Elinde değilmiş, Âşık olmuş...

Merhaba canım. Hamile halinle bunları yaşaman bu yükü taşıman gerçekten çok zor.
İhanet kadar ağır hiç bir yük yoktur.
Ama bir an önce ailelere söyleyip yükünü hafiflet lütfen. .
Sana bir kaç güne geçecek diyemem.
Acı cekıyorsun anlıyorum.
Ama elbet o acı hafifleyecek.
Lütfen kendinden önce bebişini düşün o karnında olsa da yaşadığın her şeyi hissedebiliyor onun için 2 kat daha güçlü olmalısın.
Hemen bir uzmandan yardım alman gerek.
Sonra boşanma işlemlerine başla. .
O hayvanı bir an önce hayatından çıkar. .
Seni oğlunla beraber yep yeni mutlu bır hayat bekliyor.
Su kadarını söyleyim eşin köpek gibi pişman olacak..
Su an hamilelik psikolojisini kendi yaşıyor.
Zamanı gelip o psikolojiden çıktıktan sonra kafasını hangi duvara vuracagini sasiracak.
Çünkü o bir tek seni değil ailesini oğlunu sıcacık yuvasını kaybetti..
Ama sen şu an hepsine sahipsin.
Mutlu olarak onu pisman et ne olursun..
Her bitiş yeni bir baslangictir unutma.
Sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah.
Bebiş için üzülme annesi. .

sağolun arkadaşlar, bugün sanki daha sakin gibiyim arkadaşımın burada kalmasının da etkisi var sanırım. yine yazacağım size. yazdıklarınızı okuyorum. tek tek teşekkür ederim.

dün yazınızı okuduğumdan beri aklımdasınız. sabah hemn konunuzu açtım bir umut daha iyimi diye şükür sakin mişsiniz. zaman her şeyin ilacı yaralarınız hafiflesin biran evvel. öyle kızgınım ki eşinize onu Allah'a havale ediyorum. Rabbim onun hak ettiğini verecektir. siz de onun kahroluşunu görürsünüz umarım. bir an evvel iyi olmanız dileklerimle. nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Ankara 'da bir omuza ihtiyaç duyarsanız bir gel demeniz yeterli... sevgiler..

Sizin çocukla ceza vermenize gerek yok zaten çekecek cezasını. Dogumhaneye sizi götürürlerken yaşayacağı endişe merak duygularından, Bebeğinizi bakım odasına götürmelerinden, orada yıkanıp giydirilmesi, ilk kucağına alışı, eve döndüğünüzde yatağına yatırıp ilk gece seyretmek den uykusuz kalınması, ilk gülüşü... Bunların hiçbirine tanık olamayacak.
Bebeğini görmeye gelince istediği gibi sevemeyecek herkesin tiksindirici bakışları üzerinde olacak. O zaman aşık olmanın ne demek olduğunu, gerçek aşkın ne anlama geldiğini anlayacak.
Sizin yerinizde olsam ilk önce kendi aileme haber veririm. Ailem yanıma geldikten sonra onun ailesine. Bebek doğmadan boşanırım çocuğu da kendi nüfusuma geçirip kendi soyadımı veririm.

Konu sahibinin karakterli, dirayetli ve akıllı bir insan olduğu besbelli.

Kullandığı kelimeler, cümleler, anlayış tarzı, verdiği tepki, hissettikleri, güçlü oluşu vs vs Normalin ve alışılmışın, beklenenin üzerinde bir duygusal olgunluk var.

Çok pişman olacak eşiniz ama iş işten geçecek.

Demem o ki, siz bu günleri de hayırlısyla atlatacaksınız ve güzel bir geleceğiniz olacak, tahmin ettiğinizden de güzel.

Allah iyi insanları ve sevdiği kulları imtihan eder, imtihandan çıkana da beklenmedik kapılar açar.

Her şey çok güzel olacak, emin olun.

N1: Çocuk ve baba ilişkisi hakkında fikrim değişmedi, ikinizin arasındaki meseleye çocuk kurban gitmemeli. Aralarındaki ilişkiye ikisi karar verecek. Çocuk küçükkken kötülemeyin babasını.

N2: Konu sahibi çalışan bir bayan olmasaydı, bu kararı bu kadar net ve kolay alır miydi. Hele bir de ailesinden destek görmeyecek, kocası sever de döver de diyen bir aile olsaydı hali nice olurdu.
Konudan bağımsız olarak bunları düşünmekte ve insanları katlandıklarından dolayı sorgusuz yargılamadan önce iyi düşünmeliyiz.

bu insanlık dışı bişey gerçekten.. tüylerim ürperdi. çok korktum. üzülme diyemem ama hakkında hayırlısı böyleymiş ki o gün onları gördün.. dik durmaya çalış. Allah yardımcın olsun..

En güzel günlerinizi mahvettiler sizin mutsuzluğunuz üzerine zaten bir mutluluk kuramazlar en büyük ceza da bu.

Hala ses yok değil mi o hayvan kocandan? Ya yanında kimdir, nedir, necidir? Evden çıkmayan adam hangi ara aşık olmuş? O zaman kocanızın çalıştığı iş yerinden biri o..p. Kocanla irtibata geçen ortak bir arkadaşınız yok mu?

canım benim heleki böyle hassas zor bir zamanda nasıl ağır bir yük olmuş sana,
o kadınıda ALLAH ıslah etsin başka adammı kalmamış
bu arada sen çok sabırlıymışsın ben olsam orda ikisininde kafasını birbirine çarpardım bak işte aşk böyle olur diye..

sağolun arkadaşlar, bugün sanki daha sakin gibiyim arkadaşımın burada kalmasının da etkisi var sanırım. yine yazacağım size. yazdıklarınızı okuyorum. tek tek teşekkür ederim.

Ne kadar tatlı, ne kadar naif bir insansın sen öyle...
Ben de dün okuduğumdan beri aklımdan çıkmıyorsun...
Rabbim sana metanet versin çok çok...

Allah'ın adaleti tartışılmaz...
O'nun adaletine bırakıyorum onları bu en büyük bedduadır zaten...
Rabbim sana da bu üzüntülerin, gözyaşlarının mükafatını verecektir...

Yalnız lütfen o güzel yüreğini daha fazla üzmemeye çalış çünkü içinde bir can daha var o da senle atıyor...
Ve gerçekten bebeğin için o adamdan alabildiğini al lütfen...
Böyle mükafat gibi bırakma onu...

Allah yardımcın olsun canım benim...
Kocaman sarılmak istedim sana...

çok üzüldüm eşin olacak danagalağa içimden bir sürü kelimeler söylüyorum, ne halt yerse yesinler sen bebeğinle hayata güçlü tutun.. alsınlar aşklarını müsait bir yerlerine iliştirsinler...

heyy sennnn öncelikle kalk yüzünü gözünü yıka ve EVLADIN için hayatına devam et... hayatını o insan olmadanda devam ettirebilirsin... seni düşünmeyen evladını düşünmeyen biri için birgün daha kendine ceza verirsen yazık sana ... sen yemeyince o bebekte yiyemio sen ağlayınca onun tüm vucudu kasılıo bunu biliormusun ? biliosun ve hala devam ediosan ne denir? hayat bu işte aşık oldum diyip bir kenara çıkmak onun içi rahat mı olacak Asla ... Rabbim sana nasip etmiş yolunu o yöne çevirmiş ... bebeğin doğacak ve sana destek olacak evet zor günler seni beklio ama sen o kadar güçlü ol ki BÜTÜN HERKES ŞAŞIRSIN ...

Çocuğunu umursayan adam siz olayı gördükten sonra peşinizden gelirdi ya da durumunuzu sorardı. Hamile haliyle ne yaptı ne etti derdi. Ailesi yanında yokken geceyi nasıl geçirdi, derdi. O bunu düşünmemiş doğacak çocuğunu doğumu da düşünmüyordur haliyle.

Bebeği gösterme. Bebeği kullanma demişler ama bebeğini umursamayan bir adama babalığı da lütfetme.

Her şey geçecek ve çok hızlı toparlancaksın. Buna canı gönülden inanıyorum. Rabbim yardımcın olsun.

Canım çok üzüldüm ama bebeğini düşün lütfen :KK43: Aşkları batsın.Siz evladinizi taşıyın o ne yapsın edepsiz
Üzülme lütfen evladiniz için ayakta durun.

Sagolun. Ask degil tabiki de. Ask boyle bir sey degil cunku. Cocukla intikam alma diyenlere hak veriyorum. Haklisiniz, ne diyebilirim ki.

Peki benim umutlarim, gelecek planlarim, icinde ucumuzun oldugu hayallerim ne olacak... Ben evde yemek hazirlarken baba ogul parka gitmelerini, donerken de iki ekmek almalarini hayal ederdim. Izne ayrilacaktim. Babasi işe gittiginde aksama gelecegini bizim icin calistigini anlatacaktim yavruma. Babasini ozlemesini ve isten geldiginde yuzundeki mutlulugu izleyecektim.
Simdi hiç oldu hersey. Koca bir hiç.
Bu koca sehirde herseyim oydu. Simdi hicbir seyim oldu.

Allah sabır versin, kuvvet versin.
hayat hayal kırıklıklarıyla dolu, Allah evladınızı size bağışlasın.
dün okudum konunuzu, aklıma işledi, kimse yaşamasa keşke bu acıyı...

nice aldatmalar duyuyoruz, tek gecelik bir kaçamak da olsa gizli bir mesajlaşma da olsa aynı acıdır sanırım... ama belki de en acısı eşinizin "aşık oldum" demesi... her türlüsü zordur tabi ama bu daha da sarsıcı :KK43:

tekrardan güç kuvvet dilerim, allah sabır versin. aldatan aldanır, her yalan bir gün ortaya çıkar, onunki de çıkmış... baba olmasına sayılı gün kalmış o insan, adam olamamış ne yazık ki... allahtan bulsun.

Ay valla bacım dünden beri aklımdasın, inş yüreğin hemen soğur ya dualarım seninle.
Benim anlamadığım gerçekten anlam veremediğim olay nasıl insan çıkıp gelmez bir açıklama dahi yapamaz insan merak eder ya.
Bak biz seni hiç tanımıyor etmiyoruz ama aklımızdasın, o şerefsiz nasıl birazcık merak etmez, sağlığından endişe duymaz çok çok çok enteresan ya.
Valla o mesaj bana bile koydu. Aşık oldum demesi, sadece mesajla işin içinden sıyrılması...
Yok yok sen boşanma boşver.
O yellozun madem her şeyden haberi vardı!!! Madem siz boşanın diye dört gözle bekliyordu onlara bu zevki yaşatma.
Allahlarından zaten bulurlar bulacaklar ama senden de bulsunlar.
Terket evi, gösterme bebeğini boşanmada.
O da hep ikinci kadın olarak yaşasın o..

X