EKİM 2020 Dondurulmuş Embriyo Transferi Olacaklar

Anladım canım. Bize de sebepsiz diyorlar. Bana defalarca yumurta takibi yapıldı. Her ay yumurta çatlıyor ama hamile kalamıyorum. Eşimin de sperm değeri her açıdan berbattı. Varikosel ameliyatıyla değerler tamamen düzeldi.

Sonunda tüp bebek yaptırırken tüp bebek doktoru dedi ki: Size mikroçip tavsiye ediyorum. Doktorum bir bildiği vardır dedik ve bir kızımız oldu.
İkinci tedaviye gittik. Doktor hiç mikroçipten bahsetmedi, biz de kurcalamadık be mikroçip kullanılmadı. 18 embriyodan hiçbiri dondurulmadı

Şimdiki tedavimizde ben doktora dedim. Mikroçip kullanılmasını istiyorum dedim. 1000 lira verip kullandık ve hamileyim.
Yani sperm testleri normal, kromozom testi yapıldı normal çıktı. Ama bu sayede spermlerle ilgili bir sorun olduğunu anladık.
Kuzum benim bu tedavi yaptırdığım yerde mikroçip kullanılmıyordu.Imsı yöntemiyle spermleri seçip döllediler .10 yumurtanın 7 si döllendi .7 si de 3.güne gitti .1 tanesi donduruldu 6.günden.Eğer yeni tedaviye başlayacağım yerde mikroçip varsa ve eşimin spermlerine uygunsa yaptırmak istiyorum .Benimde eşimin genetik kromozom sonuçları normal .Başka yaptırmamız gereken test var mı acaba bana ve eşime

Kızlar şaşıracaksınız belki test yaptim.. ve gerçekten belirtiden korkuyordum ya gebelik olusmussa belitri olmaması imkansiz demek ki...gerçekten belirtim hic yoktu ve de testim negatif cikti...su an cok üzgünüm tüm paramızı hatta olmayan paramızı borç alarak gitmiştik...ama ben bebek istiyorum 1 tane daha cok mu lüks birsey istiyorum ....
eşimle görüşeyim de elimizde avucumuzda 1 arabamız var satıp borcu ödeyip kalanla 1 kez daha denemek istiyorum ya insan vazgeçemiyor da 😔😔 amh degerim cok düşmüş hoca seneyi beklemek istemisti ama amh yi duyunca ozaman hemen başlayalım demişti..havuz yöntemi varmış onu uygulasak şansım 2 ye katlanır mi arkada belki donmuslwr kalır 1 kez daha denerim :KK43: cok kötüyüm eşime bir de erken gebelik testi aldirayim yarin da kesinleşsin..bu kez de olmadi.sizleri sevdim hakkinizi helal edin insallah herkes pozitifi görür sağlıkla gelir kuzular..bizler de baska bahara...
Kesinmi negatif rabbim yardımcın olsun geldimiydi günü sanırsam 3 kasimdi ozaman yap belki olur kötü dusunmeyelim

Yani herkestemi ayni etkiyi yapti bilmiyorum ama ben progestani gunde 2 ampul vuruluyorum inan cok alistim ona bugun sagdan proluton soldan progestan yaptirdim sag feci solda tik yok sol tarafima yatiyorum simdi saga kipirdayamiyorum hic :KK42:
Allah kolaylık versin bu günler çabucak geçer inşallah sağlıkla kavuşuruz yavrularımiza hepsini unuturuz bunların

ben crinone jeli 12. haftaya kadar kullancm günde 2 kez.progestan ı kanamam oldugu için 5 günlük dedi bide estrofem kullanıyorum 10.haftaya kadar 🥰🥰
Bende estrofem 8. Haftaya kadar CRINONE JEL 10. hafta progestan iğne 8. Hafta kan sulandirici iğne 16. Hafta aspirin 32. Hafta dedi doktorum demekki herkes farklı uyguluyor kanama olursa kan sulandırıcı ve aspirini kesersiniz dedi

Bende estrofem 8. Haftaya kadar CRINONE JEL 10. hafta progestan iğne 8. Hafta kan sulandirici iğne 16. Hafta aspirin 32. Hafta dedi doktorum demekki herkes farklı uyguluyor kanama olursa kan sulandırıcı ve aspirini kesersiniz dedi
aynen hepsinin farklı sistemleri var ben şişli memorialdeydim yücel beydi .sizin tedavi nerde oldu🥰🥰

Bende CRINONE JEL kullanıyorum 10. Haftaya kadar devam dedi doktorum. Progestan iğneyi de 8. Haftaya kadar kullanacağım 9.10 ve 11. Haftada pruluton depota geçeceğim hemen biraktirmiyorlar sanırım yavaş yavaş dedi doktorum
Kalp atışına kadar progestan iğne kullanıp sonra ilaca döner diye umut ederken yeni yeni iğne ler görüyorummm 😥😣 günlük 2 tüp vurunuyorum artık kalçalarım taş gibi oldu iğneden 😣😣

X