Emziren Anneler Kiloları Birlikte Verelim mi?

hımm sen doğumdan önceki kilonunda altına düşmek istiyorsun
canım ekmek arası bende çok yerim.atıştırmalık.
çok yemiyorsan yürüyüş şart.
ramazandan dolayı yemekler biraz geç yeniyor.tatlı tüketmemeye çalış.
inşallah zayıflarsın
bide ben mutlaka her sabah tartılırım
moralimi bozmak için bile olsa.moralin bozulmassa zayıflayamassın
doğumdan sonra sürekli eski pantolonlarımı giydim.oluyodu,ama bel çevresi sıkıyodu.inat edip hergün giydim:))gerçi dediğim gibi ben zayıflamak için bişey yapmadım.zaten çok kilo almamıştım,10-15 kilom kalsa yapardım ama
dediğim gibi inşallah zayıflarsın canım benim

Valla benim moralim çok bozuluyor ama niyeyse çok etki etmiyor. Öfkeyle kalkan zararla oturur misali. Ben de genelde hergün tartılıyorum ama dijital tartılar sağolsun çok değişiklik gösteriyor. Ben daha önce de çok kilo alıp veren biriydim ama en fazla 5 kilo fazlam olurdu. Evlendikten sonra ipin ucunu kaçırdım. Üstüne hamilelik de eklenince tarihimde en kilolu hallerimi gördüm. Ama arada ümitsizliğe kapılsam da yılmıyorum arkadaşım. Belki benim için sıkıntılı bir süreç olacak ama bu topikten zayıflamadan ayrılmaya niyetim yok canım :KK47:

bende verdiğim kiloları geri almaya başlıyorum galiba ibre yine 63 ü gösterdi dün akşam :KK43: neden bilmiyorum ama tatlı krizlerim geri döndü. dayanamıyorum ya yemek istemiyorum ama aklımdan çıkmıyor resmen. bide ramazan pidesi durumu var şöyle bol susamlı her akşam ve her gece yiyorum. ne olacak benim halim yaaa.

bende verdiğim kiloları geri almaya başlıyorum galiba ibre yine 63 ü gösterdi dün akşam :KK43: neden bilmiyorum ama tatlı krizlerim geri döndü. dayanamıyorum ya yemek istemiyorum ama aklımdan çıkmıyor resmen. bide ramazan pidesi durumu var şöyle bol susamlı her akşam ve her gece yiyorum. ne olacak benim halim yaaa.

Tatlı krizlerinin sebebi Ramazan ayında olmamız olabilir.Oruç tutuyor musun bilmiyorum ama Ramazan'da kurulan sofralar hailyle daha itinalı ve iştah açıcı oluyor. İnsan kendini yemekten alamıyor. Ben de tatlıya sabretmeye çalışıyorum. Suyla midemi dolduruyorum ki kalorili yiyeceklere az yer kalsın.

evet yaa ramazan daha da etkiledi.eylülde okullar açılacak ve ben zayıflayacağm die kıyafet almadım.sonuç zayıflayamadım kıyafetsiz kaldım:KK43:(((

50 ile hamile kaldım. 60 ile doğuma girdim. Doğum yapalı nerdeyse 2 ay oluyor ve şu an tam 52 kiloyum. Kilo vermeyi elbette istiyorum ama önemli olan verdiğim kiloları almamak bence :)) Çünkü süt olsun diye yemekten kısamıyorum....

Tatlı krizlerinin sebebi Ramazan ayında olmamız olabilir.Oruç tutuyor musun bilmiyorum ama Ramazan'da kurulan sofralar hailyle daha itinalı ve iştah açıcı oluyor. İnsan kendini yemekten alamıyor. Ben de tatlıya sabretmeye çalışıyorum. Suyla midemi dolduruyorum ki kalorili yiyeceklere az yer kalsın.
oruç tutuyorum sanırım aynı senin dediğin gibi oluyor. ama ben abredemiyorum ki sofrada yemezsem bile sonra bişekilde tatlının başında buluyorum kendimi

Okullar açılınca koşuşturmadan veririz belki kiloları... Biraz züğürt tesellisi ama napayım umut fakirin ekmeği :KK61:

bende öyle diyorum artk inş. veririz.

oruç tutuyorum sanırım aynı senin dediğin gibi oluyor. ama ben abredemiyorum ki sofrada yemezsem bile sonra bişekilde tatlının başında buluyorum kendimi

bende öyle diyorum artk inş. veririz.

Veririz veririz üzülme hemencecik olmasa da eninde sonunda veririz. Ramazan da senede bir kez oluyor. Ramazan sofrasının tadını her zaman yaşayamıyoruz ki. Boşver kendini sıktıkça daha fazla yiyor insan. Çok da fazla sıkmamak lazım.

ben artık yediklerime dikkat edemiyorum. ne bulursam tıkıştırmak kolayıma geliyor. motivasyonumu kaybettim :KK43:[/QUOTE

Hemen hemen herkes aynı sayılır canım ya. Zaten topikte fazla hareket yok. Birlikte zayıflama başarılı olamadı malesef. Ama ben her ne kadar irademe yenilsem de burdan istediğim kiloya inmeden ayrılmayacağım. İnat ettim ne zamana kadar sürerse sürsün zayıflayacağım inşallah.

arkadaşlar yardımlerınıze ihtıyacım var benım 8 aylık bebegım var sütüm az oldugundan dolayı hiç emmek istemıyor sütümu nasıl çogaltabılırım cevablarınıze şımdıden tşk ederım:KK5:

arkadaşlar yardımlerınıze ihtıyacım var benım 8 aylık bebegım var sütüm az oldugundan dolayı hiç emmek istemıyor sütümu nasıl çogaltabılırım cevablarınıze şımdıden tşk ederım:KK5:

slm bende emziriyorum süt cogalmasi icin tahin helvasi yiyorum bide cok su iciyorum tatli seylerde cogaltir diye duydum ama cikolata yiyince cocuktada gaz oluyo:KK1:

slm bende emziriyorum süt cogalmasi icin tahin helvasi yiyorum bide cok su iciyorum tatli seylerde cogaltir diye duydum ama cikolata yiyince cocuktada gaz oluyo:KK1:

slm cevabın için çok teşekkür ederım emmek istemıyor sagıyorum artık oyle vermeye çalışıyorum allah yar ve yardımcımız olsun hepımızı

hemen hemen herkes aynı sayılır canım ya. Zaten topikte fazla hareket yok. Birlikte zayıflama başarılı olamadı malesef. Ama ben her ne kadar irademe yenilsem de burdan istediğim kiloya inmeden ayrılmayacağım. Inat ettim ne zamana kadar sürerse sürsün zayıflayacağım inşallah.

canım bende ne olursa olsun,nekadar sürerse sürsün zayıflayacağım.:21:.ama ramazan geçtikten sonra birşeyler düşünüyorum.........:KK62:....

canım bende ne olursa olsun,nekadar sürerse sürsün zayıflayacağım.:21:.ama ramazan geçtikten sonra birşeyler düşünüyorum.........:KK62:....

Yani ramazanın zaten kilo verme olayına sekte vurduğu açık. Kilo almadan atlatsak da başarı. Ben 64.8 deyim yani 64 lü kiloları gördüm. Hiç ümitsiz değilim biraz uzun sürecek ama eninde sonunda bu kilolar gidecek.Bu arada ramazandan sonra ne gibi şeyler düşünüyorsun merak ettim.

Yani ramazanın zaten kilo verme olayına sekte vurduğu açık. Kilo almadan atlatsak da başarı. Ben 64.8 deyim yani 64 lü kiloları gördüm. Hiç ümitsiz değilim biraz uzun sürecek ama eninde sonunda bu kilolar gidecek.Bu arada ramazandan sonra ne gibi şeyler düşünüyorsun merak ettim.

spor yapmayı düşünüyorum....birazda yememe dikkat etmeyi planlıyorum.ama bakalım.............

doktorum ne yersen ye hatta istersen hiçbirşey yeme ama süt yapmasını istiyorsan bol bol sıvı tüket dedi bol bol sıvı tüketin ben başlarda bütün meyveleri suyun içinde haşlayıp içine şeker yerinne pekmez koyuyordum sonra robotta çekip içiyordum hem sütüm boldu hemde faydalı sonradan bıraktım keşke bırakmasaymışım dedim şimdi üşeniorum yapmaya kızım 17 aylık oldu hala emziriyorum ama ek gdayada geçtiği için o kadar özenmiyorum, tabii sıvı çok tüketiyorumm gerçekten süt yapıyor bol bol su için...

ben 50 kilodan 82 kiloya çıkmıştım hamilelğimde.doğumdan sonra sadece 3 kilom gitmişti 2 ay kadar bir türlü kilo verememişim.Ekmeği tamamen kestim ve yiyeceğim yemekleri çok yavaş ymeğe başladım başka hiçbirşeyi esirgemedim yavaş yiyince insan tabağını biirmeden doyabiliyormuş onu duymuştum doğru olduğunu gördüm ve bol bol sıvı tükettim ..şuan kilom 58 boyum uzun olduğu için şimdi normal görüntüdesin diyorlar birde göbeğim gitse hafif göbüşüm var ...sağlıklı günlerde büyütelim bebişlerimizi

X