Evliyim ve kafam çok karışık

Eşinizin ailesi nasıl baskıcı ve muhafazakar mı buna göre yorum yapayım 😊
Babası annesine karşı öyleymiş.Hatta tek başına hiçbir yere gitmezmiş.Kayınpederim vefat etti.O zamana kadar para çekme , otobüse binme,mağaza gezme kendi kendine hiç birsey yapmış değildir annesi.Bilmiyordu hiç.Vefat edince kadın rahatladı desem yeridir.Ama ablası ve kızkardeşi öyle değil.Onlara çok karismazmis ve gayette rahatlar.Ama eşim babasını örnek alıyor .

Benim eşim de çok iyi kendi çevresi sadece iş yerinde çağırırlar git derim seni bırakıp gitmem der markete gitmesi gerekir beraber gidelim der benim de aynı olmamı istiyor hatta annemler bu yaz tatile Bodrum a gideceklerdi nasip olmadı fakat beni de çağırmışlardı ama eşim bensiz nasıl gidersin diyecek diye türlü bahaneler buldum herkes farkında sen kocasısın diyor bazen kendi kimliğimi unutuyorum başka bir sorunumuz yok ama cidden aşırı özgürleşmeyi özlüyorum sonra geçiyor sürekli eşle olmuyor arada eşsiz ve çocuksuz arkadaş ortamı da lazım ben başladım bir süredir işsizim aşırı patladım bence sizin durum da bu aşırı sıkılmışsınız çok normal haftada bir çocuklar okula gidince arkadaşlarınızla en azından bir kahve için bir gezin belki iyi gelir ben ailede öyle gördüm annem ve teyzem gezerdi ya da biz çocukken yazlıkta kalırdık babam haftasonu gelirdi şimdi düşünüyorum ben annem givi yapsam eşim komaya girer he mutlu musun diye sorarsan benle gezmeyi sevdiğine ve yanımda mutlu olduğuna seviniyorum ben de aynı duyguları hissediyorum ama kocalar biraz fazla bağımlı olunca bayıyor bu yazımı duysa perişan olur

11 yılda arkadaşınız kaldı mı ki? Zaten belli bir yaştan sonra arkadaş edinmek zor, birlikte bir yerlere gitmiyorsaniz olanlarla da bağınız kopmuştur.
Bence sizin sosyal becerileriniz çok gerilemiştir. Gerçekten size kötülük ediyor eşiniz. İnsanın deşarj olacak bir ortama ihtiyacı var.

Bensiz bir yere gitmeni istemiyorum, yorulmanı istemiyorum her yere ben götürürüm seni diyen bir sevgilim vardı. Bu sebeplerden eski sevgilim oldu. Siz adamı koca ve baba yapmışsınız 🙄

Benim eşim sevgililik döneminde bu tarz söylemlerde bulunuyordu. Beraber gidelim beraber yapalım, boşver gitme onun yerine biz şunu yaparız şeklinde. Hayır söz verdim falan diyordum biraz bozulup surat asıyordu. Sonra aldım karşıma konuştum buna katlanmam ben ikimizin de bireysel bir hayata ihtiyacı var her an birlikte olmak bence çok sıkıcı olur dedim. Bu dediklerim 1 yıl gibi bir süre böyle inişli çıkışlı devam etti sonrasında beni haklı buldu ve o durumu bıraktı. Evliyiz hala o arkadaşlarıyla ya da ben arkadaşlarımla gezerim ve dışarda birbirimizi aramayız bile. Geç kalırsak falan bir sorarız mesajla o kadar. Ama onu bu kıvama getirmek benim için zordu onu çok sevmesem asla uğraşmazdım. Eşim annesi tarafından baskılanan biraz hor görülen evin küçük çocuğu olduğu için ilgiye muhtaçtı çok şükür sevgimle bunu dengeledim. Herşeye tamam demek onu sevmek değildir. Hayır demek bazen daha çok işe yarıyor. Bunu başta yapmalıydınız bakın 11 yıl sonra boşansam mı diye düşünmeye başlamışsınız. Ciddi şekilde konuşun kurallar belirleyin size yapışık bir insanla beraber olmak çok zor.

Tatlı tatlı konuştum bu seferde seni çok sevdiğim için diyor.Anlatiyorum bu sevgi değil seninki beni kısıtlamak.Bende bir bireyim benimde senden başka hayatım olmalı diye.Yok benim ben yapmıyorum sende yapma diyor.Yani sürekli bir çıkmaz yol... Çalışıyorum hemsireyim.Zaten yoğun tempoda çalışıyorum kendime nefes alicak bir alan istiyorum ama olmuyor.Hep bir kavga sonra...Genelde herkese böyle ailesinede..
Ay bu kadar normal bir şeyi bile açıklamaya çalışmak ve bu konuda ikna etmeye çalışmak ne kadar garip öyle değil mi? Normalde olması gereken bir şey için resmen dil döküyorsunuz. Böyle erkeklerden hiç hoşlanmıyorum ya. Senin karakterin öyle sen illa karınla vakit geçirmek istiyorsun diye karın da mı öyle olmalı? Ayrıca dışarıya güvenmiyorum nedir ya çocuk mu kandırıyor ne kadar garip bir adam annenizi bile aramış beni evde bıraktı diye. İnşallah halledersiniz. nomunomuchua nomunomuchua çok güzel bir tavsiye vermiş. Onu uygulayabilirsiniz. Olmazsa tekrar terapist deneyin ama cidden bunaldığınızı anlasın kararlı olun. Gerçekten dediği gibi sizi çok seviyorsa anlar heralde. Yok anlamazsa boşanmayı konuşursunuz olmadı. o zaman anlar artık heralde diye umuyorum🥴

İçimi dökmek istedim.11 yıllık evliyim ve 2 oğlum var.Biri 8 diğeri 6 yaşında.Esim normalde huyuna suyuna gittiginde ve onun isteklerine ters düşecek bir sey yapmadigimda ve istemediğimde çok iyi. Eşim gezme olsun eve yardımcı olma ve çocuklar konusunda çok ilgili.Özellikle çok iyi bir baba.Ama işte aması onsuz hiçbir şey yapmamı istemiyor .Arkadaşlarımla bulusmami bir yerlere gitmemi istemiyor.Sadece onunla bunları yapmamı istiyor.Kendime bir alan istiyorum.Cok defa güzel konuştuk yeri geldi kavga ettik.Yok benim yapım bu değişmem diyor.Kendimi çok yalnız hissediyorum onun dışında bir hayatım yok .Ev,iş ve gezersek beraber.Bazen boğulduğumu hissediyorum ama ona bu durumu anlatsam da anlamak istemiyor.Ben seni çok kıskanıyorum, seni çok seviyorum gibi aynı şeyler hep.Kafam çok karışık boşanmak istiyorum bazen kendim olurum belki diye ama çocuklar çok düşkün o da ilgili bir baba bu seferde bencillikmi yapıyorum diyorum.Ama sanki kendi hayatımı dışarıdan izliyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın.
İzin almanıza gerek yok cıkın gezin. Sonunda da en fazla kavga edersiniz. Kabullenmek ve devam ederse bosanalım.deyin. bu kıskanclık olayını anlamıyorum. Sizi çok kıskanıyor ama sonucunda bişanırsanız başka adamla eğlenebilirsiniz bunu da biliyor. Ama çeki düzen verme de yok. Bence kıskananların ya bir aldatılma travması var kendi veya ailesinden. Ya da kendisi aldatüyor. Saglıklı değil. Terapiye gitsin tedavi olsun. O hasta diye siz böyle bir hayatı kendinize hak görmeyin

Babası annesine karşı öyleymiş.Hatta tek başına hiçbir yere gitmezmiş.Kayınpederim vefat etti.O zamana kadar para çekme , otobüse binme,mağaza gezme kendi kendine hiç birsey yapmış değildir annesi.Bilmiyordu hiç.Vefat edince kadın rahatladı desem yeridir.Ama ablası ve kızkardeşi öyle değil.Onlara çok karismazmis ve gayette rahatlar.Ama eşim babasını örnek alıyor .
İşte en büyük sorun baba da başlıyor, aynı benim eşimin babası, kv de evde resmen esir gibi , tek bildiği yemek yapmak , hizmet etmek , gezme tozmak, sosyal bir hayatı olmamış hiç, kayınbabam aşı baskın ve bencil bir adam , eşim de babasından gördüğü gibi ilk zamanlar beni evde tutmaya çalıştı lakin benim doğama aykırı olduğu için ben asla kabul etmedim , eğer baskı yaparsa onu bırakacağımı iyi bildiği için fazla müdahale edemiyor Allahtan , size tavsiyem asla eşinizi dinlemeyin ve sosyal ortamlarınızdan kopmayın, eşiniz zamanla bunun yanlış olduğunu anlayacak , baktınız olmadı aile danışmanına gidin mutlaka , böyle şeyler aileden geldiği için degistirmeleri zor oluyor, biz 5 yılda baya yol katettik, ben dik durmasam normalleşemezdik...

İçimi dökmek istedim.11 yıllık evliyim ve 2 oğlum var.Biri 8 diğeri 6 yaşında.Esim normalde huyuna suyuna gittiginde ve onun isteklerine ters düşecek bir sey yapmadigimda ve istemediğimde çok iyi. Eşim gezme olsun eve yardımcı olma ve çocuklar konusunda çok ilgili.Özellikle çok iyi bir baba.Ama işte aması onsuz hiçbir şey yapmamı istemiyor .Arkadaşlarımla bulusmami bir yerlere gitmemi istemiyor.Sadece onunla bunları yapmamı istiyor.Kendime bir alan istiyorum.Cok defa güzel konuştuk yeri geldi kavga ettik.Yok benim yapım bu değişmem diyor.Kendimi çok yalnız hissediyorum onun dışında bir hayatım yok .Ev,iş ve gezersek beraber.Bazen boğulduğumu hissediyorum ama ona bu durumu anlatsam da anlamak istemiyor.Ben seni çok kıskanıyorum, seni çok seviyorum gibi aynı şeyler hep.Kafam çok karışık boşanmak istiyorum bazen kendim olurum belki diye ama çocuklar çok düşkün o da ilgili bir baba bu seferde bencillikmi yapıyorum diyorum.Ama sanki kendi hayatımı dışarıdan izliyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın.
Çift terapisi alın bence.

Peki bu 11 yılı nasıl geçirebildiniz eşinizle? Alışmış olmanızı beklerdim. Yanlış anlamayın 2 çocuk ve 11 yıl dediğiniz şey dile kolay. Ya hep ya hiç olur genelde.

Yine iyi yönleri anlatilmis ama bal olsa yenmez bir eş.
Bu tür konularda deginilen sözde iyi yönlere acayip gicik oluyorum çünkü ardindan tolere edilemez seyler geliyor.
Esinizin sizden istedigi seyler insanligin dogasina ters, imkansiz.

Ayyy bu konuyu okuyunca bir tuhaf oldum. Bilenler suan anladı ne demek istediğimi ben de tam tersi eşimin benden ayrı hiçbir şey yapmasını istemem bunu okuyunca kötü oldum

Aynen bunu bencillikten dolayı yaptığını farkındayım.O beni öyle ikna ettiğini sanıyor.Sartlarimi söylüyorum hep bir bahanesi var.O arkadaşını sevmedim.Sen insanları taniyamiyorsun gibi gibi....Tabiki ben başta hata yaptığımı farkındayım bunu ilk yaptığında kabul etmemeliydim.Şimdi de duzeltemiyorum.
Bence bu adama karşı sevgi kalmamıştır senin içinde.

İşte en büyük sorun baba da başlıyor, aynı benim eşimin babası, kv de evde resmen esir gibi , tek bildiği yemek yapmak , hizmet etmek , gezme tozmak, sosyal bir hayatı olmamış hiç, kayınbabam aşı baskın ve bencil bir adam , eşim de babasından gördüğü gibi ilk zamanlar beni evde tutmaya çalıştı lakin benim doğama aykırı olduğu için ben asla kabul etmedim , eğer baskı yaparsa onu bırakacağımı iyi bildiği için fazla müdahale edemiyor Allahtan , size tavsiyem asla eşinizi dinlemeyin ve sosyal ortamlarınızdan kopmayın, eşiniz zamanla bunun yanlış olduğunu anlayacak , baktınız olmadı aile danışmanına gidin mutlaka , böyle şeyler aileden geldiği için degistirmeleri zor oluyor, biz 5 yılda baya yol katettik, ben dik durmasam normalleşemezdik...
Biz niye psikolog gibi bu beyefendilerin geçmiş travmalarını teşhis edip, tedavi etmek zorundayız? Sanki kadınların hiç geçmiş travması olmuyor.

Biz iyi iken onun dediklerini yaparken iyi olan insan iyi değildir.İyi insan çıkarlarımız catistiginda yada onun isteklerine hayır dediğinizde bile bizi anlayan ve destek olan insandır.Yani çok sıkıntılı bir durum eşiniz kendindenmi biliyor işi Ben neyi gizliyorda beni bu kadar sıkıyor acaba diye bı düşünürdüm Elimde değil Bence bu böyle olmaz destekmi terapimi her neyse herşeyin fazlası zarar yani bu sevgi degilki sevgi ihtiyaca cevap vermektir sizin iki kadınla bir yerde çay içmeniz nasi büyük bir olay olur nasıl ben seni seviyorum kıskanıyorum a döner.Guven sıkıntısı eşinizin kendisinde ve bu gerçekten bıktırici sizin için

Aşiri gitmek her zaman kötü bu kadar boğucu olmak hastalık sadece kumar şiddet yada alkol değil kıskançlığın patolojik boyutu tedavi edilmeli bu tarz insanlarla yaşamak onlara göre kumanda olmak zor yorucu.Evlenirken bile ne derler sütunlar gücünü ayrı duvardan alır beraber ama bı yerde ayrı İnsanlarda böyle degilmi koklerimize bağlıyız ama o köke nefes su güneş ışığı için yer açmaz onu sıkarsak çürütür ve öldürürüz işte ilişki dediğin baskı ile olmaz.Nerede olduğunu bilmek ve ona o alanı açmak gerek Yoksa birbirinden bıkan ve kaçan insanlar olması kaçınılmaz .

Biz niye psikolog gibi bu beyefendilerin geçmiş travmalarını teşhis edip, tedavi etmek zorundayız? Sanki kadınların hiç geçmiş travması olmuyor.
Ben de aynen sizin gibi düşündüğüm için bu durumu hiç umursamayıp bildiğimi okudum, bitecekse bitsin kafasındaydım hep , eşime de ya kendini düzelt ya da bu evlilik biter dedim hep , benim de travmalarım var ama kimsenin hayatını kısıtlayamam hala daha kendimi iyileştirmeye çabalıyorum, eşim şuanda kendini kontrol etmeyi öğrendi ama yine de hissediyorum bastırdığı gerçek duygularını, müdahale etmediği sürece kendi kendine istediği kadar kıskançlık krizlerine girebilir beni enterese etmiyor artık bu durum , böyle durumlarda bildiğini okuyacaksın kendini kısıtlamayacaksın...

X