..
Ki herseyi birakalim aileler iyice güc savasina ceviriyor ego tasliyorlar bu taki konularinda.
Halbuki iki tarafda cocuklarina verdikleri taki para vs maddi anlamda hediye olarak destek olarak görülmesi lazim yeni evlenen ciftlere.
Ama kafalarda dedigim gibi cok baska öcüler ucusuyor ..

bunu eşinize soyleyın takılar bıze kalsın dıye o ne der pekı

İşte... Diyemem ki... Diyemem. Desem farklı olacak belki de. Çünkü haklı olduğum konularda her zaman arkamda durdu bu zamana kadar. Ama şöyle vir şey var: ailesi bu zamana kadar bu konuda nişanlıma gerekli beyin yıkama seanslarını uygulamıştır diye düşünüyorum. Bunu nişanlımla konuşurken 'ailem bizim için çok fedakarlık yaptı' demesinden az çok anlayabiliyorum. Ben bir şey söylersem, o da yapılan seansların sonucu, başka bir şey söylerse bu beni takı olayından daha çok üzer. O yüzden bu konuyu nişanlımla da konuşamam. Annem asla izin vermez zaten.

İşte... Diyemem ki... Diyemem. Desem farklı olacak belki de. Çünkü haklı olduğum konularda her zaman arkamda durdu bu zamana kadar. Ama şöyle vir şey var: ailesi bu zamana kadar bu konuda nişanlıma gerekli beyin yıkama seanslarını uygulamıştır diye düşünüyorum. Bunu nişanlımla konuşurken 'ailem bizim için çok fedakarlık yaptı' demesinden az çok anlayabiliyorum. Ben bir şey söylersem, o da yapılan seansların sonucu, başka bir şey söylerse bu beni takı olayından daha çok üzer. O yüzden bu konuyu nişanlımla da konuşamam. Annem asla izin vermez zaten.

bu tur seylerı konuşmakta bısey yok aslında normal gelmeli ıs nısanlınızda bıtıyo.

bu tur seylerı konuşmakta bısey yok aslında normal gelmeli ıs nısanlınızda bıtıyo.

Canım zaten konuşabilsek, burada konu açmazdım :) Ben sadece tüm bunların normal olup olmadığını öğrenmeye çalıştım. Bazıları 'çok normal' dedi, bazıları 'normal değil' dedi. Bence de normal değil ama ileride sırası gelince söylenir o zaman. :)

Bana nişanda kuru kuru yüzüğüm takıldı.
Nişanlım henüz işe başlamamıştı ondan bir şey beklemedim zaten.
Öyle görgülü, incelik bilen bir ailesi de yok maalesef.
Tersine para delisi, cimrilikten ölen bir babaya sahip o kadar ki hani bu makas kesmiyor esprisi var ya
o yapıldı ( ben hiç bilmem bile nişanımda o an öğrendim bu adeti.)

Kendisi para vermemek için cüzdanı arabada unuttum, hazırlıksız geldim falan dedi.

Sanki yoldan geçerken eve aldık nişan yapalım diye tövbe estağfurullah :KK70:

Sonra da kaynımdan istedi, o da eli çok açıktır 20 tl verdi.:KK53::KK53:
Makasçı amca yok mok dedi diye bir 20 daha attırdı içi gitti anladım renginden..:KK14:

Nasıl ama?o_O

İddialıyım benden beteri yoktur, başı çekiyorum.
Olan varsa paylaşsın lütfen, belki bakışım biraz olsun pembeleşir kp e:KK48::KK48:

Bu arada ne hissettiğimi söyleyeyim canım.
Yakın arkadaşlarım çok yadırgadılar, ayıp bile dediler, yalan yok üzülmedim değersiz
hissetmedim değil.
Ama nişanlımı seviyordum ve bu onun suçu değildi.

Aslında onu para için asla üzmedim, ailesinin görgüsüzlükleri için de.

Ama bugünkü aklım olsa açık açık isterdim biliyor musun?
Çünkü isteyen, zorda bırakan değerli oluyor bunu çooook çooook gördüm..

Ve eşim için de o fedakarlığa değmezmiş.
Bugün şunu anlattığımda ne var seven insan istemez zaten diyor, evet benim ailem görgüsüz ayıp ettiler demiyor yani..
Nişanlığını kendin alıp kuaför ve makyajını da kendi cebinden yaptıysan aynı durumdayız :)

Canım biriktirme bence sakince söyle bana da takılmadı nişandan 3-5 gün sonra artık mahcubiyete dayanamadım eş dostun laflari iyice tepemi attırdı Ve sabah 5 te nişanlımın kapısına dayandım nişanda gönderdikleri eski valizi de arabamın bagaja attım in aşağı konuşucaz diye :KK48::KK48::KK48:t
Şimdi gülüyorum ama ne yapayım ben böyleyim içime atamıyorum hiçbişeyi

biriken sinirle ayrılma noktasına geldik hiç geri adım atmadım nişanlım da baktı iş ciddi düğünde eksik hiçbirşey olmayacak söz veriyorum dedi yumuşadım. Düğünde de birçok eksik vardı ama düğünden3 gün sonra memleketten ayrıldığımız için "ne taktılar" ekibi canımı sıkamadı neyse ki

Canım biriktirme bence sakince söyle bana da takılmadı nişandan 3-5 gün sonra artık mahcubiyete dayanamadım eş dostun laflari iyice tepemi attırdı Ve sabah 5 te nişanlımın kapısına dayandım nişanda gönderdikleri eski valizi de arabamın bagaja attım in aşağı konuşucaz diye :KK48::KK48::KK48:t
Şimdi gülüyorum ama ne yapayım ben böyleyim içime atamıyorum hiçbişeyi

biriken sinirle ayrılma noktasına geldik hiç geri adım atmadım nişanlım da baktı iş ciddi düğünde eksik hiçbirşey olmayacak söz veriyorum dedi yumuşadım. Düğünde de birçok eksik vardı ama düğünden3 gün sonra memleketten ayrıldığımız için "ne taktılar" ekibi canımı sıkamadı neyse ki

Ne iyi yapmışsın!

X