Derdimi anlatmak istiyorum

Eşimin memleketinde yaşasaydık sadece eşim çalışacaktı ve bu durumda ev geçindirmek zor olacaktı. Babamda burada yaşarsanız destek olurum demişti. Hem eşim hem ben çalışıyorduk bebek olana dek. O yüzden babam ben çalışana dek destek oluyor. Bunu yazmayı atlamışım.

Bence biran once dizginleri eline al.. taşının başka şehire mümkünse ikna et eşini.. oda uyansin artik bence sorumsuzluktan bir çıksın çocuk da var artık bence birşeyler yapılmalı. Kendini de ezdirme tuvalete giderken hesapmi vereceksin.. yav he he diyerek gecistirceksin esinin ailesini saygısızlık yap demiyorum ama alta da kalma lütfen..

Kendiniz etmişsiniz kendiniz bulmuşsunuz da olan babanızın cebine oluyor.
Eşiniz olmayan maaşıyla ailesini beslerken, babanız 3 kişi besliyor.
Kocanıza acıdığınız sevdiğiniz kadar babanıza acımıyor, sevmiyorsunuz.

Babacigina zaten helal olsun varmı bu devirde Allah razı olsun ondan

Eşin de seni bırakıp bırakıp gitmiş gece onlara kadar gelmemiş ailesinin evinde. Eşin de çok mantıklı işler yapmamış yani. Sadece annesine bilenmeyin.
Şu an farklı şehirde yaşadığımız için arkadaşlarıyla vakit geçirsin istedim. Zaten kısıtlı bir süre olduğu için.

Ben çalışamıyorum diye babam bize ayda 2500-3000 civarı para veriyor.

E babanızın evine dönseniz o da size ayda 2000 verse çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılarsınız. Kendiniz de rahat edersiniz. Hem bu eşi hem de kayınvalideyi çekmezsiniz.
Evleneyim diye uğraşmışsınız, ültimatom vermişsiniz. İstenmeyen, heyecan duyulmayan, ağlamalı, bol kaoslu bir süreçle evlenmişsiniz. Sonrasında ne olacaktı ki?

Eşinizi seviyorsunuz sanırım ama ben burada seven bir adam göremedim üzgünüm. Babanızın desteği varmış, o destekle toparlanıp önünüze bakmanızı dilerim.

Babamı çok seviyorum. Çalışmaya başladığımda zaten tek kuruşlarını almak şurda dursun ben onlara vereceğim.

Şu an farklı şehirde yaşadığımız için arkadaşlarıyla vakit geçirsin istedim. Zaten kısıtlı bir süre olduğu için.
Babanızın yaşını bilmiyorum ama kaç sene size bakacak?
Hani adam yaşlı ya, yoruluyor ona da yazık diyor musunuz?

Babanızın yaşını bilmiyorum ama kaç sene size bakacak?
Hani adam yaşlı ya, yoruluyor ona da yazık diyor musunuz?
Tabii ki. Bir önceki yorumumda da belirttiğim gibi, 1-2 aya tekrar işe dönüyorum. Bu süreklilik arz eden bir durum değil.

Artık bir çocuğunuz var. Daha akılcı davranmalısınız. Gözünüzü açın biraz. Babanızın size verdiği paranın hepsini eşinize vermeyin. Hatta babanız, para vermesin mümkünse. Geçim sıkıntısı çekmeyin diye adamcağız destek oluyor. Eşiniz beyefendide annesinin demesiyle bütün maaşını millete yediriyor. Kendinizi ve babanızı kullandırıp durmayın bu açıkgözlülere.Erkek milletine yaranılmaz. Yarın bir gün o yapılan yardımları gözü görmez. Üstüne nankörlük yapar. Buna emin olun.

Kocanız evi geçindiremiyor ki. Nasıl artırıp babanıza para vereceksiniz?
Pandemiden dolayı ikimizinde işi beklemeye alındı. Farklı bir şirkette işe başlayacak yüksek bir maaşla. Babamdan allah binlerce kez razı olsun yaptığı yardımı fazlasıyla ödemek istiyorum.

Şu aciz, pasif ve annesiyle göbek bağını kesememiş kocalarınızı temize çıkarıp sadece eş ailesini suçluyorsunuz ya,
hayretle okuyorum.
Kocalar sütten çıkmış ak kaşık,
Kvler cadaloz, kötü niyetli, açgözlü.
İnsan istediğine inanıyor görüldüğü üzere.

Para benim hesabımda oluyor. Faturalar ve alışveriş için harcıyorum. Kira ve diğer giderleri eşim maaşından veriyor. Kalan parayı çok gerek olmadıkça çekmiyorum zaten. Eşime çok güveniyorum o hiçbir şey yapmaz demiyorum diyemem çünkü bu insanoğlu ne yapacağı belli olmaz. Kemalim yapmaz modunda hiç olmadım. Ben bugün için konuşuyorum. Şu an çok seviyorum kendisini evet ama ayrılamam ölürüm diyemem. Kimse vazgeçilmez değil.

Sanırım yanlış anlaşıldım. Kocam sütten çıkmış ak kaşık değil. Yaptığı her şeyi bilerek isteyerek yapıyor. Ailesi çok zorluklarla mücadele etmiş. O yüzden ne deseler yapıyor. Doğru değil tabii ki bu. O da hatasız değil zaten.

Ben eşinizi sevmiyorsunuz demedim ki. Adam sizi arayıp sormuyormuş ay sonuna kadar süre ya evlenelim ya ayrılalım demek evlenmek için açıkça baskı yapmaktır, uygun koşullar oluşmadan alelacele evlenmek sizin yaptığınız şey yani evlenmiş olmak için evlenmek olur. Tamam onun babası hasta da siz niye gidiyorsunuz, hadi gittiniz adam iyi niye kalıyorsunuz o kadar uzun? Ailesine kıyamıyor ama size çok rahat kıyıyor farkında mısınız? Benim sevgi tanımıma uymayan bir sevgi anlayışı var eşinizin, bence kendinizi kandırıyorsunuz. Öyle klasik erkek falan diye aklamışsınız kendi içinizde. Hatanın en büyüğü eşinizde. Asgari ücretle çalışıp aldığı paranın tamamını kendi ailesine mangalda yedirmiş bir adama toz kondurmuyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…