Emziren Anneler Kiloları Birlikte Verelim mi?

Selam kızlar. O kadar yoğun, yorgun ve mutsuzum ki anlatamam. Bir sürü haksızlıklarla mücadele etmekten ve malesef sonuç alamamaktan çok bunalmış durumdayım. Bu sene 1. sınıfları okutacak olmamın ayrı bir stresi de üstüne eklendi. Geceleri uyuyamaz hale geldim. Ama kilo olarak değişen bişey yok. Ama 1. sınıflar beni zayıflatır gibi geliyor. Cuma günü ilk dersimi yaptım ve hiiiiç oturmadım. Eğer zayıflarsam bu yaşadıklarım en büyük artısı bu olur.

Pelinilacım sıkma canını bu kadar. Boyum kaldırmıyor demişsin ama inan benden iyi durumdasındır. Bende boy yok,kilo var. Yani özetle yusyuvarlak şekilde dolanıyorum ortalarda. Neyse ki öğrencilerim sağolsun. Arada çok güzelsiniz falan deyip moral veriyorlar. Gördüğün gibi bende durum bu kadar vahim...

kilit42 cim canım bak ben gecenyıl hamile hamile 1leri okuttum inan sinirden bişi yiyemiyosun ve hep ayakta kalıyosun.o yüzden sıkıntın olmasın.eve gelen gdn bitmio o yüzden pastabörek oluo haliyle.ama karar verdim gelen gidene tek kısır yapcam yanına çay.hem kilo aldırmaz hem süt yapar:)))

Ah canım benim ben zaten uğradığım haksızlıklar yüzünden o kadar üzgünüm ki, özellikle son 2-3 gündür içimden yemek yemek gelmiyor. Sütümün azalmasından korktuğum için yemeye çalışıyorum. Eğitim-öğretime geç başlamanın vermiş olduğu sıkıntı da üstüne eklendi. Okulda zaten oturmak mümkün değil. Bakalım bu sayede belki kilo veririm. Bu arada kısır iyi fikir ama bizde çok gaz yapıyordu.

Merhaba kızlar,

66.4 kg ile hamile kaldım.Doğuma 91 kg küsürat ile gittim.Doğumdan sonra 84 kg dım.
18 ayın sonunda 63 kg oldum.

valla zaten gazlı ,havaya ucar artık napayım:))) haksızlık boyutuna gelince meslek hayatımda hiç haklı olamadım((üzgünüm...sütüne dikkat et canım bol su iç.kimse bebeklerimiz kadar önemli değil..

selam anneler...

53 kılo ile hamıle kaldım... dogumdan geldıgımde 70 kıloydum... ve dogumdan hemen sonra dıyete başladım... bebegım 40 gunlukken 62 kılo olmuştum.. sonra zayıflamam yavaşladı tabı.. bebegım 6 aylık oldugunda 54 gördum.. çok mutlu oldum.. dogum öncesı kıyafetlerımın yarısından fazlasına gırdım.. sonra kendımı bıraz bıraktım.. en son bıraz daha kendımı sıktım ve yenıden dıyet yaptım.. şimdı 52 kıloyum.. 38 beden bol gelıyor, 36 gıyıyorum. ve çok mutluyum...

ben dıyet olarak karatay dıyetını uyguladım.. hiç aç kalmadım.. tatlı krızlerım bıle çok az oldu.. çok tatlı istedıgımde kuru kayısı, kuru dut yedım.. iyi geldi.. inandım ve başardım..

kesınlıkle sut olsun dıye tatlıya, börege hamur işine dayanmayın.. tavuk etı, yeşıllık, rezene çayı, kuru dut çok guzel sut yapıyor... ve bebegımın gelişiminide etkılemedı.. çunku ben protein agırlıklı besledım.. sadece tatlı ve hamur işi yoktu..

kahvaltıda 3 yumurtayı rahat yıyordum.. en az 10-15 zeytın yıyordum.. ve acıkmıyordum.. tereyagında yumurta kırıp yedıgım çok olmuştur..

tatlı asla yoktu. makarna bıle yapmadım aylarca evde.. .. size tavsıyem karatay diyetını uygulayın.. sut olsun dıye çevrenızdekılerı dınleyıp çok yıyıp kılo almayın..

ve istersenızde çok rahat bu şekılde verebılırsınız:)

Merhaba arkadaşlar, ben de 54 ile hamile kaldım ve doğuma kadar 73 kiloydum. Doğumdan sonra eve geldiğimde 70 dim. ilk 2 haftada 61 e düştüm. Şuan kırkım yeni bitti ama hala aynı kilodayım. Kilo vermem durdu. Hala hamilelik kıyafetlerini giyiyorum ve bu da beni çok sıkıyor. Yeni kıyafet de almak istemiyorum. Zaten kış da geliyor. Eski güzel kıyafetlerimi giymek istiyorum. Bebeği bırakacak kimse olmadığı için evde spor yapmayı düşünüyorum Bakalım etkili olacak mı. Sonucu sizlere yazarım.

canım bayağı gitmiş,meraketme 6.aya kadar bayağı gider.....1 yıla kadar senin vücut bayağı düzelir.meraketme....

Merhaba kızlar,

66.4 kg ile hamile kaldım.Doğuma 91 kg küsürat ile gittim.Doğumdan sonra 84 kg dım.
18 ayın sonunda 63 kg oldum.

arkadasım 18 ayın sonunda demıssın kendılıgındenmı gıttı kılolar rejım falan yaptınmı ben 5 ay önce doğum yaptım 69 kiloyum 55 ıdeal kılom off ya nasıl verıcem sezeryan doğum yaptım bu arada moralım cok bozuukkkk

öyle çokkk sıkı rejim yaptım diyemem.ama dikkat ettim, bol bol emzirdim.son 6 kilomuda rejimle verdim.bugün spora başladım.sezeryan kesi yeri sarkmasın diye.

hamilelik boyunca tplam 14 kilo aldım zaten hiç dikkat felanda etmedim.66 kilo ile doğuma gittim hala 8 ay geçmesine rağmen 62 kiloyum.10 kilo kadar fazlam var ve çok beni çok geriyor.hem uykusuzluk hem kiloalr derken..kendii eski halimde görmek istiyorum.27 beden kotlarımı giymek istiyorum.kucağa alışmış yaramaz bir bebeğim var bütün gün evde geziyorum ama nafile...hamurişleri yediğimde yok...offf kızlar offff anneliğin en zor yanı kilolar ve uykusuzlukkk.....

bebeğim 10. ayına girdi ve ben hamile kaldığım kilodan 1 kilo daha düşüğüm artık:) ama öncesinde fazla kilolarım olduğundan diyete devam , yeşilçay gerçekten zayıflatıyor kızlar, benim metebolizmam çok yavaştı hızlandırdığını düşünüyorum , sütümde zaten çok değil ama bebeğim emiyor daha da azaltmadı yani neyse o

Harikasın canım o kadar kiloyu verdikten sonra diğerlerini vermek hiç zor olmaz. Yeşilçay gerçekten kilo vermede çok iyi ama benim sütümü azalttığını düşünüyorum. Ne zaman yeşilçay içsem göğüslerimi daha boş hissediyorum ve kızım göğsümü çekiştirip duruyor.Sanırım süt gelmiyor. Ben henüz tartılmadım ama kilo verdiğimi düşünüyorum. Ama malesef vücut direncim düştü. Hastalandım.

geçmiş olsun canım , acil şifalar diliyorum sana. inan verdiğim kilolar kadar daha vermem lazım , evdeki analog baskülümde 70 , yeni dijitalde 75im. yani daha çoooooook kilo var bende , ama yine de eskilere sığmak mutlu etmeye yetti beni. süte geçer mi bilmem ama birde acı yiyorum , oğlumda olumsuz bir etkisini görmedim. kızım astımdı , oğlumdada astım çıktı , ilaçları yaptırmıyor, sürekli kortizon iğnesi içiyor moralmen çökmüş durumdayım yine de "buna şükür " diyorum , Allah beteinden saklasın ama üzlmeden edemiyorum

ben de doğum yapalım 2buçuk ay oldu. 67yle hamile kaldım. 88 kiloyla doğum yaptım. bir ay sonra 77ye düşmüştüm. şimdi de 71 civarlarıyım. hedefim 60. diyet bölümünde günlük de tutuyorum. inşallah en kısa zamanda hedefime ulaşırım.hergün kahvaltıda yeşil çay içiorum. bi de karanfil zencefil tarçın çayı içiyorum.

Canım benim üzülme dememin bir anlamı olmadığını biliyorum ama Allah daha büyük dertlerden esirgesin seni ve yavrularını inşallah.

inş bizde doğumdan sonra kolay kilo verenlerden oluruz..tebrik ediyorum zayıflıyan anneleri...çok büyük bir başarı bebekle beraber...

Canım benim üzülme dememin bir anlamı olmadığını biliyorum ama Allah daha büyük dertlerden esirgesin seni ve yavrularını inşallah.

amin canım cümlemizi esirgesin inşallah , en azından hastalıklarını biliyorum , tedavisi var , böyle düşünerek teselli ediyorum kendimi

24 şubatta sezeryanla doğum yaptım ama tibbi zorunluluk olarak bebek tersti hiç doğum pozisyonuna geçmedi.kilolarımı verememede buda etkili.normal doğumda daha kolay veriliyor.dü akşam diyete başladım.akşam yemeği yerine yoğurt yemeye başladım.bakalım 10 kiloyu ne kadar zamanda vericem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…