Doğum günüm zehir oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
koca forumda bir sen anladın derdimi sanırım
Keşke konuyu bu şekilde açsaydın biraz yanlış anlaşılacak bir anlatım olmuş. Annenin yaptığı hoş değil genel olarak huyu buymuş kadının. Keşke en başta sevgilinle konuşsaydın onun da tüm emeklerini heba etmiş 3 yıldır.

Doğumgünüm de doğumgünüm dediginiz gün o eleştirip beğenmediğiniz kadının sizi ne sıkıntılarla doğurduğu gün o kadar eziyete bi de eline geçene bakın

pardon neymiş eline geçen? eline geçen çalışan ve aynı zamanda iki üniversite okuyan kızı. ne biliyorsunuz ki ne yargılıyorsunuz? iyi ki onun gibi annem onun da iyi ki benim gibi kızı var. ben kötü bir şey demiyorum sürprize saygısı olsun, karşıdaki insana da ayıp diyorum. söylenmemesi gerektiğini biliyor bir de bildiğini belli etme diyor. ben haksızsın deyince de bana kızıyor. elde ettiği çok iyi çok şanslı çok başarılı bir kız siz merak etmeyin. beni ya da derdimi küçümsemek size düşmedi. allah’a şükür evet daha büyük dertlerim yok ne güzel dimi

Herkesin dikkat ettiği başkalarının önemsemediği şeyler vardır. Mesela ben bir buluşmada geç kalınmasına çıldırırım ve yakın arkadaşlarım bunu bildiği halde yapınca daha çok öfkelenirdim. Yaşla birlikte daha yumuşak daha anlayışlı davranmaya başladım. Eminim sizin de vardır daha gençken takıldığınız böyle şeyler. Yıkıcı olmadan anlatmaya çalışırsak daha faydalı olabiliriz

belki de yanlış anlattım aynen. ama buradakilerin huyu böyle illa beni kocam sevgilim dövecek aldatacak ancak o zaman dert sayılır. hayat kötülüklerle dolu sanki. ne yapayım hayatımda böyle bir kötülük böyle bir derdim yoksa. çok sağol

Herkesin derdi kendine büyük. Benim tavsiyem önem verdiğin şeyleri en başından konuşmak ve sana uymadığında durumu sakin karşılamak olur. Böyle şeyler hep olacak daha iyi idare edebilmelisin.

Ben ondan sürpriz beklemedim, sevgilimin sürprizini bana söylemesine bozuldum.
Aynen beklememişsiniz arayıp hediye istemişsiniz direkt. Kadın sizi büyütmüş hala daha çalışıyor kazık kadar insansınız hala eften püften şeylerle kafa ütülemeyin bence. Büyüyün artık.

Patlicani da mi tuzlamak lazim? Ben de geçen sene patlican kuflendirdim?
Aynen onu da tuzlamak gerek bende ilk yaptığımda tuzlamadım çürüdü ama tuzlayınca hemen kuruyor çürümüyor bulunduğunuz Yer aşırı sıcak degilse hemen kuruyacak hava yoksa tuzlayıp kurutun herşeyi tuzsuz kuruması için nem olmadan çok sıcak hava olması gerekir

Hem bilip hem sürpriz olmasını beklemek

neyi biliyordum neyi? ben onlardan sürpriz beklemedim. kışlık alırsın diye kendim söyledim. sevgilimin de bir şey yapacağını tahmin ediyorum bir zahmet her sene gibi. ama iki hafta sonra yanıma gelecek, belki hediye göndermek yerine yanıma gelince verir ya da bu sene bişey alamaz güzel bir mesaj atar diye düşündüm. sevgilim anneme SÜRPRİZ yapmak istediğini söylemiş, bile bile annem de bana söyledi diyoeum

Ay evlada bak kadın seni tek başına büyütmüş hiçbir şeyini eksik etmemiş elin yabancısı gelip annene patavatsız diyor bi tek sen anladın derdimi diyorsun. Pes.

Size senelerini veren,sizi babasız yetistiren, o çok önem verdiğiniz doğum gününüzün aslında bas kahramanı olan kadina saçma sapan kendi dert ettiğiniz bı şeyden dolayı başkasının patavatsız demesi için acmissiniz konuyu sanırım ne guzel ya

Ay evlada bak kadın seni tek başına büyütmüş hiçbir şeyini eksik etmemiş elin yabancısı gelip annene patavatsız diyor bi tek sen anladın derdimi diyorsun. Pes.
Evet sadece onunla kalmıyor birde üniversite okudum çok hayırlı evlat oldum çalışıyorum isim gücüm var daha ne ister benden başka diyor okutan büyüten iş-güç sahibi edip bugünlere getiren kimse sanki bütün bunları annesinin kızına değil de kendisinin annesine lutfu zannediyor sevgilisine de söylemiş annem patavatsız sürprizleri bana anlatıyor diye

Hayatinizin sevgilinizden ibaret olmadigini hatirlatacaksiniz kendinize.
Tabi once kendinizi buna ikna etmeniz lazim

ilk olarak maddi imkansızlıktan falan çalışmıyor, kendi işi. 50 yaşında falan da değil henüz. ikincisi de evet istedim, çünkü her seferinde gidip saat, mücevher, çanta, vs şeyler alıyor şuan öyle bir şeye ihtiyacım yok ben de ihtiyacım olan şeyi söyledim. zaten alacaktı yani git bana hediye al almayacak mısın demedim.

çünkü derdimi tek o anlamış. annem patavatsızlık yapıyor, ben de nasıl takmayabilirim diyorum

evet söyledim çünkü üç senedir aynısını yapıyor. sürpriz istiyorsa gitsin yazacak başkasını bulsun ya da hiçbir şey yapmasın. ona da saygısızlık yapıyor. senin çocuğun daha hayırlısı olur kusura bakma biz bu kadar olabildik

Patavatsızlık bir kişilik özelliğidir. Hakaret ya da küfür değildir ki. Ben sadece anladığım bir noktayı belirttim inciteceğim düşünmemiştim

Ay ne diyim anneniz uğraşsın madem şımartmış ben laf anlatamıcam. Bulunduğunuz yerin inişi de var olduğunda anlarsınız bazı şeyleri. Yazık diyorum sadece o kadar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…