Elinde değilmiş, Âşık olmuş...

Okurken "keşke" dedim biliyor musun?
Keşke en azından böyle bir yalanı olsaydı..
Bu bile çok kötü ama aldatmasından daha kötü değil elbette..
Ama ben böyle bir fikre inanmak istemiyorum sanmıyorum yani..
Öyle bile olsa yine diyorsunuz ki "yanındaki kadın"...
Bir insan bunu ne kadar yakın görecek ki "yanındaki kadına" anlatacak ve onun dediklerini ne kadar önemseyecek de yapacak...
Yine aynı kapıya çıkıyor sanki..

Katılıyorum. Her zaman affetmek kazandırır. Karşınızdaki bunu anlar ya da anlamaz ama bir kadın gemileri hemen yakmamalı. Ne demişler; yuvayı dişi kuş yapar...

yanlış anlama tartışmak adına yazmıyorum ancak şu konuya gelip hala yuvayı dişi kuş yapar gibi bir cümleyi nasıl kurabiliyorsun?

bak bu konu,ilk sayfada ki üç beş konu daha hep aldatılma üstüne ve bu kadınların kimi hamile,kiminin üç çocuğu var,kimi daha yeni evli..ve hep çaresiz durumdalar,evliliklerini kurtarmak için her şeyi denemişler.

hala affetmek lazım,yuvayı dişi kuş yapar mantığı var.

hani bir caps var ya nette dolaşan,yuvayı dişi kuş yapar ama kuş öldü beybi diyo aynen öyle.

artık yuvayı hem erkek hem kadın yapıyor ki öyle de olmalı.

Bir kadinin icini ihanetten baska hicbir sey yakamaz

Olseydi bu kadar aci cekmezdi. Sevdigin esinin baskasina asik olmasi ve karninda cocugunu tasirken ustelik boyle bir aci yasamasi olseydi keske tobe tobee

Simdi biz en azindan bu kadar bayan ve esi de dahik olmak uzere beddua etmez rahmetli iyi bir adammis mekani cennet olsun derdik

Ah keske oyle olsa ama eslerimiz oskarlik oyuncu diyebilirim yemin ederim benimki bi gece once yatagimdan cikti gitti simdi 12_yildr hep kotuymusuz hic sevmemis gibi lanse ediyo orda burda kirginim yilginim onlarin yalanlariyla bas etmek zor

Ben yine çeşmeleri açtım...
Allah yardımcınız olsun.
Ailenize ve bu adamın ailesine durumu açıklayın onlarında bilmeye hakkı var size destek olacaklardır.

Ben "yuvayı dişi kuş yapar" cümlesini bu konu için yazmadım. Bu konudaki yorumları baştan sona okuduysan benim de bu konuyla ilgili birçok yorumumu da görmüş olman gerekir. Ve cevap yazdığım üyeye nedene katıldığımı da onun cevap yazdığı üyenin yorumunu okudugunda anlayabilirsin. Yani sadece akışı takip etmen yeterli. Ayrıca bu gibi konulara da hakimim; 3 çocuklu, hamile vs kadınların aldatıldığına... Belki de ben de evlenip boşanmışımdır değil mi? Diğer yandan affetmekten bahsettim evet, hala da bunu savunuyorum ama tabi ki belli sınırlar içerisinde... elmalıturtamın şu durumda tabi ki affetmemesi gerekir. Ama başka bir konu vardır ki affedilebilir. Her şeyi böyle ayrıntılı yazmam gerektiğini bilseydim parantez içinde belirtirdim.

Çok tatlısınız siz..
Ne kadar da iyimsersiniz..
Ama yakalamış gözüne soka soka yapılmamış..
Ve bilseniz hayatta bu adamlardan o kadar çok var ki..
İnşallah sizin iyineyitinizi suistimal eden biri olmasın hiç hayatınızda..

günlerdir aklımdasınız sizin konunuzda kiblendim maalesef herhangi bir sıfata bile layık görmeyeceğim birisi tarafından..yinede uzak kalmadım bu süreçte okudum yazdıklarınızı cevap veremesemde..
ahh diyorum çok ince fikirli,çok olgunsunuz anneliğin gerektirdiği duyguları çok asilce yaşıyorsunuz Allah size ve bebeğinize hayırlı gönlünüzce güzel günler,ömürler versin sağlıkla inşallah dualarım sizinleydi hep sizinlede olacak..rahatlamanıza çok sevindim ailenizin yanınızda ve sizin tarafınızda olması çok büyük bir adım nasihat verilecek değil alınacak kadar dik duruyorsunuz, eski eşinizi düşünüyorumda ne kadar büyük bir kayıp olmuş onun için,siz merak etmiyorsunuz etmeyinde haklısınız ama ben çok merak ediyorum bu kadar mı akıl yoksunuydu neydi ki derdi diye beter olacak olmuşturda belki çoktan büyük kayıp büyük haksızlık çok büyük cahillik,,hakkınızı almaya yanaşmanızda ayrıca çok güzel oldu alacaksınız tabiki bebeğinizin hakkıdır.
size kendi gözlemimden bir not geçeyim yuva yıkanın kesinlikle yuvası olmuyor, bir anne evli bir adama kapıldı ve o anneninde bir kızı vardı adamında eşinden çocukları nitekim bir süre sonra karısından boşandı o anneyle evlendi aradan zaman geçti adam 2.karısının kızına yan gözle baktı küçük kız zarar gördü,boşandılar olan küçük kıza oldu.
birgün birisine zarar verirseniz gün gelir zarar gören taraf siz olursunuz hayat çok basit temel bir denklem üzerinde kurulu aslında, zamanla çok ferahlayacağınızı düşünüyorum takipteyim duacıyım lütfen gülümseyin.

ahhh canim konunu ilk gun okudum okurken gozlerim doldu..ama takip etmeye bile gucum yoktu..bnde aldatildim..evli degilim bide...bu bile cok etkiledi bni,kimbilir sen nasilsin...

biliyorum ki devam etseydim belki ilerde sennle ayni durumda olucaktim...yinede icim paramparca...

kendin icin degilse bile bebegin icin guclu ol...o adam sizi haketmiyor...Allah bir omur boyu mutlu etsin seninle bebisini insallah..tum kalbimle diliyorum.

ELMALI turtam
günlerdir okuyorum yorumları, senin yorumlarını takib etmeye çalışıyorum...
inan bana sanki kardeşim ablam dostum arkadaşımmışsın gibi içim yandı okudukça..
ya da, belki abartı gelecek ama sanki bana olmuş gibi...

ben her zaman şunu dedim eşime, ilerde bir gün bi başkasına aşık olabilirsin şeytan bu aklına girer, kalp bu düğümleyemem ben, olacağı varsa olur, ama bana bunu herhangi bir ilişki yaşamadan söyle ve hayatımdan çık o şekilde yap ne yapacaksan, alnından öper dua bile ederim senin için dedim. he içten içe yanarım tabi ki ama en azından dürüst oldu derim...

ama bu durum o kadar farklı ki...
konuşmaya kelime sarf etmeye mecal kalmıyo..
dünden beri düşünüyorum ne yazabilirim diye...

yeni bi olay değil.. aylardır devam eden bi ilişki eşinin içinde bulunduğu durum.
diğer arkadaşlarla aynı fikirdeyim.
çok karakterli bi adammış gibi hamileliğin bitmesini bekliyodu bence de...

ailen iyi ki yanında canım.. onlara sırtını yasla ve gerisini düşünme...
bunları hiç olmamış gibi varsay...
çok zor biliyorum ama bebeğin için bunu bi dene lütfen..
olacak olan şeyler senin dışında gelişsin. babana ya da annene vekalet ver gerekirse...

Rabbim en ağır şekilde cezasını versin o adamın... adam müsveddesinin...

Bazen yaşadığımız en büyük acılara da şükretmek gerekiyor.Çünkü yüce Allah'ım öyle büyük ki sevdiği kullarını korumak için önce ona acıyı yaşatır daha doğrusu acı çektiğimizi hissederiz ama bilmiyoruz ki daha felaketinden kurtuluşumuz olduğunu.O an göremiyoruz anlayamıyoruz herşey in bittiğine inanıyoruz bir daha mutlu olamıyacağımızı bunu hak etmediğimizi düşünürüz ama aslında Yaradanımızın bizim için hele ki sevdiği kulları için aslında bu yaşanılan felaket bir kurtuluş.İlerisi için daha mutlu bir yaşam için.Ve en büyük hediyesi de hiç bir zaman çocuk sahip olamıyacaklarını bilenlere göre senin Allah'ın verdiği kutsal görevle anneliği yaşaman bedeninden dünyaya bir can getirmen.Bu hayatta yalnız olmadığını bil ne olursa olsun seninle birlikte olacak bir yoldaşa sahipsin.Geceleri koynuna alıp onun kokusuyla huzur bulacağın günler kapıda. Şükretmen için bir sebep hayata karşı dik durman için bir neden.Mutluluğun yakın zamanda kapıdan içeri girmesine çok az bi zamanı kalmış. Felaket diye adlandırdığımız herşey bi son değil tam tersi güzel günlerin huzurun başlangıcı.

tüm cümlelerine katılıyorum...

Allah (c.c) kuluna 3 şekilde cevap verir:
Evet! der istediğini verir…
Hayır! der daha iyisini verir…
Bekle ! der en iyisini verir…

Rabbim konu sahibinin hakkında her şeyin hayırlısını versin ve hayırlısını da gönlüne sevdirsin...

çok geçmiş olsun hayatım, Allah sabrını versin ne diyeyim. O anda gene aklı başında davranmışsın ben olsam oturdukları yeri kafasına geçirirdim ama demesi kolay tabi...

inşallah daha iyi hissediyorsundur bugün..
biraz dışarı çıkıp hava almalısın..
hem kendin hemde bebeğin için iyi gelir..
annen baban yanında,, Allah yaşadıklarını görüyor,, bebeğin tekmaeatıp ben burdayım diyor..
kendini yalnız hissetme sakın..
hem tatlı mı tatlı bir bebeğin olacak eminim herkes bıraksa o senin elini asla bırakmaz..

Canım seni çok merak ediyorum ,nasılsın herşey duzelecek merak etme bugün seni uzenler yarın sen gulerken omur boyu surecek olan bir pişmanlık yasayacaklar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…