Düğünden bir gün önce ayrıldık içim yanıyor

Evlendikten sonra ayrılmaktansa şimdi olması daha hayırlıdır sizin için, şuan psikolojik olarak ne kadar kötü olduğunuzu anlıyorum ama geçicek bu durum o zaman herşey kafanızda netleşicek ve nasıl bir hatanın ucundan döndüğünüzü görüceksiniz, günümüzde o kadar olay oluyor ki , sizin ki
bir iki gün konuşulur sonra geçer, bizim burada bir tanıdık vardı elleri kınalı üzerinde gelinlik öyle kaldı damat kaçmıştı, sonra kız başka biriyle evlendi çocukları oldu diye duydum umarım mutludur şimdi, inşallah sizde kendinizi toparlayıp yolunuza bakarsınız .

Son düzenleme:
Yaşarken çok ağır geliyor ama zaman geçince Allah kurtarmış diyeceksin. İyi bir insanla tanışacaksın. Sevilmeyi ve değerli olmanın nasıl bir duygu olduğunu yaşayacaksın.

Ben olsam o tatile giderdim 😄

Adam seni sevmiyormuş tamam ilk sevgililik döneminde sevdi aşık oldu ama zamanla o aşk sevgi bitti demekki yoksa seven adam böyle yapmaz kendinizi değersiz hissetmenize neden olmazdı..şükredin ki evlenmeden bitmiş birde cocuk diyorsunuz ne yapacaktınız sizi sevmeyen adam çocuğunu severmiydi sanıyorsun bir derdine binler eklemekse derdin git yap çocuğuda gör o zaman dert neymiş insanın kendine yaptığı kötülüğü başkası yapamazmis..tamam bir kaç ay bi kac hafta üzül ağla da yok ben bu yaştan sonra ne yaparım evde kaldım kafalarına girme hiç öyle bisey yok çünkü seni seven değer veren biri çıkacaktır karşına karalar bağlama..

300 gr altın çok ama ev kızdan, evin tadilati yenileme kızdan, balayı kızdan, kına kizdan. Yani bu durumda 300 gr gözüne batmamaliydi. Bahane etmiş ayrılmak için cocuk

Ha bi de hint filmi var queen ismi. Nikahından bir gün önce ayrılan kızı anlatıyor. Bence bi izle. Çok daha iyi hissedeceksin

Merhaba 3 senelik beraberlik 3 aylık nişanlılık sonrası.kına gecemden beş gün sonra düğünden bir gün önce ayrıldık.hep sorunlar vardı güllük gülistanlık değildi her şey kendisi çok sorumsuz ve isteksizdi beni delirtip kavga etmeme sebep oluyordu sorumlusu ben oluyordum. Ailesi çok ilgisizdi nişandan sonra bir kez arayıp sormadılar ailemi benim evimde oturacaktık onu bile sormadılar bir kere bir eksiğiniz gediğiniz var mı diye. Benimle gelin çiçeği bile almaya gelmedi, annenle arkadaşınla git dedi ben gelemem dedi.tek başıma gittim sormadı bile aldın mı nasılmış bakayım diye.o kadar sorumsuzdu ki balayını bile bir türlü ayarlayamadı en son dayanamayıp ben almıştım. Bu şekilde çat pat gidiyorduk kına gecem oldu onda bile kendi ve ailesi öyle tuhaftı ki insanların bile dikkatini çekmiş.düğünden bir gün önce bana imam nikahında ne isticeksin diye sordu 300 gram altın demeyi düşünüyorum dedim yuh dedi saçmalama.bana karşı bu cimriliğini bırak artık dedim.ben kabul etmezsem ne olur dedi hoca nikahı kıymaz sanırım dedim. Ertesi gün bizim eve geldi aileme beni şikayet etmeye kızınız bana böyle diyor cimri diyor sorunlarımız var vs diye. Babam da ver şunun yüzüğünü gitsin dedi. O esnada hiçbir şey söylemedi takılarını verdi annem almadı öylece çekti gitti ve gidiş o gidiş.. 3 senelik ilişki bütün hazırlıklar bütün hayallerim oracıkta bitti.o gün bugündür çok kötüyüm o benim her şeyimdi çok seviyordum onu. Yaşadığım hayal kırıklığına mı yanayım, aşırı sansasyonel bir şey yaşadım ona mı üzüleyim, aşık olduğum adamın böyle yapmasına mı üzüleyim, bu saatten sonra kimseye güvenip sevemem ona mı üzüleyim,çocuk sahibi olmak çok istiyorduk o olmadı ona mı üzüleyim şaşırdım kaldım
Günlerdir yemek yiyemiyorum 6 kilo verdim aniden görenler şok geçiriyor.ailem yanımda her türlü destekler sağolsunlar ama ben iyi olamıyorum asla her sabah ağlayarak uyanıyorum
Yardımcı olur musunuz?
Adam zaten ayrılarak sana iyilik yapmış bir şekilde giden ilişki bu mu? Aklını peynir ekmekle mi yemiştin tam olarak? Ortada normal bir adam normal bir ilişki yokmuş ki

Merhaba 3 senelik beraberlik 3 aylık nişanlılık sonrası.kına gecemden beş gün sonra düğünden bir gün önce ayrıldık.hep sorunlar vardı güllük gülistanlık değildi her şey kendisi çok sorumsuz ve isteksizdi beni delirtip kavga etmeme sebep oluyordu sorumlusu ben oluyordum. Ailesi çok ilgisizdi nişandan sonra bir kez arayıp sormadılar ailemi benim evimde oturacaktık onu bile sormadılar bir kere bir eksiğiniz gediğiniz var mı diye. Benimle gelin çiçeği bile almaya gelmedi, annenle arkadaşınla git dedi ben gelemem dedi.tek başıma gittim sormadı bile aldın mı nasılmış bakayım diye.o kadar sorumsuzdu ki balayını bile bir türlü ayarlayamadı en son dayanamayıp ben almıştım. Bu şekilde çat pat gidiyorduk kına gecem oldu onda bile kendi ve ailesi öyle tuhaftı ki insanların bile dikkatini çekmiş.düğünden bir gün önce bana imam nikahında ne isticeksin diye sordu 300 gram altın demeyi düşünüyorum dedim yuh dedi saçmalama.bana karşı bu cimriliğini bırak artık dedim.ben kabul etmezsem ne olur dedi hoca nikahı kıymaz sanırım dedim. Ertesi gün bizim eve geldi aileme beni şikayet etmeye kızınız bana böyle diyor cimri diyor sorunlarımız var vs diye. Babam da ver şunun yüzüğünü gitsin dedi. O esnada hiçbir şey söylemedi takılarını verdi annem almadı öylece çekti gitti ve gidiş o gidiş.. 3 senelik ilişki bütün hazırlıklar bütün hayallerim oracıkta bitti.o gün bugündür çok kötüyüm o benim her şeyimdi çok seviyordum onu. Yaşadığım hayal kırıklığına mı yanayım, aşırı sansasyonel bir şey yaşadım ona mı üzüleyim, aşık olduğum adamın böyle yapmasına mı üzüleyim, bu saatten sonra kimseye güvenip sevemem ona mı üzüleyim,çocuk sahibi olmak çok istiyorduk o olmadı ona mı üzüleyim şaşırdım kaldım
Günlerdir yemek yiyemiyorum 6 kilo verdim aniden görenler şok geçiriyor.ailem yanımda her türlü destekler sağolsunlar ama ben iyi olamıyorum asla her sabah ağlayarak uyanıyorum
Yardımcı olur musunuz?
Sizin için üzülemeyeceğim. Zerre değer kıymet vermeyen, sorumsuz, ilgisiz biriyle neden oldurmak istediniz? Neden sizi el üstünde tutacak, ne istiyor diye gözünüzün içine bakacak, şu dönemde sizi prenses gibi hissettirecek bi adam bulmak yerine böyle biri için üzüntüden kilolar veriyorsunuz? Şükredin!!!

İsabetli bi karar olmuş bunu zamanla anlayacaksın.Seven insan biraz çaba sarfeder daha baştan bu isteksizlikle uzun gitmezdi.Mehir anlatayım gül.Hoca ne istersin deyince ben daha bisey diyemeden ki hic konusmamistik aramızda en fazla bir bilezik derdim, dedem birden bir kilo altin dedi.Hepimiz gülmeye başladık eşimde kabul ettim deyiverdi.Hoca oğlum emin misin bak kilo dediler dedi , ben dürttüm saçmalama yok de dedim olsun feda olsun dedi bi anda bi kilo altın mehir yazıldı ben hala şaka sanıyodum nikah bitince e mehir nolcak dedim.Kadın mehiri isterse alır isterse almaz bu arada .Onunla ömür geciricem para ne .Zamanla herseyimiz oldu cok şükür arabada aldı evimizde ortak oldu.E altın alındı mı.Yoo ben helal ettim mehir falan istemiyorum dedim.Yani geçinmeye gönlü olan her türlü gecinir.Onun orda ona feda olsun demesi bile yeryüzünün tüm maddiyatından üstün.Hiç üzülme.Bir daha sevemem de deme.Neler gelir geçer ölüm dışında hersey degişir , yenilenir, düzelir.

Kendisinin maaşı 80 bin falan. Bana 300 gram çok 100 olsun 50 olsun dese hiçbir şey demezdim zaten paraya pula ihtiyacım yok,kendimin ve ailemin durumu iyi
E zaten durumun iyi ne diye abarttın altın istemeyi neyde konu bu değil aslında iyi olmuş ayrılık sorumsuz adamdan koca olmaz bunu evlenince anlardın iyi ki anlayamadan ayrılmışsınız. Bir de çocuk diyorsun sorumsuz adamdan çocuk yapıp tek büyütecektin o daha fena. Düşünsene çocugunun babası sorumsuz bir adam çocuk için ne kötü şey.

Düğünde damat yerine kütük koysaydın fark etmezdi bence. Anlattığın ilgisizlikler, isteksizlik evlenince kat kat büyüyecek. Bir insan yaşayacağı evle ilgilenmez mi ya. Her şeyi sırtına atardı, sen tek başına debelenip dururdun.

Şuan evlenip ayrılsam daha iyi olurdu gibi bir düşüncedeyim en azından bir çocuğum tutunacak bir dalım olurdu belki
Nasıl bir kafa da nasıl bir hayat yaşıyorsun bilmiyorum ama burada biraz saçmalamışsın ya bırak bu gerizekalı adamın geninden olan çocuğu ne yapacaksın adamda edemezsin

Yardımcı olur musunuz?
Kime sadaka verdiysen koşarak yeniden ver. Büyük bir beladan kurtarmış seni.
Mehir pazarlığı yapanı ilk defa duydum hatta pazarlıkla yetinmemiş birde aileye şikayete gitmiş.
Anne-babana da helal olsun.
Bu ağlamalar normal, bir süre izin ver kendine, sonra zamanla geçecek, olmadı uzman desteği alırsın.

300 gr az olmuş ev isteseydin 🤦‍♀️

Çocuk seni paragöz gibi görmüş. Ama koşa koşa ailene gidip sikayet etmesi olmamış.
Sürekli gelin çiçeğime bakmaya yalnız gittim diyorsun fakat hevesli hevesli hadi gelin cicegi bakalım diyen damat görmedim ben daha hiç.
İkinizde birbirinize uygun değilsiniz ayrilmaniz iyi olmuş belki başka insanlarla daha mutlu olursunuz.

Yaşadığınız şey çok ağır. Umarım toparlarsınız. Yaşınız kaçtı?

Ay neresi çok ağır Allah aşkına konu sahibi altı üstü nişan attı ayrıldı bitti gitti kanser olmuş gibi yazmışsınız pes yani

Bu gezegende başka erkek yok mu ? 3 yıllık sorunlu toksik bir ilişkisi varmış..kendisi de tecrübe kazanmıştır artık dünyanın sonu değil ki

Sanki 3 çocukla boşandı da baba ocağına döndü de baba kabul etmedi öfff yani..

Yardımcı olur musunuz?

Olaylar bi soğusun, mesleğine kariyerine odaklan, daha dur kimler çıkacak karşına oh iyi ki ayrılmışım diyeceksin
tekrar sevip sevileceksin gülüm üzülme böyle bir adam için tek bir damla gözyaşı dökmeye değmez.

Allah'ın sevdiği kuluymuşsun ya kucağında çocukla boşanma kararı alsaydın ? Maddi manevi çok zor süreçler emin ol

Geçmişe bir sünger çek güzelim ona dair ne varsa at..Kendine hedefler koy, mesela mesleğinle çok alakasız bir kursa yazıl
ispanyolca kursuna git spora yazıl yüzmek tüm stresi alır

Yanımda olsan sarılırdım kuzum benim zaman herşeyin ilacı şu dünyada ölüm dışında herşeyin çaresi var

Hiçbir erkek vazgeçilmez değildir bunu kafana iyice yerleştir

öpüldün

Nişanda doğru düzgün hiçbir şey takmadılar hiçbir şekilde ilgilenmediler aldığım gelinliğe bile pahalı dediler sorumsuzluğu yüzünden balayı bile alamamıştı onu bile ben aldım düğün davetiyelerini ben yaptırdım gelin çiçeğimi gelin tacımı her şeyi ben aldım ev tutturmadım eşya aldırmadım benim oturduğum eve oturacaktık oraya ufak bir tadilat yaptırdım ona bile karışmadılar evin bir eksiği gediği var mı bile demediler. Canıma tak etti
Neden 300 dedim bilmiyorum bu arada 100 değil 200 değil. Lafın gelişi onun da maddi durumunu zorlamayacak bir mebla olduğunu düşündüğüm için.
Ama bana 300 çok 30 dese tamam der geçerdim. Bunu konuşmaktan bile imtina etti
Olgun davranabilirdi 37 yaşında bir insan kendisi
Sizin hatanız yapılması gerekenleri yapıp sonra adamdan tahsil etmeye çalışmak. Adamın yapacağı olsa zaten eşyaya eve yapardı. Dolayısıyla altını da kabul etmemiş. Sizin hatalarınızı misliyle yapıp düğününü vs. kendi yapmış, evini kurmuş, sonra boşanmış biri olarak tavsiyem sorumlulukları bölüşmeniz. Karşınıza çıkacak yeni insan sizin gibi hevesli ve girişken olmalı. Her şeyi üstlenirseniz olmaz.

X