Doğum günüm zehir oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende dün 1 çuval kurutmalik biber almistim sabahtan akşama kadar dogradim kollarim koptu dograyana kadar güneşe serdim ama bugün çürümeye başlamış.
Yani demem o ki allah aşkına herşeyi dert etmeyin kendinize...
Tuzlamadıysan ondan çürür iyice tuzla öyle ser

Kendinde farkındasın küçük dert olduğunun yaş genç ileride ne sorunlar ne dertlerin olucak bu kadar basit meseleyi dert ediyorsan ilerde çok kırılır üzülürsün bir an önce kendini topla bu tip konuları umursamamayı öğren

evet, nasıl umursamayabilirim bilmiyorum 🤦🏻‍♀️ sanırım ben asıl tüm tatilimizin iptal olmasına sevgilimin gelememesine üzüldüm. bu da tuzu biberi oldu işte ne yapayım

Annenin yaptığını kurucu Üzüldüğünü anlıyorum ama senin için bu kadar önemli olmasını anlayamadım. Mesela bu yıl kutlanmasaydı ne olurdu ne hissederdin?

kutlanmasaydı derken, arayıp kutlamasaydı çok üzülürdüm tabii ki. ama hani pasta falan almasa olsun uzakta derdim yani yapacak bir şey yok. konu doğum günü kutladılar kutlamadılar değil benim için gerçekten. sürprize saygı göstermemesi. daha önce de aynısını yaptı söylüyorum rahatsız olduğumu aman ne doğum günün var bi sen mi doğdun ne önemli gün falan diyor. gerçekten sinirlerim çok bozuldu

2 yıllık sevgilimden 2 sene boyunca doğum günü adına hiçbir şey görmedim.Bir çiçek bir hediyeyi bir pastayı filan geçtim adam anlamlı bir mesaj bile yazmadı...Annem yıllardır 3-4 ay tanıdığı komşu kızına,onu arayıp sormayan yeğenlerine hediyeler alır verir kutlar bana gelince tek bir laf bile etmez..Bence çokta dert edinmeyin bu durumunuzu...Dert edilecek bir yanı yok çünkü.

Şımarttığımız çocuklar nasıl başımıza çıkar örneğisiniz.Siz arayıp hediye isterken sürpriz kaçmıyor da kadın zaten aldım yarın gelecek deyince mi kaçıyor? Yaşınız küçük değil burası da alice harikalar diyarı falan değil saçma sapan şeyleri dert edinmeyin kendinize.

yeter tabii ki, ben onun doğum gününe gösterdiğim özeni alamadığım için üzülüyorum. kaç yaşındaki kadına çok güzel bir yerde organizasyonlu doğum günü bile yaptım hiçbir şey çaktırmadan. Ben sadece her şey sürpriz kalsın istemiştim. Demek ki ben de onun gününe bu kadar önem vermemeliyim.
Yaptıgın şeyleri karşılık bekleyerek yapmışsın belli ki. gün gelir bana da yapılır kutlama nasıl bişey istiyorsam öyle bişey yapıyım ki örnek olsun mantığında Yaptıgın şeylerin bence hiç güzel ve özel bir yanı yok. insanlardan fazla beklenti içinde olmayın yaşına göre olmaya çalışsan ergen degilsin sonuçta kendini geliştirmeye bak bu dogum günü vs gibi boş şeylerin üstüne fazla düşmene gerek yok benimle yaşıtsın ama hayret ettim tavırlarına düşünce şekline yazdıkların daha çok 12 yaşında olan yegenimin tavırlarını yansıtıyor. Hayatı toz pembe yaşadın sanırım bu kadar küçük bişeyi böyle büyük bir sorun gibi yazdığına göre

Bende dün 1 çuval kurutmalik biber almistim sabahtan akşama kadar dogradim kollarim koptu dograyana kadar güneşe serdim ama bugün çürümeye başlamış.
Yani demem o ki allah aşkına herşeyi dert etmeyin kendinize...
Benim de ikidir patlıcanlarımla dolma biberlerimi balkondan kargalar kaçırıyor 😑 ellerimin kapkara olduğuyla kalıyorum ☹️

Karşılık bekleyerek yapıyorsan yapmamalısın zaten
karşılık beklemiyorum diğer cevabı okursanız anlarsınız. ben ona en güzel yerlerde masa hazırlattım, bana hiç öyle bir şey yapmadı anlamıyor böyle şeylerden olabilir kimseden beklemeye hakkım yok. ben yaptım onun mutlu olduğunu görmek için. çünkü ailesi ona hiç böyle yapmamış ve çok da mutlu oldum onun mutluluğuyla. ben ondan sadece saygı göstermesini beklemiştim yaptığı saygısızlık sevgilim de çok üzüldü. böyle bir şeyin söylenmeyeceğini 14 yaşındaki kardeşim bile biliyor

Şımarttığımız çocuklar nasıl başımıza çıkar örneğisiniz.Siz arayıp hediye isterken sürpriz kaçmıyor da kadın zaten aldım yarın gelecek deyince mi kaçıyor? Yaşınız küçük değil burası da alice harikalar diyarı falan değil saçma sapan şeyleri dert edinmeyin kendinize.
Hep derim çocuğum olduğunda abartılı doğum günü organizasyonu yapmam, sadece aile arasında kutlarım diye. Yapınca böyle gereksiz şeylere anlam yükleyip mutsuz oluyorlar işte :işsiz:

kutlanmasaydı derken, arayıp kutlamasaydı çok üzülürdüm tabii ki. ama hani pasta falan almasa olsun uzakta derdim yani yapacak bir şey yok. konu doğum günü kutladılar kutlamadılar değil benim için gerçekten. sürprize saygı göstermemesi. daha önce de aynısını yaptı söylüyorum rahatsız olduğumu aman ne doğum günün var bi sen mi doğdun ne önemli gün falan diyor. gerçekten sinirlerim çok bozuldu
Belki senin çok önem verdiğini biliyor ve istediğin gibi kutlayamadığı için kendini baskı altında hissediyordur. Kendini suçlu hissedip öfkeleniyor olabilir

Kızlar kusura bakmayın küçük bir dert için belki başınızı ağrıtacağım. ben doğdum doğalı doğum gününe aşırı önem veriyorum. Bunun sebebi de ailem öyle yetiştirmiş. 1 yaşında o zamanda akülü araba almak mı, pastalar yaptırmak mı, çatılara çıkıp havai fişek bile atmışlar. Tabii durumumuz da iyiydi, daha sonra annem babam boşandı annem çok sıkıntılar çekti bizi asla bırakmadı o adama. Ben şimdi asla öyle şeyler beklemiyorum hatta ne mutlu ki en küçük hediyeyle bir çiçekle bile mutlu oluyorum. Kimse benim için havai fişek atsın falan demiyorum yani. Atmasın atmasın da bari saygısı olsun. Annem ona her sene sürpriz bir şey yapacağımı bilir, ben yine de çaktırmamaya çalışırım. İlla bir organizasyon düzenlerim yani. Onu o gün hiç üzmem açıkçası, öyle özel bir gündür benim için. Aynı şekilde anneanneme de 65 yaşında ilk defa doğum günü kutlatan bendim. Sonuçta doğmuşuz, mutluluk vermişiz can olmuşuz hepimiz, daha önemli bir gün var mı?
Bu sene doğum günüm için yurtdışındaki sevgilim ve ailemle tatil rezervasyonu yapmıştık. Ama korona yüzünden havayolları kapandı ve erkek arkadaşım gelemedi. Biz de tatili iptal ettik.. Annem de şehir dışında iş aldı oraya gitti bir aylığına. Dolayısıyla annem de yanımda yok. Buraya kadar amenna ben zaten arkadaşlarımla dışarı çıkarım. Ama bana kardeşim hediye almış göndermiş annemi arıyorum sen de kışlık bir şeyler alır mısın diyorum. Bana cevabı “Biz zaten sana başka bir şey alacağız, şimdiki aldığımız öylesine. Benim öylesine hediyem de yarın gelecek.”
Abi bırak sürpriz kalsın ya niye böyle söylüyorsun ki? Gerçekten annemin bir şey yollayacağını düşünmemiştim yani, gelince alır sanmıştım sürpriz olacaktı açıkçası. Tüm sürprizi bozuyor sürekli.
Canımı sıkan nokta benim sevgilim hiç doğum günü kutlamamış, hiç ailesi hediye falan almamış ona. Önem de vermiyor ama ben tahmin ediyordum doğum günümde bir şeyler yapacağını. Annemle çeviri aracılığıyla konuşuyorlar. Annem beni arıyor “X bana bir şey soruyor sana kek mi pasta mi ne gönderecekmiş bir de başka bir şey daha, ben anlamıyorum” diyor. Sevgilinin ne dediğini anlamıyorum kızım, nasıl konuşabilirim falan demek zor mu? Ya benden ne istiyorsun neden bunu bana söylüyor yani? Rahatsız olduğumu söylüyorum başlatma doğum gününe offf falan diyor bana. Gerçekten çok bunaldım zaten her şey iptal olmuştu şimdi iyice delirdim bu hareketlere. Yaşım 21 bu arada. Ya gerçekten küçük bir şey gibi gelebilir ama zaten üzgünüm iyice üstüme geliyorlar. Şimdi sevgilimin o doğum günü hediyesini falan almak hiç içimden gelmiyor. Ona da söyledim annem böyle yaptı sinirlerim çok bozuk diye. O da çok kırıldı. Her şeyin sürprizi kaçtı. Düşüncesiz davranışlardan nefret ediyorum artık.
Kadının isi başından aşkındır. Hem bilmedigi bir dili translate ederek konusmasi da ayri bir vakit benim annem hic ugrasmazdi. Ayrica diyorsun ki sürpriz istiyorum sonra bana kışlık alsana annende aldimnyarin gelecek diyor ama sonra daha guzel bisey alacagim diyor. Vallahi ben burda darlandim. Dedigimiz gibi yapsalar bir tik degistirerek baska sekilde isteriz. Annenizde boyle biri. Fazla dogumgununuzden konusunca dokuveriyor olani biteni.

karşılık beklemiyorum diğer cevabı okursanız anlarsınız. ben ona en güzel yerlerde masa hazırlattım, bana hiç öyle bir şey yapmadı anlamıyor böyle şeylerden olabilir kimseden beklemeye hakkım yok. ben yaptım onun mutlu olduğunu görmek için. çünkü ailesi ona hiç böyle yapmamış ve çok da mutlu oldum onun mutluluğuyla. ben ondan sadece saygı göstermesini beklemiştim yaptığı saygısızlık sevgilim de çok üzüldü. böyle bir şeyin söylenmeyeceğini 14 yaşındaki kardeşim bile biliyor
Eee ben de artık önemsemem dedin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X