Derdimi anlatmak istiyorum

Nasıl bi aileye düşmüşsünüz valla üzüldüm . Eşiniz pasif kalıyor sizin anlattıklarınıza göre . Allah sabır versin

Adam kendi çekirdek ailesini değil kök ailesini ön plana alıyor.
Herkesin ailesi çocuk büyütürken farklı zorluklar yaşıyor.
Bu her istediklerini yapmak için bir sebep olamaz.
Eşinizin ya düşünme/akletme/yorum yapma kapasitesi sınırlı, ya ailesine bağımlı, ya sorumsuz ve aciz bir adam,
ya da sizi, sizin onu sevdiğiniz kadar sevmiyor,
her halükarda benim için saygı duyulacak biri değil.
Bana göre sağlıklı bir evlilikte saygı, sevgiyle ayrılmaz ikilidir.
Kısacası saygı duymadığım bir adamı sevemem.
Benim anlamakta zorlandığım kısım böyle bir adam için;
'kocamı çok seviyorum, ailesi karışmasa
iyi anlaşıyoruz' minvalindeki yaklaşım tarzınız.
Eşiniz izin vermese ailesi size karışamaz.

Toz kondurmuyor değilim zaten hatalı olduğunu biliyorum bunu da konuştuk kendisiyle.
Yazmakla yaşamak farklı oluyor.
İnsanların bir şeylere birisine uyum sağlaması pat diye olmuyor. O öyle görmüş büyümüş şimdiye kadar. Ama farkına varıyor anlıyor düzeltmeye çalışıyor. Buraya yazılamayan daha hayatın içinden güzel olaylarda oluyor.
Yorumunuz için teşekkür ederim insanın dışarıdan bir gözle yaşadıklarına bakması bile bakış açısını genişletiyor

Evet söylediklerinizde çok haklısınız.
ilk evlendiğimiz zamandaki gibi değil zaten zaman geçtikçe o da ailesinin, çevresindekilerin gerçekten nasıl biri olduğunu görüyor ve ona göre davranıyor. Şu anki hali ile ilk zamanlardaki hali arasında gerçekten farklar var ve olmayada devam ediyor. Umarım birbirimize saygı ve sevgimizi yitirmeden bir ömür beraber olabiliriz.

27 yıllık evli bir kadın olarak size biraz daha dişli olmanızı tavsiye ederim.
Eş ailesiyle aranıza ciddi bir mesafe koyun.
Onlar çağırdı diye ilgi görmediğiniz,
yetmezmiş gibi yalnız başınıza bırakıldığınız
o eve gitmeyin bir daha.
Babanızdan para almayı da bırakın.
Kocanız ailesini geçindirme sorumluluğunu üzerine alsın aksi halde bir süre sonra asalak bir eşle yaşamaya başlarsınız.

Babamın bana fedakarlık edip verdiği parayı kendi ailesine yedirecek adamı
'kocam da kocam' diye sevmem şahsen.
Evladım bunu yapsa karısına ona da ciddi tepki gösteririm.

Kocanıza duracağı yeri bildirmezseniz,
bir bakmışsınız tepenize çıkmış,
ordan da indiremezseniz bir bakmışsınız tepenize mıçmış.(af buyurun)

Tavsiyelerinizi dikkate alacağım sağolun

Hata eşinde
Çağırdılar diye işten çıkıp giden adam sorumsuzdur, ana kuzusudur
Ya bu deveyi güdecen ya bu diyardan gidecen değiştiremezsin çünkü
Ama bu asalaklara her ay ailenin parasını yediriyorsun ya yapma, yazıktır, değmez

Size vah vah diyemiyorum..hakikaten anlamiyorum boyle bulunmaz hint kumasini nerede buldunuz..bastan hersey belli iken niye yapisik evlenirsiniz..ayrica sizde yazdiklarinizdan anladigim oyle cok kendini ezdirecek bir hal yok..birde buyuk sozu size ..her kusuru kvde de aramayin sizin koca tl bazinda 1 kurus etmez

Babanız zaten ayda 3000 lira destek oluyorsa ben olsam su durumda ayrilirdim, aileniz arkanızda anladığım kadarıyla.
Ne diye çekiyorsunuz acaba...
Eşimle şu an boşanacak bir durumumuz, anlaşamamazlığımız yok çünkü. Evet ailem hep arkamda sağolsunlar.
Zamanla rayına oturacağını görüyorum/düşünüyorum bunlarında.

Ben farklı bir noktaya takildim. Neden aileniz sizi maaşa bağlamış gibi her ay para veriyor ve siz kabul ediyorsunuz. Esinizde bunun rahatlığı var. Ben bu konuda en çok anne babanıza üzüldüm. Evlenmek demek kendi ayaklarının üstünde durmak kendi sorumluluklarını alabilmek demek. Sağlık vs gibi istisna durumlar olur aileler yardim eder o tamam ama böylesi, bilmiyorum bana ters.

keşke o mobilya alışverişinde bıraktıktan sonra bir daha arkanıza bakmasaydınız.
şunu bilir şunu söylerim, eğer erkeğin annesi istemiyorsa, o evlilik %99 iflah olmuyor. kadın ailesi bir şekilde yumuşasa da erkek anneleri asla pes etmiyor.
annemin bana vasiyetidir bu: "aşkından ölsen bile annesi seni istemeyen erkekle evlenme".
biz ailemizde bu örnekleri çok gördük, hepsinin yaşamı heder oldu.
umarım siz de bunları daha fazla sineye çekmez, çözüm bulursunuz.

Kaynananız çok uyanık. Eşiniz de bi tuhaf valla. Asgari ücret alıp ailesine bakmaya çalışıyor ama siz babanızdan para alıyorsunuz. Çok afedersiniz ama nasıl bir kocalık anlayışı bu çözemedim. Ben olsam gram vermem, ailesiyle görüşmem. Babandan gelen parayı sadece kendine ve çocuklarına harca, fazlasını da sakla. Hatta babam bu ay veremedi falan de kocana bazen. Alışmasın böyle, bu nedir?

Bu para yardımı sadece geçici bir süreliğine çünkü ihtiyacım var. Ben babam dahi olsa para almak çok zoruma gidiyor ama mecburum. Eşime yedirmiyorum parayı zaten çok ihtiyaç olursa veriyorum ona.

Ben orada bırakmıştım zaten babam bizi barıştırdı. Kalp krizinden ölürüm milletin lafı durmaz diye.
Farkına vardığını görmesem bir saniye durmam yanında. O daha önce hiç ailesinden ayrılmamıştı evlenene kadar. Dediğim gibi daha yeni yeni alışıyor, adapte oluyor.

Ayy, anneniz ve babaniza cok üzüldüm. Bastan, siz evlenmeden önce, bir cocuk icin calsiyordular, simdi senin icin, kocan icin ve cocugun icin. Yazik degilmi onlara?
Esasinda kaynanan ve kocan, daha evlenmeden önce maskelerini cikarip sana esas yüzlerini göstermisler ama, ya sen bunu göremedin, yada gördün de görmemezlikten geldin. Evlenmeseymisin, daha iyi olacakmis.
Sonunda 2 cocukla annen ve ve babanlarda solugunu alican gibi geliyor bana ve o zavallilar, artik sana ve senin cocuklari na bakicaklar.

Merak etmeyin sorumluluğunu alamadığım hiçbir işe kalkışmadım şu zamana kadar. Attığım her adımın sorumluluğu bende. Şayet bir gün boşanırsam soluğu ailemin evinde almam. Ne kadar zorluk çekersem çekeyim kendi ayaklarımın üzerinde durabiliyorum. Ailemin desteğine gelince evet sağolsunlar beni yalnız bırakmıyorlar ama bu da geçici bir süre için. Ailem dahi olsa kimsenin sırtından geçinmedim geçinmemde. Ne eşime ne de aileme güvenerek çocuk yapmadım. Kendime güvenerek çocuk yaptım ve zerre pişman değilim. İşim ve gelirim pandemi dolayısıyla uzadı bu da maddi olarak zorladı haliyle. Yaptığınız yorumu hiç doğru bulmadım.

Babanız 2500-3000 lira para veriyorsa, adamın maaşı da anasına babasına gidiyorsa, adamı defedin evden babanızın verdiği parayla koca derdi olmadan yaşayın. Ne diye bu kadar çektiniz ki?

Sizde de hata var. Kayınvalide tuvalete gitmenize kadar laf ediyor diye tuvalete gitmiyorsunuz öyle saçmalık olur mu?
Hamile halinizle neden yolculuk yapıyorsunuz ?
Hiç "hayır" diyemiyor musunuz eşinize?
Ailesi çok kötü olabilir, kafa yapılarınız çok farklı da olabilir, böyle olan milyonlarca evlilik var, benimki de böyle.
Ama önemli olan hayatı paylaştığımız adam.
Çizgisini çekecek, siz de hayır demeyi, gitmeyeceğim demeyi, görüşmek istemiyorum demeyi öğreneceksiniz.
Yoksa daha çok içinize atarsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…