Elinde değilmiş, Âşık olmuş...

konunuzu okurken hamilelik takvimini görünce içim parçalandı yuva yıkanın yuvası olmazmış...inşallah çabuk toparlanırsınız bebeğinize ve kendinize dikkat edin

Elmalı turta aklım hep sende yalnız aklıma bişe takıldı bukadar evinde vakit geçiren dışarıyla alakası olmayan bi adam nerde tanıdı bu kadınıda aşık oldu? Elımden geldıgınce okudum yorumlarını cok sayfa birikmiş kaçırdıysam kusura bakma

Sevmeden de olabiliyormus demek ki. Ama kotu olan bunu yasayarak ogrenmek.
Daha oncesinde ben de senin gibi dusunurdum.
Benimle evliyken eşimin duygularının bitmesini, hatta başkasına aşık olmasını dahi anlayabilirim.

İnsani bulabilirim ama başkasına aşıkken, onla da o işi yaparken benle yapmasını affedemem.!!

İkiyüzlülük, riya ne dersen de buna..

Valla gene şanslısın ki Allah kurtarmış seni yoksa bu aktörlükle bu Adam daha çok geçinirdi bu şekilde ..

neeeee gözlerim pörtledi okurken inanamıyorumm (((( bir de gece gelmeye yüzü tutmamıs msj atmıs sabah senın de yolun açık olsun dıyeeee alllahhhhh, bela okudummm

Kral Salamon’un korumalarının lideri Beniah isimli biriydi. Beniah krala bütün varlığı ile hizmet eder ve kral ondan ne isterse istesin onu yerine getirmekten gurur duyardı. Bir gün kral Beniah’ın askerlerine övünerek şunları söylediğini duyar:’Kral benden ne isterse istesin, önüme koyacağı her işi yerine getirebilirim’.Kral Salamon Beniah’ın nadiren konuşan sakin biri olduğunu biliyordu. Herkes karşısında böbürlenmesi onu rahatsız etti ve Beniah’a alçakgönüllü olmayı öğretmesi gerektiğini düşündü.

Kral Salamon “Beniah’a yerine getirilmesi imkânsız bir iş vereceğim. Böylece bir daha ondan istediğim her şeyi yerine getirebileceği konusunda övünemeyecek” diye düşündü. Onu yanına çağırarak şöyle dedi: “Sihirli bir yüzüğüm olmasını arzu ediyorum ve onu benim için bulmanı istiyorum”.

Beniah başını eğerek kralını selamladı ve yüzünde büyük bir gülümseme ile “Arzu ettiğiniz her şey benim için bir emirdir! Hemen yola koyulmam için bana yüzüğü tarif edin” dedi.

Kral Salamon gözlerini yaramaz bir şekilde kırpıştırdı. İstediği şekilde bir yüzük yoktu ki! Şöyle emretti: “Bana altı ay içinde mutlu bir insanı mutsuz, mutsuz bir insanı mutlu edecek bir yüzük getir”.

Beniah böyle bir mucizenin varlığından habersiz ama kendini işine adamış biri olarak “Gerekirse bütün dünyayı dolaşacağım ve size isteğiniz yüzüğü getireceğim” dedi.

Beniah hiç vakit kaybetmeden çarşının yolunu tuttu. Kudüs’teki her kuyumcuyu ziyaret etti, ama hepsi de kendilerine tarif edilen yüzüğü ne gördüklerini ne de duyduklarını söylediler.

Beniah sonunda “Belki bu yüzük yabancı bir diyardandır” diye düşündü. Uzaktan gelen kervanlara rastlamak üzere yola koyuldu. Kıymetli taşlar taşıyan her tüccara yanaşıp “mutlu bir insanı mutsuz, mutsuz bir insanı mutlu edecek bir yüzük” görüp görmediklerini sordu. Rastladığı hiçbir tüccar ya da deve sürücüsü böyle bir şeyi duymamışlardı!

Beniah uzak denizlerden gelip gemilerini limana demirleyen kaptanlara gitti. Bulduğu her kaptana yüzüğün varlığını sordu. Hepsi de sakallarını ovuşturup başlarını iki yana sallayarak ona yardım edemeyeceklerini söylediler.

Aylar geçti. Beniah bu süre içinde her yeni kervana, her yeni gemiye yöneldi. Yurdun dört bir yanından gelen kuyumcuları arayıp buldu. Öyle görünüyordu ki Beniah kralının ondan istediği şeyi getirmekte başarısız olacaktı. Cesareti kırılmıştı ve perişan bir haldeydi.

Görevini yerine getirmesi gereken günden bir gün önce Beniah kendinden geçmiş ve kaygılar içinde tekrar çarşıya gitti. Mücevher tezgâhlarına tekrar bakmaya başladı. Yolun kenarında bir halı üzerine işlenmemiş kaba yüzükler ve bilezikler sermiş bakımsız bir çocuk gördü, durdu ve altına bakmadığım bir taş kalmamalı diyerek çocuğa yanaştı ve sordu: “Mutlu bir insanı mutsuz, mutsuz bir insanı mutlu edecek bir yüzüğün var mı?”

Çocuk başını sallayarak “böyle bir yüzüğüm yok” dedi.

Beniah dayanamayıp gözyaşlarına boğuldu. Artık yenildiğine emindi. Torununun Beniah ile konuşmalarına kulak misafiri olan büyükbaba gölgelerin ardından belirerek “Belki istediğin yüzük bendedir” dedi.

Yaşlı adam elindeki basit yüzüğe bir şeyler kazıdı. Beniah yüzüğe baktığı anda yüzü kocaman bir gülümseme ile aydınlandı. O anda uzun arayışı süresince yaşadığı düş kırıklığı ve üzüntü silinip gitti.“Evet, gerçekten de bu o yüzük” dedi sevinçle.

Saraya döndü ve Kralın huzuruna çıktı. Saray ahalisi bir şölen hazırlığı içindeydi ve kral neşe içinde misafirleri ile gülüyordu. Beniah’ın kendisine doğru geldiğini görünce kendi kendine: “Ona bu aşağılanma ile daha fazla acı çektirmeyeceğim. Verdiğim görevi yerine getiremediğini kabul ettiği an ona aslında yerine getirilmesi imkânsız bir görev verdiğimi açıklayacağım” dedi.

Beniah Kral Salamon karşısında diz çöktü ve elinde mutlulukla tuttuğu yüzüğü ona uzattı. Kralın gözü yüzüğe takılır takılmaz yüzündeki neşeli gülümseme kayboldu. Başını kaldırıp sarayının ihtişamına bakındı ve bir gün hayatının sadece bir toz bulutu olacağını idrak etti.

Elindeki basit yüzük üzerinde İbranice şu sözler yazılıydı: “Bu da geçecek”. Aynı yüzüğün acı ve talihsizlik ile savaşan birine huzur ve kurtuluş getirebileceğini biliyordu. Sadık askerinin bulmasını istediği yüzük gerçekten de bu yüzüktü.

Kral Salamon Beniah’ı kollarından tuttu ve onu sınadığı için kendisini affetmesini diledi.

Kendi yakut yüzüğünü çıkarıp Beniah’a verdi ve üzerinde o bilge sözlerin yazılı olduğu basit altın yüzüğü taktı. Kral o günden sonra ona akıl ve denge sunan bu sihirli yüzüğü hayatının sonuna kadar taşıdı.

“Mutlu ya da mutsuz olmanız küçük bir şeye bağlıdır: Düşünce biçiminize.” MARCUS AURELIUS

" Biraz uzun oldu evet, ama belki yüzünün gülmesine vesile olur.. 'BUDA GEÇECEK' Sadece sabret.."

Çok değil birkaç sene önce olsaydı bu okuduklarıma inanamazdım. Gördüklerimden duyduklarımdan ve bizzat yaşadıklarımdan artık hiç bir şeye şaşırmıyorum, bu hayatta herkes Herşeyi yapabilir. Karın var çocuğun olacak para sorunun yok ne istiyosun. Bu kudurganlığın sebebi ne? Cevap ; Allah'tan belamı istiyorum. Bu kadar basit. Zamanı geldiğinde Allah'ın vereceği cezayı çekerkende bi zahmet bu neyin bedeli diye sormayacak .,

Geçecek inşallah. Oğluşuyla birlikte o kadar Mutlu olacakki bu yaşadıklarını unutacak.

Bazılarını mükemmellik bozuyor, para bozuyor zaten. Taşıyamıyorlar. Daha güzelini bulduğu için değil. Bugün dünyanın en güzel kadınları bile aldatıldı. Ne biçim cinsleri var bilmiyorum ki bu milletin.

Şimdiye kadar bu adamın hiç bir sey belli etmemesi için iki ihtimal var.ya epeydir bu kadın vardı ama çok iyi oynuyordu çaktırmadı .ama öyle olsa çocuk isteyip sizinle ilgilenen es profiline bürünmezdi.diger ihtimal de siz hamile kaldıktan sonra biranda gelişti bu olaylar. Ve normalde nasıl biri bilmiyorum ama sizin ona çok guvendiginizi biliyorsa ve aşırı gurur yapan biriyse sizin onları kafede gördüğünüz gün şoktan dolayı tepki veremedi size. Evet arayıp sormamasi cok aptalca ancak utancindan arayamamis olma ihtimali de var.sizin çok güçlü olduğunuzu biliyorsa bunun da üstünden gelir mutlaka diye saçma bir mantıkla ortadan kaybolmus olabilir. Bunlar sadece tahmin tabi ki .siz en iyi tanıyorsunuz demek istiyorum ama o kadar sağ gösterip sol vurdu ki siz de emin değilsiniz artık neyin ne olduğundan.
Detay bilmek istemediğinizi anlıyorum bazen insan bilmezse daha az canı yanarmis gbi geliyor. ancak sürekli sorguluyorm nasıl böyle bir anda her seyi kabullenip sessizliğe gömüldü. inşallah per perişan bir şekilde hata ettiğini anlayıp vicdan azabı çeker. affedin diye demiyorum. belki onun acı çektiğini görünce bir nebze içiniz ferahlar. ..

Birkaç gündür bu konuyu okuyorum, gerçekten çok etkilendim...
Eşinin psikolojisine ben şöyle yorum yapabiliyorum, bu yaptığından utanç duyuyor ancak engel olamayacağı bir şey olduğunu da düşünüyor. Aslında konu sahibi hamile olduğu için eşi bir vicdan azabı hissediyordu, o yüzden hiçbir şey olmamış gibi davranarak kendince onu üzmemeye çalışıyordu. Olay ortaya çıkınca da yerin dibine girdi, zaten söyleyebileceği bir şey olmadığını, elinde olmadığını yazmış. Muhtemelen de o yüzden aramaya yüzü yok. Bu duygularına engel olmaya çalışmak yerine sana acıyan, günü kurtarmaya çalışan, eşime bunu yapamam diyeceğine çocuk doğana kadar belli etmeyeyim üzülmesin diye düşünen bir adam için sakın kara kara düşünme. Nasıl belli etmedi, nasıl anlamadım, neyi yanlış yaptım diye hiç kafanı yorma. Sen güçlü bir insansın, hayatının çok güzel olacağından eminim, kendine dikkat et...

Ben onun aşkınaaa turrrrp suyu sıkarım!
Aklıma geldikçe içim sızlıyor bu konuya.
Allahından bulsun o adi kadın adam da. Vicdan yokusnu mahluklar aşkınız batsın.

Konunuzu takip etmeye çalışıyorum
Ne durumdasınız?
Ne karar verdiniz?
O kişiliksiz kocanız hiç aradı mı?
Lütfen bilgilendirin bizi....

Canım benim ya...
Lütfen artık kimse seni yormasın..
Yeterince yorgunsun, ruhun yeterince bitkin düşmüş zaten..
Üstüne tuz biber olmasınlar artık...
Ailen hep muhattap olsun o tarafla zaten sen seslerini bile duyma..
Şu an sana ne iyi gelecekse onlarla meşgul ol..
Bizi de müsait olduğun her an bilgilendir seni çok merak ediyoruz canım..
Allah yardımcın olsun..

çok pişmannn olacakkkk ve geri dönüşü olmayacak.....
çok üzüldüm....
Allah yardımcınız olsun...
ya o kadına ne demeli.
belki bilmiyordu evli olduğunu ama artık biliyor. umarım bir tekmede o atmıştır....

Sanirim boyle dusundugum icin istemiyorum. Dusuncelerimi toparlayip yazmak zor oluyor bazen. Sagolun.
Düşüncelerini o kadar güzel net ifade ediyorsun ki o yüzden bu kadar üzüldük

Her gun bakiyorum takip ediyorum konuyu Rabbim yardimcisi olsun Bursaya kalkip gidesim var. Keske bulusabilsek burda ginullu arkadaslarla bitlikte olup ona destek olmaya evinde yardimci olmaya. Bir anne adayinin bu derece sarsacak bir durum. Rabbimin o igrenc adama verecegi cezayi dusunuyorum icim urperiyor.

Bu o..pu kadin bana kalirsa yeni daha cok taze adamin gizu kor suan da cok taze oldugu icin ya da eski sevgilisiyle tekrar bir araya gelmis olup yeniden asik olmus olabilir. Ne ise ne sonucta karakteri ortada zayif karekterli biriymis. Deymeyecek biriymis. Her sey Allahtan. Ayaginiza diken batsa bende biliniz diyor Yuce Rabbimiz biliyorum suan cok bitkin yikik ve caresizsiz hissediyorsun kendini ama zamanla gececek. Rabbimiz dayanamayacaginiz dertler acilar vermem size diyor veriyorsam sizi sevdigimden merhametimden

Kimseye guven yok. O yuzden hep soylerim kendinize bakin kilonuza dikkat edin calisiyorsaniz muhakkak 3.5 kenara para atin hayat iste olum ihanet ayrilik her sey insanlar icin. Ev hanimi ise sosyal aktiviteler kurslar meslekler edinin evinizde gun boyu temizlik yapip yemek yapmakla olmaz gelissin bayanlarimiz acsin gozlerini artik.

Hala okuyunca kan beynime sicriyor. Rabbim yardimcilari olsun .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…