Özel Okul Sınıf Mevcudu Sorunu

Maalesef olmadı. Bizim mevcut sinifimizdan baska okula bir nakil, bir cocuk da sinif tekrarı olmus. O yuzden mevcudunuz 30 degil, 28 olacak, yasal sınırımız 30 dediler. Klasik ozel okul agziyla konusup durduk iste, görüşmeden bir umudum yoktu zaten ama orada bulunan yaklasik 10 veli olarak kayit yenileme yapmayacagimizi vs paylastik. Ne kadar umurlarında tabii tartışılır.
Paranın hepsini ödediniz mi? Özel okul ağzıyla konuşursa konuşsun, ben sizi çok pasif gördüm. Yollamayın çocuğu beş kuruş da ödemeyin. Benim eski çalıştığım kurumda müdür, veli sadece çocuğun aldığı eğitim kadarını ödemek zorunda demişti. İçi gidiyordu senetleri kırmak için ama yapamıyordu. Yerinizde olsam milli eğitime gider durumu anlatırım. Haklı olduğunuz konuda hakkınızı sonuna kadar arayın.

Dil ogrenmeyecekse ve devlet okulu daha iyi bence. Her devlet okulu çok kalabalik değil. Oğlum birinci sınıfa başladı. Sınıf mevcudu 28 kisiymis. Bana çok geldi çünkü aynı okulda büyük oğlum okudu 22 kişiydiler. Tam zamanlı okuyorlar. Bu şartlarda çok okul var. Öğretmen kalitesi devlette daha iyi. Özelde zoraki olarak ilgili davranıyorlar.
Kendi dönemimde kolejde okuyan akrabalarimiza göre sınavda çok daha iyi netler elde ettik. Onların notları çok iyiydi. Ama şişirilmiş notlarmis demekki. Bizim zayıfımiz bile olurdu ama üniversitede daha iyi bölümler kazandık. Çoğul konuşuyorum çünkü tek bir iki kişi örneği üzerinden değil. Yani biraz suni bir ilgi oluyor ama ne kadar faydalı ona bakmak lazım. Çok çok iyi kolejler olmadıktan sonra orta seviyede olup kolejde okutma hevesini çok anlamıyorum ben. Devlet okulu gibi okullara verilen yüksek bedeller gibi bir nevi. Çocuk zaten atadan dededen sirkete sahip olacaksa, bilmem ne isimli kolejlerde okuyacaksa tamam da. Diğer turlu eskiden beri bana saçma geliyor. 30 kişilik sınıfı ben kabul etmez ve cingar çıkarırdım. Tepki olursa bir öğretmen daha alırlar. Sınıf yaramazsa sınıf mevcudunu dusurmeleri gerekirken artırmislar komik bir aciklama

Arkadaslar merhaba,
Yeğenim bu sene 2. sınıfa başlıyor. Bu seneye de anaokulu ve ilkokul 1. sınıfı tamamladığı özel bir okulda devam edecek.
Bugun, yani okulun acilmasına 2 gün kala yönetim tarafından velilere "2. sınıflardan bir şubenin kapatıldığını, kapatılan sınıftaki öğrencilerin 5'er 5'er diğer sınıflara dağıtıldığını ve böylece bizim sınıf mevcudumuzun 30a yükseldiği" iletildi.

Sınıfın kapatılma sebebi olarak ise "o sınıftaki öğrencilerin bir arada bas edilmesi cok zor profilde oldukları, öğretmenin hepsi bir araya geldiğinde disiplin saglamakta zorlandığı" gösterildi.

Böyle bir durumu, üstelik her türlü kayıt islemi vs tamamlandiktan sonra neredeyse okulların açılmasıyla beraber öğrenmemizi hazmedemiyorum. Yarın için okul mudurunden randevu aldık. Sınıftaki diger velilerle birlikte müdür ile konuşacağız fakat yine her zamanki ozel isletme ağzıyla pohpohlanıp, asla sonuca ulaşmayacak vaadlerle okuldan çıkacağımızı biliyorum.
Aramizda ozellikle ozel okul öğretmeni varsa sınıf mevcudu durumunun yasal sınırı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bu konu icin konuşurken savunabilecegim konuları atlamak istemiyorum. Sizlerden de bu konuda destek almak istedim.
Benzer bir durumda yöneticilerle konuşurken yaptıkları bu kurnazlığın kabul edilemez oldugunu siz nasıl dillendirirdiniz?
Devlet okulunda çocugum....Sınıfında arcelık dev ekran ders unıtelerı,dolapları,sınıfları yenı boyanmış, sınıf mevcudu 30 dan az...Tabı bu okul yasadıgım ilin sayılı okullarından belkı de 1.dır bılmıyorum ama sız tonlarca para verıyorsunuz bu durum boyle olmamalı bunu net soyluyorum...

Dil ogrenmeyecekse ve devlet okulu daha iyi bence. Her devlet okulu çok kalabalik değil. Oğlum birinci sınıfa başladı. Sınıf mevcudu 28 kisiymis. Bana çok geldi çünkü aynı okulda büyük oğlum okudu 22 kişiydiler. Tam zamanlı okuyorlar. Bu şartlarda çok okul var. Öğretmen kalitesi devlette daha iyi. Özelde zoraki olarak ilgili davranıyorlar.
Kendi dönemimde kolejde okuyan akrabalarimiza göre sınavda çok daha iyi netler elde ettik. Onların notları çok iyiydi. Ama şişirilmiş notlarmis demekki. Bizim zayıfımiz bile olurdu ama üniversitede daha iyi bölümler kazandık. Çoğul konuşuyorum çünkü tek bir iki kişi örneği üzerinden değil. Yani biraz suni bir ilgi oluyor ama ne kadar faydalı ona bakmak lazım. Çok çok iyi kolejler olmadıktan sonra orta seviyede olup kolejde okutma hevesini çok anlamıyorum ben. Devlet okulu gibi okullara verilen yüksek bedeller gibi bir nevi. Çocuk zaten atadan dededen sirkete sahip olacaksa, bilmem ne isimli kolejlerde okuyacaksa tamam da. Diğer turlu eskiden beri bana saçma geliyor. 30 kişilik sınıfı ben kabul etmez ve cingar çıkarırdım. Tepki olursa bir öğretmen daha alırlar. Sınıf yaramazsa sınıf mevcudunu dusurmeleri gerekirken artırmislar komik bir aciklama
İnsanlar 40-45 kişilik sınıflari duyunca mecbur kalıyorlar.Yasadiklari semt kötüyse bir de, yer değiştirme durumları yokss ne yapsinlar

Maalesef olmadı. Bizim mevcut sinifimizdan baska okula bir nakil, bir cocuk da sinif tekrarı olmus. O yuzden mevcudunuz 30 degil, 28 olacak, yasal sınırımız 30 dediler. Klasik ozel okul agziyla konusup durduk iste, görüşmeden bir umudum yoktu zaten ama orada bulunan yaklasik 10 veli olarak kayit yenileme yapmayacagimizi vs paylastik. Ne kadar umurlarında tabii tartışılır.
Ödeme yapmamışmıydınız? Erken kayıt avantajı diyerek erkenden ödeme yapmaya başlanıyor okullara ondan soruyorum.
Bence şikayet var,google yorumları vb her yere yazın. 10 veli bu okula denk bir okul illaki bulursunuz,gerekirse kaydırın çocukları oraya. 28-30 kişilik özel okul sınıfı olmamalı. Oğlum devlette 1.sınıfa gidecek bu sene 26 kişilik sınıfı.

İnsanlar 40-45 kişilik sınıflari duyunca mecbur kalıyorlar.Yasadiklari semt kötüyse bir de, yer değiştirme durumları yokss ne yapsinlar
Yıllık 300 bin vermektense o parayla iyi bir semte kiraya çıkmak daha mantıklı.
Hatta ben de böyle yaptım sayilir. Tasindigim ilçeye okulu da düşünerek taşındım.
Eski mahallemde abimin oğlu okumaya devam etti. O kadar harika bir ogretmeni vardı ki. Sınıf sayısını hatırlamıyorum ama İstanbul'un en kötü semtlerinden biri. Yine de kaliteli bir eğitim aldi. Hiç olumsuz bir durum yasamadilar kalabalikla vs ile ilgili.
Özel okulun ben bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Cips paketleri gibi. Büyük gozukuyor ama işi boş cogunlugu.

Ben dil öğrenme adına çocuğu Türkiye’de özel okula yollamayı anlamsız buluyorum. Çocuk Pierre Loti gibi, Amerikan gibi 7/24 o dilde konuşulan bir okulda değilse maalesef dili gerçek anlamda öğrenmiyor, konuşuyo sandığın çocuğun yurt dışına gidince aslında bişey öğrenmediğini görüyosun zaten. Özel okullar otel gibi hizmet veriyor sadece, yemek, hijyen, tuvalet, güvenlik hizmeti, gerisi fasa fiso

özel okulların ne gibi avantajları oluyor bilmiyorum
daha iyi koşullarda yemek tuvalet gibi konular var galiba
hayır merak ediyorum özel okullarda sınıflarda klima oluyor mu mesela sıcak havalarda çocuklar serin serin ders işlesin ?
yemekhanelerinde çorba, ara sıcak, ana yemek, tatlı şeklinde menü oluyor ve her gün değişiyor mu?
öğretmenler gerçekten kaliteli ve başarısı kanıtlanmış iyi öğretmenler mi?
çocuğa devlet okulundan farklı olarak ciddi avantajlar sağlaması lazım ki parayı döktüğüne değsin
sen 28 kişi ve bazı öğrenciler sorunlu diyorsun
devlet okulu bile böyle değil
bunun nesi özel okul? özelliği nerde?

Bence pasif durmayın diş gösterin. resmen sizi kazıklamışlar. Daha dişli bir akraba , tanıdık varsa onunla gidin paranızı iade etsinler. Resmen son ana kadar beklemişler bilgi vermek için son dakika kazığı olmuş:KK62:
tabi canım paraları alıp son dkya kadar bekleyip söylemişler yani insanların seçme şansı yokken
en başında deseymiş peki yasal hakkımız 30 kişi sınıf mevcudu için diye?
g.tü yemez tabi işine gelmeyince yasal hakkımız şu kadar diyor
önceden söylemiş olsa insanlar verir mi çocuğunu 30 kişilik tıkış tıkış sınıfı olan okula
bunu yapmaya hakları yok bence her yere şikayet etsinler rezil etsinler
yasal hakkı 30 kişiyse yasal konulardan yürümenin anlamı yok. en çok neyi önemsiyorlarsa oradan yürümek lazım
muhtemelen en çok imajını önemsiyordur o zaman bu imajı bozmaya yönelik aksiyon alması lazım velilerin
konu sahibi bize özelden okulun google konum linkini atsın hepimiz altına 1 tane olumsuz yorum döşesek baş edemezler etekleri tutuşur zaten
böyle 20-30 tane yorum gelse sçtılar zaten

Arkadaslar merhaba,
Yeğenim bu sene 2. sınıfa başlıyor. Bu seneye de anaokulu ve ilkokul 1. sınıfı tamamladığı özel bir okulda devam edecek.
Bugun, yani okulun acilmasına 2 gün kala yönetim tarafından velilere "2. sınıflardan bir şubenin kapatıldığını, kapatılan sınıftaki öğrencilerin 5'er 5'er diğer sınıflara dağıtıldığını ve böylece bizim sınıf mevcudumuzun 30a yükseldiği" iletildi.

Sınıfın kapatılma sebebi olarak ise "o sınıftaki öğrencilerin bir arada bas edilmesi cok zor profilde oldukları, öğretmenin hepsi bir araya geldiğinde disiplin saglamakta zorlandığı" gösterildi.

Böyle bir durumu, üstelik her türlü kayıt islemi vs tamamlandiktan sonra neredeyse okulların açılmasıyla beraber öğrenmemizi hazmedemiyorum. Yarın için okul mudurunden randevu aldık. Sınıftaki diger velilerle birlikte müdür ile konuşacağız fakat yine her zamanki ozel isletme ağzıyla pohpohlanıp, asla sonuca ulaşmayacak vaadlerle okuldan çıkacağımızı biliyorum.
Aramizda ozellikle ozel okul öğretmeni varsa sınıf mevcudu durumunun yasal sınırı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bu konu icin konuşurken savunabilecegim konuları atlamak istemiyorum. Sizlerden de bu konuda destek almak istedim.
Benzer bir durumda yöneticilerle konuşurken yaptıkları bu kurnazlığın kabul edilemez oldugunu siz nasıl dillendirirdiniz?
Muhtemelen son anda bir öğretmen ayrıldı ve yeni öğretmen adayları da fazla maaş talep ettiler. Okul yönetimi de bu saatten sonra nasılsa veliler fazla ses çıkartıp aksiyon alamazlar diye düşündüler. Krizi fırsata çevirerek sınıf sayısını azaltıp bir öğretmen maaşından kurtuldular. Böylece kâr etme yolunu seçtiler. Bir özel okul öğretmeni olarak son derece ucuz bulduğum klişe numaralar bunlar. Ayrıca söyledikleri argüman da bir o kadar akıl dışı.

Özel okulda çalışıyordum oradaki öğretmen şartları çok kötü maaş yok aşırı fazla çalışma saatleri var.Benim orda gözlemlediğim şey öğretmenler öğrencilerden nefret ediyordu yaşadıkları kötü şartların sorumlusu olarak öğrencileri suçlu buluyorlardı öğrencilerin en ufak şeyleri bile öğretmenler odasında öfkeli öfkeli anlatılıyordu bir gün bile mutlu çalıştıklarını görmedim .Aklı olan özel okula çocuk teslim etmez .Bende daha ömür boyu özel okulda çalışmam asla

Yıllık 300 bin vermektense o parayla iyi bir semte kiraya çıkmak daha mantıklı.
Hatta ben de böyle yaptım sayilir. Tasindigim ilçeye okulu da düşünerek taşındım.
Eski mahallemde abimin oğlu okumaya devam etti. O kadar harika bir ogretmeni vardı ki. Sınıf sayısını hatırlamıyorum ama İstanbul'un en kötü semtlerinden biri. Yine de kaliteli bir eğitim aldi. Hiç olumsuz bir durum yasamadilar kalabalikla vs ile ilgili.
Özel okulun ben bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Cips paketleri gibi. Büyük gozukuyor ama işi boş cogunlugu.
Cips paketi benzetmesi cok yerinde olmuş.Ben de böyle düşünüyorum.Ama insnalrin ne yaşadığını ,durumlarının ne olduğunu bilmiyorum ki.Ama çoğu insan özel okul iyi diye göndermiyor.Bir şekilde mecbur hissediyorlar onu soylemeye çalıştım.

Bizim devlet okulu 25 diye söyleniyordu veliler. Bence de saçma. Kesinlikle öğretmen parasından kar elde etmek için yapmışlar

X