Emziren Anneler Kiloları Birlikte Verelim mi?

Canım humana emziren anne çayı içmeni tavsiye ederim. Oruç tutmama rağmen pek fazla süt sıkıntısı çekmiyorum. Bu arada içeriğinde çemen otu var sütü artıran oymuş. Aktarlarda da satılıyormuş istersen bi sor canım.

spor yapmayı düşünüyorum....birazda yememe dikkat etmeyi planlıyorum.ama bakalım.............

Aynı şeyleri düşünüyoruz. Ben bi de şu diyetsiz kalıcı zayıflama yöntemini uygulamaya çalışmayı düşünüyorum. Doyunca yemeyi bırakmaya yönelik bir yöntem. Mantıklı geldi ama bakalım uygulamada başarılı olabilecek miyim?

Ah yavaş yemek yemeyi bi başarsam bu kadar zorlanmayacağım demek ki kilo vermek için. Neyse buna da dikkat etmeye çalışayım bari Bu arada ben zayıflayınca göbeğim gider diye düşünüyordum. Zaten hep bi göbek vardı ben de. Kiloya bağlı olarak büyüyüp küçülüyor.

Umarım sen de istediğin görüntüye kavuşabilirsin. En azından uzun boy avantajın varmış o da güzel...

bende inanılmaz hızlı yerdim yemeklerimi ilkönce ben bitirirdim yemeği bu yöntemi duyunca yemek yerken iki lokma alıyorsam ardından hemen başka birşeyle ilgilenmeye başladım kanal değişirdim,kalktım su aldım,kızıma laf attım eşime sohbet konusu açtım döndüm iki kaşık daha aldım ben içinde zor oldu ama şimdi görenler ne kadar yavaş yiyorsun diyor en son ben kalkıyorum masadan...aminnn inşallah hepimiz istediğimiz görüntüye kavuşuruz...

bende emziren bi anneyim bende 85 kiloyla doğum yaptım şuan 67 kiloyum ve 1,75 boyundayım ve hala kilo vermeye çalışıyom az yiyerek bende sadece göbekten kilo alıp veriyorum bayanlar şuan o kadarda göbeğim kalmadı .....

Son düzenleme:
bende emziren bi anneyim benimde 10 aylık bi bebeğim var gayet sütüm yeterli geliyo bol kompostu ve kuru soğan yemeni tavsiye ederim ama en güzel bol su iç en güzel sütü o getiriyo....

Son düzenleme:
slm kızlar.tatilden döndüm ve vermiş olduğum 1 kiloyuda almışım(( tatilden dönelide 1 hafta oldu.3 küçük çocukluyum ve bakıcımla aram açıldı.aramıyorum.kendim bakıyorum ama kafayıda yiyorum bazen ve yemeğe saldırıyorum.tekrar kendimi kötü hissediyorum biraz diyet yapıp tekrar bozuyorum ve üsteik insülin direncim var.yani kilo vermem çok zor.şimdi sıkı durun.2-3 gün önce ümitsizce interneti dolaşırken çörek otu ilie ilgili bi siteye denk geldm.
Çörek Otu diye.baya bi okudum yorumları fln.nasıl kullanıldığını ,emzirenlerinde kullanıp kullanamayacağını fln .kafama çok yattı ve 3 gündür kullanıyorum.daha çok yeniyim ama ilk 2 günde kilo veremeyen ben 1,5 kilo verdim.(bu arada 97 kiloyum çok kilolu olduğum için giden bu) diyet yapıyorum desem yalan.ilk gün iyi bir kahvaltı (beyaz ekmek ,peynir,domates zeytniyağlı,krem peynir vs),sonra cornetto,muz,peynir ekmek,akşama da domates çorba ve 1,5 tabak makarna (yağlı).... 2.gün peynirli yağda yumurta,beyza ekmekli,sonra şeftali ve tarçınlı süt,öğlen domatesli biber kızartması beyaz ekmekli,akşam domates çorba,fırında makarna 1 tabağı biraz geçkin,zeytinyağlı salata. yalnız 8 den sonra bişi yemedim çay içtim.inanamıyorum halaaaa.
nasıl kullandığma gelince her yemekten önce yarım çay kaşığından az fazla çörek otu tohumunu iyice çiğneyip yutuyorum.sonra su içiyorum.yarım saat hiç bişi yememek lazım bu şart.kendisi yalnız sindirilmeliymiş.ömür boyu kullanılabiliyor.sadece 6 ayda 1-2 ay ara yii oluyormş.ağrı kesiciyel ve antibiyotikle kullanılmaması öneriliyor.günde 600 adeti geçmemliymiş.ben bunu 3 e bölüp 200 saydım.yarımm çay kaşığından biraz fazla geldi..bi de öğütülmüş şekilde bekleyip kulanılmamalıymış. ozaman bekleyince zararı oluyormuş.ama taze öğütülebilirmiş.kahve öğütücüyle fln.bi sürü derde de iyi geliyormuş.tansiyon,şeker,basur ..... bi sürü.emzirenlerde sütü artırıyormuş zaten çörek otu.güvenle kullanın ama hamilelikte kesinlikle kullanmayın deniyor.doğumu başalatabiliyormuş.valla inşallah bende etkisi devam eder.bu akşam yemeğe gideceğiz.yani biraz fazla yiyebilirim.ama gene yarım saat önceden çöret otumu yerim inşallah.inşallah herkese deva olur

göbeğim 3 aylık hamile gibi çıkıyor fotoğraflarda, sinir oluyorum. mekik çekmeye de gücüm yok

Valla ben fotoğraf çekinmekten kaçınır oldum. Bu halime ait delil kalsın istemiyorum içten içe galiba. Zayıflayacağıma o kadar inanmış durumdayım yane İnanıyorum da gerisi gelmiyor tuhaf olan o

Canım maşallah 2 günde 1,5 kilo. Hepimizin istediği şey aslında. Ben herşeyi anladım da çörek otunu tek tek üşenmeden nasıl saydın onu anlamadım. Bi de hergün için mi sayıyorsun? O kadar yöntem denedim ki artık sıkılmıştım. Ama bi denemekte sıkıntı olmaz nasılsa hem çörek otu süt de artırıyor. Ama oruç tuttuğum için ramazandan sonraya bırakırım artık.

canım verdiğim linkte tüm gün içinde 600 geçmeyin diyorudu ama tam bir ölçü vermiyordu.bende 200 tanesini sayıverdim işte
dün gece söylemesi ayıp iskender,bulgur pilavı ve yarım künefe yedim....öğlen de çorba ve yoğurt ekmekle yemiştim.sabah iyi bir kahvaltı yaptım tatlı bişi yoktu sabah.arada elma ve tarçınlı süt.ve bugün yine dünle aynıyım...çok mutluyum.çörek otuna devammm.ama orada yorumlarda herkeste aynı etki olmayacağı aynı etkinin olması için en az 1 ay düzenli devam edilmesi gerktiği yazıyor.deneyin bence.bugün de devam ediyorum.ama artık yediklerimi azaltacam.kaç gündür kepek ekmek almak istiyordum hep bitiyordu.dün çavdar aldım.tatlı isteğimde yok gibi.bu inanılmaz benim içn.inşallah böyle devam ederimmmm.inşallaah.ben oruç tutmuyorm.bebişim 7 aylık ama ek gıdalara tam geçemedik.yemeği sevmiyor.ben de oruç tutsam yemesem sütüm hemen azalır.inşallah kaza tutacam tam 170 günnn 3 çocukta kalan kazalar.
çörek otunu hergün saymıyorum tabiki:))))o bir kerelikti:)))

Son düzenleme:
tabi ben biraz fazla kiloda olduğum için 1,5 gitmiştir muhtemelen ama diyetisyenimin verdiği diyetle bile hiç bozmadan 1 haftada ancak 1 kg verebilmiştim izne gitmeden önce.bu nedenle benim içn çok sevindirici.bi de şekeri düzenliyormuş zaten insülin direncim var inşallah ona da iyi geliyordur ve o nedenle kilo verebilmişmdir.

Maşallah canım Allah çocuklarını sana bağışlasın. Benim de hamilelikten kalan borçlarım var. Daha da artmasın diye tutmaya çalışıyorum. Ben bebeğim olmadan önce çörekotunu duymuştum. Ama uygulamamıştım. Ramazandan sonra denerim olmazsa. Şimdi yemek yemek için yarım saat beklemem çok zor. İnşallah verdiğin kilolar çoğalır. Sağlıkla rahatça zayıflarız umarım canım.

dün çörek otuna devam ederken biraz yediklerimi de kıstım.çavdar ekmeği yedim mesela.ama yemeğimi kesmiyorum tabi emzirdiğim için.tatlı isteğimin olmaması beni çooooooooooooook mutlu ediyor.yavrum 7 aylık tatlı krizine girmediğim abur cubura dalmadığım gün sayısı azdır.bu arada 4 günde hemde kaçamaklarla 1900 gr vermiş oldum.sanırım bende olan insülin direncimede iyi geliyor ki saldırmıyorum abur cubura.3 gün tartılmıcam başarabilirsem:)))

çörek otu ölümden başka her derde devadır demiş peygamber efendimiz(sav)...çok şükür bende buldum seni çörek otu:)))

Senin adına çok sevindim. Ben de bayramdan sonra çörek otunu deneyeceğim inşallah. Ve umarım bende de aynı etkiyi gösterir.

kızlar taşınma sürecine girdim o yüzden fazla uğrayamıyorum. işler düzene girince tartılıp yazıcam bakalım. son tartıda bi değişiklik yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…