Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

melekcim bide dene ama önce doktoruna sor istersen.kızım şu anda kakasını yapmaya çalışıyor ama aşırı gaz çıkarıyor çok şükür.:))))
gülşahcım bizde aynıyız aşındı biberon neredeyse.
gerçekten nereden anlaşıldı amip olduğu kızlar.bende merak ettim şimdi.

dilekcim mart anne adayları tıopicine devam edilebilir bence.
çünkü hamileliğimizin başından beri bir orası vardı.bölmeden direk devam etsek çok güzel olur diye düşünüyorum.ha sorunları burda paylaşırız gene..sohbet olmadan sadece bilgi bankası konumunda..
sizde de varmı kızlar aile büyüklerinde.bebeği kucağa almak,sallamaya çalışmak ışıktan sesten uzak tutmaya çalışmak filan.
bizimkiler yapıyorlar bir sinir oluyorum anlatamam.ya sizene ben çocuğumu kucağıma alıştırmak istemiyorum,ışıktan sesten etkilenmesin uyurken istiyorum.ayakta sallamak istemiyorum..
bir çözüm bulanınız varmı?

ay gülşahım hiç sorma benim ailem degilde çevre işte kolu komşu geldigiay kucagına alıştırma yok sallama yok öpme yok onu yapma bunu yapma valla bende diyorum artık benm bıtane yavrum var kucagımada alıssın öpmemede. ya zaten bu insnaları anlamak zor onlarda bu zamanları geçirdiler emin onlarda bizim kadar gıcık oluyorlardı cevreden gelen sözlere eee karısmayın yaa valla çocukda benim hayatta herkezin aklı kendine yeter çok şükür ama gelde anlat millete tuaflar hepsii ama ben çok sabırlı degilimdir valla patlanadak söylerim ister kırılsın ister ne olursa olsun zaten ailemden kimse laf söylemez biliyorlar cok cadı oldugumu :roflol: o yüzden karışmazlar hiç bi işimee :nazar: Kızlar en iyi çözüm çekin resti başka türlü baş edemezsin çünkü tabi bu benim fikrim :kahve:

ahh dilekcim ben hiç baş edemiyorum hiç büyüklerimle.ölücem yakında onların kahrından.rest çektim olamadı küstüm olmadı en iyi çözümü buldum oda vurdum duymaz olmaz yapıyorum demek onların yanında dediklerini yapıyorum onlar gidince yine aynı ben yapacağımı yapıyorum işte:)))

ahh dilekcim ben hiç baş edemiyorum hiç büyüklerimle.ölücem yakında onların kahrından.rest çektim olamadı küstüm olmadı en iyi çözümü buldum oda vurdum duymaz olmaz yapıyorum demek onların yanında dediklerini yapıyorum onlar gidince yine aynı ben yapacağımı yapıyorum işte:)))

kaydirigubbakcemile5 buda güzel bi yöntem enelim takma kafaya salla kaydirigubbakcemile2

kızlar takmayın ihtiyar heyetini en doğruyu anneler bilir bebelerinizin annesi sizsiniz

arkadaşlar bir sorum olacak..ben hem emziriyorum kızımı hemde mama veriyorum arasıra....biberon temizliğini nasıl yapıyorsunuz.....ben her mama verdikten sonra kaynatıyorumm..sizce nasıl olmalı..dikkat ettiğim halde kızım amip oldu...

Ben, her kullanımdan sonra yıkıyorum sonra da sterilizatörde sterilize ediyorum... Sterilizatör yoksa kaynayan suda 10-15dk bekletmek de yeterliymiş... Ama her kullanımda... Bir de beslemeden önce (ister emzir, ister biberonla) elleri mutlaka yıkamak gerekiyor...

Kızlar bu arada bizimki tekrar emmeye başladı :nazar::nazar::nazar:, hasret mi gideriyor nedir, tüm gün meme de... Uyku düzeni alt üst oldu... 3 saat aralıksız uyuyan çocuk gitti, 1 ya da 2 saatte bir memeyi istiyor, birde memede uyuma adeti başladı... Kısaca 28.günde herşeyi öğrenmeye yeniden başladık, 2 gündür bocalıyorummm... Sizinkilerin uyku düzeni ve emme düzeni nasıl???

Bizimkide memede uyumak istiyo. Ben de önce altını değiştirip sonra emziriyorum. Hatta mamadan sonra katiyen uyumuyo. Ben de koyuyom memeye, öyle uyutuyom. O uyanık da ben değil miyim sanki... kaydirigubbakcemile3

Kızlar bu amipi bi bilen varsa anlatsın lütfen. Ben de merak ettim. Nasıl bir hastalık, nasıl anlaşılıyor? Bebeğe ne zararı var... Tedavisi kolay mıdır?
Mystory cim sanırım senin bebişindi amip olan... Acil şifalar diliyorum canım, çok geçmiş olsun.

zelal cim aynı durumdayım bende kızım dünden beri sadece beni emiyor.biberon yada yalancı mamayı asla almıyor.ama uykusuda düzene girdi tam 3 saatte bir emmeye kalkıyor ama sütüm yetmiyor ne olcak şimdi anlamadım.birde en son perşembe kakasını 4 kez dolu dolu yapmıştı ondan sonra yine yapmadı bugün 3.gün bakalım ne olcak?bir şikayetide yok.hiç bu kadar mutlu ve huzurlu uyumamıştık.ilerleyen zamanda ne olacak bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
enel ,zarag bebekleriniz sadece emmeye başladıysa biberonu bırakın bence bebekleriniz açısından çok güzel bir gelişme.
enel sütüm yetmiyo diye düşünme bebeğin emdikçe sütün çoğalacaktır.bol sıvı al sütün çoğalacaktır.
ben oğlumu biberonla büyüttüm inanki (hem maddi hem de manevi)çok zor sürekli hastaydı.

yok canım bende herhangi bir şey olmadı.
ilk 1 hafta her gün baticon ile pansuman yaptım ve antibiyortik kullandım ben.sende kullandınmı?

ben tam bakamadım ama kızarıklık var galiba, ağrıya gelince dikişten çok içten gelen ağrı oluyor zaman zaman. ama enfeksiyon gibi bir durum görürsen dr. una danış:)
yarın gidiyorum bakalım inşallah bişey yoktur ya korkuyorum
dilekcim mart anne adayları tıopicine devam edilebilir bence.
çünkü hamileliğimizin başından beri bir orası vardı.bölmeden direk devam etsek çok güzel olur diye düşünüyorum.ha sorunları burda paylaşırız gene..sohbet olmadan sadece bilgi bankası konumunda..
sizde de varmı kızlar aile büyüklerinde.bebeği kucağa almak,sallamaya çalışmak ışıktan sesten uzak tutmaya çalışmak filan.
bizimkiler yapıyorlar bir sinir oluyorum anlatamam.ya sizene ben çocuğumu kucağıma alıştırmak istemiyorum,ışıktan sesten etkilenmesin uyurken istiyorum.ayakta sallamak istemiyorum..
bir çözüm bulanınız varmı?
ooofff oooffff herşeyi çok biliyolar baksan onlarında ya bir ya iki çocugu var ama benden daha tecrübeli olduklarını iddia ediyolar
bizde de kaka çok sıvı oluyor sizin bebeklerin nasıl

benimkininde bazen çok sıvı oluyo bazen yeşil bazen sarı oluyo siznkilerin rengi nasıl

enel ,zarag bebekleriniz sadece emmeye başladıysa biberonu bırakın bence bebekleriniz açısından çok güzel bir gelişme.
enel sütüm yetmiyo diye düşünme bebeğin emdikçe sütün çoğalacaktır.bol sıvı al sütün çoğalacaktır.
ben oğlumu biberonla büyüttüm inanki (hem maddi hem de manevi)çok zor sürekli hastaydı.

canım çok sağol.hiç zorlamıyorum zaten biberonla içsin diye.gerekirse aç kalsın benden emsin diyordum.şimdi emince bi garip geldi ve aç diye endişe ediyorum sadece.
sabahtan beri 1.5 lt sıvı aldım devam ediyorum sütüm artsın diye.inşallah canım çok sağol.

bu arada eşimde hasta yatıyor öğleden sonra işe gitmeye çalışcak bakalım.benimde tek yardımcım oydu tek kaldım şimdi.

bu arada eşimde hasta yatıyor öğleden sonra işe gitmeye çalışcak bakalım.benimde tek yardımcım oydu tek kaldım şimdi.

eşin için geçmiş olsun.bi yerde okumuştum bir annenin sütü 4 bebeği bile doyuracak kadar olabiliyormuş yeterki iyi beslen süt tümüzün artması arz talep meselesi.doymazsa huzursuz olur sık sık ağlar.

eşin için geçmiş olsun.bi yerde okumuştum bir annenin sütü 4 bebeği bile doyuracak kadar olabiliyormuş yeterki iyi beslen süt tümüzün artması arz talep meselesi.doymazsa huzursuz olur sık sık ağlar.

çok sağol canım inşallah ben çıkayım şimdi akşama gelişmelerden haberdar ederim sizi öpüldünüz.

X