Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

kizlar benim oglum cok agliyo ya delirecemm, simdi kontrolden geldik, ac degil masallah 5 kilo olmus , gazi var desem surekli pirtliyo, kakasini yapiyo felan, kucak istiyo, memeyi agzima ver oyle uyuyayim diyo, doktorda birakacaksin yarim saat yataginda aglayacak diyo, simdi biraktim agliyo, buyuk oglanda bir yandan cocugu rahat birakmiyo, oynaticam yaaa

bazı bebekler sebebsiz ağlarlar.inşallah kısa zamanda geçer maşşallah sütün yaramış erene.

kizlar doktor demistiki, birak yarim saat aglasin, yarim saati gecirme ama dedi, 5dk gecmeyecek susacak demisti, once yavas baslar aglamaya, sonra hizlandirir, ciglik cigliga aglar, 5 dk sonra kendinden susar uyur, sen yatagindan alma 3 gun uygula, duzelecek bebegin dedi
bende bugun hep aglattim ama 5 dk gecmiyo aglamasi uyuyup kaliyo gercektende, bakalim 3 gun sonunda duzelecekmi,

kizlar doktor demistiki, birak yarim saat aglasin, yarim saati gecirme ama dedi, 5dk gecmeyecek susacak demisti, once yavas baslar aglamaya, sonra hizlandirir, ciglik cigliga aglar, 5 dk sonra kendinden susar uyur, sen yatagindan alma 3 gun uygula, duzelecek bebegin dedi
bende bugun hep aglattim ama 5 dk gecmiyo aglamasi uyuyup kaliyo gercektende, bakalim 3 gun sonunda duzelecekmi,

dünürüm hakikaten ise yariyormu??
benim hatunkizim dün 45 dakika agladi.. sonra tik kesti birden..
ama aglarken insan dayanamiyorki.. nasil kiycamda birakcam onu öylece
:1no2:

Nazancım ben de senden gelecek haberleri bekliyorum. Bakalım işe yarayacak mı? El kadar bebeği ağlatmak kolay değili Allah yardımcın olsun. ınsanın vicdanı dayanmaz valla...

Kızlar bu arada ben kalça ultrasonu ve işitme testi için yarın devlet hastanesiden randevu alım. Daha doğrusu çocuk doktorundan randevu aldım, ultrason ve test için doktorun yönlendirmesi gerekliymiş. 18 yaş altı çocuklara devlet baktığı için devlet hastanelerinden, hiçbir sosyal güvenceleri olmasa bile faydalanabiliyorlar. Özel hastaneye neden avuç dolusu para vereyim... Zaten yok!!! Yarın bir de sağlık ocağına gidip kontrolümüzü yaptırıp, aşımızı vurulacaz. Umarım fazla ağlamaz kızım.

nazancigim masllh ya 5 kilo olmus kac kiloyduki dogdugunda
doktorunun dedigini bende bi uygulayim bakalm bizimki ne yapacak

nazancım benim kızda bebişi rahat bırakmıyo kucagımda dursun öpeyim falan diye israr ediyo veriyorum bende onu dışlamakda olmaz zaten bunalımda kızçem

herkese merhaba ben nisan annesi olucaktım ama aceleci kızım martta gelmeye karar verdi size bir sorum olucaktı benim göğüsleirm hep yumuşak hiç doluluk hissetmiyorum sizce normalmi

herkese merhaba ben nisan annesi olucaktım ama aceleci kızım martta gelmeye karar verdi size bir sorum olucaktı benim göğüsleirm hep yumuşak hiç doluluk hissetmiyorum sizce normalmi
gözünüz aydın, analı babalı büyütün.
doğum yapalı kaç gün oldu?

Ya kızlar bızım kaka problemı var cıvık olması gerekıyo ama bızımkı aksıne ıplık ıplık ve katı yavrum Çıkaramıyo zınco damla verıyom sabah ÖĞlen aksam banamısın demıyo annem sutun Çok yaglı ondan dıyo su ver dıyo vermek ıstemıyom ne yapacam ya

ya benim çok şiddetli baş ağrılarım var nasıl başa cıkıcam bilmiyorum dogumdan sonra kaldı bu agrı bende hergun agrı kesıcı ıcıyorum off korkuyorum kı bu bende kalıcı kalcak dıye bu arada agrı kesıcıyı doktorum verdi bebege zararsız yani böyle şikayeti olanlar aranızada ?

ya benim çok şiddetli baş ağrılarım var nasıl başa cıkıcam bilmiyorum dogumdan sonra kaldı bu agrı bende hergun agrı kesıcı ıcıyorum off korkuyorum kı bu bende kalıcı kalcak dıye bu arada agrı kesıcıyı doktorum verdi bebege zararsız yani böyle şikayeti olanlar aranızada ?

spinal sezeryan oldum ben benim doğum dan sonra iki hafta dayanılmaz baş ağrısı çektim.doktor kahve iç dedi ben ilk günler bol bol kahve içtim.sende dene istersen.ayrıca minoset içiyordum.

Ya kızlar bızım kaka problemı var cıvık olması gerekıyo ama bızımkı aksıne ıplık ıplık ve katı yavrum Çıkaramıyo zınco damla verıyom sabah ÖĞlen aksam banamısın demıyo annem sutun Çok yaglı ondan dıyo su ver dıyo vermek ıstemıyom ne yapacam ya

sayın dünürüm hoşgeldin tekrar sahalara.canım günde 1-2 çay kaşığı su ver.zararı olmaz canım.ben metsil ve colinox damla kullanıyorum.metsili bırakım gerçi ama oda iyi.ben colinox u daha çok beğendim.o kadar güzel alttan gaz çıkarıyorki anlatamam.maşallah hiç sorunumuz kalmadı.yavaş yavaş düzene giriyor kuzum.senin biraz daha zamana ihtiyacım var canım bebişin yeni doğdu çünkü.

canım öncelikle gözünaydın analı babalı büyütün senin kızda benimki gibi aceleci gelmiş anlaşılan sağlıklı olsunda gerisi önemli değil.
kızım hastanede yatarken benim gögüslerim taş gibi sert oluyordu.kızım eve geldikten sonra aynı senin dediğin gibi yumuşak ve hiç doluluk hissi olmuyor.8 saat sağmazsam daha kızım emmezse anca.neden böyle bende bilmiyorum canım.

enelcim 17, kızının kırkı çıktıktan sonra değişiklik oldumu.bizim bu cuma kırkı çıkıyoda acaba bu gaz sorunu azalırmı diye umut ediyorum.

arkadaşlar bebeklerin kırkı nasıl çıkarılır bilen varsa cevap bekliyorum.

sayın dünürüm hoşgeldin tekrar sahalara.canım günde 1-2 çay kaşığı su ver.zararı olmaz canım.ben metsil ve colinox damla kullanıyorum.metsili bırakım gerçi ama oda iyi.ben colinox u daha çok beğendim.o kadar güzel alttan gaz çıkarıyorki anlatamam.maşallah hiç sorunumuz kalmadı.yavaş yavaş düzene giriyor kuzum.senin biraz daha zamana ihtiyacım var canım bebişin yeni doğdu çünkü.
Enelcim colinoxu nasıl kullanıyorsun canım. Bi tarif verirmisin?Ben metsil ve zinco kullanıyorum. Ama colinox da aldım.

arkadaşlar bebeklerin kırkı nasıl çıkarılır bilen varsa cevap bekliyorum.
Canım ben 20 günlükken yarı kırk yaptım. Annem tarif almış. 40 tane küçük taş topladık,yıkanma kovasına koyduk. 1 tane gümüş,bir tanede altın yüzük koyduk. O suyla yıkadık kuzumu. Aynı kovayla bende yıkandım sonra. 40 günlük oluncada aynısını yapıcam.

Kızlar benim moralim bozuuukkkkkk.....
Dün kontrole gittik sarılık için. 10 günde bir kontrole gidiyoruz. Öncekinde 13,5 olan değerimiz dün 13,8 olmuş. Düşeceği yerde yükseliyor yaaa. 1 aydır geçiremedik sarılığı. Yarın tekrar gidicez farklı bir test yapılacakmış. Bi geçsin artık yawff. Emmeside kuvvetli daha ne yapsakda geçirsek yaaa.
Bakalım test sonucunu bir alayım olmazsa ızmir Behçet Uz'a götüreyim bari....
Sağlıkocağınada gittik aşımızı vurulduk... Oğluşum 4,100 gr. olmuş. 1 ayda tam 1 kilo almış maaşallah.

Buketç,m maşallah oğluşa.
Bizde dün yarı kırkını çıkarttık.Ankaralıların kırkı şöyle;
Önce bekar bi kız olacak işlemler için:)
Bi tasa hazırlanan sudan kırk kaşık koyacak,sonra annenin alyansıyla 40 kaşık suya yüzük bi ipe bağlanarak kırk kere batırılıp çıkarılacak. önce anne o suyla yıkanacak,sonrada bebek:)
Su dökülürken,kırk uçtuu falanda deniliyo.Böyle işte.Batıl inanç bunlar tabi ama güzel bişi ya

X