EKİM 2020 Dondurulmuş Embriyo Transferi Olacaklar

Canım bu sorunlar rahim filminde belli olmaz mı mesela rahimde perde varsa yada t şeklindeysen falan belli olur demi ben tüp bebeğe başlamadan önce çektirdim tüpler kapalı sağ tarafta çikolata kisti çıktı bu yüzden tüp bebek denildi histereskopiyle fark ne filmin
Hayır canım maalesef Rahim filminde belli olmuyormuş Doktorum Bana da yaptığında histeroskopi Rahim filminin daha detaylı olanı Rahim filminde göremediklerimizi burada görüyoruz demişti

Canım bu sorunlar rahim filminde belli olmaz mı mesela rahimde perde varsa yada t şeklindeysen falan belli olur demi ben tüp bebeğe başlamadan önce çektirdim tüpler kapalı sağ tarafta çikolata kisti çıktı bu yüzden tüp bebek denildi histereskopiyle fark ne filmin
Histeroskopi tanı amaçlı veya operasyon amaçlı olarak yapılıyor benım tanım belliydi rahim filminde anlaşılmıştı tüplerim kapalıydı bide doğuştan perde ve şekil bozukluğu varmıştı 2 negatif olunca geçen yıl kasım ayında operasyonla düzeltildi

Kızlaaar ne güzel karşıladınız beni tesekkür ederim 😍 Simdiden rahatladım biraz. İnşallah kolay geçer. İlaçlar cok yan etki yapti bana estrofem ve progestan fitil. İlk defa bugün iyiyim biraz. Vücut anca alıştı sanirim. Rabbim hepiniz güzel haberlerini okumayı nasip etsin. Olumsuz olursa sonuclarimiz yine beraberiz. 37 yillik yaşamimin öğrettiği şey acılar paylaştikca azalir. Sevincler paylaştikça ćoğalır. Hepinizi kucaklıyorummmmm ❤❤❤

Hadi bakalım Hoşgeldin nasıl geçti bir sıkıntı çıkmadı inşallah🥰
Güzel gectim kuzum sorun cıkmadı zaten kısa bir islemmis embriyoları koydu hemen... ultrasonda 1 tane gördüm ama 2 dediler birlikte koyuldugu icinmis umarım oyledir 🤲🏻😍 simdi sağlıkla tutunmalarını beklicem insallah 🤲🏻💖

Canım şöyle söyleyeyim Benim ilk denemem başarısız olunca doktorum genetik kan vermemi ve kan pıhtılaşması için kan vermemi istedi Bunlar temiz çıkınca histeroskopi yapıp Rahime çizik atacağım o şekilde transfer edeceğim dedi böyle denedik tuttu Evet ama boş gebelik oldu Şimdi ise bağışıklık serumu ve pihtilasmam olmamasına rağmen kan sulandırıcı iğne verdi.
Allah korusun bunlarda tutmazsa sıfırdan başlayıp embriyolara pgt yaptırıp o şekilde devam edeceğiz
Aslında çok işlem.var her şey sorun olabilir detaylı incelenmesi gerekiyor

Şuan ara vermek zorunda kalıcam iki kere üst üst dene denemeler yaptık elde avuçta kalmadı biraz maddi birazda manevi olarak toparlamamız lazkm
Evet tabi manevi olarak da hemen olmaz zaten haklısınız. Ama Bi arkadaş daha demiş tani amaçlı histeroskopi de yapiliyor negatif denemeler olunca. Onu da öneren doktor çok. Neyse hayirli zamanda rabbim güldürsün yüzünüzü.

Yok opudan sonra ilk adetim şuan dün iğneyi vurdum . Ikinci iğneyi de 28 gün sonra vur dedi. Ikinci iğneyi vurduktan 20 gün sonra gel dedi. Benim anlamadığım 2. Igneyi vurdugum zaman adet zamanına denk geliyor yani 28 gün sonra 2.adetimi oluyorum adetten 20gün sonra da transfer zamanı değil mi tam? Madem transfer için çağırdı neden şu ilaçları da kullan rahmi hazırla ilişki yasak vs hiçbişey demedi. Yok transfer için çatışmadıysa o zaman ne diye çağırdı ne zaman olacak benim transfer :KK70:
Adet olduğunda transferin olacak canım.sen ilk once adetine konsatre ol sonrasi doktorun dedigi gibi oluyor zaten. Suan neden iliski yasak olsun ki? Rahim hazirlama adet olduktan sonra olan bir sey sadece bekle telaş yapma. Her şeyin bir zamanı vardır. Dediğim gibi belki sen adet olacaksın belki

Hayır canım maalesef Rahim filminde belli olmuyormuş Doktorum Bana da yaptığında histeroskopi Rahim filminin daha detaylı olanı Rahim filminde göremediklerimizi burada görüyoruz demişti
Hm demekki bana gerek duysaydı isterdi rahim filmini baya inceledi rahimde skntı yok dedi bi arkadaşımda perde vardı histereskopi istedi Ondanda hatta arkadaşım tüpleri kapalıymış histereskopiyle açılmış bana da ol falan dedi

Histeroskopi tanı amaçlı veya operasyon amaçlı olarak yapılıyor benım tanım belliydi rahim filminde anlaşılmıştı tüplerim kapalıydı bide doğuştan perde ve şekil bozukluğu varmıştı 2 negatif olunca geçen yıl kasım ayında operasyonla düzeltildi
Peki tüplerin açıldı mı? Bu işlemle benim arkadaşımın açıldı histereskopiyle

Aslında çok işlem.var her şey sorun olabilir detaylı incelenmesi gerekiyor
Histeroskopi sonrası 3. Denemem temmuz ayında yaptık 3. Gün embriyosuydu 2 tane trasnfer edildi o da olmadı 4. Deneme için 2 tane dondurulmuş kalmıştı 5. Gün embriyosu doktorum bu sefer naturel deniycez dedi diğer transferlerden farklı olarak naturel oldu kan sulandırıcı iğne kullandım ilk defa ilk defa proluton diye bi iğne kullandım ve embriyo çözüldükten sonra 1 gün sonra(6. Gün embriyosu gibi) transfer edildi hatta embriyolog yanıma geldi transferden sonra kabuğundan çıktılar tutunursa bugün tutunacak dedi çok şükür o gün tutunmuşlar🤲🏻🥰

Öncelikle pozitif haberi alan arkadaşları tebrik ederim☺️ Benim de transfer işlemim bugün gerçekleşti. Hemşirem çok çok sıkışmadan transfere gitmeme asla izin vermedi bu yüzden ameliyathaneye çok sıkışık indim. Burada bazı arkadaşlar o an çok güzeldi çok duygulandım felan demişti. Ama çişimi tutmaya çalışırken benim gözüm hiçbir şey görmedi açıkçası🙄 Sonrasında 1 saat yattım 2 defa sürgü verdiler. Ve transfer anında takılan spekulumda beni biraz fazla zorladı😞

Öncelikle pozitif haberi alan arkadaşları tebrik ederim☺ Benim de transfer işlemim bugün gerçekleşti. Hemşirem çok çok sıkışmadan transfere gitmeme asla izin vermedi bu yüzden ameliyathaneye çok sıkışık indim. Burada bazı arkadaşlar o an çok güzeldi çok duygulandım felan demişti. Ama çişimi tutmaya çalışırken benim gözüm hiçbir şey görmedi açıkçası🙄 Sonrasında 1 saat yattım 2 defa sürgü verdiler. Ve transfer anında takılan spekulumda beni biraz fazla zorladı😞
Ben çok sıkışık gitmemiştim hatta ultrasondan net şekilde gördüm bebişleri ... sonrasında yarım saat bekleyip WC ye gittim . Ultrason görüntüsü harikaydı ilerde anlatacam çocuğuma inşallah🙏🏻🙏🏻🙏🏻

X