Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

burcusenk bence yenidoğan işitme testi yaptır.devlet hastanelerinde zorunlu bize ikinci günümüzde yaptılar !!!

Aslıcım korkarım ki, hepsinde zorunlu değil. Biz daha bugndevlet hastanesindeydik, yapılmadı. Üstelik talep etmeme rağmen...

melto,dilek,buket ve deniz maşallah bebişlerinize ne güzel büyümüşler ,bizim kontrolümüzde cuma günü bakalım benim kız ne kadar büyümüş

bebeklerin gözünde ve yüzündeki kırmızı lekelerden bahsetmişsiniz ,büyük kızımın boynunda vardı çilek şeklinde doktorumuz 3 yaşına kadar geçer demişti dediği gibi 3 yaş civarı geçti kalıcı olmuyor bu lekeler genelde

bizim bugün kontrolumuz vardi oglum 2 hafta icinde 200 gr almis azmi dedim hemsireye yok iyi dedi
bide agzindan damlatilarak hickirik asisi oldu oglum bakalim nasl olacak rahatlayacakmi

enelcim 17, kızının kırkı çıktıktan sonra değişiklik oldumu.bizim bu cuma kırkı çıkıyoda acaba bu gaz sorunu azalırmı diye umut ediyorum.

canım hiçbir değişiklik olmadı gazında ben ilaçla kestim gaz sorununu.ama huyu çok değişti daha bir cadı oldu huysuzlaştı hiç sorunu olmamasına rapmen.delikafadulden

bizim bugün kontrolumuz vardi oglum 2 hafta icinde 200 gr almis azmi dedim hemsireye yok iyi dedi
bide agzindan damlatilarak hickirik asisi oldu oglum bakalim nasl olacak rahatlayacakmi

şehnaz deniz buket melto dilek maşallah kuzucuklarına büyüyorlar çabucak maşallah.
buketcim ben günde 3 defa 8 er damla kullanıyorum colinox u.çok rahatlattı.alttan harika gaz çıkarıyor hiç sorunu kalmadı çok şükür.

şehnazım maşallah kaanımıza...
bu hıçkırık aşısını duymamıştım hiç... işe yararsa söyle biz de bulalım. türkiyede var mıdır acaba?
canım hiçbir değişiklik olmadı gazında ben ilaçla kestim gaz sorununu.ama huyu çok değişti daha bir cadı oldu huysuzlaştı hiç sorunu olmamasına rapmen.delikafadulden

şehnaz deniz buket melto dilek maşallah kuzucuklarına büyüyorlar çabucak maşallah.
buketcim ben günde 3 defa 8 er damla kullanıyorum colinox u.çok rahatlattı.alttan harika gaz çıkarıyor hiç sorunu kalmadı çok şükür.
haydi gözün aydın, gaz olayınız da geçmiş. bakalım cadılık için bir damla var mı kızlara? delikafadulden

hıçkırık bebeğin doyduğunu gösterirmiş bir tatlı kaşığı anne sütü veya su verildiğinde geçermiş.aşısı niyeki?acaba çokmu uzun sürüyodu şehnaz?

ya kızlar birşey sorucam..bugün 19 günlüğüz ama hala göbeğimiz düşmedi..sizce normalmi...gazlı bez ve alkolle temizliyorum sabah akşam sizler neler yapmıştınız...

ayşincim aynen dediklerini yaptım ama günde 1 kez... 12. günde düştü bizim göbeğimiz. sallanıyor mu? bugün yarın düşer herhalde...

ayşincim aynen dediklerini yaptım ama günde 1 kez... 12. günde düştü bizim göbeğimiz. sallanıyor mu? bugün yarın düşer herhalde...

denizcim nereden düşecek onuda bilmiyom sallanıormu onuda bilmiyom..dün eczaneye sordum 40 gün içinde düşer merak etme dedi...yani normalmiş bu kadar uzaması...işlemlere aynen devam et dedi...hayırlısıyla bi düşse..birde ben kızımı galiba pişik yaptım geçenlerde yara oldu kukumuz ciğer gibi kızardı ne sebamedin kremi yaradı ne pudra..sonra arkadaşım arko krem önerdi tüp olanlardan onu kullandım çok şükür geçmeye başladı kaka yapınca hemen değiştiriyom o çok yakarmış birde ni baby mendil kullanıyordum bıraktım ılık suyla pamukla siliyorum...uykularımız düzeldi iyileşince...3-4 gün ayaktaydık pişiği anlayana kadar..annelere gösterdim deri atıyor dediler anlayamadılar...çok acı çekti kuzum ama şimdi iyiyiz....

Canımm, çok geçmiş olsun. Kıyamam ben o kuzuyaa.... ınşallah tekrar yaşanmaz. Göbek için de endişelenme... Ben de bazı bebeklerde geç düştüğünü duymuştum. Göbeğin ucuna takılı mandaldan tutunca dibi kurumuş gibiyse ve sallanıyorsa yakında düşecek demektir. Dibinde kabuklanma yoksa henüz düşmüyor demektir sanırım. Ben bir sabah altını değiştirmek için bezini açtığımda patt diye yana düşüverdi. Gece ise hiç belli değildi düşeceği. Ama önceki günlerde göbeğin dibi kabuklanmıştı.

slm arkadaşlar ben hala pek oturamıorum dikişlerimin bi kısmı tutumamış doktor cumartesi aldı dikişlelrimi etini kesmeye başlamış düşeceği yok bu dikişlerin dedi ilaç kulanıorum şimdi 2gündür daha iyiyim bebeğim de 10 günlük oldu çok şükür akıllı bi kızım var :nazar:hiç üzmüo beni güzel güzel emio gazınıda rahat çıkarıo şükür inşallah böle devam eder dün doktor kontrolümüz vardı 3400 olmuş cimcimem 300 gr almış sarılığımızda düşmeye başladı göbeğide 6.günde düştü ama hergün alkol döktük göbeğine batikon kurutmuomuş sağlık ocağında söylediler bana birde iştme testinide 4 gün sonra hasteneden arayıp çağırdılar bizi belki küçük yerde yaşadığımız içinmi bilmiorum bütün bebekleri arayıp çağırıolarmış ve ilginç geldi bize birde bebek hemşiresi aradı devlet hastanesinden 1 hafta dolduğunda bebeğin durumunu sordular bu arada bebek resimlerini nereye eklioruz bende bi kaç resim koyayım
birde artık 2009 mart anneleri die tek bir topicte toplansak hepsini takip etmek zor oluyo muhtarcım seçim zamanı yaklaşıo bak bu işe bi el at kuzumdelikafadulden
şimdi birraz geçmişe bakayım zilli kızm uyuanmadan aklım hep burda biraz daha düzen oturtayım iyileşeyim hep burda olucam inşallah

slm arkadaşlar ben hala pek oturamıorum dikişlerimin bi kısmı tutumamış doktor cumartesi aldı dikişlelrimi etini kesmeye başlamış düşeceği yok bu dikişlerin dedi ilaç kulanıorum şimdi 2gündür daha iyiyim bebeğim de 10 günlük oldu çok şükür akıllı bi kızım var :nazar:hiç üzmüo beni güzel güzel emio gazınıda rahat çıkarıo şükür inşallah böle devam eder dün doktor kontrolümüz vardı 3400 olmuş cimcimem 300 gr almış sarılığımızda düşmeye başladı göbeğide 6.günde düştü ama hergün alkol döktük göbeğine batikon kurutmuomuş sağlık ocağında söylediler bana birde iştme testinide 4 gün sonra hasteneden arayıp çağırdılar bizi belki küçük yerde yaşadığımız içinmi bilmiorum bütün bebekleri arayıp çağırıolarmış ve ilginç geldi bize birde bebek hemşiresi aradı devlet hastanesinden 1 hafta dolduğunda bebeğin durumunu sordular bu arada bebek resimlerini nereye eklioruz bende bi kaç resim koyayım
birde artık 2009 mart anneleri die tek bir topicte toplansak hepsini takip etmek zor oluyo muhtarcım seçim zamanı yaklaşıo bak bu işe bi el at kuzumdelikafadulden
şimdi birraz geçmişe bakayım zilli kızm uyuanmadan aklım hep burda biraz daha düzen oturtayım iyileşeyim hep burda olucam inşallah

Canım, maşallah bebeğine. Ne güzel, usluymuş. Aman dilini ısır, nazar değmesin. Tekrar maşallah diyeyim. :nazar::nazar::nazar:
En son doğuracaklar da doğursun ondan sonra geçelim tek topiğe... Şunun şurasında kaç gün kaldı ki... Mart annelerinden eski topicten devam ederiz diye düşünüyorum. Şimdi onların sohbet itiyacı fazla... Tek topicte konu dağılacak, ne bebeklerle ilgili sorularımıza cevap bulabilcez ne de doğuranları takip edebilcez. Herhalde Nisan sonu gibi ezgi de doğurur, sonra mayıs gibi geçeriz topiğimize... :roflol::roflol::roflol:
Ben organize ederim, merak etme sen.
Bu arada dikişlerin için geçmiş olsun. Ben de dikişlerimden sorun yaşadım biliyorsun... 22. günde ancak kendime gelebildim. Umarım seninkiler çabuk iyileşir.

. Herhalde Nisan sonu gibi ezgi de doğurur, sonra mayıs gibi geçeriz topiğimize... :roflol::roflol::roflol:
Ben organize ederim, merak etme sen.

way be simdi boyle olduk oylemi :1closedeyes: ya ben tutmiyim sizi nisan sonuymus hih :kızgın:

Kuzuuummmm, kıyamam ben sana... :teselli::teselli::teselli:
Şaka yaptım ben, şaka!!!
Sen günün gelmeden doğuracan, görürsün bak!
Füsun tarih vermedi mi sana? Ne dedi?

Kuzuuummmm, kıyamam ben sana... :teselli::teselli::teselli:
Şaka yaptım ben, şaka!!!
Sen günün gelmeden doğuracan, görürsün bak!
Füsun tarih vermedi mi sana? Ne dedi?

fusun tarihmi veriyooooo :1shok: ebana kimse bisey demedi ayip ama ya yaptiginiz bende diyom niye hala dogurmadim ben :uhm: ozaman fusuna soyleyin de banada uygun bi tarih versin lutfen. :nazar:

fusun tarihmi veriyooooo :1shok: ebana kimse bisey demedi ayip ama ya yaptiginiz bende diyom niye hala dogurmadim ben :uhm: ozaman fusuna soyleyin de banada uygun bi tarih versin lutfen. :nazar:

Evettt!!! şutarafagittişutarafagittişutarafagitti
Bana teee ne zaman, 24 ünde doğuracan dedi... Ben de hep odaklandım. Sonra 23 ünde saat 14.00 sularında hastaneye yattım. Dedim içimden; yaklaştı ama bilemedi. Sonra benim sancılar gelmeyip uzayınca; gece saat 01.20 de doğurdum; tarih de 24 üne atlamış oldu. Süper biliyo yani!!! Haydiii, bütün doğuramayanlar; koşuuunnn!!! Füsun'a hüücuuummmmmmmmm!!! kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Ezgiii, baaakkk!
Bu iyiliğimi unutma! Füsun'u çağırdım, sana tarih verdi o da! Haydin, hayrını gör!

Herhalde Nisan sonu gibi ezgi de doğurur, sonra mayıs gibi geçeriz topiğimize... :roflol::roflol::roflol:

:roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:
koptum.. sen beni güldürdün ya allahda seni en kisa zamanda muradina erdirsin insallah..:1hug:

ezgim bana tahmin yürütmüstü persembe bilemedin cuma doguracaksin sen diye.. persembeyi cumaya baglayan gece sancim basladi, sabaha dogum yaptim.. :lepi::lepi:
bana yaptigi tahmin ne güzel tuttu yani de gel gelelim ki terzi kendi sökügünü dikemezmis..
ama füsunum yapmis bi tahmin.. hadi ezgi hayirli olsun vuslata kaldi 5 gün
:ecrin_bebek:

X