Erkek tarafının nişanda takı takmaması

Sylvia Plath

Bütün dünya ölüme düşer kapattığımda gözlerimi.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
1.894
3.442
Merhaba herkese. Sorum çok kısa ve net. Erkek tarafının nişanda takı takmaması normal mi yoksa erkek tarafı adına utanç verici bir durum mu? Böyle bir adet var mı gerçekten? Varsa, sebebi ne?

Nişanı böyle geçen arkadaşların yorumlarını özellikle beklesem de, diğer arkadaşların düşüncesini de merak ediyorum. Dışarıdan nasıl görünüyor, bunu bilmek adına.

Bence erkek tarafı geline takmalı nişanda. Ki banada takıldı zaten. Düğünde üzerine ilave yaptılar. Bence erkek tarafı için hoş bi durum değil. Ne yani bi gelin alıyosun bi düğünde bi bayram nişanlı kızın kolu boynu boş mu duracak. Ha durumu olmaz o ayrı. Ben olupda yapmayanlar için söylüyorum.

Herkesin gelenek goreneklerine gore değişir bu durum. Ben kurt kızıyım, bizim tarafta hem duğunde hem nişanda çok ağır takı takılır hatta erkek trafından gelen en uzak kişi bile takar takıyı nişanda. Ama gel gorki eşimin ailesinde oyle bişy yok. Sadece k.valide bikezik taktı(duğundede anons edildi o) ve anaane babaane yarım altın taktı o kadar. Biz yinede sorun yapmadık çunku herkesin gelenekleri farklı olur canm

nişanda takıların bir bölümü takılır asıl düğünde takılır yani bizde öyle herkeste farklı olabilir...

Nişanda takıların bir bölümü takılıyor genellikle evet ama erkek tarafından o kadar kişi geliyor. Onların takı merasimine katılmamasının sebebi ne olabilir. Baştan konuşuluyor takı yapılmayacağı ama bunun sebebi, anlamı ne?

Bana nişanda kuru kuru yüzüğüm takıldı.
Nişanlım henüz işe başlamamıştı ondan bir şey beklemedim zaten.
Öyle görgülü, incelik bilen bir ailesi de yok maalesef.
Tersine para delisi, cimrilikten ölen bir babaya sahip o kadar ki hani bu makas kesmiyor esprisi var ya
o yapıldı ( ben hiç bilmem bile nişanımda o an öğrendim bu adeti.)

Kendisi para vermemek için cüzdanı arabada unuttum, hazırlıksız geldim falan dedi.

Sanki yoldan geçerken eve aldık nişan yapalım diye tövbe estağfurullah

Sonra da kaynımdan istedi, o da eli çok açıktır 20 tl verdi.
Makasçı amca yok mok dedi diye bir 20 daha attırdı içi gitti anladım renginden..

Nasıl ama?

İddialıyım benden beteri yoktur, başı çekiyorum.
Olan varsa paylaşsın lütfen, belki bakışım biraz olsun pembeleşir kp e

Bu arada ne hissettiğimi söyleyeyim canım.
Yakın arkadaşlarım çok yadırgadılar, ayıp bile dediler, yalan yok üzülmedim değersiz
hissetmedim değil.
Ama nişanlımı seviyordum ve bu onun suçu değildi.

Aslında onu para için asla üzmedim, ailesinin görgüsüzlükleri için de.

Ama bugünkü aklım olsa açık açık isterdim biliyor musun?
Çünkü isteyen, zorda bırakan değerli oluyor bunu çooook çooook gördüm..

Ve eşim için de o fedakarlığa değmezmiş.
Bugün şunu anlattığımda ne var seven insan istemez zaten diyor, evet benim ailem görgüsüz ayıp ettiler demiyor yani..

Canım, takıldı zaten. Ben erkek tarafından gelen onca akrabanın neden takı yapmadığını merak ediyorum. Yani erkek tarafı, akrabalarını uyarıp 'sakın takı yapmayın, düğünde bize takın' mı diyor acaba?

bizim nişanımız düğün salonunda oldu ama takılı yapmadık, kv taktı ama onun dısında mısafırlerden kımse takmadı, biz de de takısız olur nısan, yanı mısafırler takmaz, aileler takar.

çoğu nasılsa düğünde takıcam iki iki masraf olmasın diye davetliler takmaz neden taksın ki?

çok yakın teyze dayı amca hala gibiler nişanda para takar düğünde altın bizde öyle ama takmaya da bilir.mesela altın çeyrek değil de bilezikse yani daha pahalı bir şeyse nişanda para takmaz..

Demek ki gerçekten var böyle bir adet ve yaygında.

Son düzenleme:
Nişan tarafında erkek tarafı takı takmıyor çünkü nişanda takılan takı kız tarafına gidiyor. Böyle bir düşünce var.

Takilmali...ama illa su bu degil.bir bileklik dahi olsa takilmali...bu guzelliktir..
Nisan oluyor neticede...
Banada takildi..takmayanida anormal gormuyorum olabilir.

Ohhoooooooo kp, kv takmadı diye anlatıyorum burda sen akrabadan, yakından takı bekliyorsun
Herkes nişanda takmaz. Hele evde yapılan nişanlarda takılmaması normal diye biliyorum.

Bir mecburiyet yok bence canlari gonulleri istersetakarlar istemezse takmazlar adi ustunde nisan hediyesi yani zorunlu degil
Bana nisanda birsey yapilmadi bir alyans bir tam altin o kadar ben de esime alyansin disinda bir guzel yuzuk aldim hatira olsun diye o kadar
Herseyi dugunde yaptilar ki onda da yapmak zorunda degillerdi gonullerinden gecmis demek ki yapmislar koskoca kizim 30 yasinda taki beklersem ayip olurdu
Bu arada dugunle nisan aradi zaten 2aydi bizde ve dugunde bana takilacak seyleri de zaten bizzat bana sectirip almislardi biliyordum yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…