EKİM 2020 Dondurulmuş Embriyo Transferi Olacaklar

Bunları nasıl öğrenebilirim canım merkezi arasam belge verebilirler mi
Doktorum genetik teste sıcak bakmıyor 3. Negatifte doktorum çok şaşırdı problem görmedi ama net şu diyemiyor bide rahim dışında 5 cm miyom var ona ilk baştan beri engel gözüyle bakmadı rahim dışında olmasından dolayı engel değil dedi hep

Evt 3. Transfer rahim düzeldikten sonraydı

Bunları nasıl öğrenebilirim canım merkezi arasam belge verebilirler mi
Aynen aynen merkezını ara embrıyolarım hakkında sorum var de eger 3. Gun emb var ise fragmantasyon oranını sor hucreler birbirine esit mi de bi de kaç hucrelıler de, eger 5. Gun emb ise sayısını ve harfını sor mesela 3ab 5bb gbi

Benımde Rahım dısında 3 mm lik myomum var tutunmaya hiç engel degıl dedi doktorum yeterki iç kısmında olmasın O engel oluyor. Cıkan yumurta kaliten nasılmış sperm kalitesi falan onlarda onemli genetikte cok rol oynuyo aslında ben toplandıktan sonra direk kalitesını sordum nasıllardı dıye

Allah izin verirse ayni zamanlarda transfer olcaz. Ben de eylul adetimle transfer hazirliklarina başlayacağım inşallah.
Benim 4 tane embriyom 5.güne geldi. Hepsi birinci kaliteye yakın dendi ama tam olarak kalitesini bilmiyorum.
Senin ilk transferin mi olacak?

Aaa oylemi inşallah hayrlı haberleride alırız yok benım daha once 5. Gun emb transferm oldu tutmadı canım o gecen sene aralık ayıydı. Sonra subatta yaptık 5. Gun emb var 3 tane onlar donduruldu havuz yapalım dedık ilerisi için bebek istersek diye pandemı grdı bu ay işte yıne yaptık 3. Gun emb 6 adet cıktı 3 u iyi kalıte dendi 3 u 2. Kalite dendi donduruldu. Aslında fazla emb vardı 5 e goturulebılırdı ama bulent hoca boyle gordu demekki belkide emb kaybetmek istemedı cozdurulunce hangısı ilerlicekse onu koycak daha konuşamadım adetımle gtcem boyle bir yolculugum var.. senın ilk mi canım?

Canim bak bizm genetiklerimiz temiz esiminde benimde embriyolara genetik analiz yaptirmadik sadece benim ilk denemem tutmadiginda doktorum cok sasrdim dedi 10 kisiye transfer yaptik ayni gun sadece seninki tutmadi senden cok umitliydim dedi.
Bende cok kabiz oldum sinir stres yasadim ondan belki dedm hayir bak bu isler nasip isi dedi olacak durmak yok dedi.

Benimde eşim azospermi çok şükğr bulundu embri olultu ama ben 2 ay geçici menopoza girecekmişim iğne yapıcam somra transfer oda kasım opacak galiba. Sizin kaç embriyo oluştu kalitelerini soyledilermi
Merhaba kızlar. bizde erkek faktörü nedeniyle bu ay tüp bebeğe başlayacağız. benim eşim azospermi değil 2-3adet hareketsiz sperm çıkışı oluyor. büyük ihtimal bizde tese olucaz. ama tesede sperm çıkmaz diye aşırı korkuyorum. sizin eşinizin değerleri nasıldı acaba hormonları falan? yada azospermi nedeni bellimiydi? ne kadar sperm bulundu?

Insalah hersey gönlunüze gore olsun peki sizde bi sorun varmiydi benim esimde tesse ameliyati oldu bende herhangi bir sorun yoktu fakat ilk tüp bebek tutmadi saglikli olmama rağmen cok üzgunüz

Merhaba canım benim eşim inmemiş testise bağlı azospermi küçükken ameliyat olmuş ondan dolayı sperm çıkışımız yok sıfır yani.
bizim genetik ve hormonlarımız Normaldi hiçbir problem yoktu onun için ameliyatta sperm çıkma durumu yüksekti çok şükür bulundu dolu dolu 5 tüp donduruldu 5 adet sandim ama 5 tup dediler.
Korkma 1 2 adet sperm çıkışınız varsa ameliyatta her turlu bulunur.

Insalah hersey gönlunüze gore olsun peki sizde bi sorun varmiydi benim esimde tesse ameliyati oldu bende herhangi bir sorun yoktu fakat ilk tüp bebek tutmadi saglikli olmama rağmen cok üzgunüz
canınızı sıkmayın. demekki embriyoda sıkıntı varmış ve vücut onu atmış. eşinizin değerleri nasıldı

Benim de ayni sekilde oldu peki transferden sonra hic hareket ettiinizmi ben hareket iyi die hareket ettim mutfaga giitim ama agir isler yapmadim acaba dioyorum hareket ettigim icin mi tutmadi ama su bir gercek ki cok strese girdim ve igne olurken korkarak vuruldum

Canım benimde ilk denemem tutmadı Doktorum çok şaşırmıştı 2 denemeyi yaptık tuttu Ama boş gebelik oldu kürtaj oldum şimdi üçüncüyü deneyeceğim.
Bende de hiçbir problem yok rahim tertemiz kan pıhtılaşması için test yaptırdık onlar da temiz olmayınca olmuyor Doktorlar da bir sebep bulamıyor

İşte emb genetık analizi yaptrmak en mantıklısı oluyo canım bizde yaptrmadık. Buyuk ihtimal embyomun genetiği bozuktu rahım dısarı attı saglıklı bir emb olsaydı rahım mutlaka tutardı

biz genetik test yaptırmadık açıkçası oyüzden biraz tırsıyorum. hormonlarımız falan normal. sperm çıkışı neden olmuyor o da belli degil. varsayımlar aşırı çok. küçükken kabakulak hastalığı geçirmiş+varikosel ameliyatında sperm kanalları hasar almış olabilir+ kayınvaldeminde çocugu olmuyormu (sorun erkekmi kadın faktörlümü bilmiyorum) eşim 6yıl sonra olmuş yani genetik de olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…