Dün Gece Eşimin Abisinin Yaptığına Bakın!...

üfffffff diyorum

Allah yardımcınız olsun diyorum ve cevap veriyorum,

git git git kayınvaliden ile bir problemin yoksa , bu adam peşinizden kesin gelmeyecekse bir dakika durma git

yok gelmez inşallah korkutmayın lütfen eşi istanbulda yaşıyor eşinin annesi yürümekte çok zorlanıyor o yüzden annesini bırakmaz işindede burdan ayrılmaz diye düşünüyorum ama şimdi tutupta biz samsuna gitsek büyük abi samsunda oda tutup oraya gelirse kafayı yerim aam evim ayrı olsunda nolursa olsun daha görmek istemiyorum yahu ben kendi akrabalrıma bukadar toleranslı davranmadım

kovamaz cunku yasadigi yer kaynana evi orda ona soz hakki dusmez varsayalimki kovdu sucsuzken suclu durumuna duser daha buyuk sorunlar cikar belki esiyle bile arasi acilir en dogrusu ne yapip edip ayri eve tasinmasi ve ondan sonra mesafeli davranmasi

resmen manyak mıdır ya sanane kardeşinin karısının süsünden töbe töbe boş ver şeker sen onalrı ya

çok sessiz davranıyorsun ben olsam açık açık bağırır kovarım adamı. ona ne senin ne tür kitaplar okuduğundan

canım kovamama sebebim biz kayınvalidemle oturuyoruz o yüzden ev benim evim değilde annesinin evi gibi
işte zaten karıştığı için karışmamasını söylediğimde bağırdı kendisi tutucu ya herkes öyle olsun diyor ama ben açık görüşlüyüm eşim açık görüşlü üstelik eşimle çok zıt görüşlere sahibiz ama birbirimize saygı duyabiliyoruz aşkımızdan dolayı :)

Aynı durumda olsaydım eşime derdim ben artık dayanamıyorum böyle giderse bu evlilik bitecek azıcık agzını acta konus benimle muhattap olmasın derdim..
Bende kavgayı sevmem fakat her insanın bir sınırı var bir noktadan sonra patlıyorsun valla bu gidişle sinir hastası olan sen olursun.

Bende okudum çok üzüldüm.
Kardeşi sonuçta git diyemez evet ama, annesi de sizle olduğu için okadar rahat gelebiliyor evinize, nereye giderseniz gidin, ama karı koca başbaşa olun. Yani kaynananız alt katta bile olsa eviniz ayrı olsun. Ben öyle oturuyorum, canım sıkıldığı zaman çamaşır var ütü var fln deyip çıkıyorum üst kata evime, kafam rahat ediyo.. Eşiniz de anlayışlı birine benziyo ama biraz pasif kalıyo sanki, ona da söyleyin huzurlu bi evliliğimiz olsun istiyosan, çıkacağımız ev abinin gelemiceği kadar uzakta olsun ve alt katta bile olsa kapısı annenden ayrı olsun diye..

eğer dükkan açabilseydiler yada eşim düzgün bir iş bulabilseydi mayısta büyük abide istanbula gelecekti böylece anne yalnız kalmayacak diye ayrı eve çıkacaktık büyük abisiyle falan aram çok iyi çok severim ama işte iş kolay bulunmuyor helede eşimin sektöründe ( şimdi yine iş bakıyor ama samsuna gitmek daha mantıklı geliyor ona ev var iş var
gidelim dyor

b,rde büyük abi bakalım gelmeyin ben gelecem der belki büyük abisi geliyor bülent abinin hakkından ama ben mayısa kadar kanser olurum kızlar hakkınızı helal edin yada hemen dua edin eşimde abiside bi iş bulsun işe giderse en azından gelmez eve sempatiksalakcinni

evet canıım ya ben eşimle konuştum ama çok uzun oldu diye ayrıntılardan pek bahsetmedim konuşacak bugün abisiylde annesiylede gelmesin mi diyecek banada şey dedi bilgisayarı bozarım gelmez ozaman dedi yani oda kovmadan gelmemesi için elinden geleni yapıyor oda kovamıyor anasının evi diye yoksa şimdiye kırkkez kovardı yaptığı hareketleri görseniz
abisi ya eşim ona masaj yapacakmış büyük olduğu için saygı göstercekmiş vır vır vır vır yani.. eşimde bunalyıo zaten sıkıntımız büyük
ayrı eve çıkmayı eşimde bende artık çok istiyoruz yani bu konuda hem fikiriz ama maddi olanaklar olamyınca olmuyor istanbulda bi evin kirası minimum 750 lira bu çevrede

Son düzenleme:
wallaha bıkmadan sonuna kadar okudum ama eşin artık saygıdır abidir bıraksın ona bir güzel çıkışsın ne demek ya sizin ablanız veya abiniz eşinize bunları yapsa hoş olur mu

Ben Samsundayım,gelin buraya birlikte görüşürüz sizinle.Ben sizi rahatlatırım valla;deliliğe vururum güldürürüm sizi
Samsunda rahat edersiniz gerçekten yürüyerek heryere gidebileceğiniz bir memleket.Modern,hoş ve sahil kıyısı.Deniz tam karşınızda.
Sizin oturacağınız yer neresi semt olarak?
Bence hemen tayin isteyin ve gelin;erkeğe iş imkanı da kolay buralarda neticede sanayi bölgesi ve bir sürü büyük firma var.Aza kanaat ederseniz eşinizde işin ucundan tutarsa çok mutlu olursunuz.

Oturdugum yerde sınır oldum.
Sızın kabahatınız yok, masallah cokta sabrınız varmıs ..... Yasına gore hareket etmeyen, olgunlasmamıs bırıyle malesef yakın akrabalıgınız var....
Evet uzaklasmak co'zum olabılır, fakat sevmedıgınız bır yerde ne kadar mutlu olabılırsınız ,onuda dusunun.
Gercı kalırsanızda muhtemelen can sıkıcı tavırlarının devamı gelecektır .
Allah yardımcınız olsun, esınız sıze destek oldugu muddetce fazla uzmeyın kendınız dıyecegım. Oda olmasaydı ısınız dahada zor olurdu tabı.

wallaha bıkmadan sonuna kadar okudum ama eşin artık saygıdır abidir bıraksın ona bir güzel çıkışsın ne demek ya sizin ablanız veya abiniz eşinize bunları yapsa hoş olur mu

ya işte bana abisi lk defa bağırdı ben bunları söyledim eşime dedim sana haksız yere babam abim herhangi birisi bağırsaydı dedim ben dedim seni korurdum sen beni korumadın bile dedim ben haksızmıydım dedim
onun için değil dedi abimi biliyorum ben dedi bişey desem sırf seni korumak için değil olayı kapatmak için dedi abim büyük tartışma yapar yani olaylar istemediğimiz noktalaraa gelirdi dedi. abisi psikopat arkadaşlar ciddiyim
zanax paxsil gibi ilaçlar kullanıyor ve dozları çok büyük babası vefat ettikten sonra çok değişmiş sanırım ailenin tüm yükünü omuzlarında mı hissetti ne yaptı
kız kardeşlerinin eteklerini bluzlarını kesermiş
benim eşim öyle değilki
konuşkan biri bütün meseleyi diliyle çözer
abisi karşılıklı konuşmaz sadece o konuşur
eşinin abisiyle bile dalga geçer ona laflar sokar yani onlar bile hasta diye birşey demiyor
ama bana ilk defa sataştı benim çok zoruma gitti herkesi evi ayrı kapıyı kapadımmı unutuluyor ama ben burda yaşamak zorundayım benim ailem yakınımda yok ben tek başımayım ve böyle saçma bir sebepten çıkışması bana çok dokundu
hani gerçekten haksız olsam saygısızlık yapsam diycemki adam haklı konuşmasın ne yapıyım
ama bir gram hak veremiyorum adama yani

Son düzenleme:

kesinlikle katılyıorum eşim bu konuda abim haklı deseydi ben herhalde kafayı yerim
ama eşim allahtan düşmanı olsun dostu olsun haklıya haklı haksıza haksız der..
allaha bin kez şükrediyorum anlayışlı bir eşe düştüğüm için çok zor zamanları atlattık ve birbirimizin değerini anladık böyle saçma sebeplerden huzurumuz bozulsun istemiyorum
yaın evlilik yılönümümüz
be eşime lütfen yarın gelmesin dedim
ben yarın seninle başbaşa kalmak istiyorum dedim
evlilik yılönümümüz biliyorsun dedim biliyorum dedi
akşam konuşcam annemle dedi
buarada eşimin anneside çok üzüldü çünkü haksız eyre tatsızlık çıkardığı için

Canım bende hiç üşenmeden okudum ama abisi bile olsa masada abisinin o konuşmasını duyduğunda onu o şekilde konuşturtmamalıydı eşin kopucaksa kopsun ipler senin onurunu gururunu kırıcak şeyler söyetmemeliydi abisine isterlerse birbirine girsinler yapması gereken buydu ne demek boynunu koparırım falan sen kimsin yani!!! Ay çok sinirlendim ben olsam senin kadar sabırlı olmazdım beni annem babam senin gibi gerizekalı boynumu kopartsın die mi doğurmuş o kim ya kim! Bence ayrı bir eve çıkın eşinde abisiyle bir daha görüşmesin annesine de bu kadar bağlıysa annesi turşusunu kursun otursun anasının dizinin dibinde. Ayrı bir eve çıkamıcaksa nie evlenmiş böyle hiç bir zmn gerçek bir aile olmayı başaramazsınız. Ben eşindede suç buluyorum çok sessiz kalmış.

ılk yazdıklarını okudum ve sen cok sabretmıssın. bana bırı oyle yapacak valla ındırırım meyve tabagını kafasına.
senın zaten anladıgım kadarıyla kayınvalıdnle bır problemın yok. onun ıcın yakın daıreye onu yerlestırısınız. korkarmı korkmaz mı onuda dusunme sen. madem ayrı ev ıstıyorsun oarada dur. maddı anlamda zorlukta cekmezsın. mutlaka samsundada gezecek gorecek yerler vardır.

Eşek kadar adam beni evde sürekli korkutacak
Aynı zamanda ruh hastası olacak
Aynı zamanda evi, eşi olacak ama sürekli benim evimde bulunacak
Bana süslensene diyecek
Bu sorunlu adamla ortak yola çıkılıp, iş kurma hayalleri kurulacak ve bu süreçte iş teklifleri kaçacak
Beni azarlayacak
Ev ev üstüne kurulacak
Ve ben tüm bunlardan kaçmak için istemediğim bir yerde istemediğim bir hayatı seçeceğim
Ve tüm bunlar olurken benim eş diye hayatıma aldığım kişi "eveti haklısın, üzülme, bik bik" diyecek, ne abisinin karşısına çıkıp ses çıkarabilecek, ne beni mutlu ve huzurlu kılabilecek.
Eaah yeter ya ben okurken bunaldım.
Psikolojik sorunlar için doktorlar, hastaneler- birlikte mutlu ve en azından huzurlu yaşam için yapılacaklar var.İş var, ekmek var, belki soğan-ekmek yemek var ama gene bir çatı altında başka adamların ne benim okuduğuma ne de makyajıma karışma haklarının olmadığı evlilikler var, huzur var, aşk var , tutku var.Gerisi boşa geçmiş bir ömür ve çin işkencesi.

Ne dengesizmiş bu abi.
Maşallah herşeye karışıyor.
Eşinizin de karısının yanında oluyor diyecekler diye,
yanınızda olmamasını anlayamadım.
Yanınızda ama görünüşte değil, o evde sizi koruması gerekiyorsa koruyacak.
Evet safı belli olacak, abi kızıyorsa kızıyor, oldu o zaman siz ezilin.
Samsuna gitme şansınız var madem değerlendirin bence.
Hem ev varmış hem iş imkanı.
Böyle bir dengesizle uğraşmak zorunda değilsiniz.

ya valla adam dengesiz bizimde dengemizi bozuyor
yani nasıl söylesem benim eşimin babası olsaydı hayatta hiçkimse böyle bişey yapamazdı ama eşimi onlar baba gibi büyütmüşler abi istedimi akan sular durur diye birşey var
ama adam dengesiz işte anlatabiliyomuyum yani
biz zaten ayrı eve çıkacağız arkadaşlar ama istanbulda imkansız soğan ekmekten bahseiyosunuz ben onuda istemiyorum herşeyden vazgeçiyorum ama para olmadan neyle olacak benim 1 tane bile eşyam yok mecburen para lazım
bu abisi işten çıktıkta sonra kafayı iyce yedi
kendince esprili olduğunu sanıyor ama değil işte her hareketi aşırı
karısı hamile hamile karısını korkuttu geçen gün
annesi kızdı artık ya çocuğu düşürse ne olacak diye anlatabiliyomuyum
eşimle abisi hiç geçinemezler hiç anlaşamazlar ama kavgada çıksın istemiyor işte
abisi sonuçta kaç zaman ona babası gibi bakıp büyütmüşler diye
ama işte bıçak kemiğe dayandı
bugün bütün gün bizdeydi
güya benle ve eşimle konuşmuyo manyak işte

sen kendini kandırıyorsun bece eşin çok pasif kalmış abiside bunu bildiği için sana böyle davranabilmiş, benim eşim daha biz evlenmeden ortanca abisi benim bi yere gelmemi istemedi diye o da gitmedi (en büyük abisinin bebeği olmuştu)babası kaç kilometre yol yaptı zorla aldı götürdü ,kimsenin sana böyle davranmaya hakkı yok çok yazık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…