Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

Suzzycim karınca yumurtası yağı sürülünce ilerde tüy kıl v.s. problemi olmıyormuş kız çocuklarının.Deneyen ve faydasını gören çok.Bebeklere kırkı çıkana kadar banyolardan sonra sürülüyo...

elifcim canım benim bebek aşırı gazlıydı.önce zinco damla denedim olmadı sonra metsil denedim yine olmadı.şimdi kendi çocuk doktoruna gittim.artık doktorumuzuda seçmiş olduk bundan önceki doktorları küvezde kaldığı zamanki doktorlarıydı.kendi doktoru kızıma colinox damla verdi 25 ytl çok işe yaradı.benim kız neredeyse 60 saat kaka yapmadı ama bu kilo alımındanmış.bugün dolu dolu 3 kere yaptı.

canım bende bu kaka yapıp yapmama olayını anlamıyorum..kimi diyorki yapmıyorsa sorun var dr a sor..kimi diyor yapmıyorsa kilo alıyordur..bende en son dr a gittiğimde sordum bu olayı..beslendiğini kilo aldığını nasıl anlarım diye..günde 6 kez çişini yapmalı 3 kerede bezi kakalı olmalı dedi..o zaman besleniyor ve kilo alıyordur dedi..kafam karıştı valla offfkafamçokkarıştı

ahh ay dert bende de var 3gün sütüm gelmedi ben yinede emzrdim bu seferde göğüsüm yara oldu dr hastaneden çıkarken mama verebilirsin dedi aptamil aldım geceleri 1 kez verdim.süt yapsın diye denemediğim şey kalmadı.:1no2:5.gün kontrole gittik dr mama verme dedi.neymiş kilo kaybetmemiş.ne yani ben bu bebişi zayıflayıncaya kadar ağlatayım mı.:kızgın:şimdi ise emiyor beni ama sürekli agzı memede bırakınca aglıyor.sanki doymuyor.mecbur kalınca mama veriyorum yine.ama her gören ayyy mama verme diyor vicdan azabı çekiyorum.halbuki baen sütüm üstümü bile ıslatıyor.ben hala anlayamadım bebişim açmı yoksa alışkanlık ı yaptı meme emmeyi.millet 2 saatte emziriyormuş ben ise yarım saatte bir CADIARZU

ben artık emzirmekten baş dönmesi yaşamaya başladım aonun için veriyorum ne yapayım çünkü 20 şer dakikadan 40 dakika emse bile ağlıyor , ya sürekli ağlayacak ve 24 saat emecek ya da amama. ne yapayım?:KK43:

merhaba kızlar sezeryan olanlara sorum var benim dikişin tam ucunda hafif kızarıklık ve müthiş bi agrı var oranın acısndan duramıyorum sizde böyle bişeyler oldumu

merhaba kızlar sezeryan olanlara sorum var benim dikişin tam ucunda hafif kızarıklık ve müthiş bi agrı var oranın acısndan duramıyorum sizde böyle bişeyler oldumu

ben tam bakamadım ama kızarıklık var galiba, ağrıya gelince dikişten çok içten gelen ağrı oluyor zaman zaman. ama enfeksiyon gibi bir durum görürsen dr. una danış:)

canım bende bu kaka yapıp yapmama olayını anlamıyorum..kimi diyorki yapmıyorsa sorun var dr a sor..kimi diyor yapmıyorsa kilo alıyordur..bende en son dr a gittiğimde sordum bu olayı..beslendiğini kilo aldığını nasıl anlarım diye..günde 6 kez çişini yapmalı 3 kerede bezi kakalı olmalı dedi..o zaman besleniyor ve kilo alıyordur dedi..kafam karıştı valla offfkafamçokkarıştı

canım ben küvezde kaldığı hastanedeki doktorunu aradım.tam 5 gün kakasını yapmamışsa sorun var demektir.o zaman bize yada başka bir hekime götür hemen dedi.zaten 60 saat sonundada dolu dolu 4 defa yaptı aylız.şimdi iyi.

yok canım bende herhangi bir şey olmadı.
ilk 1 hafta her gün baticon ile pansuman yaptım ve antibiyortik kullandım ben.sende kullandınmı?

Aman doğa dikkat et.Öyle bişey olmaması gerekiyo.Enfeksiyon kapmamıştır inşallah.
Ağrı oluyo ara sıra ama bahsettiğin gbi bi acı falan yok.Mutlaka göster doktoruna

mrb arkadaşlar..doğacım bendede ağrı var.bazen rahatsız ediyor...baznede etmiyor..ama çok şükür ilk günlere göre iyiyim...benim dr 40 ın çıkınca gel dedi..kontrol için..az kaldı...sende istersen kontrole git...içinde şüphe kalmasın

arkadaşlar bir sorum olacak..ben hem emziriyorum kızımı hemde mama veriyorum arasıra....biberon temizliğini nasıl yapıyorsunuz.....ben her mama verdikten sonra kaynatıyorumm..sizce nasıl olmalı..dikkat ettiğim halde kızım amip oldu...

mamanın suyunuda hazır su kullnıyorum..onuda vermeden önce kaynatıyorum.......kaynamış hazır su yani...dikkat ettiğim halde hasta ettim kızımı..

arkadaşlar bir sorum olacak..ben hem emziriyorum kızımı hemde mama veriyorum arasıra....biberon temizliğini nasıl yapıyorsunuz.....ben her mama verdikten sonra kaynatıyorumm..sizce nasıl olmalı..dikkat ettiğim halde kızım amip oldu...

mamanın suyunuda hazır su kullnıyorum..onuda vermeden önce kaynatıyorum.......kaynamış hazır su yani...dikkat ettiğim halde hasta ettim kızımı..

canım bende herşeyi senin yaptığın gibi yapıyorum doktorlarda öyle dedi zaten.belki kendi kakasından mikrop kapmıştır.inşallah iyileşir geçmiş olsun canım.

ya korktum valla bende mama kullanıyorum hastalanmaz inşallah canım ya kıyamam.

elifcim canım benim bebek aşırı gazlıydı.önce zinco damla denedim olmadı sonra metsil denedim yine olmadı.şimdi kendi çocuk doktoruna gittim.artık doktorumuzuda seçmiş olduk bundan önceki doktorları küvezde kaldığı zamanki doktorlarıydı.kendi doktoru kızıma colinox damla verdi 25 ytl çok işe yaradı.benim kız neredeyse 60 saat kaka yapmadı ama bu kilo alımındanmış.bugün dolu dolu 3 kere yaptı.

bizde mi colinex alsak off yaa.. sap simplex ın cok faydasını goremıyorum. gunde 1 kere zor yapıyor kakasını Çok üzgünüm çoook

ben dikişler için anibiyotik kullanmadım inşallah bieşy olmaz antibiyotik ishal ediyor beni dolayısıyla kızımı da ishal yaptı ben de bıraktım :))

ben dikişler için anibiyotik kullanmadım inşallah bieşy olmaz antibiyotik ishal ediyor beni dolayısıyla kızımı da ishal yaptı ben de bıraktım :))

Aynen Aslıcım.Antibiyotik benide ishal yaptı. Hattaa iki gün ara verdim ve serum yedim,oğlumda o sırada fototerapi görüyodu zaten hastanedeydik. Ama sonra yinede bitirdim.... Yan etkisinde yazıyordu zaten ishal yapabileceği. O ishal bana 2 kilo verdirdi 2 günde.....

biberon temizliğini hiç sormayın kafayı yemek üzereyim.
biberon fırçası ile sıcak akan suda yıkıyorum ben her sütümü verdikten sonra.
günde bir kere de kaynayan suyun içine atıyorum 15 dakika kaynatıyorum.bu arada biz musluk suyunu içebildiğimiz için yaşadığım şehir itibari ile önceden kaynattığım suyu mama yapacağımda hemen ısıtıyorum.
amip olduğunu nerden anladınız?
birde bizim kıza da nazar değdi sanırım sadece günde bir kere yapar oldu bu kakayı.bir şey yapmak gereklimi?

X