Emziren Anneler Kiloları Birlikte Verelim mi?

ben de 67 oldum 68.5tum ama ne yazıkki göbek değişmiyo deli olacam biraz küülse bari 3.5 aylık oldu bebişim ya ve evet okulda açılıyooo(

ben de 67 oldum 68.5tum ama ne yazıkki göbek değişmiyo deli olacam biraz küülse bari 3.5 aylık oldu bebişim ya ve evet okulda açılıyooo(
benim kızım 22 nisan doğumlu senin bebek ne zaman doğdu canım. benimkide 3.5 aylıkda. adet oldun mu benim göbeğim adet olunca indi.

30 mayısta dogum yaptım..gobek ölee hala duruyor..sanki hiç gitmeyecek gibi..kıyafette almıyorum zayıflarım diye, işe başlamama az kaldı giyecek hiçbirşeyim yok

benim oğluşumda 20 nisanda doğdu temmuzun 30unda da ilk adetimi oldum ama ne yazıkki değğişen bir şey olmadı(

allah hayırlı ömür versin bebeklerimize inş. benim iki taneye koştururkende zayıflıyorum herhal. oğlum bu ara he hasta oldu bi o bi o derken gitti biraz ama işte göbek eski haline zor döner zaten bundan sonra (

Ben de 59 kg ile hamile kaldım, doğuma 75 ile girdim.. doğumdan sonra 5. günde 70 e düşmüştüm.. rejim falan hiç yapmıyorum sadece kızımı bol bol emziriyorum, birde 15 gün uzun uzun yüzdüm.. şimdi 62 kiloyum, göbek derseniz hiç kalmadı (eskiden annem miden sırtına yapışacak nerdeyse derdi, öle olmak üzere) sanırım bu durum kişinin bünyesi ile alakalı..
Bende kilolarınızı da hiç takmayın, önemli olan bebişlerimizin sağlıklı büyümeleri

Canım haklısın önemli olan bebeklerimiz ama işte dolapta bir dolu elbise varken sadece birkaç geniş ve bol duran elbiseyle idare etmek çok sıkıntılı bir durum. Ne güzel senin böyle bir sorunun yokmuş...

valla ben ocakta doğum yaptım
doğumdan sonra 54 küsüre düştüm
şimdi 52-53 arası gidip geliyorum
ama sanki hala şişliğim var gibi
ama daha eski kiloma düşemedim((
6 aydır 2-3 kilo verdim sadece

İnmek istediğin kilo kaç bilmiyorum ama senin yerinde olmayı çok isterdim

Kızlar herkes işinde gücünde sanırım buraya kimsecikler uğramıyor. Ben de kendi kendime yazmaya karar verdim. Sıkıntıdan ne yapayım Bu aralar kilolarım gözüme çok batmaya başladı. Bi de adet döneminin verdiği psikoloji, oturup ağlamak geliyor içimden. Adetim bitti sayılır ama öle pek bi değişiklik yok. Kaç gündür diyet sayfalarını araştırıp mucizevi şeyler arıyorum üstelik hiç inanmadığım halde. Öyle işte normalde çok olumlu düşünen bir insanımdır ama bu aralar çok üzgünüm yaaaa

al benden de o kadar canım

ben 48 kilo ile hamile kaldım şuan bebeğim 1 aylık 73 kilo ile doğum yaptım.doğumdan 5 gün sonra 63 kilo idim 10 gün sonra 59 15 gün sonra 57 20 günde 56 şimdi kaçım bilmiyorum.
doktor diyetinden bahsedeyim arkadaşıma doktoru tavsiye etmiş ama bomboş bir diyet bence. sadece su maden suyu ve komposto bunları yapınca çok hızlı kilo veriyormuşsun ve sütün bol oluyormuş.ben yapamadım yapmaya da kalkmadım açıkcası.

kendi diyetim kendim uydurdum ama işe yaradı öncelikle ekmeksiz doymam sanıyordum doyuluyor gerçekten.benim diyetimde mutlaka 1 adet haşlanmış yumurta(sütün kalitesi için) beyaz peynir bol salatalık biraz domates5 adet zeytin ve ekmek yok bazen çok küçük bir dilim. acıkınca ilerleyen zamanlarda karpuz yiyorum.ara ara maden suyu içiyorum(sütün mineral değerini arttırıyormuş. daha acıkınca 1-2 kase çorba arada salatalık falan yiyorum yada 1 porsiyon kadar çok şekeri olmayan meyveler.akşam yemeğinde de sebze yemegi
çorba

Aslında en doğrusu kendine uygun diyeti bulmak ama o kadar dikkat edip kilo kaybı olmayınca biraz direnç kayboluyor sanırım. Gerçi benim bu aralar direncimin de kaybolası vardı aslında. Neyse küllerimden yeniden doğup bişeyler yapmaya tekrar başlıyacağım artık. Fikir verdiğin için sağol canım...

şu an 58 kiloyum, 8 kilo vermek istiyorum. bebişim 6 aylık olunca diyete başlamayı yani en azından dikkat etmeyi düşünüyorum. ücretsiz izin alacağım için çok dert etmiyorum. yoksa bana da hiçbir kıyafetim olmuyor. :))

49-50 arasına düşmek istiyorum
gerçi benim hamileliğimde iyiydi,sadece karnım çıktı.10 kilo aldım

canım kaç kilo fazlan var bilmiyorum ama
ben çok sık yemek yerim,mesela bir öğünde 2-3 tabak çorba içerim
2 saat sonra et yemeği,hepsini aynı anda yemiyorum.mideme oturuyor zaten.
2-3 saatte bir yerim.o yüzden ne çok acıkıyorum.nede yediklerim rahatsızlık vermiyor
hergün yürüyüş yapma şansın yok mu?
nasıl besleniyorsun?

Son düzenleme:

Canım şu anda oruç tutuyorum. Ama normalde öle sık yemek yiyen bir insan değilim. Yemek yemek vakit kaybı gibi geldiği içn hızlı da yemek yerim. Benim sulu yemek yeme alışkanlığım zayıftır. Ekmek arası atıştırmalıklarla öğün geçiştirenlerdenim genellikle. Ama öle deli gibi acıkıp yemek yiyenlerden değilim aslında. Ama yanlış beslendiğim için bu kiloları aldım ve veremiyorum. Daha doğrusu çok yavaş veriyorum. Ramazandan önce kızımı bebek arabasına atıp yürüyüş yapmaya çalışıyordum. Şimdi pek mümkün olmuyor. Ben 60 ile hamile kaldım. 16 kilo aldım. Şimdi 64,8 falanım. Yani fazla doğum kilom kalmadı ama ben şöyle 53-54 falan olsam kendimi daha iyi hissediyorum. İşte öyle bazen ümidim çok kırılıyor ama eninde sonunda başaracağım inşallah. Bayrama kadar 1-2 kilo daha verebilirsem çok iyi ama veremezsem de diyetisyene gitmeyi düşünüyorum. Bu arada hergün olmasa da evde spor yapmaya çalışıyorum.

hımm sen doğumdan önceki kilonunda altına düşmek istiyorsun
canım ekmek arası bende çok yerim.atıştırmalık.
çok yemiyorsan yürüyüş şart.
ramazandan dolayı yemekler biraz geç yeniyor.tatlı tüketmemeye çalış.
inşallah zayıflarsın
bide ben mutlaka her sabah tartılırım
moralimi bozmak için bile olsa.moralin bozulmassa zayıflayamassın
doğumdan sonra sürekli eski pantolonlarımı giydim.oluyodu,ama bel çevresi sıkıyodu.inat edip hergün giydim:))gerçi dediğim gibi ben zayıflamak için bişey yapmadım.zaten çok kilo almamıştım,10-15 kilom kalsa yapardım ama
dediğim gibi inşallah zayıflarsın canım benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…