Dün Gece Eşimin Abisinin Yaptığına Bakın!...

baya dolmusun bellı ama sabret esını dusun :hulya:

evet gerçekten doldum ve zaten hani buraya yazdığımda bi akıl verin falan die yazmadım belki yaşadıklarımı görüp kendi yaşadıklarınıza şükredersiniz beterinde beteri var diye..
zaten teorik çözümü ürettik eşimde bende bu abisini artık görmek istemiyorum ama şaunda annesinin yanında oturduğumuz için bir süre mecburuz
abisi hem suçlu hem güçlü 3 yaşındaki çocuklar gibi surat yapıyor ben bu durumdayken abisinden özür bile beklemiyorum zaten
eşimde bende aile içi kavgalardan rahatsız oluyoruz
bizim eşimle huzurumuz yerinde o yüzden yakın zamanda ayrılıp bunlardan rahata ereceğiz..

bazı arkadaşlar eşimi eleştirmişler
ama benim eşimden bi şikayetim yok
bazen düşünüyorumda haklı yani tutup orda abi ne diyon sen diye araya girse kavga büyüse
ben suçsuzken iki kardeşin arasını bozan kişi olacam
kavga büyüse annesi fenalaşsa benim yüzümden bişey oldu olacak
nede olsa onlar kardeşler ama ben dışardan geldim..
annesi tansiyon ve kalp hastası
eşimin düşündüğü şeylere bakarmısınız abisinin ruh sağlığının annesini öldüreceğini düşünüyor artık okadar yani
açıkçası eşim en politik şekilde davrandı ve bende orda en doğru şekilde davrandım
ben orda tutsam bir laf söylesem sırf cevap için
ben eşimin gözündede annesinin gözündede haksız olacaktım
ama onların gözünde haklıyım ben sustum çünkü
anlaşamıyorsan bir fikirde susarsın
ama abisi ağzından çıkanları kulağı duymayan birisi olduğu için sadece beni haksız görüp herkese surat asıyor ve ben 24 yaşındayım kimseye surat asmıyorum dün akşam tatsızlık olmasına rağmen
40 yaşında adam surat asıyor :)) aramızdaki fark işte
ben kavgacı bir insan değilim arkadaşlar
eşimde öyle değil..
özelliklede ailesine karşı büyüklerine karşı çok saygılıdır herkes eşimi çok sever dün akşam eşim politik davrandı ortamın sağlığı için
diğer türlü davransa ottan bi sebepten tasızlık çıkacaktı
iki kardeş birbirine durcaktı anne rahatsızlanacaktı
eğer kavgadan sonra eşim abim haklı deseydi sizin dediğiniz gibi bende saydırırdım hatta çeker giderdim ama eşim abim haksız dedi bukadar basit

Sabrinizdan dolayi sizi tebrik ediyorum...ben hic bu kadarina dayanamazdim herhalde...sizin yerinizde olsam hic beklemez herseyimi halleder ve samsuna giderdim...orda kalmaya devam ederseniz esinizlede kötü olursunuz...ne ugrasiyosunuz dengesiz insanlarla...

bende gitmeyi düşünüyorum artık beniç içim rahat değildi samsun konusunda ama düşündükçe
bu adamdan uzaklaşmanın tek yolu bu yani
burda ayrı eve çıksak
eşim çalışsa bizde internet olacak
sırf bilgisayar için yine bize gelir
yanımda eşim falanda olmaz
ben zıplatırım kafayı :1ninca:

bir an önce samsuna git o zaman canım
yazının hepsini okudum.sabrına hayran kaldım
kaynın hiç normal değil.böyle bir insanı ne kadar idare edeceksin ki
kaldı ki idare etmek zorunda da değilsin
bu insandan ne kadar uzağa gidersen o kadar huzurlu olursun

böyle bir hayatı yaşamaktansa türkiyenin en ücra köşesine bile giderim hiç düşünmeden kaldıki samsun bir şehir yani ruh sağlığınız için huzurlu evliliğiniz için bence bir an önce samsuna gidin allah bundan sonra size eşinizle huzurlu bir yaşam nasip etsin inşallah

amin amin arkadaşlar diyorum ya kaynımın ruh sağlığı hiç iyi değil diye psikoloğa gidiyor sakinleştirici ilaçlar kullanıyor ilacını almadığı zamanlarda acayip aşırılaşıyor mesela 40 kez zili çalar kapıyı açarız hala çalar güya kendince eğleniyor ama 40 yaşına gelmiş adam yani artık hoş olmuyor
biz rahatsız oluyorz yani utanıyorum ben şahsen apartmandaki komşulara karşı bile bir saygısızlık..
ama zaten onun sağlığının iyi olmadığını herkes biliyor ve ona göre davranıyor herkes her dediğine hehe deyip tamam doğru deyip geçiyor ama çoğunluk katılmıyor
eşim sakız çiğnenmesinden ve yanında çekirdek çitlenmesinden hoşlanmaz böyle seslere karşı takıntısı vardır
inatla eşim arkadaşını çağırdığında
ya sakızla gelir ya çekirdekle
eşim maç izleyemez
annesi yalvarır bülent yapma lütfen falan ama yok
herkes korkuyor daha beter tırlatacak
1 çocuğu var 1 çocuğuda yolda
işin ilginci sadce karısına ve oğluna birşey demez şaka yapmaz kırk yılda bir birşey yapar oğluna kimse dokunamaz kızamaz çok şımarık oldu mesela neyse ya anlattıkça çok şeyi çıkıyor
allah onu ıslah etsin diyorum çünkü ben hastalığının git gide daha beter ilerlediğini düşünüyorum yazık yani karısına falan bişey yapmasında biz gideriz evimiz ayrılınca açmayız kapımızı olur biter karısıda artık onla tatile gitmez onunla gezmeye gitmez yani
karısıda onun taşkınlıklarından rahatsızlık duyuyor herkesi kırıyor çünkü..

cnm bnmm üşenmeden okudumm çok ilginç bi kayınpederiniz varmış :S bencee hiç düşünme cnm samsuna gidin =) ben karadenizliyim ve samsunu çok seviyorum çok güzel bir şehir sahilii olsun caddeleri olsun mükemmell ...

Ben böyle yazmıştım ama okumadınız sanırım:gitme:

Ben de hepsini okudum, gerçekten çok zor bir durum, Allah sabır versin. Eşinin abisinin kesinlikle ciddi psikolojik sorunları var ama bunu etraafındaki insanlara yansıtmaya hiç hakkı yok. Ne demeye senin kalbini kırıyor böyle saçma bir sebepten, inanılır gibi değil. Ben daha önce sanırım bir yerde "Samsun'a gitme, küçük bir şehir alışkın değilsen zorlanırsın" demiştim, öyle hatırlıyorum. Bunları okuduktan sonra fikrim değişti, bence oraya yerleşmeniz en hayırlı. Bırakın Samsun'u, küçük bir köy bile olsaydı sanırım daha iyi olurdu. Sonuçta kendi eviniz olacak, eşinle evliliğinizi doğru dürüst yaşama fırsatınız olacak. Geçici bir süre gidersiniz belki, sonra tekrar farklı bir yere gidersiniz. Sonuçta bir kere o evden çıkın, gerisi gelir. Ondan sonra zaten bir daha öyle hep beraber oturmak zorunda kalmazsınız. Yeter ki, o evden bir an önce uzaklaşın.

aaaa manyak mı ne,iyi dayanmışsın.ben olsam o meyve tabağını falan fırlatırdım üstüne,dengesiz herif.

Ben böyle yazmıştım ama okumadınız sanırım:gitme:

ya canım ya valla görmemişim atlamışım cnımda sıkkındı cevap yazabildiğime yazmıştım
ay gerçekten güzelmi samsun
ben çok bilmiyorum samsunu ama gidişimzde eşimlerin dükkanı cumhuriyet meydanına yakındı
sahilede gitmiştik yürüyerek
biliyorum da
çarşısını falanda çok beğendim yalan yok istanbulda ankarada böyle hergün çarşı kültürü yok
bizde büyük alışveriş merkezleri kapalı yerler daha revaçta ama işte kültür olarak uyum sağlayamamaktan çok korktum yalan yok
hem ankarada hem istanbulda büyük yerdeyiz
istanbuldada oturduğumuz yer denize yakın aman cnaım denizzle doğmadım ya denizsiz yerde de yaşarım :)
aslen amasyalıyım zaten memleketimede yakın ama :)
annem falan duyarsa şok olacak
sen orada yapabilecekmisin falan diyecek
orda sadece 19 mayıs üniversitesi var oraya kabul edilme şansım burdan daha az çünkü tek yer orası
burda alternatif çok..
ama gerçekten sen şuanda benim içimi ısıttın yani
gelip sarılasım geldi valla
dediğim gibi eşimin dükkanları merkezde herhalde ben pek bilmiyorum ama cumhuriyet meydanına çok yakın yani
eşimin işi hazır oraya gidersek
benim çalışıp çalışmamam da bana bağlı ister kursa giderim ister çalışırım eşim birşey deez..
ama ankaradan istanbula geldiğimde arkadaşlık mevzusunda çok zorlandım yeni bir ortam üstelik evliyim arkadaşım çok yoktu ve üzülüyordum şimdi birde burdan kalkıp samsun derken yine arkadaşsız kalacağım diyede üzülüyordum :):kedi::kedi::1hug:

evet canım sen öyle demiştin benimde zaten içim istemiyodu ayaklarım geri tepmişti
ama bu son olaydan sonra evde herkesin morali bozuk annesinin benim eşimin ve adam bu huysuzluğu kendisi yaptığı halde yine bugün eve geldi kimse konuşmadı onunla kafasına göre takıldı gitti yani.. sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
bende artık cidden gitmeyi istiyorum istanbuluda çok sevmiştim ama zaten eşim bana şunuda diyor
gidelim güzel bir birikim yapalım büyütelim falan bende istanbula ileride geri dönmek istiyorum diyor yani ama işte bir düzen kurmak başlamak büyümek ve buraya yeniden gelecek duruma gelmek imkansız
gideceğimiz ev nasıl bir yer bilmiyorum ama eşim önce bii gidelim iyiysede kötüysede 1 yıl bi sabredelim kira vermden eşyaları faan alalım sonra bize uygun bir yere geçeeriz diyor bu dediğinden evin kötü olduğu izlenmi uyandı bende
açıkçası ben böyle bir hayatta ayakta kalabilirmiyim diye bazen korkuyorum ama sanırım hem burdan kurtulmak için hemde eşim için yapabilirim destekleriniz için gerçekten çok sağolun :))

cnm Allah yardımcın olsun öncelikle...

benim fikrim samsuna gitmenden yana... neden dersen, tek sebep abiden kaçmak olsaydı,ne gerek var,başka bir semte taşının olsun bitsin derdim.ama samsunda eşinin işi var,eviniz var...boşver alışırsın..unutma ki mutlu olduğun yer neresiyse,yuvan orasıdır...

bak eşin seni seviyormuş belli... bundan daha önemli ne olabilir.siz ikiniz mutlu olduktan sonra her yer size cennet olur tatlım...

Neden susuyorsun ki?
İnsan neden bunların altında kalır...
Öğretmenmişsin sen de lafını koysana...

Neden susuyorsun ki?
İnsan neden bunların altında kalır...
Öğretmenmişsin sen de lafını koysana...

canım adam normal olsa zaten burda tartışılcak bir mevzu yok konuşarak çözersin adamın psikolojisi bozuk yani bildiğin yarım deli..
o yüzden ben orda hakkımı savunmak için bir laf desem o dahada beter patlayacak eşimde patlyacak bağıracak kavga çıkacak
öğretmenim evet vereceğim cevapta hazırdı ama olmadı işte hem ben böyle hazırcevap değilim hemde ona karşı birşey konuşmamayı yeğlerim yarı deli adamın neyapacağı bellimi olur ben korkuyorum açıkçası abisinden yalan yok guclubacismile
normal bir insana gece uyuyamıyorum lütfen yapma desen yapmaz zaten tekrar tekrar korkutmak yerinde değil mi..

Son düzenleme:
Samsuna gitme konusunda yorum yapıcam sadece...
maddi olarak rahat edeceksin
eşin işsizmiş orda işi hazır olacak
kira vermeyeceksin
eşinin psikopat abisinden kurtulacaksın
muhtemelen kayınvalidende kurtulacaksın
hiç düşünmezdim ben olsam giderdim.

bende artık gitmek istiyorum canım ya :)) valla gidiyim her gün düzelen hayatımızın fotolarına boğacam sizleri
evimize aldığımız her yeni eşyamızdan haberiniz olacak
kayınvalidemden kurtulmak istemiyorum açıkçası gizliden bazen seviyorumda
sadece onun ipe sapa gelmez bilgi diye düşündüğü dayatmaları sevmiyorum
canım nasıl isterse öyle yaşamak istiyorum
oda bunun farkında
hatta kabullendi bile ama artık geç oldu bazı şeyler yaşandı bitti bidaha yaşamaya hiç niyetim yok
ikimizde daha çok üzülmeden farklı çatı altında olmamız lazım
altımda yada üstümde otursun benim için ffarketmez
o karışacak brisi değildir bende karıştıracak

bu arada kızlar eşim ve annesi yaklaşık 2 saat hararetli konuşma yaptılar
gerçi farklı bir dilde konuştuklarından pek anlamadım ama
eşim abisinin durumlarından bahsetti abisi annesine bile kızıp bağırıyor
ezdirme kendini kız ona dedi galiba
eve gelmemesini söyledimi nladım pek
birde annesi abisinin çok hasta olduğunu düşünmüyordu abisinin hastalığını anlattı herkese neler yaptığını anlattı benim bu hareketi haketmediğimi anlattı
samsuna gitmeyi sordu ama daha eşime soramadım gelecek mi gelmeyecek mi ne olacak yada :)
müsadenizle bi eşime sorayım annesiyle ne konuşmuş yani herşeyi değil samsun konusunda ne demiş..:kedi:

Son düzenleme:
Git canım bence git
Yepyeni güzel bir başlangıç yap eşinle, yoksa bu insanların yanında evliliğinde, ruh sağlığında bozulur.
Ekmeğin nerdeyse bacan nerde tütüyorsa mutluysan dünyanın en güzel yeri ora ki Samsunda çok güzel bir yer bence. El ele verin eşinle kurun düzeninizi, eşinde abisine uyar burda dükkan falan açarsa mazallah iyice esir olursunuz burda bir an önce git kurtul canım. İnşallah herşey gönlünce olur :)

ben anlamıyorum insanları gerçekten ilk önceeşinin abisi seninle nasıl bu kadar yüz göz oluyor
çocukça şakalar okuduğun kitaba karışmalar birde seni değil yanlız eşinide eziyor
kıskandığından bile şüphe ettim verseydiniz bilgisayarı sabahtan akşama dek oturuyormuş zaten birde ben tecrubeliyim yetişkin insanlar okadar uzun süre aynı ortamda tıkı kalırsa mutlaka anlaşmazlık çıkar lavabo sorunu yemek sorunu banyo sorunu tv sorunu gürültü sorunu bizde 5 kişilik aileydik evlendiğimde biraz rahat etmiştim
birde bu devirde insan çocuğuna bile karışamıyo hangi yazarın kitabını okuduğunuzdan ona ne hangi devirde yaşıyoruz
küçük bir yere gidemem allah için tamamen kendi fikrim öneri değil aynı problem olsa onu uzaklaştırmanın yolunu düşünürdüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…