Bir iş yeri mevzusu

Bir de çalışan kişinin torpili olup olmadığına emin olun derim. Nice donanımlı insan iş bulamıyor böyle biri o mülakatları nasıl geçmiş de 4 aydır orda barınıyor hayret ettim. Üzerinde bir şeylerin rahatlığı var gibi geldi.
Torpili var olduğunu zaten cayır cayır söylüyor içeride herhangi bir çekincesi yok bununla alakalı

Torpili var olduğunu zaten cayır cayır söylüyor içeride herhangi bir çekincesi yok bununla alakalı
Eh tamam sorunun kaynağı belli oldu.
Şikayet de etseniz bir şey çıkmaz gibi. Alan kişiler de ne olduğunu biliyordur. Çalışan kişi de bilerek yapıyor, anlamadığından falan değil.

Eh tamam sorunun kaynağı belli oldu.
Şikayet de etseniz bir şey çıkmaz gibi. Alan kişiler de ne olduğunu biliyordur. Çalışan kişi de bilerek yapıyor, anlamadığından falan değil.
Ama benim suçum günahım ne ya gerçekten dayanamıyorum artık. Bende alın bunu kovun demiyorum ama yanımdan alsınlar artık gerçekten

Öğrenmedi değil de işte hiçbir şeyi tek başına yapmıyor. Bi şeye A diyeceğini bilse bile bana gelip A mı dicem B mi dicem diye soruyor örneğin. Cevap vermemeyi denedim, sen biliyorsun demeyi denedim, sene sonundaki değerlendirmede düşük puan vermeyi ve sonrasında değerlendirme toplantısında bunu konuşmayı denedim, ı ıh. Çoluğu çocuğu var, kaç senedir de çalışıyor diye bi şey de yapmak istemiyoruz ama yoruyor artık
E tabi sizde yorulursunuz kendi işine de size yıkıyor gibi 🥲 iş yerinde bu kadar birbirine anlayış gösteren insanlara ben hiç denk gelmedim 🤭 oda benim talihsizliğim😑

Kızlar selam,

4 ay önce ofise yeni çalışanlar alındı. Bu yeni gelen çocuk lafta tecrübeli gelen birisiydi, benden de tecrübeli öyle olunca haliyle tüm ekip yemi gelenle alakalı çok zorlanmayacağımızı düşündük. Benim yanımdaki masa boş olduğundan çocuk benim yanıma oturdu ve ben mümkün olduğunca bildiğim her şeyi anlattım kendisine -bende işimde çok tecrübeli değilim 9-10 aylık bir tecrübem var- Genel hatlarıyla çok teknik ve çok detay bir işim var bu sebeple gelen kişi tecrübeli olsa bile farklı şirketten geldiğinden bir alışma süreci olacağını biliyordum.

Gelelim asıl konuya, kızlar çocuk hiçbir şey anlamıyor ve bilmiyor! Bilmemesi sorun değil öğretilir ancak 4 aydır her şeyi ger gün tekrar tekrar anlatmaktan artık bayılacağım. Sürekli garip garip sorular soruyor. Olur olmadık zaman da sürekli aynı şeyleri tekrar ediyor. Bu durumdan ekipçe çok bunalınca şefle konuyu görüştüm o da tüm soruları ona yönlendirmesini söyledi gelişim sürecini izleyebilmek adına. Ama yok çocuk hala önce tüm ekibe tek tek gidip o soruyu soruyor sonra kimsenin cevap vermeyeceğine ikna olduktan sonra şefin yanına gidiyor. Öğrenmesi için iş veriyorum yok ben bunu yapmam diyor ve cidden yapmıyor. Bu gibi bir ton saçma sapan sorun yaşıyoruz. Artık yanımda oturmasından aşırı bunaldım. Sürekli kendi kendine konuşması ayrı bir dert bana sorduğu sorular zaten.. O sebeple yarın artık yer değişikliği talebim için tekrar şefimle konuyu görüşmeyi planlıyorum. Bir yandan da nedense vicdan yaptım sanki birilerinin nasibine engel olacakmışım gibi. Sevmiyorum ben insan şikayet etmeyi özellikle iş yerlerinde. Ama onun işini ben düşünmekten çok yıprandım. Eve geldiğimde eşimle gündemimiz bile o çocuk oluyor resmen. Sizce yanlış mı yapıyorum gidip konuşmak doğru bir karar mı?
Yaa acaba tecrübesi yok mu? Şöyle anlatayım çalıştığım şitkette satış için biri başlamıştı işe daha önce çalıştığı şirketkeri söylemişti ama hep çelişkili şeyler söyleyince arkadaşlardan biri bundan şüphelendi ve o bahsettiği şirketleri arattı ve oralarda çalışmadığını öğrendiler. Böyle olabilir mi acaba?
Yada kendi kendine konuşması nasıl bi rahatsızlığı olabilir mi diye de düşündüm. Yada işi yapmak mı istemiyor hangisi acba?

Sizin işe olan vicdani sorumlulugunuz ne olacak .Yani bir iş veriyorsunuz ben yapmam diyor ve yapmıyor.Konuda ise mani olmalik bir durum yok vicdani hiçbir durum yok Siz soylemezseniz o üzerime iş yıkıyor diye söyleyecek ve eksik gedik size kalacak.Biraz daha bekleyin aynen diye yazarsınız bana.Nacizane tavsiyem işte işyerinde duygusallık olmaz orası eğlence yada arkadaş yeri değil .Parayı aldığınız maaşı aldığınız yere sorumlusunuz kimsenin ekstra yükünü çekmeye değil mantıklı olun keşke demeyin

O bahsettiğiniz iş arkadaşı gibilerini iyi tanırım ömrüm geçti onlarla ekipte olmayanı kollamayin asla

Yukarda birinin de dediği gibi şimdi bende zaten yeni olduğumdan oklar bana dönmez umarım çünkü benim değişiklik talebimden ekibin geri kalanı mutsuz oldu
Orasını bilemem ekibimle aramdaki uyuma bağlı.
Ancak bu yeni eleman konusı çözülmeli.
Ekibin geri kalanı bu eleman hakkında ne düşünüyor.?

Kendisiyle çok çok fazla kez konuştum hem normal bir şekilde hem tersleyerek. Çok garip bir çocuk gerçekten terslesen bile öyle duruyor cevapta vermiyor ben anlamadım
İstersen not al diyip yazmasını sağlasanız? Her gün her gün anlatmaktan insanın içi şişer, ayrıca sizin zamanınız da kıymetli. Normalde ilk aylarda zaten beklenen bir şey destek olmanız ama sonrasında o da kendisi yapmalı ne yapıyorsa.
Not alsın oradan okusun. Ayrıca hiç de vicdan yapmayın çünkü 1 olur 2 olur, 3. de insan artık gece çalışır, video izler, eğitim alır her neyse öğrenir. Özel sektör böyle bir şey değil.

torpil

burası devlet dairesiyse o zaman üstüne gitmemeni öneririm. adam salak değil, sadece iş yapmak istemiyor. o orada yokmuş gibi işlerini yapın geçin. seni çok iyi anlıyorum ama bu adamla uğraşıyorsun zannedip sana zarar verebilir üsttekiler. umarım canı sıkılır da bir an önce başka yere geçmek ister de siz de kurtulursunuz.

Yaa acaba tecrübesi yok mu? Şöyle anlatayım çalıştığım şitkette satış için biri başlamıştı işe daha önce çalıştığı şirketkeri söylemişti ama hep çelişkili şeyler söyleyince arkadaşlardan biri bundan şüphelendi ve o bahsettiği şirketleri arattı ve oralarda çalışmadığını öğrendiler. Böyle olabilir mi acaba?
Yada kendi kendine konuşması nasıl bi rahatsızlığı olabilir mi diye de düşündüm. Yada işi yapmak mı istemiyor hangisi acba?
Bizzat eski patronu kendisine referans olmuş buraya girerken o sebeple tecrübeyle alakalı bir sıkıntısı yok. Ha orada boş evrak işlerine bakmıştır belki orasını bilemem. Ancak çocuk gerçekten garip biri bence çalışmak istemiyor başka bir açıklaması olamaz

Orasını bilemem ekibimle aramdaki uyuma bağlı.
Ancak bu yeni eleman konusı çözülmeli.
Ekibin geri kalanı bu eleman hakkında ne düşünüyor.?
Ekibin geri kalanı da aşırı sinir olmaya başladı çünkü artık ben katlanamadığımdan onlara yönlendiriyorum. Ekibin geri kalanı onunla oturmak istemiyor sadece

İstersen not al diyip yazmasını sağlasanız? Her gün her gün anlatmaktan insanın içi şişer, ayrıca sizin zamanınız da kıymetli. Normalde ilk aylarda zaten beklenen bir şey destek olmanız ama sonrasında o da kendisi yapmalı ne yapıyorsa.
Not alsın oradan okusun. Ayrıca hiç de vicdan yapmayın çünkü 1 olur 2 olur, 3. de insan artık gece çalışır, video izler, eğitim alır her neyse öğrenir. Özel sektör böyle bir şey değil.
Bunu da söyledim. Sorduğun her şeyi not al bize sormadan önce o notlara bak eğer orada cevabı yoksa bize sor daha kolay olur dedim. Ama yok ne dediysem yapmadığı için bunu da yapmadı elbette

torpil

burası devlet dairesiyse o zaman üstüne gitmemeni öneririm. adam salak değil, sadece iş yapmak istemiyor. o orada yokmuş gibi işlerini yapın geçin. seni çok iyi anlıyorum ama bu adamla uğraşıyorsun zannedip sana zarar verebilir üsttekiler. umarım canı sıkılır da bir an önce başka yere geçmek ister de siz de kurtulursunuz.
Yok hayır devlet dairesi değil özel sektörde çalışıyorum. Canı sıkılıp işi bırakacağını hiç düşünmüyorum. Ekibini değiştirmek üzerine bir kaç kez şaka yapıldı ben ekibimi değiştirmem çok seviyorum diyor. E seversin tabii ki tüm yükünü ben taşıyorum çünkü

Sizin işe olan vicdani sorumlulugunuz ne olacak .Yani bir iş veriyorsunuz ben yapmam diyor ve yapmıyor.Konuda ise mani olmalik bir durum yok vicdani hiçbir durum yok Siz soylemezseniz o üzerime iş yıkıyor diye söyleyecek ve eksik gedik size kalacak.Biraz daha bekleyin aynen diye yazarsınız bana.Nacizane tavsiyem işte işyerinde duygusallık olmaz orası eğlence yada arkadaş yeri değil .Parayı aldığınız maaşı aldığınız yere sorumlusunuz kimsenin ekstra yükünü çekmeye değil mantıklı olun keşke demeyin
Yok zaten artık ciddi anlamda bunaldım başkasının işini ben düşünecek değilim her koyun kendi bacağından asılır biraz dursun düşünsün. Konuyu da görüştüm zaten halloldu şu an için. Hiç korktuğum gibi ilerlemedi. Şefimde benim bunalmışlığımın farkındaymış o sebeple bana hak verdi durumu şimdilik hallettik bakalım

X