2 DÜĞÜN KRİZİ

Erkek tarafından bekliyor annem… ve evet ayıp

Aa olmaz öyle işte.. ben hiç duymadım kızın memleketindeki düğünü erkek tarafının yaptığını. Yani ailenizin bu düşüncesini önemsemeyin, aile büyüğünüz varsa rica edin konuşsun ailenizle.

Kızlar merhaba. Biz erkek arkadaşımla evlilik hazırlıkları yapmaya başladığımız bi dönemdeyiz ve uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz. Ben Adana dayım erkek arkadaşım da İzmir de. Fakat daha şimdiden aileler arasında bir takım çatışmalar oldu. Benim ailem kına nişan ve özellikle düğün mutlaka Adana da olacak eğer onlar istiyorsa İzmir de de düğün yapsınlar diyor. Erkek arkadaşımın ailesi de çift düğünün çok masraflı olacağını bu yüzden altından kalkmanın zor olduğunu, sadece 1 düğüne güçlerinin yetebileceğini ve her şeyin benim memleketimde olmasının adil olmadığını söylüyorlar. Bu düğün konusunda ailemi ikna etmeye çalışsam da onların da hak verdiğim belli başlı düşünceleri var evden gelinlikle çıkmamı istiyorlar. Yani bana soracak olsanız biz erkek arkadaşımla tüm bu süreçlerin çok saçma ve masraflı olduğunu düşünüyoruz. Ama işin içine aileler ve istekleri girince öyle olmuyor. Bu konuyla ilgili 2 düğün yapmış olanlar veya böyle bi durum yaşamış olanlar bilgilendirebilir mi
Aileniz Adana'da yapılmasını istedikleri düğünü kendileri mi karşılayacak ? Siz 23 yaşındaymışsınız. Erkek arkadaşınız kaç yaşında ? Ailelerinizin desteği olmadan kendi başınıza geçinebilecek ve bir ev kurup, idare edebilecek güçte misiniz ?

Aa olmaz öyle işte.. ben hiç duymadım kızın memleketindeki düğünü erkek tarafının yaptığını. Yani ailenizin bu düşüncesini önemsemeyin, aile büyüğünüz varsa rica edin konuşsun ailenizle.V
Bendeki anneyi peygamber gelse ikna edemez. Bıktım zaten şu yaşıma kadar bana bir şeyleri zorla dayatmasından. Erkek arkadaşımla nikah kıyıcaz en kötü

Aileniz Adana'da yapılmasını istedikleri düğünü kendileri mi karşılayacak ? Siz 23 yaşındaymışsınız. Erkek arkadaşınız kaç yaşında ? Ailelerimizin desteği olmadan kendi başınıza geçinebilecek ve bir ev kurup, idare edebilecek güçte misiniz ?
Ben hemşireyim erkek arkadaşım mühendis. Çok şükür durumumuz iyi

Bendeki anneyi peygamber gelse ikna edemez. Bıktım zaten şu yaşıma kadar bana bir şeyleri zorla dayatmasından. Erkek arkadaşımla nikah kıyıcaz en kötü

Valla gidin kıyın nikahınızı, paranızla da gidip gezin. Kimseyi memnun edemezsin, annenin bu tutumu o kadar yanlış ki belki ömür boyu kayınailen bunu burnundan getirecek (inşallah olmaz🤲) insan çocuğunu böyle bir duruma sokar mı ya

onu da yapar şüpheniz olmasın şsksşwksçwkslwkdö
Ya siz de onu da yapar bunu da yapar diye zemin hazırlıyorsunuz sanki. Siz de öyle olmasını istiyorsanız açıkça söyleyin. Sen istemedikten sonra ana baba hiçbir şey yaptıramaz merak etme. Kimse de evladını küs evlendirmek istemez.

İstemeye gelecekler yakında. Annem istemeye geldiklerinde bu düğün konusunu sıkıntı ederek karşıma çıkarlarsa vermem seni diyor. Bu durumda da en kötü ihtimal biz erkek arkadaşımla nikah kıyıcaz gibi duruyor. Göz göre göre mutluluğuma engel oluyor resmen annem
Düğünü ne zamana dusunuyorsunuz peki.
Seneye mı
Daha mı yakın

Bana da mantıklı gelen oydu ama benim ailem Adana da da düğün olması konusunda çok diretiyor. Eşimiz dostumuz ne der herkesi oraya götüremeyiz burda da düğünün olacak diyorlar. Tepki verdiğimde de bizi ezip geçiyorsun a geliyor mesele. Gerçekten illallah geldi şimdiden
Nikahı Adana'da yapın.

Nikahı nerede yaparlarsa hoşunuza gider misillemeci bayan destinesiaa destinesiaa

Son düzenleme:
Ben hemşireyim erkek arkadaşım mühendis. Çok şükür durumumuz iyi
Aileniz kına ve nişana ne kadar para harcamayı düşünüyorlar ? Erkek arkadaşınızla evinizi kurabilmek için ayrı ayrı para biriktirmiş miydiniz ? Şu an erkek arkadaşınızla toplam 400- 500 bin TL birikiminiz var mı ?

Ya siz de onu da yapar bunu da yapar diye zemin hazırlıyorsunuz sanki. Siz de öyle olmasını istiyorsanız açıkça söyleyin. Sen istemedikten sonra ana baba hiçbir şey yaptıramaz merak etme. Kimse de evladını küs evlendirmek istemez.
kendi ailemi tanıdığım için öyle konuşuyor olabilir miyim? benim ailem zor insanlar ve bu olayda da takındıkları tavır bu. Kendi isteğim de o yönde olsa bu durumu sıkıntı edip burada konu açmazdım. Biraz daha mantıklı konuşalım lütfen

Kızlar merhaba. Biz erkek arkadaşımla evlilik hazırlıkları yapmaya başladığımız bi dönemdeyiz ve uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz. Ben Adana dayım erkek arkadaşım da İzmir de. Fakat daha şimdiden aileler arasında bir takım çatışmalar oldu. Benim ailem kına nişan ve özellikle düğün mutlaka Adana da olacak eğer onlar istiyorsa İzmir de de düğün yapsınlar diyor. Erkek arkadaşımın ailesi de çift düğünün çok masraflı olacağını bu yüzden altından kalkmanın zor olduğunu, sadece 1 düğüne güçlerinin yetebileceğini ve her şeyin benim memleketimde olmasının adil olmadığını söylüyorlar. Bu düğün konusunda ailemi ikna etmeye çalışsam da onların da hak verdiğim belli başlı düşünceleri var evden gelinlikle çıkmamı istiyorlar. Yani bana soracak olsanız biz erkek arkadaşımla tüm bu süreçlerin çok saçma ve masraflı olduğunu düşünüyoruz. Ama işin içine aileler ve istekleri girince öyle olmuyor. Bu konuyla ilgili 2 düğün yapmış olanlar veya böyle bi durum yaşamış olanlar bilgilendirebilir mi
Ohooo sen de gelinlikle çıkıver kınada sonra değiş bindallı giy annenler ayıp ediyor

Aileniz kına ve nişana ne kadar para harcamayı düşünüyorlar ? Erkek arkadaşınızla evinizi kurabilmek için ayrı ayrı para biriktirmiş miydiniz ? Şu an erkek arkadaşınızla toplam 400- 500 bin TL birikiminiz var mı ?
erkek arkadaşımın da benim de 2 yıldır köşeye koyduğumuz bir birikimimiz var bu konu sıkıntı değil

Bende uzaga geldim.Kına kendi memleketimde oldu, eşimin tarafından gelen akrabaları aynı gece geri döndü esım ve yakınları bizde kaldı sabah evden gelinlikle çıkardılar beni ablamlarda degıstırdım üzerimi baska şehire gittik. Dıger gün esımın memleketınde düğün oldu bizim taraftan gelenler oldu, düğün arasında gelınlık üstü bindallı giydım kına yapıldı orda tekrar. Bence doğru olan bu. İki yerde düğün olmaz. Ailenıze birilerı bunu anlatmalı.

X