Dün Gece Eşimin Abisinin Yaptığına Bakın!...

birde o iki ilaç düzensiz kullanıldığında ciddi sinirsel dengesizlik yapar ama bu konuda sizin yapabileceyiniz bir şay yok içmiyorum dese bile gizliden içebilir bağımlı olduysa ve siz farketmezsiniz
daha önce bağımlıysa ilaca bıraksa bile ilk etaplarda ilaç yoksunluğunun verdiği geri çekilme başlıycaktırki o zamanda çekilmez bir insan olucaktır muhtemelen dengesiz ilaç aılıyorsa yaptıklarının farkında bile değildir her ihtimalde ondan uzaklaşmalısınız

tabi aslında bir aile bireyi rahatsızsa çözüm üretmek gerekli
ama bu ruhsal bir rahatsızlık durum farklı önce eşinizin abisi iyileşmeyi kendi istemeli insanlarla ilişkilerinin bozulduğunu bununda rahatsızlığından kaynaklandığını kabul etmeli zorlayıcı tedavi için çaba göstermeli
yoksa yardım etmek imansız olur ve ondan uzaklaşmaktan başka çareniz kalmaz çünki kendi huzursuz olduğu için sizide huzursuz edecektir

evet canım sen öyle demiştin benimde zaten içim istemiyodu ayaklarım geri tepmişti
ama bu son olaydan sonra evde herkesin morali bozuk annesinin benim eşimin ve adam bu huysuzluğu kendisi yaptığı halde yine bugün eve geldi kimse konuşmadı onunla kafasına göre takıldı gitti yani.. sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
bende artık cidden gitmeyi istiyorum istanbuluda çok sevmiştim ama zaten eşim bana şunuda diyor
gidelim güzel bir birikim yapalım büyütelim falan bende istanbula ileride geri dönmek istiyorum diyor yani ama işte bir düzen kurmak başlamak büyümek ve buraya yeniden gelecek duruma gelmek imkansız
gideceğimiz ev nasıl bir yer bilmiyorum ama eşim önce bii gidelim iyiysede kötüysede 1 yıl bi sabredelim kira vermden eşyaları faan alalım sonra bize uygun bir yere geçeeriz diyor bu dediğinden evin kötü olduğu izlenmi uyandı bende
açıkçası ben böyle bir hayatta ayakta kalabilirmiyim diye bazen korkuyorum ama sanırım hem burdan kurtulmak için hemde eşim için yapabilirim destekleriniz için gerçekten çok sağolun :))

Seni anlıyorum, elbette kötü bir evde yaşamak istemezsin ama insan nelere katlanıyor. Bana öyle geliyor ki, ne kadar kötü bir ev bile olsa şu ankinden çok daha mutlu olacaksın. Ben buna inanıyorum. Evinizi yavaş yavaş kurarsınız, maddi durumunuz da zamanla iyileşir, daha güzel bir eve geçersiniz. Ama kesinlikle bir yerlerden başlamalısınız, yoksa hep şu anki evde kalabilirsin ve inan daha mutsuz olursun. Sen mecbur değilsin ki, eşinin abisiyle uğraşmaya. Sen eşini sevmiş evlenmişsin diye bunlara katlanmak zorunda mısın? Abisinin seni kırmaya ağlatmaya ne hakkı var, bunları düşün... Hazır eşin de evden ayrılmayı kafaya koymuş, yavaş yavaş uygulamaya koyun bu işi. Hiçbir şey olmasa kendi evin, kendi düzenin olacak. Evine istediğin gelecek, istemediğin insan gelmeyecek. Kendi mutfağın, banyon olacak, ne kadar kötü olursa olsun o ev senin olacak.

Sevgili Punchshe...

Okuduklarım karşısında inanılmaz rahatsız oldum..Sabrına hayran kaldım...
Anladığım kadarıyla Samsun'a gitme olayı seni ve eşini düşündürüyor fakat düşünmeniz gereken şu an ki durumunuzdan daha fazla rahatsız olduğunuz olmalı..Tereddütlerin olabilir..Bilmediğin alışık olmadığın bir yer..
Başlarda rahatsızlık duyacak tedirgin olacaksın şüphesiz ama en azından huzurun olacak..Yanında seni seven ve sana gerçekten değer veren bir eşin olduğunu düşünüyorum anlattıklarından anladığım bu..
Maddi olarakda rahat edeceksiniz..En önemlisi çevrende haddini bilmeyen seni durmadan rahatsız eden bir adam olmayacak...
Bence şu an ki ruh halinden kurtulup kendin ve eşin için durumu bir parça olsun düzeltebilmek adına yeni bir başlangıca sizin için iyi olacağına inanarak adım atmak ve bu yolda eşini motive etmek olur..
İnsan bazen büyük değişimlere hazırlıksız olsada açık olmak zorunda kalabiliyor...
Kalben inan ve sizin için yepyeni bir şans doğduğuna sevin..
Emin ol sizden çok daha mağdur durumda olan ve çaresizlikten kıvranan milyonlarca insan var..
Kendini şanslı say yüreğini ferah tut..
Bundan sonrası için bol şans:1hug:

Son düzenleme:
çook sabırlısınız bence samsun a gidin. karadeniz in yeryeri çook güzeldiropuyorumnanaktan

ya canım ya valla görmemişim atlamışım cnımda sıkkındı cevap yazabildiğime yazmıştım
ay gerçekten güzelmi samsun
ben çok bilmiyorum samsunu ama gidişimzde eşimlerin dükkanı cumhuriyet meydanına yakındı
sahilede gitmiştik yürüyerek
biliyorum da
çarşısını falanda çok beğendim yalan yok istanbulda ankarada böyle hergün çarşı kültürü yok
bizde büyük alışveriş merkezleri kapalı yerler daha revaçta ama işte kültür olarak uyum sağlayamamaktan çok korktum yalan yok
hem ankarada hem istanbulda büyük yerdeyiz
istanbuldada oturduğumuz yer denize yakın aman cnaım denizzle doğmadım ya denizsiz yerde de yaşarım :)
aslen amasyalıyım zaten memleketimede yakın ama :)
annem falan duyarsa şok olacak
sen orada yapabilecekmisin falan diyecek
orda sadece 19 mayıs üniversitesi var oraya kabul edilme şansım burdan daha az çünkü tek yer orası
burda alternatif çok..
ama gerçekten sen şuanda benim içimi ısıttın yani
gelip sarılasım geldi valla
dediğim gibi eşimin dükkanları merkezde herhalde ben pek bilmiyorum ama cumhuriyet meydanına çok yakın yani
eşimin işi hazır oraya gidersek
benim çalışıp çalışmamam da bana bağlı ister kursa giderim ister çalışırım eşim birşey deez..
ama ankaradan istanbula geldiğimde arkadaşlık mevzusunda çok zorlandım yeni bir ortam üstelik evliyim arkadaşım çok yoktu ve üzülüyordum şimdi birde burdan kalkıp samsun derken yine arkadaşsız kalacağım diyede üzülüyordum :):kedi::kedi::1hug:

Aaa cumhuriyet meydanı mı,Samsunun tam göbeği ayol.Hatta meydana inip fakülte dolmuşlarına binip bnim kapımdada inebilirsiniz:KK1:
Eşinizin işi hazırsa hiç düşünmeyin bana sorarsanız,orada abisinin ağız kokusunu çkeceğinize uzak olun yaşam kaliteniz olsun.
Annesini yanınıza alma olayı biraz kötü gibi,yani abi bu seferde annemi görmeye gidiyorum diye buraya gelip yanınızda 3-5 hafta kalmasınkafamçokkarıştıakannehir
Kararınız en hayırlı kararnız olsun inşallah ama Samsun konusunda içinizde hiç bir şüphe olmasın.Kirada mı oturacaksınız?
Kirada ise 450-500e istediğiniz gibi bir evi burada rahatlıkla bulabilirsiniz.Pazardan da alışverişinizi yaparsınız,15 liraya 1 haftalık sebzeniz ve meyvenizi alıyosunuz Samsunda pazardan..Rahat memleket vesselamkaydirigubbakcemile5
Ayrıca gezilecek önemlisi fazla para harcamadan gezebileceğiniz çok yer varGidin çiftlik 56larda bi tur atın o bile yetiyor sizeboshayallersmile
Ben isterim buraya gelmenizi hiç pişman olmazsınız inanın..Şeniz

Bu arada evinizinde kendi eviniz olduğunu anladım.
Siz kapınızı kapatıp huzurunuz olduktan sonra evinizin güzeli çirkini anlamsız inanınki.Borçsuz harçsız alırsınız elele verip karı koca.Yeterki ağız tadınız olsun.Çok önemli biliyosunuz.

sarubocekin dedıgı gıbı samsun ınanılmaz guzel bır yerdır helekı bak atakum atakent sahılı cıftlık ınanılmazdır cıftlıkten gectım hadı atakum sahılı resmen plaj yaaa ben denıze gırdım orda bu sene,merkezeden 10 15 dk mınıbusle gıdebılırsın arabayla 10 dakıkada cumburlop denizdesinnnn :) sonra gecede atakumda ''caddeye renk geldı''dıye bır bar acıldı!!!Suan adını hatırlayamadıgım feminen bi cocuk sarkı soyluyor orda..kop kop kop...Eğlencelı bı yerdır samsun.Ayyy özledım bak :-(

canım çok şanslısın samsun gibi harika bir şehirde eviniz var. ben olsam hiç düşünmeden koşa koşa giderdim. ablam samsunda oturuyor. gerçekten karadenzi bölgesinde en gelişmiş ildir. ben sinopluyum bana göre sinop türkiyenin en güzel ili samsuna yerleşince sinopa mutlaka gelmelisin küçük ama çok şirin adaya benzeyen bir ildir ayrıca buranın insanları çok rahattır.
samsunda rahat gezemem gibi düşünme yazın denize girilen bir il olduğu için rahat bir şehirdir. özellikle öğrenci şehri olması

ben ankaraya çakılı kaldım inan bir tatil denk gelsede gitsem diye plan yapıyorum. abalamla annemle konuştuğumda onkarın çokşanslı olduğunu düşünüyorum. yazın bir arıyorum mesela köye gitmişler domates topluyoruz mantara gidiyoruz bunları duyunca inan kaç kere ağladım ben niye yanlarında değilim diye ama kader böyleymiş. şimdiden 29 ekimin planını yapmaya çalışıyorum ablam çağırıyor düşün gitmek için artık eşime ne diller dökeceğim

Eşek kadar adam beni evde sürekli korkutacak
Aynı zamanda ruh hastası olacak
Aynı zamanda evi, eşi olacak ama sürekli benim evimde bulunacak
Bana süslensene diyecek
Bu sorunlu adamla ortak yola çıkılıp, iş kurma hayalleri kurulacak ve bu süreçte iş teklifleri kaçacak
Beni azarlayacak
Ev ev üstüne kurulacak
Ve ben tüm bunlardan kaçmak için istemediğim bir yerde istemediğim bir hayatı seçeceğim
Ve tüm bunlar olurken benim eş diye hayatıma aldığım kişi "eveti haklısın, üzülme, bik bik" diyecek, ne abisinin karşısına çıkıp ses çıkarabilecek, ne beni mutlu ve huzurlu kılabilecek.
Eaah yeter ya ben okurken bunaldım.
Psikolojik sorunlar için doktorlar, hastaneler- birlikte mutlu ve en azından huzurlu yaşam için yapılacaklar var.İş var, ekmek var, belki soğan-ekmek yemek var ama gene bir çatı altında başka adamların ne benim okuduğuma ne de makyajıma karışma haklarının olmadığı evlilikler var, huzur var, aşk var , tutku var.Gerisi boşa geçmiş bir ömür ve çin işkencesi.

ayakta alkislamak istiyorum .

sarubocekin dedıgı gıbı samsun ınanılmaz guzel bır yerdır helekı bak atakum atakent sahılı cıftlık ınanılmazdır cıftlıkten gectım hadı atakum sahılı resmen plaj yaaa ben denıze gırdım orda bu sene,merkezeden 10 15 dk mınıbusle gıdebılırsın arabayla 10 dakıkada cumburlop denizdesinnnn :) sonra gecede atakumda ''caddeye renk geldı''dıye bır bar acıldı!!!Suan adını hatırlayamadıgım feminen bi cocuk sarkı soyluyor orda..kop kop kop...Eğlencelı bı yerdır samsun.Ayyy özledım bak :-(

Görkem şekerim Görkemkaydirigubbakcemile5
Dediğin barda harikadır ayrıca,bizim vazgeçilmez mekanlarımızdan.
Atakumdaki barlar oldukça düzeylidir .
Samsun eğlence mekanı sempatiksalakcinni
Nisvessin dediği gibi dolmuşa binip 10-15 dakika sonra inip denize girilir burada:KK3:

canım tüm sayfaları okuyamadım ama anlattığın şeylerin tamamını okudum.
Bence abisinden uzak, daha iyi ekonomik imkanların olduğu bir yere kötünün iyisi bile olsa git derim. Samsunu hiç bilmiyorum ama anlatılanlara göre kötü bi yer değil, ayrıca kocaman bi şehir, ne kadar kötü olabilir ki ?

kesinlikle katılyıorum eşim bu konuda abim haklı deseydi ben herhalde kafayı yerim
ama eşim allahtan düşmanı olsun dostu olsun haklıya haklı haksıza haksız der..
allaha bin kez şükrediyorum anlayışlı bir eşe düştüğüm için çok zor zamanları atlattık ve birbirimizin değerini anladık böyle saçma sebeplerden huzurumuz bozulsun istemiyorum
yaın evlilik yılönümümüz
be eşime lütfen yarın gelmesin dedim
ben yarın seninle başbaşa kalmak istiyorum dedim
evlilik yılönümümüz biliyorsun dedim biliyorum dedi
akşam konuşcam annemle dedi
buarada eşimin anneside çok üzüldü çünkü haksız eyre tatsızlık çıkardığı için

evlilik yildonumunuzu kutluyorum ...umarim bundan sonraki yillari kayinbiraderinizin can SIKICI hareketlerinden kurtulmus olarak gecirirsiniz .
bugunu disarda gecirin madem, eger eve gelirse kovacak haliniz yokya??
kayinvalidenin bu duruma uzulmeside avantajiniz,(tabiki hos durum degil , insanlarin boyle sebebler icin uzulmesi ) oda anlayisli kadinmis, ordada sansli sayilirsiniz, zira oglunuda tutabilirdi. sabrinizin pek yakinda mukafatini alirsiniz insallah. a.s.

Eşek kadar adam beni evde sürekli korkutacak
Aynı zamanda ruh hastası olacak
Aynı zamanda evi, eşi olacak ama sürekli benim evimde bulunacak
Bana süslensene diyecek
Bu sorunlu adamla ortak yola çıkılıp, iş kurma hayalleri kurulacak ve bu süreçte iş teklifleri kaçacak
Beni azarlayacak
Ev ev üstüne kurulacak
Ve ben tüm bunlardan kaçmak için istemediğim bir yerde istemediğim bir hayatı seçeceğim
Ve tüm bunlar olurken benim eş diye hayatıma aldığım kişi "eveti haklısın, üzülme, bik bik" diyecek, ne abisinin karşısına çıkıp ses çıkarabilecek, ne beni mutlu ve huzurlu kılabilecek.
Eaah yeter ya ben okurken bunaldım.
Psikolojik sorunlar için doktorlar, hastaneler- birlikte mutlu ve en azından huzurlu yaşam için yapılacaklar var.İş var, ekmek var, belki soğan-ekmek yemek var ama gene bir çatı altında başka adamların ne benim okuduğuma ne de makyajıma karışma haklarının olmadığı evlilikler var, huzur var, aşk var , tutku var.Gerisi boşa geçmiş bir ömür ve çin işkencesi.

düşünceleime rercuman oldunuz mutlaj-ka güzel bir yerdir samsun ama neden gideyimki neden alışık olduğum yerden vazgeçeyim gidecek biri varsa oda abisi olmalı hiçte beni korkutamazdı onu kaçırırdım o evden vallahi biraz arkadaşın eşindede kabahat var

Yavv öyle bi anlatmışsınız ki benim de Samsuna taşınasım geldi bak kaydirigubbakcemile3

Punchshe arkadaşım, ben de 20 yılı aşkındır Ankarada yaşıyorum.
Şu dakka bi fırsatım olsa bi an bile düşünmem çeker giderim buralardan.
İstanbul, Ankara.. buralar artık yaşanılacak yerlerden çıktı.
Bizim gibi orta halli insanlar buraların ancak trafiğini, gürültüsünü, kirliliğini, pahalılığını çekiyor.
Bi de senin evde bir sürü sorunun var, bence bi an bile düşünme, çek git.
İşiniz de eviniz de hazırmış mis gibi.
Takarsın eşini koluna, inersin sahile, çekersin o mis gibi havayı içine... huzurun olur ki ondan önemlisi yok.
Boşver yaa iş güç kısmet işidir.. Samsunda tek yerde iş bulursun da belki İst.da 10 yerde bulamazsın.
Hiç düşünme bence.

anlatilanlara gore samsun guzel bir yeris gerekirse gidin derim ama su varki neden siz psikopat bi abi yuzunden yerinizden yurdunuzdan oluyorsunuz anlamiyorum ..
ev ev ustune oldugu muddetce, kayinvalideniz sizde kaldigi muddetce, kayniniz tasindiginiz evede cok rahat bi sekilde girip cikacaktir .. sonucta annemdir onu gormeye geliyorum deyip yinede gelebilir ...
butun is esinizde bitiyor .. ister abisi olsun ister ablasi isterse annesi hic kimseyi cekmek zorunda degilsiniz ...

abartmayın ya bence o kadar güzel bi yer değil samsun bende samsundayım eşimin işi gereği havası hiç güzel değil yazın nem den durulmuyor havanın ne oılacağı belli olmuyoröyle pazarı filanda ucuz değil yeni tramvay geldi buraya .ben burdan gideceğim günü iple çekiyorum .

canım çok uzun olmuş cümle atlayarak okudum...senin işin devlet işi sonuçta ne yap et tayin iste bu ne yaa?hem böyle bi adamla eşin iş yapmakta ısrarlımı acaba merak ediyorum...üzüldüm senin adına,iyimser olamadım kusura bakma,inşallah tez zamanda kurtulursun ikisinden de...(kayınvaliden ve kaynın yani...eşin senin yanında belli onu üzme)

Son düzenleme:
Kesinlikle gitmelisiniz.Ne hakla hayatınıza bu kadar müdahale edebilir?
Şahsen çok rahatsız olurdum eşimin abisi bile olsa bana bu kadar karışmasına.
Ruhsal problemleri olan biriyle normal bir tartışmayada giremezsiniz.
En uygunu taşınmanız olucak.Aksi halde hem evliliğiniz,
hem de ruhsal durumunuz tehlike altında.

X