Evliyim ve kafam çok karışık

Üzücü ya ne desem bilemedim terapiye de gitmişsiniz. Evlilikte denge çok önemli. Ne sürekli arkadaşlarıyla takılan her akşam dışarı çıkan adam, ne mıç mıç evden ayrılmayan koca. İkisi de tehlikeli!
Ben bazen eşimle bir şeyler yapmak istiyorum, bazen arkadaş grubumuzla daha keyif alıyorum. Bu sene tatilimizi bile eşim ve arkadaşlarımızla yaptık. O genelde halısahaya, okeye, spora falan gider. Ben de yüzmeye gidiyorum iş dışında, bazen arkadaşlarla çıkıyorum vs.. Bu neden sorun oluyor ki evliliğinizde? Eşinizde bir güven problemi var ama sadece size karşı mı böyle yoksa genel bir sorun mu? Bu arada çalışıyor musunuz yazdıysanız görmedim? Böyle tartışmadan, sakin sakin tatlı tatlı konuşmayı denediniz mi? İnsan bazen sadece kendi başına bakın arkadaşla demiyorum sadece yalnız başına çıkıp biraz mağaza dolaşmak, bi kahve içmek istiyor. Bunu bu kadar engellemesi gerçekten psikoloji bozar. Umarım çözersiniz 🙏🏻
Tatlı tatlı konuştum bu seferde seni çok sevdiğim için diyor.Anlatiyorum bu sevgi değil seninki beni kısıtlamak.Bende bir bireyim benimde senden başka hayatım olmalı diye.Yok benim ben yapmıyorum sende yapma diyor.Yani sürekli bir çıkmaz yol... Çalışıyorum hemsireyim.Zaten yoğun tempoda çalışıyorum kendime nefes alicak bir alan istiyorum ama olmuyor.Hep bir kavga sonra...Genelde herkese böyle ailesinede..

Evlendigimiz ilk gunden beri hatta nisanliyken de ben hep gorusuyordum. Benim eşimde gitmemden mutlu değil ama gitmezsen mutsuz olup onu da mutsuz edeceğimi çok iyi çözdü artık ses etmiyor git sen diyir hatta
Benim mutsuz olduğumu farkında ama bu sefer gel seninle buraya gidelim diyerek onu o şekilde geçiştirmeye çalışıyor.

E siz çıkıp buluşmaya gitseniz en kötü ne olur mesela? Küser mi ayrilir mi ne yani?

Kavga ederiz hiç susmaz evde huzursuzluk çıkarır.Bir kere yaptım burnumdan getirdi annemlere kadar arayıp beni evde bıraktı arkadaşlarıyla geziyor diyor.
Hiç normal değil adam ruh hastası. Hepimiz evliyiz eşlerimiz de bizi severde hiçte böyle saçma sapan hareketler yapmayız Beraberde gezeriz ayrı ayrı arkaslarla da gezeriz eğleniriz. Ne bu böyle evlendik diye kimse kimsenin sahibi yada malı değil üstünüzde bu kadar hakimiyet kurmasına izin vermeyin. Aşırı sıkıcı bir şey bu böyle sürekli göz hapsinde baskı adında yaşanır mı? Sana mı güvenmiyor kendine mi?

Tamam sonra nasıl barıştınız? Bir de siz bir karar verin böyle yaşamaktansa boşanmaya razıymışsınız ?
Uzun bir süre konuşmuyoruz sonra kendi sürekli kendini affettirmek için birşeyler yapıyor.Öyle öyle mecburen bir süre sonra konuşmaya başlıyoruz aynı evin içinde.

Hiç normal değil adam ruh hastası. Hepimiz evliyiz eşlerimiz de bizi severde hiçte böyle saçma sapan hareketler yapmayız Beraberde gezeriz ayrı ayrı arkaslarla da gezeriz eğleniriz. Ne bu böyle evlendik diye kimse kimsenin sahibi yada malı değil üstünüzde bu kadar hakimiyet kurmasına izin vermeyin. Aşırı sıkıcı bir şey bu böyle sürekli göz hapsinde baskı adında yaşanır mı? Sana mı güvenmiyor kendine mi?
Disardakilere guvenmiyormus muş....Tamamen kendi istediği olsun olay bu bence..Huzursuzluk olmasın diye tamam diyordum .Ama artık bendede sabır kalmadı.

Bence onun istediği hayatı yaşamaya karşı cikmalisiniz.
Hadi birlikte çıkalım mı diyor istemiyorum keyif almıyorum sayende..
Hadi birlikte şunu yapalım yok ben kitap okuyacağım odada gibi gibi hareketlerle, asık suratınızla canından bezdirin.
Gercekten sizi seviyor ise nasıl düzeleceksin ne yapabilirim söyle diyecektir.

O zaman istediğiniz düzeni sart koşarsınız.

Ama eğer o halinizden rahatsız olmaz peki modunda takılır ise bilin sevgiden falan değil tamamen bencillikten böyle.

Bence onun istediği hayatı yaşamaya karşı cikmalisiniz.
Hadi birlikte çıkalım mı diyor istemiyorum keyif almıyorum sayende..
Hadi birlikte şunu yapalım yok ben kitap okuyacağım odada gibi gibi hareketlerle, asık suratınızla canından bezdirin.
Gercekten sizi seviyor ise nasıl düzeleceksin ne yapabilirim söyle diyecektir.

O zaman istediğiniz düzeni sart koşarsınız.

Ama eğer o halinizden rahatsız olmaz peki modunda takılır ise bilin sevgiden falan değil tamamen bencillikten böyle.
Aynen bunu bencillikten dolayı yaptığını farkındayım.O beni öyle ikna ettiğini sanıyor.Sartlarimi söylüyorum hep bir bahanesi var.O arkadaşını sevmedim.Sen insanları taniyamiyorsun gibi gibi....Tabiki ben başta hata yaptığımı farkındayım bunu ilk yaptığında kabul etmemeliydim.Şimdi de duzeltemiyorum.

Boşanmak ıstedıgınızı soyleyın bu yaptıgından dolayı sadece bosanmak ıstedıgınızı soyleyın restı cekın bence mecbur kabul edecek sizi rahat bırakmak zorunda kalacak cok sevıyorsa zaten ayrılmayı goze almaz aılenızı arasın ıstedıgını yapsın bence sızın rest cekmenız lazım konusarak cozemıyormussunuz yıllardır hayatınız bır adamın ıstegıne gore yasacanak kadar degersız degıl cok haklı ve normal bır ıstek sızınkısı zaten haftada bır ıkı saatınızı arkadaslarınıza ayırsanız ölüp bitecek halı yok ya bırde sey tavsıye edecegım esınıze yenı alıskanlıklar edınmeye calısın neler sever ılgılenır bılmem ama o hobı edındıkce sıze vakıt kalır en azından

Sizce bunlar yetişkin bir erkekten bahsediyorsak sağlıklı davranışlar mı? Bu kıskançlık değil bence. Hani iş yerinde/çevrenizde erkeklerin de olduğu bir arkadaş grubunuz olur eşiniz kıskanır bir derece anlaşılır. Ama alttaki komşudan, kız arkadaşınızdan kıskanması hiç normal değil. Anne baba olmuş insanların kendi özel sosyal hayatları da olması gerekir, birbirlerinden bağımsız. Bu seviyeyi koruyabiliyorsanız ne ala ama eşinizin davranışları asla normal değil. Komik de değil.
Şöyle eşim zorbalık yapmıyor veya bu konuda psikolojik şiddet uygulamıyor sadece fazlası ile sırnaşık ve ilgi isteyen bir adam , özgürlüğümü kısıtlarsa neler olacağını iyi biliyor bu konuda sınırlarımı iyi koruduğumu düşünüyorum, eşimle aramızda baya yaş farkı var ( 7 yaş) belki de bunun da etkisi var bilemiyorum, yeni evliyken bir iki sıkmaya çalıştı ama baktı olmuyor devam ettiremedi şuanda sadece modu düşüyor onu yalnız bıraktığımda veya ilgilenmediğimde...

Böyle adamlar " İYİDİR, HOŞTUR." Hımm! Tamam!!!
Galiba yanlış anlattım, şiddet, zorbalık yok sadece aşırı ilgi isteği var , ben yine bildiğimi okuyorum yani , eşimle sohbet muhabbetimiz iyidir tek sorun her alanda beni de yanında istemesi , konu sahibinin eşi tam olarak nasıl bilemem ama eşim zorba ve kaba değildir, genelde tatlı tatlı nazlanir ama ben prim vermem ...

Ayy gerçekten aynısı bu kadar olur.Bazen diyorum keşke çıksa dışarı gelmese bor süre takılsa ama yok.O kadar aynı ki ben yenmeye çalışıyorum bunu.Ama çok ta başarılı olamıyorum galiba.
Eşinizin ailesi nasıl baskıcı ve muhafazakar mı buna göre yorum yapayım 😊

Tatlı tatlı konuştum bu seferde seni çok sevdiğim için diyor.Anlatiyorum bu sevgi değil seninki beni kısıtlamak.Bende bir bireyim benimde senden başka hayatım olmalı diye.Yok benim ben yapmıyorum sende yapma diyor.Yani sürekli bir çıkmaz yol... Çalışıyorum hemsireyim.Zaten yoğun tempoda çalışıyorum kendime nefes alicak bir alan istiyorum ama olmuyor.Hep bir kavga sonra...Genelde herkese böyle ailesinede..
Eşiniz bağımlı kişilik olabilir, kaybetme korkusu olduğunu düşünüyorum tıpkı eşimde olduğu gibi, ben bu konuda eşimi psikoloğa yönlendirdim ama kabullenmiyor ona göre sevmek böyle bişey, şimdilik bana zararı yok ama ilerisi nasıl olur bilmem , bazen bunalıyorum ben de ama sonra ilgisiz adamlardan şikayetçi kadınları görünce aman sen de abartma diyorum kendi kendime , bence kendinizi baskılamayın eşiniz zamanla alışacaktır , bu durumu kabullenip de kendinizi eve kapatırsanız dengeler bozulur ve bir esir olarak yaşarsınız , ben bu konuda özgürlüğümden taviz vermiyorum eşim de kabullenmek zorunda kaldı...

X