Dün Gece Eşimin Abisinin Yaptığına Bakın!...

bence kaynın dengesiz ve sizin ailenizinde dengesini bozuyor.taşın diyemem çünkü maddi durumunuz ortada.bence bir süre daha katlan elinizi toparlayınca da ayrı eve çıkın.

arkadaşlar bugün evlilik yıldönümümüz
sabah eşim güzel bir kahvaktıyla uyandırdı (bugun anneside abiside evde yok ev bütün gün bizim)
abisiyle konuşacak annesiyle iyice bi konuştu zaten abisiyle konuşması açısından
problemi çözersek samsuna gitme sorunumuz kalamaycak kesin bir şey yok ama abi problemi kesin çözülecek onu biliyorum..
annede yakın zamanda benle oturmayacağı istanbulda olsakta samsunda olsakta ayrı oturacağı için sıkıntı yok ayrı oturduktan sonrada abisini evimde istemiyorum gelemezde zaten son tavrından sonra kesinlikle yüz vermeyeceğim anneside bende olmayınca evime girip çıkamaz
az önce eşimle tuzlu kurabiye yaptık beraber çok eğlendik fotoğrafını çektim birazdan paylaşırım arkadaşlar gülmekten yıkılırsınız sempatiksalakcinni

siz gitmesenizde adamı gönderseniz bi tımarhaneye ? sempatiksalakcinni

hicbise anlamadim hangi problemi cözersen
bi kurabiye yapmakla hersey unutuldumu yani
bugünün yarinida var
dogru düzgün anlatsana sunu sempatiksalakcinni

Son düzenleme:
bunlar eşimin ve benim yaptığım kurabiyeler yapım aşamasında acayip eğlendik ama yerken pek eğlenemedik çünkü tadında bir gariplik vardı :)) bende oda ilk defa kurabiye yaptık kaydirigubbakcemile3

hicbise anlamadim hangi problemi cözersen
bi kurabiye yapmakla hersey unutuldumu yani
bugünün yarinida var
dogru düzgün anlatsana sunu sempatiksalakcinni

canım bzim eşimle aramızda bir sorun yok
bugünde evlilik yıldönümümüz
bizim problemimiz eşimin abisiyle
eşim annesiyle konuştu abisiylede konuşacak tavrını kesin koyacak

buda bizim başbaşa geçirdiğimiz gün içinden eğlenceli zammanlarımızın fotoğrafı :))
malum abisi ve annesi olduğundan pek başbaşa kalamıyoruz da guclubacismileguclubacismile

Kurabiyeler istahimi acti
desem yalan olur :))
ama olsun guzel vakit gecirdiniz siz ona bakin
ve dengesiz abiyle araniza mesafe koymaya bakin..
peki siz samsuna giderseniz calisabilecekmisiniz
tayinmi isteyeceksiniz

Eşin annesiyle konuştu, o da oğluyla konuşacak.
Adam psikolojik deli, annesinin lafıyla huy mu değiştirecek?
Siz kayınvalidenizle aynı evde yaşadığınız sürece onu kovamazsınız
Adamda zaten yüzsüz. Huzursuzluklar devam edecektir.
Eşin çalışmıyor. Sen atanamamışsın.
İstanbul'da (büyük şehir) yaşıyorsun ama mutlu değilsin.
Samsunun havası güzel değil demiş arkadaşın biri. O evde esen havadan bin kat daha güzeldir.
En iyisi uzak olmak. neden zehir ediyorsun kendine.
madem böyle bir imkanın var hemen kaç git derim.
Eşimin görevi için şırnaktayız. Tayin için yazacağım yerlerin başında gelir samsun.
Eviniz var işiniz var. Hem daha ne kadar büyük bir şehir istiyorsunuz anlamadım.
Bu konuyu eşinle detaylı konuş derim. Mutlu olacağına emin olabilirsin...

akademik kariyer felan diyorsun ama önce senin iş bulman lazım o manyak adamla yaşamaktansa öğretmen olman daha mantıklı değilmi.. kpps ye giricekmişsin gir işte ne güzel .. kayınvaldenle analdığım kadarıyla sorunun olmamış altlı üstlü oturacakmıssınız hazır evde var ohh ne guzell çocuğun oluncada kayınvalden bakar hem çalışırsın hem eşin geçinir gidersiniz.. ben olsam öyle yaparım .. millet ne söyler diye düşünme kimseyle yüz göz olmazsın sende..

bazı arkadaşlar ara mesajları okumadığından açıklama yaptığım halde ısrarla aynı şeyleri söylüyorlar
benim için 1. aşamada öğretmenlik gelmiyor akademik kariyerim geliyor bunun içinde istanbul ankara elzem şehirler üniversite sayısı bakımından
samsunda sadece 19. mayıs üniversitesi var tek bir yer şansım daha az.
atanamamışsın gibi şeyler söyleniyor öğretmen ol dyor tabi bizim mesleği tanımayanlar bilmiyor kpss gibi bir kabusumuz var ondan bilmem ne kadar puan yapıp ta atanamama gbi durumlar var ve ben yinede sınava gireceğim kursa gitmeden bu sınava girmemin açıkçası benim açımdan bir anlamı yok
konu eksiğim yok ama soru eksiğim var ve başımda bir bilir kişi bana hatalarımı göstermeden evde soru çözmemin anlamı yok 79 gibi bir puan alıyorum atanmak için 85 falan almam lazım ama evde 2 yıldır olmuyor..
devlette çalışamayınca dershanelerde falan çalışmam gerekiyor dershane çok yoğun bir tempo zaten de çalıştım ama benim istediğim hedefe ulaşmam içn burası boşa zaman kaybı o yüzden ben bu seneyi kendime ayırmaya karar vermiştim yani oturup derslerime çalışıp üniversiteye yüksek lisansa girmeye çalışacaktım
o yüzden samsuna gitmek işime gelmyor
şuanda bizim anneyle bir problemimiz yok
eşimde ayrı eve çıkmam demiyor sürekli kayınvalidemden bahsetmşsinz
istanbulda kalırsak mayısta ayrı eve çıkacağız
eşim annesiylede konuştu abisi hakkında abisiyle de konuşacak dedim ama ısrarla annesi konuşunca ne olcak diyorsunuz
e heralde annesi çekecek kenara gelme evime diyecek
eşimin demesinden daha mantıklı çünkü burası annesinin evi
yaptığı taşkınlıklar için kızacak
ama eşimde konuşacak zaten

ayrıca bazı arkadaşlar işi hakaret boyutuna uzandırı tımarhaneden falan bahsetmişler
evet o kişiyle kan bağım yok ama sonuçta eşimin abisi
ve çoğu insan ruhsal bunalımlar yaşıyor ve eminim aramızdada bazı arkadaşlar vardır bazı sebeplerden ruhsal bunalımlar yaşayan her ruhsal bunalım yaşayan tımarhaneye mi atılır bazı arkadaşların tabiriyle
ve söylüyorum ki eşimin abisi zaten psikoloğa ( yani doğru adrese) gidiyor ve ilaçta kullanılıyor..
ve zaten çevrenizde akrabınızda varsa eğer böyle ruhsal bunalım yaşayan ona karşı biraz daha toleranslı ve biraz daha anlayışlı davranırsınız
sonuçta aileside artık alışmış bu duruma ve farkında değiller yani sürekli aman hasta çocuk aman morali bozuk derken normalleşmiş
ama bana normal gelmiyor ve ben ailelerine dışardan geldiğim için okadar toleranslı davranamam
ve zaten bu yüzden konuşmam gereken kişiyle konuştum ve bu kişide rahatsızlığımı haklı gördü bunun için sorunu çözme girişimlerini yaptı ve çözüyorda zaten
medeni insanlar önce konuşarak halletmeye çalışır olmuyorsa başka bir yola başvurur eşimde konuşarak çözemezse
alternatif yöntemler bulacak tabikide
o yüzden ilk mesajımı sonuna kadar okuduysanız bu konuların hiçbirinde sizlerden tavsiye istemedim..
ben sadece içimde birikeni anlattım ve bu konularda insanlar aileleri tanımadan hakaret etmezlerse sevinirim hakaret edenlerede cevap yazmayacağım
sadece samsun konusu bana mantıklı gelmiyordu bir çok arkadaşın olumlu düşüncesi sayesinde onada olumlu baktım üstelik kendi kariyerimden vazgeçerek anlatabildiysem ne mutlu..

Kurabiyeler istahimi acti
desem yalan olur :))
ama olsun guzel vakit gecirdiniz siz ona bakin
ve dengesiz abiyle araniza mesafe koymaya bakin..
peki siz samsuna giderseniz calisabilecekmisiniz
tayinmi isteyeceksiniz

ya kurabiyeleri yanlış yapmışız kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
ben tarifte yazan malzemeleri hemen hepsini karıştırmıştım öyle yapılmıyormuş ya kaydirigubbakcemile3 tadı bi garip oldu yiyemedik bile
ama ikimizde yaparken gülmekten yıkıldık
:)) o gördüğünüz garip şekilleri eşim yaptı valla kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

...

baktım ki sen olayı kafanda çözmüşsün, sadece samsun da nasıl olura dönmüş olay yorumumu geri alayım dedim. Ama eğer bizlerden aktif fikir ve yorum istemiyorsan yazılarını blog halinde yazabilirsin bence. içini dökmekmiş çünkü amacın daha çok. Zira ben sabırla baştan sona okudum yazını, fikir belirtip yardımcı olabilmek için. ama sonra baktımki ruh halin düzelmiş, sıkıntıların pembeleşmiş hafiflemiş, söz konusu şahısa kırgınlığın geçmiş, yaşadıkların hakkında yorum beklemez olmuşsun. Samsun'da nasıl olur diye ayrı bir başlık açabilirsin böylece o kadaaar uzun yazıyı okumak zorunda kalmaz hiç kimse. Gerçi varsın öyle olsun, sen mutlu ol iyi ol. Herkes de iyi olsun yani.

Son düzenleme:
ne saygısız bi adammış ya siz bir öğretmensizin cocuk değil size nasıl hakaret eder o eşiniz nasıl susumuş karısına onca laf sayılırken ...ilginç geldi bana saygı falan anlamazdım verirdim cevabını ben biraz cadıyımdır..ben üzülecegime karşı taraf üzülsün..

canım ben konuyu açalı zaten üzerinden gün geçti üzerinden gün geçince zaten olaylara bir çözüm üretiyorsun okadar sinirliydim ki onu yazarken içimi dökmek için yazdım ve başlığa uygun olmayan bir içerik paylaştığımıda düşünmüyorum bakın eşimin abisi ne yaptı dedim ve adamın yaptıklarını anlattım
ve ben olaya nasıl tepki verdiysem onu yazdım
bu saatten sonra geçmişe dönüp şöyle yapardım böyle yapardım demenin anlamı yoktu zaten yapılan yapılmıştı
biz eşimle bir çözüm üretmiştik ama benim kafama yatmıyordu bende burda size sordum siz ne yapardınız bunu kabul edermiydiniz diye ve zaten yorumların yarısında bende kabul ettim. samsuna gitmek en akıllıca çözüm geldi
şimdi yapamayacağımız şeyler üzerine konuşmak hiç anlamlı değil zaten
zamanında ben ne tepki verdiysem ben öyle bir insanımdır benden başka tepkiler beklemek zaten hiç anlamlı değil
eğer ara mesajlarımı okursanız bana sorulan merak edilen veya verilen tavsiyelere gerekli cevapları vermişimdir..
bazen evet üşeniyoruz ara sayfaları okumaya ama olayın çözümü aşamasında insanlar birşeyler üretip burada paylaşıyor.

neyse belki bilmek istersiniz arkadaşlar eşimin abisi bugün bize gelmedi annesi konuşmuş umarım bidaha da gelmez. gelsede zaten konuşmayacağım kendisiyle.
bugün eşinin doğumgünü yemeği varmış eşim ve ben karar aldık gitmeyeceğiz
çoğunuz eşimi pasif olmakla suçluyorsunuz ama ben öyle düşünmüyorum evet abisinin psikolojik dengesi bozuk olduğu için herşeyi alttan alıp susmaya alışmıştır ama olaylara çözüm bulmadan ve doğru tepkileri vermeden durmaz.
gördüğümüz gibi ( umarım devamında da ) abisi eve gelmedi gelsede bizimle konuşamaz ve eşimde ona karşı tepkisini koyuyor yaptığın yanlış diye.

canım çok üzüldüm ama çokta sanslı bir bayansın uyyaamadığın için seni bekleyen bir eş için bu sıkıntılar değer o herzaman yanında yani değer derken şunu demek istedim olay çıkarıp onu üzme eşin seni çok seviyor ama samsuna git sakin bir hayat güzel bir yuva eşinle iyi anlaşıyorsun ben ist doğdum büyüdüm trabzonun küçük bir ilçesinde yaşıyorum çokta mutluyum önemli olan çatımızın altı huzurumuz mutluluğumuz bence eşinle karar verin ve gidin maddi olarkta rahat edeckmişsiniz çok mutlu olursunuz inşallah..

ilk sayfalara bakıp yazdım şimdi yazdıklarını okuyunca samsuna gitmek kariyerin için biraz engelliymiş birşey söyliycem her zaman her evlilkte farklı kişiler tarafından rahatsız olma durumları oluyor seni iyi anlıyorum bende bazen deliricek kadar kızıyorum ama sonra sakinleşiyorum olur böyle şeyler bence
mantığın ve eşinle karar ver herşey gönlünce olsun canım..

canım ben okudum baştan sona.
öncelikle abinin sabahtan akşama sizin evinizde kalması çok saçma. kendi evi yokmu. evine bir bilgisayar daha alamıyor muydu zamanında o kadar kazanırken.
kaldı ki aşırı hareketleri var. korktuğunu bile bile bu hareketlere devam etmesi yanlış olmuş. kusura bakma kardeşim bir daha yapmam diyeceğine sizi aşağılamaya çalışması doğru olmamış.

siz ister komunist olun ister başka bir düşünceye sahip bu onu kesinlikle ilgilendirmez. herkesin aklı düşüncesi kendine.
ben samsunda 1 hafta kadar kaldım. gördüğüm kadarıyla gelişmiş bir şehir. bunda üniversiteninde payı vardır. yaşanabilecek bir şehir bence sadece istanbul gibi büyük bir şehirden gittiğiniz için bir süre alışamayabilirsiniz. burda bu sıkıntıları yaşamaktansa samsuna gidin huzurlu bir yaşam sürün.

sorununuzu çözmüşsünüz sevindim. huzurlu bir hayat dilerim.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…