Derdimi anlatmak istiyorum

Ailesi sizi istemiyormuş , eşiniz eşyalari alırken dayısiyla bir olup sizi ağlatmış.
İşten çıkıp memlekete giden, orada da cebinde ki tüm parayı mangallarda harciyan eşiniz. Kendi aklı fikri yok mu da yapıyor böyle birşeyi?
Her memlekete gittiğinizde çocuk gibi arkadaşlarına koşan sizi tüm gün evde yalnız bırakan yine eşiniz.
Ama onunla sorununuz yokmuş.
İyi madem böyle yaşamaya devam edin.
Eşinizin sorumsuzun önde gideni siz babanızdan para almamazlık etmeyin sakın, çok ihtiyacıniz olur bu gidişle.

Bir yazı okumuştum çok hak vermıştım benımde yasadıklarımdan dolayı bizzat denenmiştir ; EĞERKİ BİR AİLEDE GELİN KAYNANA ARASINDA BİR SORUN VAR ISE HER IKI TARAF ARASINDA DENGE KURMAYI BİR TURLU BECEREMEYEN BİR EŞ VAR DEMEKTİR.

Eklentiler

• images.jpg
    10,9 KB · Görüntüleme: 36
Aslında 2 ay önce boşanmayı düşünüyormuş konu sahibi, velayet araştırması yapmış. Sonra tüm suçu kv ye yükleyerek evliliği devam ettirmeye karar verdi sanırım.Kocası çok kıymetli bal kaymak kv kötü ahh kv .

Yok kuzum adam hasta degilim hastaneye gitmem diyor ama kv yalan soyluyor gelin diye gittiniz k.p gittimi hastaneye hayir isten cikmis annesi neden para versin ki isterse triliyonluk olsun evlenmis barklanmis coluk cocuga karismis adama neden para versinler eger evlenip bide cocuk yapmissa demekki kendisine guvenmis ben evimi gecindiririm cocuguma bakarim diye iki yetiskin insanin aile buyuklerinden para beklemelerini hic anlamadim anlayamayacagim da bence babanisin size verdigi yaklasin 3 bin tl yi altin yapin gizli gizli esiniz o parayi sorar ise artik almiyorum evlendim ama evlenmemisim gibi ailem evimin ihtiyaclarini karsiliyor kendime yediremedim o parayi artik almiyorum de ve aileni de uyar yarin birgun sorarsa yok yollamiyoruz desinler.
Bankada falan tutma altin yap sakla. Bak bakim o zaman kv daha cagirip sizin babanizin size verdigi parayla sulaleye mangal partisi verdiriyor mu :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim ama boşanma tavsiyelerinize ihtiyacım yoktu. Zaten konunun başındada belirtmiştim.
Burada her konuya boşan yazan bir tayfa var. Hayat böyle değil arkadaşlar. Oyun oynamıyoruz burada. Küstüm oynamıyorum değil bu. Ya siz hep filmlerdeki gibi yaşıyorsunuz ya da öyle yaşadığınızı zannediyorsunuz.
Bence bir evlilikte anlaşamama, şiddet, aldatma olduğu zaman boşanılır.
Aileleriniz hiç tartışmıyor sanırım. Anneanne babaanne ile ilgili hiç sorun yaşamamışlar da öyle değil mi?
Gülümü benim için değerli kılan onun için harcadığım zamandır. Verdiğim emektir.
Ve evet hayatımdaki insanda olan olayların farkına varıyor, kendini düzeltiyor.
yaşımda küçük değil.
Sevgiler

O yüzden mi iki ay önce boşanma ve velayet ile ilgili konu açtınız?
Siz kendiniz aklınızdan boşanma geçirince sorun yok burada ki insanlar yine sizin yazdıklarınizdan ötürü olumsuz şeyler yazınca suçlu oluyor, hep böyle oluyor ne hikmetse.

Bizde eşlerinin suçunu, ailesine atan, gerçekleri yazınca hemen boşan diyorsunuz diyen konu sahiplerine oldukça aşinayız.

Benim düşüncelerim değil sizi hiç kimseyi ilgilendirmez nasıl böyle bir hakkı kendinizde gördünüz ki?

Benim düşüncelerim değil sizi hiç kimseyi ilgilendirmez nasıl böyle bir hakkı kendinizde gördünüz ki?
İstediğinizi düşünebilirsiniz elbette ama kendiniz benzer şeyleri düşündüğünüz halde burada olumsuz yorum yapanlara boşan diyen tayfa, hayat böyle değil diye başlayan şeyler yazınca kendinizle çelismis oluyorsunuz bir miktar.

Aksine kendimle çelişmiyorum. Oradaki yorumları okusaydınız anlardınız. Henüz böyle bir durumun oluşmadığını, haklarımı merak ettiğim için açtığım bir konu olduğunu anlardınız ama sırf linçlemek için geçmişi incelemişsiniz. Keşke daha detaylı baksaydınız. Kaldı ki ben bunu zaten saklamıyorum profilim açık.

Özellikle girip bakmadim aslında, burada yazılan bu yorumdan sonra baktım. Linclemek gibi bir derdim de yok neden olsun?
Normal giden bir evlilikte boşanma ve sonrası hakları, çocuğun velayeti ile ilgili ayrıntıları merak etmekte herkesin aklına gelmez pek ama öyle diyorsanız öyledir.
Mutluluklar.

Teşekkür ederim

Sonunda okudum
Ne söylenir ki hiç blöfle evlenilir mi keske çocuk için bekleseydin ilk seneler her zaman çok önemli geçinmek için.

Babanızın gönderdiği parayı birikim yapın bari kenara atın. Kv de çok uyanıkmış para vercem diye diye sürekli sizi sömürmüş.

O degil de ben oraya gidince eşim arkadasları ile gezecek kv beni kayınpederle evde bırakıp gidecek ve ben hala eşimin peşine takılıp onlara gideceğim. Eşime ya beni de gezdir ya da kendin tek git derim.

Haketmişsin yaşadıklarını...
Ne halt olduklarını göstermelerine rağmen ısrarla evlendiğin Altından kocişine söylenecek sözüm yok zira suçu yok kendini gizlememiş...
Kusura bakmayın ama arkadaşın dediği gibi düşünüyorum. Evlenmeden önce kendilerini alenen belli etmişler siz yinede evlenmişsiniz. Allah insana aklı sağduyuyu ne bilim mantığı neden veriyor azıcık oturup düşünseniz zaten evlenmezdiniz. Şimdi bekar ama musmutlu bi hayatınız olurdu belkide de gerçekten sizi sevip sayan biri. Siz kendiniz zorlamışsınız evlenmeye ne demek lazım ki

Hangisine yorum yapacağımı bilemedim, baştan sona yanlış..
Ama şunu söylemeden edemeyeceğim. Evlenen çiftler sorumluluklarını almalı..

E neden konu açtın o zaman? İnsanların ne demesini bekliyorsun canım kocacın çok iyi aman evliliğini yıkma falan mı? Anlattığın konu da kvden çok kocanda sıkıntı var kadın kendini en baştan belli etmiş zaten ama sevgili kocan kıyamıyomuş annesine..O zaman size mutluluklar

Ben bir görüş, bir tavsiye, bir akıl istemedim. Sadece yazmak istedim. Beni haklı ya da haksız bulunda demedim. Hiçbir şey talep etmedim ki sizden. Okumuşsunuz vakit ayırıp yorum yapmışsınız teşekkür ederim.

Canım güzel kalpli arkadaşım sonmelodi00 durumlara üzüldüm asla haketmediğini düşünüyorum, çok mantıklı yorumlar yazmışlar çoğuna katiliyorum ama "evlenmek için evlenmissin" yorumu hariç! Kimse evlenmek için evlenmez. Sevmişsin ki evlenmissin. okurken ben de hep eşini hatalı buldum. Ama kendi aranızda gayet iyiymissiniz, oyleyse ben olsaydım kv ve kp ile tüm bağlantıyı koparırdım, asla adım atmazdım onların oturduğu şehre. Biraz fazla affedici olmussun canım, ama hic haketmiyor onlar. Aşırı şekilde hadlerini aşmışlar. Cok Terbiyesiz insanlarmış.

Teşekkür ederim canım
Aslında o kadar tepkili yorumlar aldım ki insanlar neden bu kadar gergin ve karşısındakine tahammülsüz anlamıyorum. Gerçekten herkes hayatı toz pembe mi yaşıyor bilmiyorum. Çevremde tanıdığım herkes belirli dönemlerde büyük ya da küçük problemler yaşıyorlar. Ama gerçekten sorun olmayan şeyler için boşan, baban para veriyor onu ye demek çok tuhaf. Ben param yok güçlerimizi birleştirelim de paramız olsun diye evlenmedim ki
Ailemin 1 kuruşunun dahi olmadığı çok zamanlar oldu. Okula harçlıksızda gittim evde ekmeğin dahi olmadığı zamanlarda oldu. Ne anne tarafım ne baba tarafım bırakın iyi davranmayı habire ailemden para istediler. Ama onlar hiç bu yüzden tartışmadılar. Annem, babamın tarafını hiç kötülemedi. Babamda aynı şekilde. Hiç birbirinin ellerini bırakmadılar. Sonra Allah yürü ya kulum dedi maddi açıdan çok çok iyi bir duruma geldik. Bence evlilik, hayat arkadaşı olmak bu. Zorluklarda elini bırakacaksam eğer bu sadece maddi bağlılık olur.

Dediğin çok doğru, alkol, kumar, aldatma şiddet olmadığı sürece dış kapının mandalları yüzünden boşanmak olmaz, bir çocuğun babasız büyümesi kolay mi,ayrıca kv kp kötüyse boşanmak sadece onları sevindirir, sen gayet açıklayıcı anlatmışsın eşim hatalarını görüyor düzeltmeye çalışıyor demişssin,ayrıca defalarca da anne babasıyla tartışmış senin için. Ben senin iyi niyetini çok iyi anladım canım, neden hala oraya gittiğini, neden eşinin arkadaslarıyla orda görüşmesine izin verdiğini... bunlar hep iyi niyetten,sevgiden. Amaaa bu iyi niyeti kv kp asla haketmiyor , iyi niyet çok kıymetlidir herkese verilmez ,herkes de kıymetini bilmez zaten. Eşini biraz daha iyi yönetip ve kv kp ile ilişkilerini en en en en az seviyeye cekersen (hatta sıfırlamak lazim) daha huzurlu olacağınızı düşünüyorum. Kv nin yaptığı saçma sapan hareketleri sürekli telkin yoluyla her fırsatta eşine soyle hatirlat canım, dırdır şeklinde değil de laf aralarına sıkıştırarak. Ki unutmasın. O da ona gore davransin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…